Forum » Myślenice

Nie polecam Dhl

  • 26 kwi 2018

    Witam
    3 dni temu wysłałam na jednym liście przewozowym 2 paczki.Paczki ubezpieczyłam.mam dowód nadania dwóch paczek.
    Dzisiaj okazało się że doszła tylko jedna!!To miała być szybka wysyłka KURIEREM!!.W śledzeniu paczek w sortowni zarejestrowana została tylko jedna.Złożylam interwencję paczka jest poszukiwana.Nie wiem jak będzie wyglądała reklamacja na wypadek jeżeli paczka się nie znajdzie.Możliwe że kurier sobie ją przywłaszczył?Miał ktoś może podobną sytuację?

    2 3 Cytuj
  • 26 kwi 2018

    Ja już od jakiegoś czasu nie korzystam z usług kurierów, 3 przykłady z jakimi miałem styczność :
    - kurier kosiarkę zamiast pod mój adres przywiózł 20 numerów dalej pod zupełnie inny adres i nazwisko.
    - kurier zostawił paczkę mojemu sąsiadowi zupełnie inne nazwisko i adres
    - kurier twierdził, że może przyjechać tylko rano kiedy każdy normalny człowiek jest w pracy i musiałem jechać po paczkę kilkadziesiąt km do sortowni bo akurat w Myślenicach punktu odbioru paczek tego kuriera nie było.
    Dla tego korzystam z archaicznej i drogiej usługi Poczty Polskiej jacy są to są ale mam z nimi najmniej problemów, jak listonosz nie zastanie mnie w domu to sobie idę na pocztę, postoję 45 min w kolejce i odbiorę,
    najczęściej korzystam z usług paczkomatów inpostu najbardziej wygodna forma zarówno odbierania i nadawania przesyłek nie ma kolejek a paczkomat otwarty jest 24/7. Chociaż raz mi się tu zdarzyło, że paczka zginęła ale dotarła po 2 miesiącach.

    17 4 Cytuj
  • 26 kwi 2018

    Wydaje mi się że gdyby paczka dotarła do sortowni to zostałaby zarejestrowana.

    1 3 Cytuj
  • 26 kwi 2018

    W sortowni jest monitoring,zrobiłam podobną paczkę jak ta co zaginęła,zrobiłam zdjęcie ,wysłałam to zdjęcie do działu interwencji.Więc będzie wiadomo ,czy ta paczka wyszła z busa.Paczka jest ubezpieczona,więc się nie martwię.Miałam wysłać pocztą,ale wszyscy mówią że kurierem najszybciej,najpewniej,najbezpieczniej.

    3 4 Cytuj
  • ania 26 kwi 2018
    seba napisał/a:

    Ja już od jakiegoś czasu nie korzystam z usług kurierów, 3 przykłady z jakimi miałem styczność :
    - kurier kosiarkę zamiast pod mój adres przywiózł 20 numerów dalej pod zupełnie inny adres i nazwisko.
    - kurier zostawił paczkę mojemu sąsiadowi zupełnie inne nazwisko i adres
    - kurier twierdził, że może przyjechać tylko rano kiedy każdy normalny człowiek jest w pracy i musiałem jechać po paczkę kilkadziesiąt km do sortowni bo akurat w Myślenicach punktu odbioru paczek tego kuriera nie było.
    Dla tego korzystam z archaicznej i drogiej usługi Poczty Polskiej jacy są to są ale mam z nimi najmniej problemów, jak listonosz nie zastanie mnie w domu to sobie idę na pocztę, postoję 45 min w kolejce i odbiorę,
    najczęściej korzystam z usług paczkomatów inpostu najbardziej wygodna forma zarówno odbierania i nadawania przesyłek nie ma kolejek a paczkomat otwarty jest 24/7. Chociaż raz mi się tu zdarzyło, że paczka zginęła ale dotarła po 2 miesiącach.

