Forum » Myślenice

REMONT DOMU: sposoby i materiały służące do remontu

  • Manuela ******* 6 kwi 2011

    cześć jako że robi się oraz cieplej zdecydowałam się na malutki remoncik :) możne doradzicie mi gdzie najlepiej w Myślenicach kupić szpachlówkę, farby, tapety - wiadomo że co sklep to inna cena. wiec gdzie Waszym zdaniem najlepiej (czytaj najtaniej ;))  się zaopatrzyć w potrzebne art. na remont :) Z góry dzięki za kolejną pomoc i trzymajcie za mnie kciuki :)

    1 Cytuj
  • 6 kwi 2011

    Tapety najtaniej na all...o tylko trzeba wcześńiej je gdzieś pomacać na żywo ;-)

    Farby polecam Kabe z mieszalnika bardzo dobre, wydajne i relatywnie tanie. Mają je w marrobie na słowackiego za skrętem na Osieczany. Szpachlówka typu załatać ubytek, najlepiej gotowa w wiaderku od 1 do 25kg. Jeśli gładź na całe ściany to polecam gładź rigips rimano dobra cena w drewfarbie 42zł/25kg. świetna do obróbki.

    powodzenia na ścianie :-)

    Cytuj
  • 7 kwi 2011

    Na sufit jeżeli ma być biały to bardzo dobre są farby Dekoralu "Akrylit W". Jest to farba lateksowa, oczywiście można przecierać zabrudzenia, a do tego naprawdę dobrze kryję. Polecam.
    Natomiast jeżeli chodzi o farby kolorowe to polecam firmę Dulux i farby z serii "Kolory Świata". Bardzo duży wybór kolorów, farby naprawdę dobrze kryją, nigdy nie miałem z nimi problemów.
    Nieco droższym zamiennikiem Duluxa mogą być farby Magnat, ale uważam, że nie warto przepłacać no chyba, że komuś spodobał się konkretny kolor z tej firmy.
    Sklep Drew-Farb. Są długo na rynku, obsługa profesjonalna. Ceny w miarę, a przy większych zamówieniach możliwe rabaty.

    Cytuj
  • 12 kwi 2011

    po pierwsze - zastanow sie jak duzy ma byc to remont, po drugie co chcesz robic i w jaki sposob,
    po trzecie jakimi materialami chcesz to robic, po czwarte ile wszystkich materialow potrzebujesz, po szoste spisz to wszystko na kartke, po siodme wez kartke i przejdz sie po wszystkich sklepach, skladach, zapytaj o cene dostepnosc, po osme od razu zapytaj o rabat, im wieksza kwota tym wiekszy rabat wymus na sprzedawcy. po dziewiate kup tam gdzie najtaniej. Kazdy sklep da Ci rabat, nie pytasz o rabat to go nie dostaniesz!!! :-) ceny w myslenicach sa tak zróznicowane w zaleznosci od sklepu w ktorym sie znajdujesz, ze naprawde warto pochodzic i popytac. przyklad: ta sama plyta GK w jednym sklepie kosztuje 18,50 (16,30 po rabacie) a w drugim 13,50. odleglosc od sklepow to 300metrow.

    Cytuj
  • Manuela ******* 12 kwi 2011

    bob budowniczy - dzięki za tak obszerny instruktaż (nawet nie pomyślałam żeby zapytać o rabat! heh) ;) Napawano będę się trzymać wszach rad:) Dzięki :*

    Cytuj
  • 12 kwi 2011

    [quote=gość: asczxvafsad] Na sufit jeżeli ma być biały to bardzo dobre są farby Dekoralu "Akrylit W". Jest to farba lateksowa, oczywiście można przecierać zabrudzenia, a do tego naprawdę dobrze kryję. Polecam.
    Natomiast jeżeli chodzi o farby kolorowe to polecam firmę Dulux i farby z serii "Kolory Świata". Bardzo duży wybór kolorów, farby naprawdę dobrze kryją, nigdy nie miałem z nimi problemów.
    Nieco droższym zamiennikiem Duluxa mogą być farby Magnat, ale uważam, że nie warto przepłacać no chyba, że komuś spodobał się konkretny kolor z tej firmy.
    Sklep Drew-Farb. Są długo na rynku, obsługa profesjonalna. Ceny w miarę, a przy większych zamówieniach możliwe rabaty. [/quote]
    hej widać żeś ogranicz...y pracownik drewfarbu "akrylit w" na sufit? a kto myje sufity? wydawać kasę na coś z czego i tak się nie korzysta to czysta rozrzutność, są tańsze farby, równie białe i dobrze kryjące a polecanie duluxa to już szczyt perfidności, sprzedajecie farby nie informując, że wymaga mocnego gruntu (najlepiej też z duluxa, który jest drogi) a potem dulux pęka i łuszczy się, wiem to z własnego doświadczenia, poza tym dulux gów...na jakość za chore pieniądze

    1 Cytuj
  • 12 kwi 2011

    Dulux to największe dziadostwo jakim kiedykolwiek malowałem !

    Polecam farby Beckers'a. Dosłownie parę złotych na 5 litrach droższe od Dulux'a a jest cud malinka !
    I od razu zaznaczam - [u]nie jestem żadnym pracownikiem ŻADNEJ hurtowni ani sklepu z farbami[/u] !

    1 Cytuj
  • 12 kwi 2011

    [quote=gość: Słodowy] Dulux to największe dziadostwo jakim kiedykolwiek malowałem !

