Forum » Myślenice

Instalacja Elektryczna

  • 18 cze 2018

    Mam takie pytanie -czy zapis ''instalacja elektryczna bez opraw oswietleniowych''oznacza rowniez brak montazu gniazek elektrycznych i wlacznikow.
    Czytajac objasnienie ''oprawa oswietleniowa''-nie ma zapisu o gniazdkach.

    2 1 Cytuj
  • 19 cze 2018
    zygi napisał/a:

    Mam takie pytanie -czy zapis ''instalacja elektryczna bez opraw oswietleniowych''oznacza rowniez brak montazu gniazek elektrycznych i wlacznikow.
    Czytajac objasnienie ''oprawa oswietleniowa''-nie ma zapisu o gniazdkach.

    Dokładnie tak bez gniazdek lamp itp.
    My placilismy osobno za instalację osobno za gniazdka i założenie oświetlenia.

    2 Cytuj
  • Pablo 19 cze 2018

    A można wiedzieć czego to dotyczy? Instalacja elektryczna do domu jednorodzinnego, firmy czy biurowca? A może przemysł?

    1 Cytuj
  • 19 cze 2018

    U mnie do domu jednorodzinnego .

    Cytuj
  • 20 cze 2018

    u mnie qw mieszkniu

    Cytuj
  • 21 cze 2018

    czesc, na 100% bez gniazdek

    Cytuj
  • Pablo 28 cze 2018

    Generalnie dzieli się to zawsze na 2 lub 3 etapy. Pierwszy to wykonanie położenia kabli, obsadzenia puszek elektrycznych i doprowadzenie tych kabli do rozdzielnicy elektrycznej. W tym jest jej montaż.
    Drugi etap to wykonanie wszystkich połączeń w puszkach oraz rozdzielnicy. Wtedy konieczny już jest zakup aparatów do rozdzielnicy. Ten etap może zostać połączony z pierwszym.
    3 etap to tzw. biały montaż. Wtedy instalowane są wszystkie łączniki, gniazda, lampy oświetleniowe, czujniki zmierzchowe, zegary sterujące, etc.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz