Forum » Myślenice

Wybory Samorządowe 2018

  • 18 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Jest dla mnie nikim a w tym przebraniu Hitlera staje się faszyzującym nikim, który dodatkowo łamie przepisy prawa o propagowaniu symboli nazistowskich.
    Zwykłe zero.

    Nie mając argumentow atakujesz. Nie zachowuj się jak PiS.

    9 3 Cytuj
  • 18 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Jest dla mnie nikim a w tym przebraniu Hitlera staje się faszyzującym nikim, który dodatkowo łamie przepisy prawa o propagowaniu symboli nazistowskich.
    Zwykłe zero.

    Ty coś bierzesz?
    Oglądnij film i odnieś się do zawartych tam informacji (dokumenty) a nie do osoby Darka.
    Fajny masz system argumentacji: "nie wiem o czym mówi, ale na pewno głupoty, bo wygląda jak Hitler" (?)

    8 3 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018
    bara napisał/a:

    Nie mając argumentow atakujesz. Nie zachowuj się jak PiS.

    Ale co mam napisać o takim czymś co wstawia publicznie zdjęcie z założoną opaską ze swastyką?
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=192090735021155&set=a.163787524518143&type=3&theater

    I tak zbyt kulturalnie go nazwałam

    3 11 Cytuj
  • 18 paź 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    Ty coś bierzesz?
    Oglądnij film i odnieś się do zawartych tam informacji (dokumenty) a nie do osoby Darka.
    Fajny masz system argumentacji: "nie wiem o czym mówi, ale na pewno głupoty, bo wygląda jak Hitler" (?)

    No teraz poleciałaś jak TVN24

    2 9 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Jakby to dotyczyło innej osoby np. PO to Bagietka napisałaby wypracowanie na kilka stron A tak to cicho,nikt nic nie wie....

    10 3 Cytuj
  • 18 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Ale co mam napisać o takim czymś co wstawia publicznie zdjęcie z założoną opaską ze swastyką?
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=192090735021155&set=a.163787524518143&type=3&theater

    I tak zbyt kulturalnie go nazwałam

    Nic masz nie napisać o takim czymś, ponieważ nikt Cię o to coś nie zapytał. Pytałam o coś innego. Zasłaniasz oczy?

    6 3 Cytuj
  • 18 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    No teraz poleciałaś jak TVN24

    Rozumiem, że masz bogatą wiedzę na temat tego programu. Oglądasz go? Bo ja nie.

    7 3 Cytuj
  • 18 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Ale co mam napisać o takim czymś co wstawia publicznie zdjęcie z założoną opaską ze swastyką?
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=192090735021155&set=a.163787524518143&type=3&theater

    I tak zbyt kulturalnie go nazwałam

    no i??? co związku z tym? jak wkleisz zdjecie goscia przebranego za więźnia, batmana czy kaczynskiego to od razu ta osoba ma byc tą osobą, za którą się przebrała na balu przebierańców?
    Jak ktoś przebierze się za policjanta lub księdza na balu to co bedziesz również scigała bo nie wolno?...
    Szukaj dalej sensacji....

    9 1 Cytuj
  • 18 paź 2018
    max1999 napisał/a:

    no i??? co związku z tym? jak wkleisz zdjecie goscia przebranego za więźnia, batmana czy kaczynskiego to od razu ta osoba ma byc tą osobą, za którą się przebrała na balu przebierańców?
    Jak ktoś przebierze się za policjanta lub księdza na balu to co bedziesz również scigała bo nie wolno?...
    Szukaj dalej sensacji....

    Czym innym jest przebranie się za więźnia, batmana, księdza czy policjanta a czym innym propagowanie symboli nazistowskich i komunistycznych

    Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

    Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego lub nawoływanie do nienawiści

    § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
    podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

    § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

    § 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

    - jeśli jesteś wielkim fanem II Wojny Światowej i chcesz zainscenizować jakąś "scenkę" np. na rynku Twojej miejscowości - to po uzyskaniu odpowiedniej zgody Urzędu Miasta lub Burmistrza tudzież Wójta nikt Cie nie będzie ścigał za "wystawienie" esesmanów ze swastyką na ramieniu

    - jeśli natomiast chcesz manifestować takie poglądy publicznie oraz utożsamiać się z nimi, musisz liczyć się z zatrzymaniem przez Policję oraz zarzutami z art 256 Kodeksu Karnego

    5 8 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Mam takie pytanie do bardziej rozeznanych - czy ktokolwiek z kandydatów wspomniał choć słowem o modernizacji kotłowni przy osiedlu 1000-lecia? Pytam z ciekawości, bo widzę, że temat mocno bagatelizowany, a powoli staje się znów "na czasie".

    4 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018
    Gombek napisał/a:

    Mam takie pytanie do bardziej rozeznanych - czy ktokolwiek z kandydatów wspomniał choć słowem o modernizacji kotłowni przy osiedlu 1000-lecia? Pytam z ciekawości, bo widzę, że temat mocno bagatelizowany, a powoli staje się znów "na czasie".

    Tak. ten temat będzie regulowany centralnie zgodnie z programem PiS w temacie ekologii. Są na to przeznaczone duże środki budżetowe. W tym temacie pomimo tego, że płynęły ponaglenia z KE, rząd PO-PSL nie zrobił nic.

    1 10 Cytuj
  • 18 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Tak. ten temat będzie regulowany centralnie zgodnie z programem PiS w temacie ekologii. Są na to przeznaczone duże środki budżetowe. W tym temacie pomimo tego, że płynęły ponaglenia z KE, rząd PO-PSL nie zrobił nic.

    Teraz to pokazałas kim jesteś.

    8 1 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018
    bara napisał/a:

    Teraz to pokazałas kim jesteś.

    Znowu jesteś?

    Takie rzeczy się wie bo są znane od wielu miesięcy. Widać, że piszesz o rzeczach o których nie masz pojęcia. A wystarczyło tylko zapoznać się z budżetem i przypomnieć sobie o obowiązkach jakie KE nałożyła na Polskę jeszcze za czasów rządu Kopacz. PiS przejął te zobowiązania i je wykonuje.

    To naprawdę nie moja wina, że ja wiem a Ty nie. To chyba jest Twój problem nie mój.

    2 9 Cytuj
  • 18 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Znowu jesteś?

    Takie rzeczy się wie bo są znane od wielu miesięcy. Widać, że piszesz o rzeczach o których nie masz pojęcia. A wystarczyło tylko zapoznać się z budżetem i przypomnieć sobie o obowiązkach jakie KE nałożyła na Polskę jeszcze za czasów rządu Kopacz. PiS przejął te zobowiązania i je wykonuje.

    To naprawdę nie moja wina, że ja wiem a Ty nie. To chyba jest Twój problem nie mój.

    Dziecko jak Ty mało wiesz.Nie pisze już z Tobą. Bądź konsekwentna do tego co napisałaś.

    8 3 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018
    bara napisał/a:

    Nie pisze już z Tobą. Bądź konsekwentna do tego co napisałaś.

    i vice versa :)

    2 8 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Te

    bara napisał/a:

    Teraz to pokazałas kim jesteś.

    Napisałaś to do Bagietki. Muszę ją bronić. Ona nie jest taka jak myślisz.

    2 6 Cytuj
  • profesor profesor 18 paź 2018

    Polecam wszystkim lekturę tych trzech tekstów:

    http://gazeta.myslenice.pl/burmistrz-powinien-dobrze-wspolpracowac-z-rzadem

    http://gazeta.myslenice.pl/samorzad-to-nie-partia-to-ludzie

    http://gazeta.myslenice.pl/w-tych-wyborach-jestem-glosem-rozsadku

    Panie Piotrze - nie znam Pana i nie mogę pogratulować osobiście dlatego robię to za pośrednictwem forum, ale artykuły przeczytałem z zapartym tchem. W całym tym wyścigu pełnym inwektyw, jako jedyny redaktor w regionie poświęcił Pan czas na rozmowę z kandydatami, każdemu okazując mnóstwo uwagi. To najbardziej wartościowe materiały na jakie natknąłem się przed tymi wyborami. Warto przeczytać te rozmowy, bo zmuszają do myślenia i mogą okazać się pomocne w podejmowania decyzji komu przekazać urząd burmistrza.

    Chylę czoła !

    9 2 Cytuj
  • 19 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    Czym innym jest przebranie się za więźnia, batmana, księdza czy policjanta a czym innym propagowanie symboli nazistowskich i komunistycznych

    Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

    Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego lub nawoływanie do nienawiści

    § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
    podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

    § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

    § 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

    - jeśli jesteś wielkim fanem II Wojny Światowej i chcesz zainscenizować jakąś "scenkę" np. na rynku Twojej miejscowości - to po uzyskaniu odpowiedniej zgody Urzędu Miasta lub Burmistrza tudzież Wójta nikt Cie nie będzie ścigał za "wystawienie" esesmanów ze swastyką na ramieniu

    - jeśli natomiast chcesz manifestować takie poglądy publicznie oraz utożsamiać się z nimi, musisz liczyć się z zatrzymaniem przez Policję oraz zarzutami z art 256 Kodeksu Karnego

    Żeby coś propagować, trzeba dać do zrozumienia, że to jest dobre i że się to popiera. Przebranie się za jakąś postać, zwłaszcza na bal przebierańców, zwłaszcza w zinfantylizowany sposób (koślawe wąsy na gumce, dziecięcy plastikowy pistolecik i namazana pisakiem swastyka) to nie propagowanie, ale wyśmiewanie.

    A może trzeba przeczesać w towarzystwie księdza wszystkie przedszkola w czasie karnawału, coby wszelkie czarownice i piratów wyłapać i doprowadzić na stos???

    Leczyć to trzeba Was z Bagietką (lub po Prostu Ciebie, bo jesteście najpewniej jedną osobą) i Panią z linka od Bagietki.

    4 4 Cytuj
  • 19 paź 2018

    Cytując użytkownika:" robert"
    Chciałem jeszcze raz przypomnieć wyborcom, że pan Halek to następca pana Ostrowskiego. Pan Halek deklaruje zmiany obniżki, podpisuje zobowiązania i tu moje pytanie dlaczego tego wszystkiego nie zrobił jego pryncypał????. Jeszce raz przypominam, że pan Halek zdradził w radzie powiatu swoich kolegów dla władzy i uważam że zdradzi nas jako wyborców, bo to taki typ człowieka. Jeśli chodzi o pana Ostrowskiego to chcę ostrzec wyborców że to wilk w owczej skórze, ukradkiem chce się dostać do powiatu tam objąć stanowisko i znowu narobić dziadostwa. Myślę że dogadał się z panem Tomalem i razem chcą połączyć się jeśli ich radni dostaną się do powiatu i jeden obejmie stanowisko starosty a drugi wice. Uważam że tym panom Halkowi, Ostrowskiemu Tomalowi po licznych skandalach sprawach karnych, zdradach należy się usunięcia z lokalnej polityki i aby do niej już nigdy nie wrócili.
    Proszę o mądre głosy wyborców aby nie dali się ponownie oszukać!!!!!

    8 4 Cytuj
  • 19 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Znowu jesteś?

    Takie rzeczy się wie bo są znane od wielu miesięcy. Widać, że piszesz o rzeczach o których nie masz pojęcia. A wystarczyło tylko zapoznać się z budżetem i przypomnieć sobie o obowiązkach jakie KE nałożyła na Polskę jeszcze za czasów rządu Kopacz. PiS przejął te zobowiązania i je wykonuje.

