Forum » Myślenice

Straż Miejska - czyli po co to komu?

  • Adolf Popartyopopulos 9 lip 2013

    A kiedy po mnie przyjadą do parku!!!Panie komendancie SM czekam!!!100zł mam w tylnej prawej kieszeni(jakbym usnął).

    13 3 Cytuj
  • 10 lip 2013

    Koszt utrzymania straży miejskiej do jest wydawanie pieniędzy w błoto.Ta organizacja nie robi nic innego jak łatanie dziury budżetowej gminy.Ich praca jest od godz.7:30 do 15:30 w tych dziennych godzinach występuje najmniej zagrożeń.Czemu ci ludzie nie myślą...Jak chcą niech zostanie straż miejska ale pod warunkiem że będzie to praca w nocy gdzie jest największy procent przestępczości,ale to przecież nie wchodzi w grę.Moim zdaniem Myślenice powinny podążać jak inne miasta w Polsce i zorganizować referendum (zbieranie podpisów) za odwołaniem straży miejskiej.Lepiej zapłacić więcej jednemu policjantowi niż całej straży miejskiej której jak wiemy na ulicach Myślenic nie widać ponieważ się chowają.U nich działa powiedzenie "żeby zarobić a się nie orobić"Ja osobiście straż miejską spotykam jeżdżącą po M-ce w klimatyzowanych samochodach....takim to dobrze.

    NAMAWIAM LUDZI DO REFERENDUM O ODWOŁANIE STRAŻY MIEJSKIEJ W MYŚLENICACH!!!!
    a za te pieniądze proponuje zwiększyć skuteczność odśnieżania i posypywania dróg zimom to napewno zwiększy bezpieczeństwo.

    18 6 Cytuj
  • 21 paź 2014

    W mediach dużo słyszy się o działaniach i sensie istnienia straży miejskiej.

    Pytanie czy w Myślenicach utrzymywanie tej "firmy" ma sens.

    Czy nie lepiej środki wymagane do utrzymywania tej instytucji przekazać policji.

    Osobiście jestem za likwidacją straży miejskiej.

    54 9 Cytuj
  • 22 paź 2014

    W wielu miastach zlikwidowano tą śmieszną formację mundurową i wyszło to na dobre ale w większości władza utrzymuje to zbrojne ramię do walki z kierowcami czy z babami handlującymi jajkami.Dla niektórych lokalnych "władców " to forma prestiżu-mamy swoją gwardię przyboczną na posyłki,gdyby to miało służyć obywatelom nikt by czegoś takiego nie powoływał.
    http://www.fakt.pl/polityka/tyle-zarabiaja-komendanci-strazy-miejskiej-zobacz-zarobki,artykuly,497613.html

    20 6 Cytuj
  • 22 paź 2014

    a co nie przyjeli cię

    7 25 Cytuj
  • 22 paź 2014

    Nie -dostałam gazem po oczach
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Brutalna-interwencja-strazy-miejskiej-w-Szczecinku,wid,16970259,wiadomosc.html?ticaid=113aaa
    Wystarczy porównać jak wyglądają kryteria przyjęcia do Policji a jak do SM i potem chodzą tacy Rambo po ulicach-unikają prawdziwych bandziorów a wyżywają się na biednych babach handlujących na ulicy czy kierowcach którzy źle zaparkowali.

    16 5 Cytuj
  • 22 paź 2014

    Znowu nagonka na straż miejską, potrzeba nie potrzebna. Moim skromnym zdanie potrzebna wystarczy zadzwonić na policję to nie mają radiowozu, to są w terenie to przyjadą ....tylko kiedy???? straż miejska nie zawiodła mnie nigdy ,a krowka123 nie wstyd ci fakt cytować takiego szmatławca, szkoda że nie znajdziesz ile zarabia zwykły strażnik miejski, po prostu tania sensacja, bo gówniarz prowokator ze szczecinka dopiął swego. Nie popieram metod jakie tam zastosowano, ale warto zwrócić uwagę że był zatrzymywany parę naście razy za rozboje. Podkreślam nie pracuję nie pracowałam i nie mam nikogo z rodziny w straży miejskiej

    13 21 Cytuj
  • 22 paź 2014

    Jakoś od dawna trwa dyskusja na temat SM i większość jest zdania że to dublowanie kompetencji i niepotrzebne wydawanie pieniędzy na utrzymywanie groteskowej formacji ubranej w mundury jak hotelowi boye.
    Część tych pieniędzy wydawanych na utrzymanie tej gwardii gdyby zasiliła Policję przyniosłaby o wiele lepszy efekt.A dlaczego się tak nie stanie?Bo lokalna władza musi mieć swoje zbrojne ramię podległe jej a policji niestety jeszcze nie mogą wydawać rozkazów i policjanci nie mogą z małymi wyjątkami być używani na posyłki.To nie jest tylko moje zdanie to mozna wywnioskować z wielu dyskusji na ten temat które toczą się od lat.
    Nic mnie z nimi nie łączy,nigdy nie miałam z nimi do czynienia ani nie dostałam mandatu od SM(odpukać)To moja obiektywna ocena.

    18 6 Cytuj
  • 22 paź 2014

    Za koszty utrzymania straży miejskiej, policja z pewnością była by w stanie utworzyć 2 lub 3 dodatkowe patrole policji, przy zachowaniu i tak dużo niższych kosztów.

