Forum » Myślenice

Dlaczego w Myślenicach nie ma KFC, Mc Donalda, Pizzy Hut..?

  • 7 mar 2011

    Wiem, wiem że to bardzo niezdrowe jedzenie ale od czasu do czasu mam na nie ochote, nic na to nie poradzę:)
    W czym MY jestesmy gorsi od jakis tam Mogilan,hę?? no w czym?:)

    5 Cytuj
  • 7 mar 2011

    Ja bym nie powiedział że jesteśmy gorsi, ale raczej jesteśmu MĄDRZEJSI:)

    1 6 Cytuj
  • 7 mar 2011

    ja bardzo żadko jem tego typu jedzenie ale czasem mnie nachodzi na stripsy z KFC :) :)

    4 2 Cytuj
  • 7 mar 2011

    Być może gdybyś raczyła się zagłębić w zasady na jakich można prowadzić restauracje pod tym szyldem to zrozumiałabyś czemu. Gdyby nie było restauracji w Mogilanach McDonald mógłby powstać w Myślenicach np. koło Orlenu - a tak nie ma już na to szansy to raz. A dwa KFC / Pizza Hut w Polsce należą do jednej spółki i nie prowadzą działaności w miejscowościach poniżej 30-40 tysięcy mieszkańców. Zobaczymy co powie nam spis powszechny, ale Myślenice mają maksymalnie 18 tys. mieszkańców. Ludnośc powiatu to ok 119 tys. osób, ale tylko ok 30% ludności powiatu mieszka w "mieście".

    Teraz już wiesz dlaczego nie będzie tu tego syfu :-). Więcej info - wyguglaj sobie zasady franczyzy dla tych trzech marek.

    1 1 Cytuj
  • 7 mar 2011

    i bardzo dobrze, że nie ma tutaj tego syfu .......

    4 Cytuj
  • 7 mar 2011

    syf, syf..

    a ja bym tam zjadła sobie loda z polewa karmelową i przegryzła skrzydełkiem w ostrej panierce :)

    3 1 Cytuj
  • 7 mar 2011

    to sobie jedz do galerii krakowskiej. To żebyś ty chciała to nas to nie obchodzi.

    3 3 Cytuj
  • 7 mar 2011

    Beatme to po co tu wchodzisz?:)
    ja tu zapraszam wielbicieli big mac'ow, lodów z carmelem, stripsów i skrzydełek itd...
    a wielbiciele sałat i kiełków niech stworzą sobie swój własny topik:)

    1 Cytuj
  • 7 mar 2011

    "Beatme to po co tu wchodzisz?:)
    ja tu zapraszam wielbicieli big mac'ow, lodów z carmelem, stripsów i skrzydełek itd...
    a wielbiciele sałat i kiełków niech stworzą sobie swój własny topik:)"

    Mam takie pytanie, po co ich zapraszasz, skoro Ci odpowiedziałem na pytanie z Twojego tematu ;-)? Śmieciowego sieciowego żarcia w Myślenicach nie zobaczysz. Za mały rynek zbytu.

    1 Cytuj
  • 7 mar 2011

    a skad Ty znasz te ich przepisy??Przyznaj sie pewnie sam chciałeś kfc w swoim garażu otworzyć ale odmówieli bo miałeś za małe zaplecze i teraz nagle "syf" i "sieciowe zarcie", co?;)

    2 Cytuj
  • 7 mar 2011

    Stąd, że się tą tematyką interesuje, ba! Takie informacje są ogólnie dostępne w Internecie i każdy może je sobie sprawdzić. A co do otwierania przeze mnie takiej restauracji - nie dysponuje takim kapitałem, a kapitał trzeba mieć ogromny, daleko wykraczający poza to co Twój kobiecy mózg ogarnie :).

    Poszukam i wkleję zasady franczyzowych restauracji. Zdziwisz się ... malutka ;)

    PS. Jesz taki syf, bo liczysz, że Ci w biust pójdzie czy co ;)?

    1 Cytuj
  • 7 mar 2011

    McDONALDS

    http://franchising.pl/franczyza/38/mcdonalds/ - że zacytuje, co ciekawsze

    "Przewidywana suma inwestycji

    Wymagany kapitał własny na poziomie 1,2 mln zł.

    Za kapitał własny uważa się własne pieniądze franczyzobiorcy nie obciążone żadnymi roszczeniami; nie mogą to być pieniądze pożyczone (nawet pod zastaw nieruchomości), nieoficjalne darowizny, udziały "cichego wspólnika". Kapitał własny mogą stanowić składniki majątku franczyzobiorcy (np.: firma, nieruchomość) przeznaczone na sprzedaż."

    "Wyszukiwaniem miejsc na nowe restauracje i ich budową zajmuje się wyłącznie McDonald’s Polska. McDonald’s kupuje bądź dzierżawi na wiele lat nieruchomości oraz inwestuje w budowę nowego lub adaptację istniejącego budynk u (lok alu). Francz yzobiorca jest zobowiązany utrzymywać lokal i jego otoczenie w dobrym stanie przez cały czas trwania umowy franczyzy. Bez wyjątku, w każdym przypadku, McDonald’s jest właścicielem budynku albo głównym dzierżawcą (najemcą). Franczyzobiorca zawsze korzysta z lokalu restauracji należącego do McDonald’s, za co uiszcza stosowną opłatę (opłata za korzystanie z lokalu restauracji). Nigdy nie ma on możliwości odkupienia lokalu."

