Forum » Myślenice

Światłowody w gminie Myślenice

  • Jerry Kaszel 27 gru 2017

    Witam,

    Czy wiadomo coś na temat rozbudowy infrastruktury światłowodów w naszej gminie? Póki co, z obecnymi ofertami lokalnych dostawców internetowych i Orange można sobie zagrać w Pasjansa Pająka (w trybie offline oczywiście) przy tak żenujących prędkościach i przede wszystkim stabilności.

    Być może znajdą się tu osoby chętne do zbierania jakiś podpisów lub działań w sprawie doprowadzenia takiego internetu? Nie mówię w tym momencie o mieście Myślenice, a o gminie. Konkretnie tragedią jest internet w Jaworniku, Zawadzie oraz w Krzyszkowicach!

    Pozdrawiam,
    CJ

    8 1 Cytuj
  • 27 gru 2017

    ja mam światłowód w Olimp Lan, i jestem zadowolony, na początku miałem delikatne problemy ale się unormowało.
    Wcześniej od samego początku miałem łącze w orange ale parametry to tragedia, pytałem o planowane światłowody ale nie będą modernizować, dla porównania prędkość neo miałem do 20 mega, a wyciągałem max 10, 11, teraz mam opcję do 60 mega w olimplan a wyciągam ok 58 Więc jest ok
    pozdrawiam

    11 10 Cytuj
  • Szczadoniecki 27 gru 2017

    Up

    1 1 Cytuj
  • 27 gru 2017
    seba napisał/a:

    ja mam światłowód w Olimp Lan, i jestem zadowolony, na początku miałem delikatne problemy ale się unormowało.
    Wcześniej od samego początku miałem łącze w orange ale parametry to tragedia, pytałem o planowane światłowody ale nie będą modernizować, dla porównania prędkość neo miałem do 20 mega, a wyciągałem max 10, 11, teraz mam opcję do 60 mega w olimplan a wyciągam ok 58 Więc jest ok
    pozdrawiam

    Seba bez szału

    1 2 Cytuj
  • 27 gru 2017
    eddie napisał/a:

    Seba bez szału

    no jednak z szałem, nie ma porównania między olimp lanem a orange ...
    Jerry zadał pytanie ja na nie odpowiedziałem, za co minusy ?

    14 3 Cytuj
  • Jerry Kaszel 27 gru 2017

    Ale Olimplan nie oferuje swoich usług dla wsi należących do gminy, a do samego miasta.

    3 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 27 gru 2017

    Czy jest jakaś firma co oferuje światłowód na wsi? No i czy oferuje podpięcie światłowodu do samego domu czy po prostu do nadajników swoich i później radiowo?

    2 Cytuj
  • 28 gru 2017

    racja na wsi to bieda z Internetem niezależnie od dostawcy, a łaska wielką światłowód by nie był, bo łącze jest puszczone, lata temu były "dobrowolnie przymusowe" przekopy po działkach, może wreszcie ktoś coś z tym zrobi

    2 Cytuj
  • Pablo 28 gru 2017

    No pytanie, o którą wieś chodzi...?
    Z tego co widać to sporo jednak wiosek jest już w zasięgu sieci optycznych.
    Prym wiodą lokalni dostawcy Internetu, ale warto też dzwonić do tych największych.
    Orange np. reaguje na zapytania "z rynku" i planuje rozbudowę wg. tych informacji. Może zatem warto do nich zatelefonować ? A przy okazji podzwonić po lokalnych dostawcach...

    1 Cytuj
  • Jerry Kaszel 28 gru 2017

    Ale czy szanowni forumowicze rozumieją, że do takiej rozbudowy dojdzie co najwyżej za 6-7 lat przy obecnym podejściu do sprawy? Na wielu wsiach chociażby w powiecie suskim czy nowotarskim usługi internetu światłowodowego są oferowane. Mniej zaawansowani użytkownicy nie wiedzą nawet, że w obecnych czasach jest możliwość posiadania takiego internetu. Wydaje mi się, że gdyby mieszkańcy gminy masowo ruszyli z jakimś wnioskiem mogłoby cokolwiek ruszyć w tej sprawie. Od wielu lat internet światłowodowy to standard, a nasza gmina i powiat wiecznie są omijanie w kwestiach telekomunikacji.

    Edit. Dzwoniłem do Orange i po skierowaniu pisma do głównego oddziału w Skierniewicach (najlepiej z jak największa liczbą mieszkańców) może to coś zmienić.

    1 Cytuj
  • Pablo 6 sty 2018

    No jasne... Ale pytanie czy zwróciłeś się z tym pytaniem również do lokalnych dostawców, którzy udostępniają swoje łączą w technologii FTTX...? W myślenickiej gminie chyba nawet prężniej działają niż ten wiodący (oranżada). Patrząc na ilość wiszących muf optycznych na słupach energetyki, nie powinno być z tym większego problemu...

    2 Cytuj
  • Jerry Kaszel 11 sty 2018

    Lokalni przedsiębiorcy nienadążają żeby doprowadzić taki internet stricte w Myślenicach, a co dopiero w okolicznych wsiach.

    3 2 Cytuj
  • 11 sty 2018

    tylko dlaczego mamy płacić jak za woły, przy tak niskiej jakości usług i to tylko dlatego, że mieszkamy np.5km od MIASTA, nam się już światłowody nie należą, a lokalni i tak klientów będą mieć więc po co coś poprawiać w ofrcie

    3 1 Cytuj
  • 11 sty 2018

    Jerry Kaszel:jak nie nadążają skoro ja taki internet mam w Myślenicach i z tego co wiem to nie tylko rozglądnij się po słupach ktoś już o tym pisał.

    1 3 Cytuj
  • 12 sty 2018

    Jerry pracujesz w oranżadzie? zejdź na ziemie. z tego co ja się orientuje to najwiekszym problemem są LUDZIE.... "nie puszcze, bo idzie po moim gruncie, nie bo nie"

    5 4 Cytuj
  • 16 sty 2018

    ktos wie o światłowodzie w osieczanach kiedy i kto go założy ?

    1 5 Cytuj

Odpowiedz