    18 6 Cytuj
  • 22 paź 2014

    zlikwidować bo oni i tak nic nie robią .wlepiają mandaty a swoich bronią na całego.przed ich oczami na skrzyżowaniu stale zaparkowany jest mercedes i on zaparkowany jest prawidłowo,a proszę samemu tam stanąć od razu kartka za szybą.zgadniecie do kogo należy mercedes.

    19 6 Cytuj
  • 23 paź 2014

    Co trzeba zrobić żeby odwołać straż miejską

    13 3 Cytuj
  • 23 paź 2014

    Referendum

    12 Cytuj
  • 23 paź 2014

    Jeśli chodzi o naszą, Myślenicką SM to nie podoba mi się że robią za TAXI dla urzędników. W urzędzie 3 służbowe auta, a jak trzeba gdzieś jechać to urzędniczki lecą zaraz do SM.

    SM niejednokrotnie woli nie wystawiać mandatu jeśli widzi samochód jakiegoś ważnego człowieka (np. prezesa oczyszczalni czy wysypiska). Zaraz by była awantura gdyby wystawili takiemu mandat. Nawet Policja woli takich omijać szerokim łukiem. Takie mamy układy i układziki w Myślenicach.

    13 4 Cytuj
  • 23 paź 2014

    Nie musi być referendum wystarczy RM podejmie taką uchwałę i już chłopcy w mundurkach zajmą się normalną pracą.Same korzyści dla miasta.

    10 2 Cytuj
  • 24 paź 2014

    Rada Miasta nigdy tego nie zrobi bo to ich organ, muszą to zrobić mieszkańcy.

    8 1 Cytuj
  • 24 paź 2014

    Ale jak to zrobić? Naraźe tylko gadamy! Weźmy się i zróbmy coś. Ja osobiscie nigdy nie miałem kontaktu ze strażą miejską. Ale nieraz widze jak "nie widzą" limuzyn zaparkowanych na pasach. Kiedy to się skończy

    11 1 Cytuj
  • 25 paź 2014

    Szczerze, nawet nie chce mi się czytać wszystkich postów. Wiadomo jaka jest prawda...

    Pytanie jest proste: Czy jest ktoś, komu straż miejska pomogła? Z niecierpliwością czekam na dziesiątki wpisów...

    9 1 Cytuj
  • 25 paź 2014

    Marko ... mi Straż Miejska pomogła...pomogła mi się pozbyć 50 PLN z kieszeni tuż za"Kefirkiem"... piwo kosztowało 53 PLN za puszkę

    7 Cytuj
  • 26 paź 2014

    :-)) Dobrze, że moherki nie siedzą na forum, by byłoby milion wpisów jak to straż miejska ku chwale ojczyzny ukarała właściciela imprezy za zakłócanie ciszy nocnej.

    sorry, ale dla mnie trzymanie strazy miejskiej to nieporozumienie. Mandaty za parkowanie i sikanie... to może pan Kaziu dawać za połowę stawki miesięcznie.

    Powinni chodzić w spódnicach, a nie mundurach!

    6 6 Cytuj
  • 15 lip 2015

    Ach ta SM. Takie zdarzenie : zablokowany chodnik przez samochód jakiejś dziuni co sobie pazurki poszła robić. Podjeżdża SM i wkładają kartkę za wycieraczkę prawidłowo postawionego samochodu, mimo, że ten który blokuje chodnik, stoi dwa kroki dalej!!! Odjeżdżają zadowoleni ze spełnionej misji. Normalnie ręce opadają co za patałachy!

    17 3 Cytuj
  • 16 lip 2015

    @renaw - nie che mi się wierzyć, że wystawili wezwanie dla kierowcy prawidłowo zaparkowanego samochodu. Musiał złamać jakiś przepis. Ja sam kiedyś zgłosiłem, że stoją samochody nieprawidłowo zaparkowane na ulicy obok muru plebanii i usłyszałem, że mają związane ręce, ponieważ podczas niedawnych robót przy tej ulicy zdemontowano znak zakazu zatrzymywania i ponieważ nie ma znaku, to nie mają podstaw prawnych do interwencji. Co do pani, która poszła sobie robić paznokcie - widocznie jakaś szycha, której lepiej nie ruszać bo będą kłopoty. Niestety są takie święte krowy w Myślenicach, których nie ruszy ani Policja ani SM, bo była by z tego większa awantura niż to wszystko warte. Wiele razy widzę, jak Policja przejeżdża obok nieprzepisowo zaparkowanych samochodów i nie reaguje. Są w naszym mieście układy i układziki, niektórzy maja znajomości "na samej górze" i takim nic nie zrobią. Dla świętego spokoju omijają takiego delikwenta.

    9 1 Cytuj
  • Andrzej 16 lip 2015

    Rób zdjęcie i zgłaszaj na policję, wtedy muszą się sprawą zająć.

    5 Cytuj
  • 16 lip 2015

    No ludzie, ale żeby tak nic od siebie? Mają zgłoszenie na konkretne auto , ze wskazaniem na rejestrację czy co? To innym się już nie zainteresują z własnej woli , skoro już przyjechali? Coś mało rozgarnięci w tej SM.

    2 2 Cytuj
  • Andrzej 17 lip 2015

    Oczywiście powinni też od siebie. Tutaj ze zdjęciem to miałem na myśli VIPowskie nietykalne samochody - o czym pisał @Viking.

    1 2 Cytuj

Odpowiedz