Forum » Myślenice

Straż Miejska - czyli po co to komu?

 • 25 mar 2011

  Polska to naprawdę bardzo bogaty kraj skoro stać nas na utrzymywanie takich jednostek jak Straż Miejska. Co to jest właściwie Straż Miejska? Po co to komu, skoro mamy Policję?
  Pokusiłem się na obserwację pracy tego organu - praca SM polega głównie na przejaźdżce  samochodem po wytyczonej trasie oraz kilku minutowych postojach w wybranych miejscach. Najbardziej ulubione to dla nich: parkingi na zarabiu oraz na osiedlu za basenem wręcz ubóstwiają obserwować podejrzanie zachowujących się emerytów, matki z dziećmi tudzież rowerzystów ... a tym czasem jak okradali mieszkania i samochody tak dalej je okradają ... PARANOJA

  25 6 Cytuj
 • 25 mar 2011

  nawet wszystkie absurdy PRL-u nie przebiją tego

  17 4 Cytuj
 • 25 mar 2011

  A jak pod kamerami samochody źle parkują to ich nie ma !!!

  14 4 Cytuj
 • 26 mar 2011

  Nie wiem jak w Myślenicach, bo nie miałem do czynienia, ale w Krakowie to potrafią tylko mandaty za parkowanie dawać i nic więcej! Jeżeli tu jest tak samo, to faktycznie średni pożytek.

  10 4 Cytuj
 • 26 mar 2011

  Straż Miejska powstała po 89 roku po to aby być "chłopcami na posyłki" nowej władzy.
  Dublowanie kompetencji,niepotrzebne wydatki ale władza lubi otaczać się mundurami a zresztą gdy trzeba objechać po kwiaty czy jabłka to nikt nie będzie dzwonił na komendę?

  8 4 Cytuj
 • 26 mar 2011

  JA nie wiem jak w Krakowie ale w Myślenicach wieczorami przebywają w ustronnych miejscach
  być może jak wieść gminna niesie zażywają rozkoszy cielesnych,trzeba trochę romantyzmu wnieść w szare życie mieszczan:),są kreatywni,wnoszą i edukują ,realizują cele strategiczne -podglądactwo

  7 2 Cytuj
 • 27 mar 2011

  Z wiadomości jakie podały Fakty TVN, to teraz po zmianie przepisów każdy obywatel może interweniować w sytuacjach wymagających działania i jest chroniony prawem jak policjant na służbie.
  Ciekawe sytuacje mogą być z tej zmiany przepisów. Może jeszcze dadzą bloczki mandatowe. Czy to już państwo policyjne i donosicieli? To straż miejska już nie jest potrzebna.

  4 3 Cytuj
 • 27 mar 2011

  nie wiecie po co straż miejska jest? to zapraszam rano na Rzemieślniczą, koło Lisa, można samemu sprawdzić jak mandat wygląda albo fajne fotki blokad na kołach zrobić, no i zobaczyć jak niektórzy kierowcy z chodnika sobie parking robią a piesi środkiem ulicy muszą chodzić

  7 7 Cytuj
 • 19 lis 2012

  ciekawy artykuł zastanawiam się kiedy taka akcja u nas?

  3 3 Cytuj
 • 19 lis 2012

  straż miejska
  policja
  straż graniczna
  straż celna
  inspekcja celna
  inspekcja transportu drogowego
  agencja bezpieczeństwa wewnętrznego
  agencja antykorupcyjna
  inspekcja skarbowa

  inspekcja sanitarna

  pańtswowa inspekcja handlowa
  itd itp
  a kto za to płaci ? ...........społeczeństwo