    Bo kuriera się zamawia na adres, pod którym jesteśmy w godzinach dostarczania paczek 8-16. Jeżeli jest to coś czego nie możemy przyjąć np w pracy, piszemy dodatkowe informacje przy składaniu zlecenia. Kurier ma dziesiątki paczek do rozwiezienia i nie może z jedną jeździć po 3 razy, bo by się w życiu nie odrobił. Jak się czegoś spodziewamy i wiemy, że nie ma nas w domu, to dogadajmy się np z sąsiadem, który akurat jest w domu, żeby paczkę odebrał.
    Nie wiem dlaczego odbiorcom paczek wydaje się, że jak płacą 17 zł za przesyłkę, to są panem i władcą świata i mogą wszystko. To jest Twoja paczka, i Tobie powinno zależeć na jej odebraniu, przynajmniej tak bardzo, jak kurierowi na jej dostarczeniu.

    20 11 Cytuj
  • 26 kwi 2018
    anula napisał/a:

    . To jest Twoja paczka, i Tobie powinno zależeć na jej odebraniu, przynajmniej tak bardzo, jak kurierowi na jej dostarczeniu.

    o ... widzę że Pani jest kurierem, z oficjalnych informacji wiem, że paczka jest własnością moją dopiero gdy podpiszę papiery przewozowe, płacę wymagam. Mieszkam w Myślenicach, pracuję w Krakowie i nie mam możliwości odbierania prywatnych przesyłek w pracy. Właśnie przez takie podejście jak Twoje nie korzystam z usług kurierów

    12 16 Cytuj
  • 26 kwi 2018

    Paczka się właśnie znalazła.

    2 9 Cytuj
  • ania 27 kwi 2018
    seba napisał/a:

    o ... widzę że Pani jest kurierem, z oficjalnych informacji wiem, że paczka jest własnością moją dopiero gdy podpiszę papiery przewozowe, płacę wymagam. Mieszkam w Myślenicach, pracuję w Krakowie i nie mam możliwości odbierania prywatnych przesyłek w pracy. Właśnie przez takie podejście jak Twoje nie korzystam z usług kurierów

    nie jestem kurierem, bardzo często korzystam i to mnie zależy bardziej, żeby ją odebrać, niż kurierowi, żeby ją dostarczyć. A na pocztę z awizem chodzisz czy masz pretensję do listonosza, że nie wpadł do Ciebie po 21, jak Ty akurat byłeś w domu? Dobrze, że nie korzystasz z kurierów, robisz im ogromną przysługę

    17 2 Cytuj
  • 27 kwi 2018
    anula napisał/a:

    A na pocztę z awizem chodzisz czy masz pretensję do listonosza, że nie wpadł do Ciebie po 21, jak Ty akurat byłeś w domu? Dobrze, że nie korzystasz z kurierów, robisz im ogromną przysługę

    Nie mam problemu z tym, żeby podejść na pocztę po paczkę, ale żeby jechać kilkadziesiąt km już tak. poza tym poczta jest czynna od 7 do 20 a punkty odbioru paczek zazwyczaj do 18.

    7 7 Cytuj
  • Andrzej 27 kwi 2018

    No i wszyscy są zadowoleni: anula, Ty, Poczta Polska i firmy kurierskie.

    5 1 Cytuj
  • 12 maj 2018
    seba napisał/a:

