Forum » Myślenice

Wybory Samorządowe 2018

  • 17 paź 2018

    Na szczęście w wyborach do Rady Powiatu Myślenickiego będzie można zagłosować też na kandydatów Kukiz '15, którzy:

    1. nie są ograniczeni zobowiązaniami względem partii czy lokalnych układów - dzięki temu mogą rzeczywiście troszczyć przede wszystkim o dobro mieszkańców i powiatu (a nie swoich ugrupowań oraz "kolesi");
    2. nie antagonizują się względem pozostałych środowisk, co pozwoli im kierować się obiektywną oceną, czy dany projekt jest dobry, a nie tym kto go zgłosił;
    3. nie traktują demokracji jako chwytliwego hasła, ale jako konkretny plan oddania obywatelom władzy i kontroli nad samorządem w oparciu o 3 filary:

    1️⃣ JAWNOŚĆ I PRZEJRZYSTOŚĆ FUNKCJONOWANIA WŁADZ LOKALNYCH
    - publiczny rejestr zawieranych umów;
    - jawnosć budżetu - publikacja map wydatków;
    - obiektywne i przejrzyste konkursy na stanowiska urzędnicze.

    2️⃣ ZRÓWNOWAŻONY BUDŻET I ZAKAZ ZADŁUŻANIA SAMORZĄDÓW
    - rozsądne zarządzanie wydatkami
    - niższe koszty obsługi administracyjnej

    3️⃣ PRZYWRÓCENIE WŁADZY OBYWATELOM
    - dzień referendalny co najmniej raz do roku - współdecydowanie o kluczowych sprawach
    - społeczne gremia doradcze

    https://www.facebook.com/Kukiz15Myslenice/

    8 6 Cytuj
  • 17 paź 2018

    Do Bagietki i sztabu Pana Szlachetki.

    Jestem przekonany, że wygra Pan Szlachetka, ale Bagietko zamilcz , ty robisz anty kampanię Temu kandydatowi, gdyby przełożyć twoją pisaninę na nuty, to grasz jak katarynka, jedno i to samo w kółko.
    Już nikt tej muzyki nie chce słuchać. To nie jest muzyka, to jest rzępolenie .

    21 6 Cytuj
  • 18 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Będę. Ja tu zawsze byłam.

    Taaaa, raz na cztery lata :-D Tyle że z innymi poglądami. 2014 bagietka zagorzały przeciwnik pisu i Szlachetki. 2018 fanatyczny wyznawca pisu i szlachetki. Nieźle muszą płacić w tym pisie za możliwość złamania ci kręgosłupa. :-D

    17 5 Cytuj
  • 18 paź 2018
    qleeg napisał/a:

    Taaaa, raz na cztery lata :-D Tyle że z innymi poglądami. 2014 bagietka zagorzały przeciwnik pisu i Szlachetki. 2018 fanatyczny wyznawca pisu i szlachetki. Nieźle muszą płacić w tym pisie za możliwość złamania ci kręgosłupa. :-D

    Zapraszalam Bagietke na inne forum. Nie skorzystala z zaproszenia. Jest tylko po to,żeby robić dobrą opinie PiS kosztem PO. PiS czy PO to jedno i to samo, prawica!

    12 3 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Chciałem jeszcze raz przypomnieć wyborcom, że pan Halek to następca pana Ostrowskiego. Pan Halek deklaruje zmiany obniżki, podpisuje zobowiązania i tu moje pytanie dlaczego tego wszystkiego nie zrobił jego pryncypał????. Jeszce raz przypominam, że pan Halek zdradził w radzie powiatu swoich kolegów dla władzy i uważam że zdradzi nas jako wyborców, bo to taki typ człowieka. Jeśli chodzi o pana ostrowskiego to chcę ostrzec wyborców że to wilk w owczej skórze, ukradkiem chce się dostać do powiatu tam objąć stanowisko i znowu narobić dziadostwa. Myślę że dogadał się z panem Tomalem i razem chcą połączyć się jeśli ich radzi dostaną się do powiatu i jeden obejmie stanowisko starosty a drugi wice. Uważam że tum panom Halkowi, Ostrowskiemu Tomalowi po licznych skandalach sprawach karnych, zdradach należy się usunięcia z lokalnej polityki i aby do niej już nigdy nie wrócili.