  12 7 Cytuj
 • 20 lis 2012

  podzielam zdanie może i większości że uttrzymywanie straży miejskiej w myślenicach mija się z celem ,bo obserwując ich szczególnie wlecie (bo teraz na jesień ich wogóle nie widać) jak idzie sobie taka para gawędząca ze sobą wymieniająca uśmiechy ipatrząca sobie w oczy a nie nato co się dzieje dookoła to może obywatela z któregosą opłacani coś trafić,niewiem czy to będzie zgodne zkonstytucją ale z sumieniem napewno zorganizować z moimi koeżankami i kolegami emerytami z myślenc grupy chodzące za urzędnikami straży miejskiej i dokumentować ich zachowanie i przekazywać swoje spostrzeżenia do urzędu miasta myślenice ,oczywiście nieodpłatnie jedynie za potwierdzenim naszego spostrzeżenia na piśmie od UMIG MYŚLENICE polecamy się EMERYCI.....

  13 4 Cytuj
 • 20 lis 2012

  ciekawe są "wycieczki krajoznawcze" na zarabie i z powrotem, a parkowe menelstwo siedzi, pije, syfi i zaczepia przechodniów nadal.

  15 4 Cytuj
 • 21 lis 2012

  A wiadomo jakie są roczne (chociaż miesięczne) koszty funkcjonowania Strazy Miejskiej w Myslenicach ?

  10 4 Cytuj
 • 21 lis 2012

  No to sam sie tego doszukalem. Wydatki na rok 2012... ponad 0.5 mln...

  miesiecznie wychodzi 41 750 zl samych pensji.

  Straż gminna (miejska) 557 218

  w tym:
  a) wydatki bieżące 557 218

  w tym:1) wydatki bieżące jednostek budżetowych 553 218
  w tym:(1.1) wydatki na wynagrodzenia i składki od nich naliczane 501 867
  (1.2) wydatki związane z realizacją zadań statutowych jednostek budżetowych 51 351

  Zeby nie zasmieciac, porownam to tylko do wydatkow na drogi publiczne gminne, czyli -
  2 726 105... czyli straz miejska kosztuje nas 1/5 calych wydatkow na drogi gminne. Porownujac to jeszcze do Ochotniczych straży pożarnych - 310 596.

  Moze nie bede komentowal.

  14 5 Cytuj
 • 21 lis 2012

  Zamiast Straży Miejskiej wzmocnić Policję. Każda formacja generuje koszty administracyjne, więc jeśli uprawnienia Straży Miejskiej nie odbiegają od uprawnień Policji - a są nawet mniejsze, to po co taki twór? Zwykłe marnotrastwo pieniędzy publicznych.

  21 7 Cytuj
 • 21 lis 2012

  POPIRAM CZYTELNIKA DAĆ TE PIENIĄDZE NA ŻŁOBKI.

  12 9 Cytuj
 • toksyk@wp.pl 22 lis 2012

  czytelnik - popieram całkowicie. 200 plusów na Twoje konto.

  5 7 Cytuj
 • toksyk@wp.pl 11 gru 2012

  Jestem za likwidacją Straży Miejskiej.

  25 14 Cytuj
 • 11 gru 2012

  Jedni narzekają że Straż miejska karze za złe parkowanie a w innym temacie narzekają że nie karze i olewa złe parkowanie to jak oni mają w końcu postępować żeby wam dogodzić.Nie jestem obrońcą Straży miejskiej mogą ich zlikwidować ale ludziom i tak nie dogodzi.

  10 3 Cytuj
 • Def Ibrylator 11 gru 2012

  Mnie tylko irytuje, że przyjdą i wlepią mandat jak sobie piwo w plenerze pod kapliczką albo nad basenem spokojnie popijam ciepłym wieczorem, a jak żule walą wódę z torby na rynku siedząc na ławce pod monitoringiem, to nikt się nie odważy podejść.

