Forum » Myślenice

oszczędzanie na przyszłość- do kogo się zwrócic, komu zaufać?

  • 16 kwi 2011

    Ciekawe lokaty są w Kredytbank -u.

    Cytuj
  • 17 kwi 2011

    ja znam dosyć fajnego kolecia który zajmuje się tymii sprawami, jesli jesteś zainteresowany namiarem na niego to daj znać, moim zdaniem bardzo konkretny i szczery doradca- sam kiedyś pracowałem w tej branży więc wiem co mówię... pozdr

    Cytuj
  • 10 maj 2011

    Jak myślicie, czy w wieku 45 lat (kobieta) można się jeszcze zastanawiać nad rozpoczęciem oszczędzania na przyszłą emeryturę ( nie mam III filaru), czy to już trochę za późno...

    1 Cytuj
  • 2 gru 2011

    Podsumowałem właśnie ten Stary rok i okazało się kończę go jak zwykle na zero. Nie wiem co my robimy z pieniędzmi, uważam że moje zarobki i żony nie są rewelacyjne ja zarabiam 2500 ażona 1500, mamy dziecko, nie jesteśmy w stanie nic odłozyć. Pomóżcie, jakie macie sprawodzone sposoby na oszczędzanie?

    2 2 Cytuj
  • 2 gru 2011

    [quote=gość: Gość 1500190] Pomóżcie, jakie macie sprawodzone sposoby na oszczędzanie? [/quote]
    Zapytaj premiera, ostatnio w expose aż roiło się od pomysłów na "oszczędzanie"...

    Zaciśnij pasa !

    3 Cytuj
  • 2 gru 2011

    [quote=gość: Gość 1500190] Podsumowałem właśnie ten Stary rok i okazało się kończę go jak zwykle na zero. Nie wiem co my robimy z pieniędzmi, uważam że moje zarobki i żony nie są rewelacyjne ja zarabiam 2500 ażona 1500, mamy dziecko, nie jesteśmy w stanie nic odłozyć. Pomóżcie, jakie macie sprawodzone sposoby na oszczędzanie? [/quote]

    Ja mam podobnie. Od pierwszego do pierwszego. A wypłaty bez zmian. My najpierw płacimy rachunki, kupujemy żywność na zapas i czasami uda się nam odłożyć 100-150zł.

    2 Cytuj
  • 2 gru 2011

    [quote=gość: poi] gość: Gość 1500190 napisał/a:Podsumowałem właśnie ten Stary rok i okazało się kończę go jak zwykle na zero. Nie wiem co my robimy z pieniędzmi, uważam że moje zarobki i żony nie są rewelacyjne ja zarabiam 2500 ażona 1500, mamy dziecko, nie jesteśmy w stanie nic odłozyć. Pomóżcie, jakie macie sprawodzone sposoby na oszczędzanie? Ja mam podobnie. Od pierwszego do pierwszego. A wypłaty bez zmian. My najpierw płacimy rachunki, kupujemy żywność na zapas i czasami uda się nam odłożyć 100-150zł. [/quote]

    Też tak miałam ale to się od pewnego czasu zmieniło. Po pierwsze załozyłam sobie drugie konto oszczędnosciowe na które zrobiłam stałe zlecenie przelewu przypadające na dzień wypłaty, tak żeby tych pieniędzy nie widzieć na RORze. Rozpisałam sobie miesięczny plan wydatków którego staram sie trzymać. Przestałam jadać na miescie i kupować nałogowo batoniki , hamburgery, soczki,gofry i reszte tego syfu, bo jak podliczyłam ile na te pierodły wydaję miesięcznie to myślalam ze padnę na zawał. I tak oto niewielkim poświęceniem kaska mi się pięknie odkłada na koncie.

    Cytuj
  • 2 gru 2011

    [quote=gość: kobieta] Jak myślicie, czy w wieku 45 lat (kobieta) można się jeszcze zastanawiać nad rozpoczęciem oszczędzania na przyszłą emeryturę ( nie mam III filaru), czy to już trochę za późno... [/quote]
    Heh, za chwilę wszystko gruchnie i filary mogą być na nic; idź ta lepiej zabezpiecz sobie inne życie.....

    1 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    Jak w temacie:gdzie dziś odkładać na przyszłość.Interesuje mnie coś na długą perspektywę ok.20 lat po 100-200zł.Bo niestety dziś dostałam męza składki za zeszły rok i makabra,nie dość,że nędzne składki to jeszcze 7m-cy nie płacone wcale :(

    1 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    ale jak sobie zabezpieczyćie życie. Ja 11 lat płaciłam dwa III filary i jak się okazało, po 11 latach mam połowę tego co wpłaciłam. Po 20 latach dostałabym dokładnie tyle ile wpłaciłam. W taki sposób to ja mogę sobie wpłacac na konto oszczędnościowe, tam przynajmniej jakis procent urośnie...

    1 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    kama jak dalej jest to aktualne to możesz mi zaufać. naprawdę znam się na finansach i ci pomogę. zaufaj mi a będziesz bardzo bogata. "Posiadanie pieniędzy jest lepsze od ich braku, przynajmniej z powodów finansowych".

    1 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    Jakie są wasze opinie o tym banku?
    Planuję przenieść swoje oszczednosci z PKO do tego banku . W PKO marne 3 % a w BNP 5,5% na koncie oszczednosciowym. To konto jest w pierwszej trójce w rankingu najlepiej oprocentowanych.

    Cytuj

Odpowiedz