    14 19 Cytuj
  • 18 paź 2018
    qleeg napisał/a:

    Taaaa, raz na cztery lata :-D Tyle że z innymi poglądami. 2014 bagietka zagorzały przeciwnik pisu i Szlachetki. 2018 fanatyczny wyznawca pisu i szlachetki. Nieźle muszą płacić w tym pisie za możliwość złamania ci kręgosłupa. :-D

    Ciekawe gdzie agitowała przed 2014 ... Strach pomyśleć o latach przed 89 :)

    10 3 Cytuj
  • 18 paź 2018
    qleeg napisał/a:

    Taaaa, raz na cztery lata :-D Tyle że z innymi poglądami. 2014 bagietka zagorzały przeciwnik pisu i Szlachetki. 2018 fanatyczny wyznawca pisu i szlachetki. Nieźle muszą płacić w tym pisie za możliwość złamania ci kręgosłupa. :-D

    A Halek odwrotnie. W poprzednich wyborach był w PiS-ie. Ciekawe co się stało, że przestał być?

    9 7 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018

    Lepiej zmądrzeć niż zgłupieć :)

    1 19 Cytuj
  • 18 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    A wiesz na jaką kwotę to "kanalizowanie"zadłużyło naszą gminę?

    Może weź się na znak protestu odepnij od mediów? :)

    8 3 Cytuj
  • 18 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    A Halek odwrotnie. W poprzednich wyborach był w PiS-ie. Ciekawe co się stało, że przestał być?

    Co miało się stać, przestał czuć się wolnym człowiekiem i miał dość kierowniczej roli partii.
    Niektórzy lubią być zaprogramowani, inni nie.

    9 4 Cytuj
  • 18 paź 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    Może weź się na znak protestu odepnij od mediów? :)

    I to jest Twoja odpowiedź na moje pytanie. Żenada.

    2 9 Cytuj
  • 18 paź 2018
    bono napisał/a:

    Co miało się stać, przestał czuć się wolnym człowiekiem i miał dość kierowniczej roli partii.
    Niektórzy lubią być zaprogramowani, inni nie.

    EJ @bono, @bono.... lepiej było przemilczeć mojego posta, niż głupio odpowiadać .

    4 10 Cytuj
  • 18 paź 2018

    A jeden szewc głosi tu i ówdzie, że po wygranej pis zostanie prezesem wodociągów i wszystko połata, żeby nie było wycieków...

    9 1 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018
    wert napisał/a:

    A jeden szewc głosi tu i ówdzie, że po wygranej pis zostanie prezesem wodociągów i wszystko połata, żeby nie było wycieków...

    Myślę, że takie łatanie by się przydało.

    2 14 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Zachęcam do oderwania się od miasto-info i zobaczenia na facebook na post Dariusza Szczotkowskiego :

    https://www.facebook.com/dariusz.szczotkowski/videos/2169988709687513/

    Wszystko będzie jasne po co idzie PIS do wyborów :)

    Prawdy zakrzyczeć się nie da !

    18 3 Cytuj
  • 18 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    I to jest Twoja odpowiedź na moje pytanie. Żenada.

    Masz wielki problem z rozumieniem ironii, jak widzę. Odpowiem zatem inaczej: idź przejdź się po domach, w których wykonano kanalizację w ramach tego programu i wygarnij tym ludziom, że są winni zadłużeniu gminy. Chyba tylko ignorant mógł zadać tak nonsensowne pytanie. Skanalizowanie wsi było konieczne i korzystne dla całego regionu nie tylko pod względem ekologicznym, ale też ekonomicznym, ponieważ wzrosła wartość nieruchomości gruntowych (zatem defacto wzbogacili się ludzie) oraz jednocześnie wzrosły wpływy wodociągów z tytułu nowych umów.
    To nie jest tyle wydatek,co inwestycja człowieku.

