Forum » Myślenice

testy alergologiczne

  • 2 mar 2011

    musze zrobic dziecku testy alergologiczne............. poradźcie gdzie w myślenicach moge je zrobic fachowo i skutecznie...........  tzn tak zebym sie dowiedziała na co i czy na cos jest dziecko uczulone,..............
    dzieki zawszelkie info

    4 Cytuj
  • 2 mar 2011

    Wiki jedź z dzieckiem do Suchej do dr. Bukowczana, jest alergologiem, ja z dziećmi jeżdże, pierwszą wizytę prywatnie zapłacisz 60 zł, a później skieruje Cie do siebie do szpitala w Suchej na badania już bezpłatne, bardzo bardzo dobry lekarz.

    3 2 Cytuj
  • 2 mar 2011

    Ja z moimi chodziłem do dr Sojki

    5 2 Cytuj
  • 3 mar 2011

    Ja polecam dr.Doniec w Wiśniowej,tam jest na NFZ

    5 Cytuj
  • 3 mar 2011

    ja bardzo polecam poradnie specjalmed w Wiśniowej przyjeżdża tam z Rabki Pani doktor Sak, zleci w razie potrzeby testy alergologiczne po bardzo dokładnym wywiadzie oczywiście za darmo.

    3 Cytuj
  • 1 kwi 2011

    a ja tam dr suchej nie polecam... byłam i jestem totalnie zawiedziona:( to nie sztuka wyeliminowac z diety wszystko co mozliwe ale zdiagnozoawać na co faktycznie jest dziecko uczulone. nam zalecił wszystko wywalić z jadłospisu i na dodatek zalecił preparat( którego dziki Bogu nie podłam )mimo iz zaznaczałm ze moje dziecko jest chore(dokładnie powiedzaiłam na co choruje!)...a jak z nim rozmawiałam to miałam wrazenie ze nie słucha co sie do niego mówi...coz moze miał akurat gorszy dzien?;)teraz chodizmy do dr Rembiasz do K-owa-jest super:)

    2 1 Cytuj
  • 1 kwi 2011

    ja tez chodze z malym do dr Rembiasz w krakowie na strzelecka. tam mialam robione za darmo testy na alergie i oprocz tego inne zalecone badania

    1 1 Cytuj
  • 12 sie 2011

    a gdzie kupujecie jedzenie dla dzieci na diecie ?

    1 Cytuj
  • 12 sie 2011

    na jakiej diecie?

    1 Cytuj
  • 21 lut 2012

    a gdzie w myślenicach osoba dorosła możne zrobić testy i zaszczepić sie na alergię ??

    1 2 Cytuj
  • 21 lut 2012

    zaszczepić na alergię??

    6 Cytuj
  • 21 lut 2012

    gdzie i jak można zaszczepić na alergie

    3 Cytuj
  • 21 lut 2012

    no właśnie problem w tym, że nie można

    5 2 Cytuj
  • 21 lut 2012

    to po cholere ktoś miesza żarty niech sobie robi gdzie indziej a na alergie TO VIV CIEBIE trzeba zaszczepić ...

    1 4 Cytuj
  • 22 lut 2012

    jakie szczepionki na alergie? Smiech na sali.........mój syn ma skaże białkową ma 14 mies. ciągle łapie jakieś infekcje dróg oddechowych mimo że białko z diety jest wykluczone wybieramy sie właśnie do alergologa...dziecko na diecie je wszystko to na co nie jest uczulone trzeba dokładnie czytać opakowania produktów ot cała filozofia diety .....

    Cytuj
  • 22 lut 2012

    Mamula, ja też robiłam synkowi testy alergologiczne jak miał 17 miesięcy i niestety nic w nich nie wyszło, a na mleko jak był tak jest uczulony (ma 26 miesięcy). Testy nie sa miarodajne w takim wieku. Miał też ucazulenie na jajko- teraz już mu minęła. Po wizycie u gastrologa z diety wyeliminowaliśmy produkty, które najczęściej uczulają: wszystko co ma laktozę (białko mleka krowiego), kakao, orzechy, jajko. Diete bez laktozy stosujemy nadal, resztę produktów wprowadzałam stopniowo, obserwując czy cos nie uczula. Teraz to już nie chodzę na wizyty do alergologa tylko do gastrologa.