    To naprawdę nie moja wina, że ja wiem a Ty nie. To chyba jest Twój problem nie mój.

    Bagietko, niedawno redagowałam pracę dyplomową (nawiasem mówiąc bardzo dobrą) na temat właśnie zobowiązań Polski wobec Unii w dziedzinie ekologii, akurat właśnie w działce ciepłownictwa. Nie chcę wchodzić tu w ten temat, proszę tylko, abyś Ty nie wchodziła, bo o ile przed innymi możesz udawać kompetentną, o tyle przede mną prędko się osmieszysz.

    6 6 Cytuj
  • 19 paź 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    Żeby coś propagować, trzeba dać do zrozumienia, że to jest dobre i że się to popiera. Przebranie się za jakąś postać, zwłaszcza na bal przebierańców, zwłaszcza w zinfantylizowany sposób (koślawe wąsy na gumce, dziecięcy plastikowy pistolecik i namazana pisakiem swastyka) to nie propagowanie, ale wyśmiewanie.

    Ależ nie, to cały Dareczek Sz. on nadal jest takim dużym dzieckiem

    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    A może trzeba przeczesać w towarzystwie księdza wszystkie przedszkola w czasie karnawału, coby wszelkie czarownice i piratów wyłapać i doprowadzić na stos???

    Ten fragment to "odwracanie kota ogonem" , więc nie będę się do niego odnosił.

    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    Leczyć to trzeba Was z Bagietką (lub po Prostu Ciebie, bo jesteście najpewniej jedną osobą) i Panią z linka od Bagietki.

    Atu powiem Ci tylko, że się mylisz....

    3 4 Cytuj
  • 19 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    Ależ nie, to cały Dareczek Sz. on nadal jest takim dużym dzieckiem

    Ten fragment to "odwracanie kota ogonem" , więc nie będę się do niego odnosił.

    Atu powiem Ci tylko, że się mylisz....

    On przynajmniej nie wypowiada sie jak ty pod przykrywką ma jaja ,żeby publicznie powiedzieć co mysli
    a w swoich wypowiedziach mówi konkrety i fakty . Boli co nie hehehe

    3 1 Cytuj
  • 19 paź 2018

    W Gazecie Myślenickiej ukazały się wywiady z kandydatami. To, co rzuciło się mi w oczy to taka pewność Szlachetki, że nie będzie II tury, a przede wszystkim początek wypowiedzi Halka: "Samorząd to nie partia tylko ludzie, mieszkańcy, którzy budują naszą małą ojczyznę. Dla mnie partią są mieszkańcy." Przecież Halek już na wstępie sobie zaprzecza. Czy to taki lapsus linguae, czy facet nie wie o czym mówi? A ty wyborco bądź mądry i dokonaj wyboru.

    5 1 Cytuj
  • Beata 19 paź 2018
    incognito napisał/a:

    W Gazecie Myślenickiej ukazały się wywiady z kandydatami. To, co rzuciło się mi w oczy to taka pewność Szlachetki, że nie będzie II tury, a przede wszystkim początek wypowiedzi Halka: "Samorząd to nie partia tylko ludzie, mieszkańcy, którzy budują naszą małą ojczyznę. Dla mnie partią są mieszkańcy." Przecież Halek już na wstępie sobie zaprzecza. Czy to taki lapsus linguae, czy facet nie wie o czym mówi? A ty wyborco bądź mądry i dokonaj wyboru.

    Też uważam, że nie będzie II tury.

    1 5 Cytuj
  • 19 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Też uważam, że nie będzie II tury.

    Czy ktoś jeszcze słucha osoby Bagietka po tym co pisała w postach w 2014 wybory samorządowe !!! jaka była przeciwna Szlachetce !! obłuda i fałsz !!! obiecany stołek !!!

    5 2 Cytuj

Odpowiedz