    A propos zadłużania polecam film Darka Szczotkowskiego (który siedzi w polityce od pieluch, a którego szczyl Bagietka nazywa "chłopcem":) nt zadłużenia Pcimia, które zaczęło magicznie i znacząco wzrastać w latach, kiedy współrządził tam i działał pan Szlachetka.

    12 2 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    A propos zadłużania polecam film Darka Szczotkowskiego (który siedzi w polityce od pieluch, a którego szczyl Bagietka nazywa "chłopcem":) nt zadłużenia Pcimia, które zaczęło magicznie i znacząco wzrastać w latach, kiedy współrządził tam i działał pan Szlachetka.

    Znowu mnie obrażasz?
    ten chłopiec siedzi w polityce od pieluch i na tym poziomie pozostał do teraz.

    5 14 Cytuj
  • 18 paź 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    Masz wielki problem z rozumieniem ironii, jak widzę. Odpowiem zatem inaczej: idź przejdź się po domach, w których wykonano kanalizację w ramach tego programu i wygarnij tym ludziom, że są winni zadłużeniu gminy. Chyba tylko ignorant mógł zadać tak nonsensowne pytanie. Skanalizowanie wsi było konieczne i korzystne dla całego regionu nie tylko pod względem ekologicznym, ale też ekonomicznym, ponieważ wzrosła wartość nieruchomości gruntowych (zatem defacto wzbogacili się ludzie) oraz jednocześnie wzrosły wpływy wodociągów z tytułu nowych umów.
    To nie jest tyle wydatek,co inwestycja człowieku.

    Piszesz, że wzrosły wpływy wodociągów, ale nie mówisz, że wzrosły ceny wody i ścieków dla odbiorców.
    Zastanowiłaś się dlaczego Urbański z Ostrowskim wybrali najdroższe rozwiązanie? Pomyślałaś z jakiej przyczyny wiele gospodarstw wiejskich nie chce się przyłączyć do kanalizacji?
    Nie ludzie są winni zadłużeniu gminy. Winni są dysydenci, którzy do tego doprowadzili.

    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    A propos zadłużania polecam film Darka Szczotkowskiego (który siedzi w polityce od pieluch, a którego szczyl Bagietka nazywa "chłopcem":) nt zadłużenia Pcimia, które zaczęło magicznie i znacząco wzrastać w latach, kiedy współrządził tam i działał pan Szlachetka.

    Ten facet już kiedyś rozmawiał z Januszem Korwin-Mikke i niezbyt mu to wyszło :(

    https://www.youtube.com/watch?v=D5zealjVsIk

    To taki niespełniony młody, gniewny

    3 12 Cytuj
  • 18 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Znowu mnie obrażasz?
    ten chłopiec siedzi w polityce od pieluch i na tym poziomie pozostał do teraz.

    Znowu się obrażasz? :) Już samo to sytuuje Cię na poziomie mentalnym gimnazjalistki, ale nie CC zgadywać Twojego wieku, wiem tylko, ze w polityce w porównaniu do Darka jesteś szczylem, a to nie jest żadną obrazą.

    Na jakiej podstawie obrażasz Darka? Oglądałaś chociaż film? Nie ma tam nic, prócz wyliczeń (faktów!) i pytań.

    11 4 Cytuj
  • 18 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    Piszesz, że wzrosły wpływy wodociągów, ale nie mówisz, że wzrosły ceny wody i ścieków dla odbiorców.
    Zastanowiłaś się dlaczego Urbański z Ostrowskim wybrali najdroższe rozwiązanie? Pomyślałaś z jakiej przyczyny wiele gospodarstw wiejskich nie chce się przyłączyć do kanalizacji?
    Nie ludzie są winni zadłużeniu gminy. Winni są dysydenci, którzy do tego doprowadzili.

