Forum » Myślenice

oszczędzanie na przyszłość- do kogo się zwrócic, komu zaufać?

  • 28 lut 2011

    jesli sa dobre to niech polecaja, pan prawdopodobnie tez ma jakies swoje produkty które poleca czesciej wiec chyba nie ma sensu robic z tego jakiegos wielkiego halo wyczytałem ze firma stara wiec jakieś doswiadczenie i tradycje ma, wiec chyba ok, ale nie wiem nie znam sie

    Cytuj
  • 28 lut 2011

    Droga(i) szaszo:)
    Ja swoich produktów nie posiadam:)
    firma ovb też swoich nie posiada:)
    Jsli chodzi o mnie to jak już mowiłem, posiadam w ofercie kilkanaście TU, więc nie jestem zobowiązany do sprzedaży jednego, bądź dwóch, bo mam wybór z pośród 17:)
    A jęsli chodzi o tamtą firmę i jej tradycję to polecam rozmowę z byłbymi współpracownikami tejże firmy:)
    ale to tyle na temat firmy ovb z mojej strony, więcej nie zamierzam się wypowiadać na ich temat:)
    pozdrawiam serdecznie:)

    Cytuj
  • 1 mar 2011

    z tego co się orientuje to Pan najczesciaj poleca AXA

    Cytuj
  • 1 mar 2011

    najlepszy jest future invest:)

    Cytuj
  • 1 mar 2011

    to o jakimś future invest to nie ja

    Cytuj
  • 2 mar 2011

    ja ma superfundusz compensy i moim zdaniem jest git

    Cytuj
  • 3 mar 2011

    a o jakim TU mowa?

    Cytuj
  • 3 mar 2011

    Zapraszam do kontaktu na maila nie chce aby ktos zaczal gromami walic na moja osobe Serdecznie zachecam bo naprawde warto

    Cytuj
  • 3 mar 2011

    tylko jaki ten mail?

    Cytuj
  • 3 mar 2011

    A ja mam zaufanego doradce finansowego, ktory wybrał dla mnie fajną opcję (III) filar, wpłata regularna, co miesiąc, w miare niskie koszty prowadzenia polisy, produkt 10 letni, mam dostep przez internet oraz telefon na biezaco moge monitorować stan rachunku.

    Jeśli by ktoś chciał namiar to proszę pisać.

    Cytuj
  • 3 mar 2011

    ups skasowano moje wczesniejsze wpisy ... Widocznie danych %-wych nie mozna ujawniac na forum takze piszcie pytajcie odpowiem na kazde pytanie

    Cytuj
  • 4 mar 2011

    co to za Tu

    Cytuj
  • 4 mar 2011

    W co inwestować na dzien dzisiejszy? Jak to w co?? W CUKIER!!:)

    tydzien temu kosztował 3,50, parę dni pozniej 3,99, wczoraj 4,20 a prognozy sa takie ze ma kosztowac 7 złotych!To na dzien dzisjeszy najpewniejsza inwestycja :)

    Cytuj
  • 7 mar 2011

    fakt cukier poszedl ostro w górę;)

    1 Cytuj
  • 9 mar 2011

    mam takie pytanie czy ma ktoś może program Nowa Perspektywa w AVIVIE?

    Cytuj
  • 17 mar 2011

    średni zysk z TFI to 9-15% rocznie na przestrzeni 12 lat

    Cytuj
  • 29 mar 2011

    Widzę że temat jakoś zaginął w tłumie innych:)
    a szkoda bo niektórzy całkiem mądrze tutaj prawili:)

    Cytuj
  • 31 mar 2011

    Co myśliecie na temat tzw III filaru?? Chodzi mi odkładanie miesięczne jakiejś tam kwoty.

    Cytuj
  • 31 mar 2011

    A może podpowiesz z łaski swojej... na czym można dzisiaj zaoszczędzić i z czego odłożyć ?

    Cytuj
  • 31 mar 2011

    Tu nieco dla otwarcia oczu - nie ma nic pewnego, kiedy powierzamy kasę innym: http://biznes.interia.pl/wiadomosci/kraj/news/z-zus-i-ofe-i-tak-nic-nie-dostaniemy,1612268,4200

    Cytuj
  • 31 mar 2011

    Ziemia jest najlepszym rozwiązaniem. W końcu jak to się mówi " jeść sie temu nie daje" a wartość rośnie z roku an rok. Ale nie każdego stać na kupno działki lub nie każdy dostanie w spadku. Co do agentów to Ci którzy pracują dla jednej firmy zachwalają produkty tej firmy - dziwne żeby było inaczej. A czy AVIVA jest lepsza od AXA czy ING to już nie tak łatwo osądzić bo każdy oczekuje czegoś innego i jedna firma to ma inna nie. Natomiast agenci pracujący dla tzw. multiagencji sprzedają i zachwalają to z czego oni i firma ma największa prowizję. A niekoniecznie to co klientowi by sie najbardziej opłacało. Przy wyborze polisy lub programu inwestycyjnego zwracajcie uwagę na koszty: prowadzenia rachunku, opłaty administracyjne, na opłaty za zmianę funduszy wewnątrz polisy (konwersja), na opłatę za wypłaty z rachunku, opłate za likwidację polisy (uwaga tu czasem wynosi 100%, czyli likwidując polisę, program nie wypłacimy nic - zazwyczaj w peirwszych 2-3 latach trwania programu). opłat jest sporo, niektóre to raptem kilkanaście groszy, inne kilkanaście złotych (administarcyjna) są też opłaty liczone w procentach 3-5% od wartości rachunku w skali roku itd. Niektóre firmy oferują darmową konwersję ale za to opata w procentaach jest wyższa itd. Każdy niech analizuje co mu ktoś przedstawi, policzy i sam wybierze. Można wspomóc sie internetem ale tam juz nie wiadomo kto skrycie reklamuje jakas firme a kto nie robi jej czarnego Public relations więc do opinii od anonimów w internecie tez bierzcie dystans.