    Polecam farby Beckers'a. Dosłownie parę złotych na 5 litrach droższe od Dulux'a a jest cud malinka !
    I od razu zaznaczam - nie jestem żadnym pracownikiem ŻADNEJ hurtowni ani sklepu z farbami ! [/quote]

    ja zajmuje się na co dzień wykończeniówka i jak się żałuje wziąć fachowca i samemu maluje to pewnie że każda farba będzie do du....py, duluks to jedna z najlepszych farb maluję nią od lat, używam pod nią uni gruntu atlasa i jeszcze mi się nie zdarzyła żadna reklamacja od klientów ze coś się łuszczy albo pęka

    1 Cytuj
  • 13 kwi 2011

    A co to fachowiec cuda czyni ??????

    Nie pomoże żaden fachowiec jak farba jest do d*py !
    Na Duluxa narzeka większość (również "fachowcy"). Wiadomo, że grunt pod spód to podstawa ale dobra farba musi być.
    Co do reklamacji... jakby mi tak pomalowali, że mi się łuszczy czy pęka to już więcej bym takiego fachowca nie wziął do roboty, stąd masz brak reklamacji.

    Cytuj
  • Manuela ******* 13 kwi 2011

    a co powiecie o farbie Śnieżka BARWY NATURY z dodatkiem TeflonR surface protector ?

    Cytuj
  • 13 kwi 2011

    ja zajmuje się na co dzień wykończeniówka i jak się żałuje wziąć fachowca i samemu maluje to pewnie że każda farba będzie do du....py, duluks to jedna z najlepszych farb maluję nią od lat, używam pod nią uni gruntu atlasa i jeszcze mi się nie zdarzyła żadna reklamacja od klientów ze coś się łuszczy albo pęka [/quote]

    a ja maluje sama i ani mi nic nie pęka ani nic się nie łuszczy...:)
    Czynność jest tak banalna ze na co mi ten fachowiec??:)
    A farby polecam z marrob'a te z mieszalnika( niesttey nie pamiętam nazwy). Tanie i wedlug mnie lepsze od duluxa...a gama kolorów ogromna...
    Do tego grunt atlas, stary dres, wałek w dłoń i jazda dziewczyny:)

    Cytuj
  • 13 kwi 2011

    kruk
    Kabe...no fakt:)

    Cytuj
  • 13 kwi 2011

    manuela
    A do kuchni lub na przedpokój polecam farbe lateksową ( ma ją również w swojej ofercie firma Kabe-jest nieco droższa). Te wszystkie pseudozmywalne farby to pic na wodę, bo prawda jest taka, ze zeby usunąc plamę z takiej sciany to tak naprawdę musisz ją ponownie pomalować.Wczesniej miałam w kuchni duluxa ( "farba zmywalna") i tłuste plamy na scianie były nie do ruszenia-trzeba było ponownie pomalować. Teraz mam lateksową i jestem baaaardzo zadowolona.

    Cytuj
  • Manuela ******* 13 kwi 2011

    zgodzę się z tobą Kasiu po co mi fachowiec - jak poradziłam sobie kiedyś sama z wylewką na to i poradzie sobie ze ścianami :) a gdzie mogę znaleźć te farby z marrob'a ? Gdzie Ty je kupowałaś?

    Cytuj
  • 13 kwi 2011

    No proszę, na Zachodzie widywałem takie obrazki, jak to kobieta nie tylko maluje "się" - toż i u nas podobnie? ;-)

    Cytuj
  • 13 kwi 2011

    a co to my niby jakieś gorsze na wschodzie?wypraszamy sobie takie uwagi panie trekk;)

    Cytuj
  • 15 kwi 2011

    manuela
    Ktoś usunoł mojego posta ,wiec jeszcze raz....marrob to sklep na słowackiego, tam własnie kupisz farby firmy Kabe z mieszalnika.

    Cytuj
  • 15 kwi 2011

    Mnie to w każdym bądź razie imponuje. Jeśli Panie chcą się wykazać, dlaczego nie?:-)

    Cytuj
  • 13 mar 2013

    Witam, mój post zamieszczam tutaj bo temat Budowa domu nie chce mi się otworzyć :)

    Czy ktoś z forumowiczów miał może do czynienia z Firmą Krzysztofa Wilczyńskiego usługi
    Ogólno- budowlane? Czy jest godna polecenia?

    Bardzo proszę o ewentualne opinie. Może być na pv :)

    1 Cytuj
  • ania 13 mar 2013

    skasowało mi,
    malowanie w domu urządzam co 2 lata, wiec doswiadczenie jakies mam-wypróbowałam już chyba wszystkiego, dulux -masakra, dopiero 4 warstwa pokryła plamę na suficie po kopcącym kominku.
    Polecam tikurile, piękne kolory i kryje fantastycznie, jedno ale, zawsze bierz ton jasniejszą niż we wzorniku, raz kupiłam piękny zielony, pomalowałam i wydawalo się, że wścieku dupy dostanę, ciemny, jaskrawy, blada zieleń pokryła to za 2 razem

    1 3 Cytuj
  • 22 gru 2021

    Z materiałami to jest tak, że tak naprawdę zalezy co chcesz zrobić, co Ci się podoba oraz jaki masz budżet. Ja ostatnio robiłem sobie remont i wybrałem tynk strukturalny dobry na elewacje i choć kosztował trochę więcej, tak byłem zadowolony z efektu końcowego. No ale też ja chciałem go osiągnąć i wygląd mi pasował do koncepcji - nie każdemu musi. Dlatego na start dobrze jest się zastanowić - co chcemy osiągnąć i jak to ma wyglądać, a dopiero potem pytać o materiały, bo tak z niczego to trudno cokolwiek coś doradzić.

    Cytuj
  • 13 mar 2023

    Panowie a jakie wiertło do gresu 8 mm dobrze jest zakupic?

    Cytuj

Odpowiedz