    "3. Opłaty jednorazowe na rzecz McDonald’s:
    Wstępna Opłata Licencyjna w wysokości 45.000 USD (równowartość w złotych po kursie ś re d n i m N B P o b ow i ą z u j ą c y m w d n i u p ł a t n o ś c i ) ; z aw i e r a j ą c u m ow ę f r a n c z y z y, Franczyzobiorca jest zobowiązany do uiszczenia na rzecz McDonald’s jednorazowej, niepodlegającej zwrotowi, Wstępnej Opłaty Licencyjnej,
    K aucja Gwaranc yjna w wysokości 15.000 USD (równowar tość w złotych po kursie ś re d n i m N B P o b ow i ą z u j ą c y m w d n i u p ł a t n o ś c i ) ; z aw i e r a j ą c u m ow ę f r a n c z y z y, Fr a n c z y z o b i o r c a j e s t z o b o w i ą z a n y d o u i s z c z e n i a n a r z e c z M c D o n a l d ’s K a u c j i Gwarancyjnej stanowiącej zabezpieczenie przyszłych płatności; Kaucja Gwarancyjna nie jest oprocentowana i podlega zwrotowi po zakończeniu umowy franczyzy.

    http://www.mcdonalds.pl/download/franczyza_broszura.pdf

    Cytuj
  • 7 mar 2011

    Co do KFC / Pizza Hut to wyłącznym właścicielem w Polsce i tym samym wyłączne prawa do tych marek ma holding AmRest, właściciel praw do takich marek jak Burger King czy Starbucks

    http://www.amrest.eu/

    To teraz już wszystko wiesz :-)

    Cytuj
  • 7 mar 2011

    halooo
    a dlaczego redakcja zostawiła komentarz w ktorym Beatme mnie obraża a mój z pytaniem czy zna pojęcie "szowinistyczna swinia" został usunięty??

    3 Cytuj
  • 7 mar 2011

    KFC owszem ale Mc donald to niby po co ???przecież tam niema nic dobrego do jedzenia,to tylko stara marka z gównianym żarciem,,,

    1 Cytuj
  • 7 mar 2011

    Nikogo nie obrażam zadałem pytanie - po co jeść takie jedzenie. Niektóre kobiety jedzą dużo bo chcą, aby im biust urósł to z czystej ciekawości zapytałem. Po co jeść cos takiego niezdrowego. Wyluzuj i więcej dystansu "kobieto" ;)

    Cytuj
  • 7 mar 2011

    Może twoja kobieta musi jeść big macki zeby jej biust urósł, ja na szczęscie nie muszę...a o mój luz to ty sie nie martw, bo mam go wiecej od ciebie..

    1 Cytuj
  • 7 mar 2011

    1) Odkąd wybudowali estakadę w Myślenicach, trzeba się pogodzić, że Nasze miasto stało się tylko punktem przejazdowym na trasie Kraków-Zakopane.
    2) Rozwiążmy problem dworca autobusowego, później myślmy o czymś więcej.
    3) Tego typu restauracje są nastawione, nie na klientele lokalną, lecz przejazdową, przecież to cała istota fastfoodów

    Cytuj
  • 7 mar 2011

    1. Moja kobieta nie ma kompleksów i ich mieć nie musi. Umie się zdrowo odżywiać i dbać o siebie i swoją rodzine. Na pewno dzieci nie będzie uczyć, że "modnie" jest stołować się w takich miejscach, haha...

    2. Nie masz luzu i nie masz argumentów. Zamilcz więc kobieto i przytul swego mężczyznę.

    3). Przejezdnych klientów "zbiera" McDonald w Mogilanach, gdyby jego tam nie było lokalizacja w Myślenicach była by idealna. Ale jest i McDonalds nie podpisze się pod projektem restauracji w Myślenicach. Nie ma nawet takiej opcji - mają ważniejsze lokalizacje do swoich inwestycji.

    Cytuj
  • 7 mar 2011

    nie ma zato jest bar u śpika

    Cytuj
  • 7 mar 2011

    Ale mamy DaGrasso to jest największa sieć pizzerii w Polsce.Więc doceńmy to.

    1 Cytuj
  • 7 mar 2011

    [quote=gość: on z zarabia] Ale mamy DaGrasso to jest największa sieć pizzerii w Polsce.Więc doceńmy to. [/quote]
    Chyba żartujesz !

    Chłam jakich mało (przynajmniej tu u nas, gdzie indziej nie jadłem).
    Niesmaczne jedzenie, niemiła obsługa, fatalna pizza (przynajmniej dwie rożne).
    Czekam z utęsknieniem na Pizza Hut lub KFC. Z przyjemnością będę patrzył jak wygryzają z naszego lokalnego rynku taki syf jak DaGrasso i tym podobne "pizzerie".
    A zjeść w PizzaHut to czysta przyjemność, wolę zapłacić nawet 1,5x więcej w zamian za wyśmienite pizze jakie serwuje PizzaHut. Legendario też bardzo smacznie.

    2 Cytuj
  • 7 mar 2011

    Niestety zgodze się z Piotrkiem byłam w DaGrasso i rozczarowałam sie. Zamiast chrupiącej pizzy dostałam ciasto gume mokre od warzyw. Zastanawiam się w ogole skąd ten fenomen sieci DaGrasso?

    1 Cytuj
  • 7 mar 2011

    TO DLACZEGO W DOBCZYCACH przy BIEDRONCE budują MC?

    1 Cytuj
  • 8 mar 2011

    [quote=kim] Niestety zgodze się z Piotrkiem byłam w DaGrasso i rozczarowałam sie. Zamiast chrupiącej pizzy dostałam ciasto gume mokre od warzyw. Zastanawiam się w ogole skąd ten fenomen sieci DaGrasso? [/quote]

    Jak możesz wogóle tak pisać???
    Pizza i inne dania są wyśmienite i lokal świetny! Jesteś fałszywym człowiekiem,zakłamanym i nieprawdziwym! Los cię za to ukarze może nadwagą albo brzydotą :-)!

    1 Cytuj

Odpowiedz