    Poza tym co do samych agentów. Najlepiej umawiać sie ze sprawdzonymi przez znajomych, działających w branży już od kilku kilkunastu lat. Obecnie rynek zalewają młodzi ludzie którzy pracują dla wielu różnych dziwnych firm (ovb, efekt, novision itp.). W takich firmach "przemiał" ludzi jest ogromny. Przychodzą na rozmowę o pracę, gatka szmatka jakiegoś menbadżera o wizji firmy, perspektywach itd. Młodzi mają przynieść kontakty do znajomych i dzwonić umawiać spotkania itd. itd. zarobią jak sprzedadzą. Nie mają wyrobionego portfela klientów z którego dostawaliby w miarę równe dochody tylko startują od zera i na siłe chcą cokolwiek sprzedać. U mnie było już dwóch gości, na oko 20-22 lata, jednego nawet znałem. W sumie nie wiedzieli, że ja sam pracuję a w zasadzie pracowałem w tej branży i czasem żal ich było słuchac. Wyuczone slogany, nieznajomość produktów. Same produkty może mieli i niezłe, ale to akurat wiedziałem z włąsnego doświadczenia ale widać było że nie mają o nich pojecia a na siłe wciskali jedno-dwa rozwiązania mimo że w ofercie mieli kilkanaście. Z wiadomych względów... Najwyższa z nich prowizja. Tak więc uważajcie na młodych niedoświadczonych agentów któzy tak naprawde sami mało co zarobią a odwalają czarną robotę dla dyrektorów i managerów w takich firmach, którzy najlepiej na tym wychodzaą.

    Nie pisze tego z opowiadań babci czy znajomego ale z własnego doświadczenia bo jak już wspomniałem pracowałem w branży. Od 2003 roku. Dla ING nastepnie AVIVY. Obecnie zmieniłem branżę ale z ciekawości sledzę co sie dzieje na rynku ubezpieczeń i finansów.

    Pozdrawiam, Mako.

    Cytuj
  • 31 mar 2011

    Muszę przyznać pełną rację Panu Mako84.
    W Myślenicach znowu zaczęły grasować firmy OVB i Efekt.
    Moim zdaniem firmy takie "psują" tylko rynek, rekrutują na nonstopie tych młodych szaraków, którzy nie mają zielonego pojęcia co sprzedają..
    Dokładnie ten proceder opisuje Pan Mako84..
    Tak że radzę uważać na tego typu(samozwańczych doradców finansowych), którzy patrzą tylko na to żeby sprzedać produkt z którego wycisną najwyższą prowizję, a nie patrzą na to czy jest to faktycznie optymalne rozwiązanie dla danego klienta..

    Cytuj
  • 13 kwi 2011

    Pisałam już wczesniej ale pokasowali moje posty Odsyłam zatem do Ogłoszeń w kat. Inne ogłoszonko pt. OFE + COŚ JESZCZE POLECAM :-)

    Cytuj
  • 13 kwi 2011

    moje zdanie jest takie są firmy i firemki kazda z nich ma mnóstwo produktów które chce sprzedać to normalne...ktoś tu mówił albo ostregał przed ovb zeby na nich uważać. a ja powiem tak że kożystam z usług jednego z ich doradców teraz chyba jakiegoś kierownika i jestem b.ardzo zadowolony. mam u niego ubezpieczony dom, grupowe ubezpieczenie na życie w pracy i jakiś tam III filar, kontakt z kolesiem bardzo fajny średnio co miesiąc dwa sie z nim widuje i rozmawiamy na różne różniaste tematy. najlepsze jest w im to ze potrafi wytłymaczyć każdy produkt zarówno plusy jak i minusy moim zdaniem super gość z niego przedewszystkim fachowiec...

    Cytuj
  • 16 kwi 2011

    witam pewnie ten temat juz był ale potrzebuje rady co do doradcy finansowego chce zainwestowac troche kasy ale niewiem bardzo gdzie sie udac postanowiłem ze skorzystam z usług doradcy i kilku sie odrazu znalazło wystarczyło ze sie gdzieniegdzie odezwałem wszyscy radza mi co innego kazdy mówi ze ten drugi jest zły i tak w nieskonczonosc ostatnio jeszcze mi o jakims OVB mówił znajomy i ze tu u nas gdzies jest doradca czy ktos cos wie na ten temat i czy wogóle warto?

    Cytuj

Odpowiedz