Forum » Myślenice

ZAGINIONE/ZNALEZIONE/POTRZEBUJĄCE POMOCY ZWIERZĘTA

  • 16 lut 2012

    Nie ma za co dziękować, najważniejsze, że psiaczek w domu i że moja informacja przydała się.

    Cytuj
  • 17 lut 2012

    Gucio od dziś w swoim własnym nowym kochającym domu :)

    A przy okazji - dziś Dzień Kota :)

    4 Cytuj
  • 17 lut 2012

    sto lat kotom,,,,,,,,,,,,,,,

    4 Cytuj
  • 17 lut 2012

    Ciesze się niesamowicie, że piesek z bysinki ma dobry ciepły dom. Strasznie się martwiłam o niego, czy przeżyje, bo był taki zmarznięty i oblepiony lodem... Długo o nim myślałam, czy udało się go wyciągnąć i co potem dalej się z nim działo. Dziękuje Małgorzato!!!

    Cytuj
  • 17 lut 2012

    [quote=gość: panika] Ciesze się niesamowicie, że piesek z bysinki ma dobry ciepły dom. Strasznie się martwiłam o niego, czy przeżyje, bo był taki zmarznięty i oblepiony lodem... Długo o nim myślałam, czy udało się go wyciągnąć i co potem dalej się z nim działo. Dziękuje Małgorzato!!! [/quote]

    Tez się bardzo ciesze , że jego Pani tak szybko potrafiła go znaleźć:) Jak komuś zależy to potrafi :)
    Oby tylko Staruniek więcej takich numerów nie wycinał ;)

    Cytuj
  • 23 lut 2012

    mam pytanie bo nie wiem co z takim fantem zrobić notorycznie są wyrzucane martwe zwierzęta do lasu już nie wiem co robić gdzie to zgłosić tak nie może przecież być ...jak wiecie gdzie się udać proszę o kontakt

    1 Cytuj
  • 24 lut 2012

    [quote=gość: zwierz] mam pytanie bo nie wiem co z takim fantem zrobić notorycznie są wyrzucane martwe zwierzęta do lasu już nie wiem co robić gdzie to zgłosić tak nie może przecież być ...jak wiecie gdzie się udać proszę o kontakt [/quote]

    Jakie zwierzęta i do jakiego lasu ? Generalnie za bezdomne zwierzęta odpowiedzialna jest Gmina , więc najpierw do SM bym zgłosił .

    1 Cytuj
  • 24 lut 2012

    no zwierzęta to jest nie do uwierzenia co ludzie mogą wyrzucić czy straż miejska w takim wypadku zareaguje na zgłoszenie ?

    Cytuj
  • 24 lut 2012

    Straż albo policja, w każdym razie zadzwoń. Jakby nie zareagowali, to tu o tym napisz. Jak się z tobą kontaktować?

    Cytuj
  • 24 lut 2012

    jak można wkleić obrazek do wglądu publicznego?

    Cytuj
  • 24 lut 2012

    http://images35.fotosik.pl/1201/04dc20ee8670c510med.jpg

    to jest aktualne zdjęcie aż przykro patrzeć ...

    1 Cytuj
  • 24 lut 2012

    przykro bardzo przykro........mam nadzieje ze wlasciciela bedzie sumienie gryzlo do konca swoich dni!!!jezeli wogole je ma.....

    1 Cytuj
  • 24 lut 2012

    okropne, niektórzy ludzie są okrutni:(

    pewne obowiązki wynikają z przepisów ale czy temat opieki nad bezdomnymi zwierzętami będzie wystarczająco ważny dla naszych włodarzy?

    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1209949-wspolne-schronisko-wciaz-tylko-w-planach.html

    "Zdaniem wójta Wiśniowej, gdzie w ubiegłym roku odłowiono 10 bezdomnych zwierząt, wiele psów i kotów nie mających swoich właścicieli trafiło do lasów, gdzie zdziczały. - W tym przypadku obowiązek selekcji spada na myśliwych - mówi wójt."

    http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/539743,sejm_uchwalil_ustawe_o_ochronie_zwierzat_beda_wyzsze_kary_za_znecanie_sie_nad_zwierzetami.html

    czy aby przypadkiem nowa ustawa nie ZAKAZUJE odstrzeliwania bezpańskich psów i kotów?

    „W myśl ustawy każdy, kto napotka w lesie lub poza terenem zabudowanym porzuconego psa lub kota - w szczególności na uwięzi - musi powiadomić o tym schronisko dla zwierząt, straż gminną lub policję. Oznacza to m.in., że myśliwi nie będą mogli odstrzeliwać błąkających się zwierząt domowych.”

    1 Cytuj
  • 24 lut 2012

    To nie jest jedyny widok, na który można się napotkać ,jest to las obok głównej drogi ,ludzie nie zwracają na nic uwagi a zwłaszcza [są to osoby przejezdne]wyrzucają dosłownie wszystko,począwszy od zwierząt martwych po śmieci ..