    Ten facet już kiedyś rozmawiał z Januszem Korwin-Mikke i niezbyt mu to wyszło :(

    https://www.youtube.com/watch?v=D5zealjVsIk

    To taki niespełniony młody, gniewny

    Do kanalizacji nie chcą się włączyć wyłącznie ci, którzy mają "dziurawe" szamba i zatruwają nam lasy i pola.
    Sprawdź sobie cennik wywozu szamba, przecietne zużycie wody, pomnóż przez średnia ilość mieszkańców w jednym gospodarstwie domowym to się przekonasz, że przy średniej wlk zbiornika wywozić szbo trzebaby ze 2 razy w miesiącu, co jest nieporównywalnie droższe i bardziej kłopotliwe niż kanalizacja.

    Czy burmistrz Ostrowski bierze coś do kieszeni z kasy wodociągów? Nie, zatem koszta mediów nie są jego widzimisie. Jeżeli program kanalizowanie był drogi, to trzeba zweryfikować czy nie przepłacony, zamiast pitolić, że był w ogóle niepotrzebny, to to bzdura i żaden argument.

    Darka znasz, że wiesz?
    Z Korwinem to sama bym się nie nagadała, bo to radykał

    9 1 Cytuj
  • 18 paź 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    Na jakiej podstawie obrażasz Darka? Oglądałaś chociaż film? Nie ma tam nic, prócz wyliczeń (faktów!) i pytań.

    Odpowiem za bagietkę. A choćby na takiej:

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=192090735021155&set=a.163787524518143&type=3&theater

    Za coś takiego gówniarz powinien ponieść konsekwencje.
    I ciekawe, czy znajdzie się jeszcze na tym forum ktoś mądry, kto będzie powoływał się na tego chłoptasia.

    5 9 Cytuj
  • 18 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    Odpowiem za bagietkę. A choćby na takiej:

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=192090735021155&set=a.163787524518143&type=3&theater

    Zacoś takiego gówniarz powinien ponieść konsekwencje

    Sądzisz że szczekanie na jego osobę zastapi merytoryczne odniesienie się do danych z jego filmu? Gość Wam pokazuje zeznania majątkowe i inne dokumenty. Z tym dyskutyjcie, skoro z nim czujecie się "zbyt zajebiści".

    11 3 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    Znowu się obrażasz? :) Już samo to sytuuje Cię na poziomie mentalnym gimnazjalistki, ale nie CC zgadywać Twojego wieku, wiem tylko, ze w polityce w porównaniu do Darka jesteś szczylem, a to nie jest żadną obrazą.

    Na jakiej podstawie obrażasz Darka? Oglądałaś chociaż film? Nie ma tam nic, prócz wyliczeń (faktów!) i pytań.

    Czy ja Cię wyzywam od szczyli? Ogarnij się kobiecino.

    4 8 Cytuj
  • 18 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Czy ja Cię wyzywam od szczyli? Ogarnij się kobiecino.

    Szczyl (polityczny) to nie obelga ttylko przenośnia. Ależ wyzywaj mnie:) od "kobiecin" czy czego chcesz. Mali ludzie maja na tym punkcie kompleks, ja nie mam.
    P.s - znowu się obrażasz i pienisz. Tupnij jeszcze nóżką;)

    7 3 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    Na jakiej podstawie obrażasz Darka? Oglądałaś chociaż film? Nie ma tam nic, prócz wyliczeń (faktów!) i pytań.

    Jest dla mnie nikim a w tym przebraniu Hitlera staje się faszyzującym nikim, który dodatkowo łamie przepisy prawa o propagowaniu symboli nazistowskich.
    Zwykłe zero.

    3 11 Cytuj

Odpowiedz