Forum » Myślenice

Wypadek na przejściu koło Carrefour

  • 25 mar 2011

    A wystarczyła by tam tylko sygnalizacja świetlna :) Rozwiązało by to problemowy wyjazd od strony szkoły nr2 w stronę alberta, oraz problem z pieszymi.

    Cytuj
  • 25 mar 2011

    Życzę wszystkim dużo wyobraźni i szczęścia tych dwóch rzeczy, bo można jeździć 20km i znaleźć się w złym miejscu w złym czasie.

    A tym którzy uważają, że to wina kierowcy ciężarówki polecam pojeździć trochę autem i poznać trochę praw fizyki. Czegoś co się porusza nie da się zatrzymać w miejscu na wykresie drogi do siły była bo to Delta Diraca a coś takiego w rzeczywistości nie istnieje.

    Co do organizacji ruchu to pomysł z światłami idiotyczny, dość że już mamy ciasno w godzinach szczytu to jeszcze zróbmy sobie światła ->genialnie !!!

    Ja proponuję progi zwalniające, zarówno koło busów jak i na Piłsudskiego. Progi jeszcze nigdy nie zaszkodziły ruchowi spowolniły go ale nie zatrzymały jeździli byśmy płynnie.
    Progi i ronda to jest moim zdaniem lekarstwo na problemy z ruchem w małych miejscowościach.

    Cytuj
  • 25 mar 2011

    Po co nam progi jeżeli droga wygląda jak ser... mamy naturalne dziury spowalniające...
    Mówiąc poważnie - bzdura totalna! Nie zapominaj że to główne drogi - chyba nie chciał byś być kiedyś pacjentem w karetce która przez te progi będzie Cie wiozła do szpitala?
    A ronda może i są dobre... ale nie w Myślenickim wykonaniu, gdzie przejeżdża się je bez problemu na wprost!

    Cytuj
  • 25 mar 2011

    [quote=Zgreg] (...) Po drugie busy powinny jeździć odwrotnie. Wjazd na plac jest bezproblemowy. Wyjazd za łukiem drogi jest niebezpieczny. (...) [/quote]

    Nie zgadzam się że wjazd jest bez problemowy - często autobusy i busy blokują się tam przy wjeździe przez co całe skrzyżowanie jest zablokowane! Dlatego tym bardziej zgadzam się z całą resztą o której napisałeś.

    Cytuj
  • 25 mar 2011

    [quote=Vivaldi] a tak dorzuce

    http://www.funiaste.net/3868,75624,filmik.html [/quote]

    Nie byłem w stanie dotrwać do końca tego filmiku - te tragedie są ogromne.

    Cytuj
  • 25 mar 2011

    zgadza się problem w tym , że każdy myśli "mnie nie dotyczą, innym się przytrafia" :-/ część z głupoty, część z przypadku a część niezależnie od nikogo. Nie da się uniknąć ale da się zminimalizować.

    Cytuj

Odpowiedz