    1 Cytuj
  • 25 lut 2012

    [quote=gość: zwierz] no zwierzęta to jest nie do uwierzenia co ludzie mogą wyrzucić czy straż miejska w takim wypadku zareaguje na zgłoszenie ? [/quote]

    Powinni , Gmina jest odpowiedzialna za zwierzęta na ich terenie i ewentualne usuwanie zwłok :( Oni mają podpisaną umowę z firmą utylizacyjną . Bo obawiam się ze nic innego pewnie tu nie można zrobić :( Znalezienie sprawców podejrzewam jest nierealne :( Nikt nic nie powie jak zwykle ...
    Gdzie jest ten las ?

    "Zdaniem wójta Wiśniowej, gdzie w ubiegłym roku odłowiono 10 bezdomnych zwierząt, wiele psów i kotów nie mających swoich właścicieli trafiło do lasów, gdzie zdziczały. - W tym przypadku obowiązek selekcji spada na myśliwych - mówi wójt."

    Ktoś chyba nie wie że nowa ustawa obowiązuje ... A poza tym jaki obowiązek selekcji ?
    Tymi psami trzeba się zająć , zapewnić im bezpieczeństwo ( im i ludziom których mogą zaatakować)
    i schronienie , aktywnie szukać nowych domów a nie tylko zamykać w kojcach schroniska .
    No i w końcu powinien zacząć obowiązywać jakiś plan mający na celu zapobieganie bezdomności zwierząt - obowiązkowe sterylizacje , kastracje , uświadamianie ludzi że suka nie musi mieć raz szczeniaczków żeby była szczęśliwa i świadomość ze rozmnażanie psów niesie za sobą odpowiedzialność za los urodzonych maluchów , a nie tylko interes ...
    Ech długo by tu pisać :(

    No i jeszcze jedno
    dostałam informację że na ul. Dąbrowskiego w Myślenicach błąka się młody golden - nie szuka ktoś ? Nic więcej niestety na temat psa nie wiem . Podjadę tam dziś zobaczyć ...

    1 Cytuj
  • 25 lut 2012

    las znajduje sie nad nowym kościołem w DROGINI..ten nad samym zalewem ...jakiś kilometr w strone DZIURAKÓW znajdowała się tam jeszcze koza w całości ,2 psiaki., gołębie ,,które tak po prostu zostały wyrzucone prosto z samochodu na pobocze drogi okrucieństwo....trzeba nie mieć serca żeby takie rzeczy robić....

    2 Cytuj
  • 25 lut 2012

    [quote=gość: zwierz] las znajduje sie nad nowym kościołem w DROGINI..ten nad samym zalewem ...jakiś kilometr w strone DZIURAKÓW znajdowała się tam jeszcze koza w całości ,2 psiaki., gołębie ,,które tak po prostu zostały wyrzucone prosto z samochodu na pobocze drogi okrucieństwo....trzeba nie mieć serca żeby takie rzeczy robić.... [/quote]

    Masakra :( ale dla większości ludzi niestety zwierzę to rzecz :(

    Cytuj
  • 27 lut 2012

    Gdyby ktoś widział błąkającego się foksteriera, starszy pisak ok. 16 lat niedowidzący , niedosłyszący złapcie go proszę . Szukają go właściciele .

    1 Cytuj
  • 5 mar 2012

    Wczoraj na os. 1000-lecia w Myślenicach przybłąkał się pies , ok. 6 letni owczarek colie, samiec z wada zgryzu . Został dziś złapany i zostanie odwieziony do schroniska w Nowym Targu . Gdyby ktoś go szukał proszę dzwonić do schroniska , albo na SM . Pies ma obróżkę , nie ma chipa, tatuażu ani identyfikatora żadnego :(

    http://imageshack.us/photo/my-images/710/dsc00020qz.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/820/dsc00016zfd.jpg/

    3 Cytuj
  • 5 mar 2012

    Jest ogłoszenie SM
    http://www.facebook.com/pages/Miasto-i-Gmina-My%C5%9Blenice/171986726158710
    tam lepsze zdjęcie , pies jest piękny ...

    3 Cytuj
  • 6 mar 2012

    Zapraszam na wydarzenie na fb , może ktoś odnajdzie tam swojego psa ....

    https://www.facebook.com/events/116497011808451/

    2 Cytuj
  • 9 mar 2012

    Bardzo proszę o pomoc, mam czas do poniedziałku żeby znaleźć dom tymczasowy dla psa, w przeciwnym wypadku będzie musiał wrócić na ulice albo trafi do schronu gdzie pewnie spędzi resztę życia za kratkami :(
    Gdyby ktoś miał wolny kąt w piwnicy albo nawet w pokoju ;)
    Pies zachowuje się w domu bardzo grzecznie, sygnalizuje potrzebę wyjścia , jest grzeczny i cichy .

    zdjecie

    2 Cytuj
  • 9 mar 2012

    Buuu usunęli mi albo przenieśli gdzieś mój wątek o domach tymczasowych :( dlaczego ?

    1 1 Cytuj
  • 10 mar 2012

    Szukam właściciela tego małego pieska, który się błąkał dzisiaj po ul. Ujejskiego w Myślenicach!!! Jeśli komuś zaginął, albo ktoś go rozpoznaje, to proszę o kontakt na szukam.wlasciciela@wp.pl

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ed646d2f6826d3f.html

    Cytuj
  • 10 mar 2012

    zdjecie

    1 Cytuj

Odpowiedz