  A to, że mandaty za złe parkowanie dają, to bardzo dobrze. Bo parkować trzeba poprawnie o czym coraz mniej ludzi pamięta :)

  A i wcale nie wszyscy są tacy źli. Jednego mroźnego wieczoru kilka lat temu z kolegą popijaliśmy polską wódeczkę za zaspą pod MOKIS'em (świadomie łamiąc prawo, no cóż...). Oczywiście byliśmy cicho i grzeczni. Przyszli, wylegitymowali, kazali się przenieść. Nawet wódeczki nam nie wzięli. Także czasami to też są ludzie.

  15 8 Cytuj
 • 11 gru 2012

  Uważam, że bardzo dobrze że są, gdyż korzystałam parokrotnie z ich pomocy. Gdy się ją zlikwiduje to co???? pozostanie wciąż nieludzka, i ociągająca się policja, dziękuje bardzo.

  10 22 Cytuj
 • 11 gru 2012

  nawet ten pan podziela likwidacje strazy miejskiej
  http://www.youtube.com/watch?v=rK5dphXBjPo

  10 3 Cytuj
 • 11 gru 2012

  proponuje zrobic liste podpisów wystarczy pare tysiecy i z lista do radnych to nie beda mieli wyjscia i zlikwiduja tych ......

  15 3 Cytuj
 • Wojtek 11 gru 2012
  muza napisał/a:

  Uważam, że bardzo dobrze że są, gdyż korzystałam parokrotnie z ich pomocy. Gdy się ją zlikwiduje to co???? pozostanie wciąż nieludzka, i ociągająca się policja, dziękuje bardzo.

  np. w czym? pochwal się o ile to nie tajemnica, może inni nie wiedzą...

  4 4 Cytuj
 • 11 gru 2012

  ITD i policja również dają mandaty - zlikwidować. Komornicy ściągają te mandaty - zlikwidować wraz z urzędami skarbowymi. Firmy ochroniarskie dodatkowo chronią obywateli, bo nie czują się bezpiecznie zlikwidować, itd. A strażnicy powinni przestać dawać mandaty zwłaszcza tym, którzy twórczo się na forum rozpisują nie mając żadnej wiedzy z zakresie kompetencji działań policji itd straży miejskiej czy innych służb. Działania policji czy straży miejskiej zazwyczaj oceniane są przez pryzmat pojedynczych działań. Skoro straż miejska nakładała mandaty, to znaczy, że jest potrzebna, bo są ludzie, którzy łamią przepisy i popełniają wykroczenia oraz przestępstwa polegające np. na znieważaniu, zniesławianiu. Zrozumiałe jest, że nikt z nas nie lubi płacić za mandaty. Represjonowanie nie jest bowiem przyjemne, ale wydaje się być konieczne zwłaszcza w czasach pseudo demokracji. Wkurza cię sąsiadka, koleżanka, kolega, ludzie są źli, a ty jesteś święty, i myślisz że do woli możesz obrażać wszystkich - powiem tak nie idź tą drogą kolego bo cbś cię namierzy. Ja osobiście nie wyobrażam sobie funkcjonowania w tym mieście bez straży miejskiej. Codziennie narażają się na krytykę zmanipulowanych mediów, polityków i innych krzykaczy z mniej lub bardziej zasobnym portfelem albo znajomościami na różnym szczeblu. Dają mandaty źle – nie dają źle, na wszelki wypadek wszystko źle. A czy mogło by być dobrze? Mogło by gdyby się nie czepiali, wtedy można by robić co się chce, włączyć telewizor posłuchać politycznego jazgotu, przeczytać kolorowe gazetki i jako żywo krytykować wszystko i wszystkich. Na szczęście mamy koło siebie rodziców, dziadków, pokolenia ludzi oddanych, którzy z sercem zabiegali o naszą wolność, są również ludzie młodzi mądrzy, wykształceni, krytyczni do tego co serwują nam mas media i wiedzą, że wolność buduje się przez szacunek do drugiego człowieka. Teraz proszę o minusy, które potwierdzą fakt, że im więcej się o nich pisze i mówi tym bardziej są popularni i potrzebni.

  12 6 Cytuj

Odpowiedz