    Cytuj
  • 22 lut 2012

    kas : nawet nie mysle o testach wiem ze testy to koło 4 r. zycia robia. synek musi dostac jakis pozadny odczulacz bo ciagle katar po 2 mies.albo krostki wyskakuja albo kaszel niewiadomo skad. teraz ma zap. krtani i tchawicy i nawet osłonowo na brzuszek nic mu nie mogę dac bo wszędzie białko...co do mleka to jestm mamą nadal karmiąca także ja też na diecie :) pepti czy nutramigenu mały sie nie tknie

    2 Cytuj
  • 22 lut 2012

    [quote=gość: Mamula] kas : nawet nie mysle o testach wiem ze testy to koło 4 r. zycia robia. synek musi dostac jakis pozadny odczulacz bo ciagle katar po 2 mies.albo krostki wyskakuja albo kaszel niewiadomo skad. teraz ma zap. krtani i tchawicy i nawet osłonowo na brzuszek nic mu nie mogę dac bo wszędzie białko...co do mleka to jestm mamą nadal karmiąca także ja też na diecie :) pepti czy nutramigenu mały sie nie tknie [/quote]

    dicoflor nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy, sacharozy oraz glutenu

    1 Cytuj
  • 22 lut 2012

    właśnie farmaceutka wyczytała że dikoflor ma białko krowie pisze jak byk na opakowaniu! dała nam acidolac baby w nim są lifiilizowane bakterie kwasu mlekowego

    1 Cytuj
  • 22 lut 2012

    Polecam preparat LATOPIC świetny probiotyk na alergię pokarmową Nam bardzo pomógł rzadko można go dostać w aptece od ręki ale kiedy zamówiłam był już na drugi dzień Poleciła nam go nasza lekarka kosztuje ok 15 zł 10 saszetek

    2 Cytuj
  • 23 lut 2012

    [quote=gość: Mamula] właśnie farmaceutka wyczytała że dikoflor ma białko krowie pisze jak byk na opakowaniu! dała nam acidolac baby w nim są lifiilizowane bakterie kwasu mlekowego [/quote]

    mam w domu docoflor 30 w saszetkach jak byk jest napisane że nie zawiera białek mleka!
    skład: Maltodekstryna, fruktoza, liofilizowane żywe kultury bakterii - gdzie tu widzisz mleko?

    1 Cytuj
  • 23 lut 2012

    Mamula: ja zawsze podaję DICOFLOR, ponieważ nie zawiera białka.
    Ja miałam od pediatry jakiś syrop na alergię, ale właśnie dowiedziałam się od Gastrologa, że on nic nie pomaga, praktycznie jest neutralny. Przepisała nam XYZAL, podawałam 4 tygodnie i Młodemu zniknęły wszystkie wysypki. Mój Młody jest na Bebilonie Pepti, ale praktycznie od 3 miesiąca- chociaż wiem od Alergologa, że lepszy jest Nutramigen- ponieważ on leczy alergię, Bebilon nie leczy.
    Tak po za tym DIETA, DIETA i jeszcze raz DIETA!

    1 Cytuj
  • 23 lut 2012

    To ta nasza farmacełtka musi sobie wzrok przebadac stwierdziła że jest tam białko....dzięki :)

    Cytuj
  • 23 lut 2012

    do kos : Mój jeszcze niedawno jadł kaszkę na pepti ale teraz już nie weźmie jej do ust...pozostaje mi go karmić choć ta dieta jest wyczerpująca......a facet sobie dobrze wygląda 15 kg. z hakiem.....muszę coś pokombinować żeby ciumkał to mleko i tak jak mówisz nutramigen jest właśnie dla skazowców idealny ale tez mniej sycący jak bebilon, gdzie chodziłaś chodzisz do allergologa? U mnie jak małego osypie to podaje mu fenistil w kropelkach ale on nic nie daje albo clemastin tylko jego trzeba brac jakis czas by działał. pozdrawiam

    Cytuj
  • 23 lut 2012

    do Mamula: ja byłąm u alergologa w przychodni w Prokocimiu, ale wcześniej na prywatnej wizycie u gastrolog, która pracuje w Prokocimiu (zajmowała się moim bratankiem). Od niej dostaliśmy receptę na ten XYZAL. Mówiła, że trzeba ściśle przestrzegac diety, bo to jest najważniejsze. Jak byliśmy u alergologa, to zadzwoniłam po nią i zeszła do przychodni, rozmawiała z alergolog. Dowiedziałam się, że wszystkie szczeionki chodowane są na żółtku kurzym i stąd mój Maluch bardzo gorączkował po każdym szczepieniu (miał alergię na jajko). Mój Młody już też nie chciał pić Nutramigenu, więc zostaliśmy przy PEPTI. Co jakiś czas próbuję mu podawać coś z laktozą, ale zawsze kończy sie to wysypką. Jeszcze 4 miesiące mam mu podawać PEPTi A później jakies specjalne mleko, ale jeszcze nie wiem jakie.

    Cytuj

Odpowiedz