    Ja już od jakiegoś czasu nie korzystam z usług kurierów, 3 przykłady z jakimi miałem styczność :
    - kurier kosiarkę zamiast pod mój adres przywiózł 20 numerów dalej pod zupełnie inny adres i nazwisko.
    - kurier zostawił paczkę mojemu sąsiadowi zupełnie inne nazwisko i adres
    - kurier twierdził, że może przyjechać tylko rano kiedy każdy normalny człowiek jest w pracy i musiałem jechać po paczkę kilkadziesiąt km do sortowni bo akurat w Myślenicach punktu odbioru paczek tego kuriera nie było.
    Dla tego korzystam z archaicznej i drogiej usługi Poczty Polskiej jacy są to są ale mam z nimi najmniej problemów, jak listonosz nie zastanie mnie w domu to sobie idę na pocztę, postoję 45 min w kolejce i odbiorę,
    najczęściej korzystam z usług paczkomatów inpostu najbardziej wygodna forma zarówno odbierania i nadawania przesyłek nie ma kolejek a paczkomat otwarty jest 24/7. Chociaż raz mi się tu zdarzyło, że paczka zginęła ale dotarła po 2 miesiącach.

    Kurier też człowiek i pracuje wtedy co i ty.

    6 2 Cytuj
  • 12 maj 2018
    rm51005 napisał/a:

    Kurier też człowiek i pracuje wtedy co i ty.

    z tym, że kurier jest dla mnie nie ja dla niego :), czyli on powinien dostosować się i przyjechać wtedy kiedy mi pasuje. Cwaniactwo kurierów nie zna granic niestety nikt nie jest mnie w stanie do nich przekonać.

    5 21 Cytuj
  • 13 maj 2018

    [cytat=seba]
    Twój poziom zerowy!!

    4 4 Cytuj
  • 14 maj 2018

    Ja tam nie mogę powiedzieć nic negatywnego o Kurierach a nawet mi ich czasem szkoda. Kiedyś ten biedny Kurier przyjechał do mnie o 18 w Sobotę i troszkę byłam zła że w weekend i że tak późno ale jak potem pomyślałam że oni muszą tak długo pracować i to w weekend to było mi ich żal :/

    7 Cytuj
  • 18 sty 2019

    Dramat!!!!! Czegoś takiego nie miałam od 10 lat, czekałam A paczkę dwa tygodnie temu w poniedziałek, nie przyszła bo opóźniona, we wtorek miał za dużo paczek, przyszedł raz jedyny w środę akurat jak mnie nie było. Żadnej informacji na telefon, potem kolejne dwa dni panie dyspozytorki wielce zdziwiona dlaczego nie wziął.... Brak porozumienia w tej firmie. Od kolejnego tygodnia z powodu opóźnień przekoerowałamna inny adres - do teściowej, bo z dzieckiem mamy zaplanowane ferie. Niestety Teściowa czeka piąty dzień i nic .... Ja codziennie wydawaniem i jestem zwodzona.

    1 3 Cytuj
  • 18 sty 2019

    "Alicja123" napisz jeszcze raz o co Ci chodzi tylko tak po Polsku zrozumiałym językiem dla wszystkim a nie tylko dla Ciebie .

    4 Cytuj
  • 18 sty 2019

    [cytat=Alicja123]

    A to kurier ma do ciebie dzwonić. Skoro podałaś adres do doręczenia to jedzie pod numer na liście przewozowy i po sprawie. Jak ciebie nie ma to daje ci awizo do skrzynki na listy jak masz oczywiście ją.

    4 3 Cytuj
  • 18 sty 2019

    Alicja - kurier nie zadzwoni jak nie ma się dokupionej opcji dzwonienia bo trzeba to zaznaczyć przy nadawaniu paczki i oczywiście dodatkowo dopłacić .

    1 1 Cytuj
  • Tom 18 sty 2019

    Najlepsze że DHL wymyślił patent jak nie uwzględniać reklamacji. Otóż teraz reklamację za zbyt długą dostawę może złożyć tylko i wyłącznie odbiorca paczki w chwili odbioru od kuriera. Nadawca nie ma prawa dopominać się o swoje. Wysłałem paczkę w okolice Poznania, po 2 dniach okazało się że jest w Niemczech :), potem wróciła do Krakowa i znowu do Poznania. Akcja trwała 14 dni. Dostałem 10 zł z tytułu reklamacji - brawo ;)

    2 Cytuj

Odpowiedz