Forum » Myślenice

Planowana podwyżka za Wodę - jak długo będą nas doić?

  • 24 lip 2018

    Witam,
    ciekawy jestem jak długo mieszkańcy Myślenic, będą dawać się doić obecnie panującej władzy w mieście? Od przyszłego roku planowana jest kolejna podwyżka opłaty abonamentowej za wodę. Obecnie już mamy jedne z najwyższych rachunków za wodę w Polsce.
    Ciekawe co Pan Halek i Ostrowski ma do powiedzenia w tej sprawie?

    Dla porównania cennik z Krakowa i Myślenic. Płacimy za wodę 100% więcej:

    Kraków - 9,84 zł (woda+ścieki)
    Cena za 1m3 wody 3,90 zł
    Cena za 1m3 odebranych ścieków 5,94 zł

    Myślenice - 20,19 zł (woda+ścieki)
    Cena za 1m3 wody 3,69 zł
    Cena za 1m3 odebranych ścieków 16,50 zł

    Abonament Kraków - 5,08 zł / miesiąc
    Abonament Myślenice- 20,50 zł / miesiąc

    42 25 Cytuj
  • 24 lip 2018

    Kraków, nowe budownictwo, ciepła woda w kranie (węzeł CO jest w bloku).
    Opłaty jak poniżej:
    Podgrzanie zimnej wody do ciepłej - 8,44zł/m3
    Zimna woda do podgrzania i ścieki - 8,32zł/m3
    Zimna woda i ścieki - 4,49zł/m3

    39 16 Cytuj
  • 27 lip 2018

    zdjecie
    No i wszystko jasne ..........

    26 14 Cytuj
  • 28 lip 2018

    Ale billu to dopiero 2020 a mamy teraz 2018.
    Poza tym trzeba wygrać wybory, żeby spełnić obietnice.

    17 16 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 28 lip 2018

    Dopóki nie znajdzie się burmistrz całkowicie niepowiązany z obecnym który by potrafił i chcial spłacić długi gmny. A żeby chciał spłacić długi to mieszkańcy muszą chcieć wstrzymać noweninwestcje w tym celu

    24 21 Cytuj
  • 29 lip 2018

    bill pracuje w MZWiK i pilnuje zeby czasem ktos nie mowil o podwyzkach ;)

    27 21 Cytuj
  • 30 lip 2018

    Gascan sprzedaje telefony i koniecznie chce się dorwać do wodopoju. Jako zwolennik Kukiz'15 jak zwykle widzi wszystko odwrotnie i tam gdzie są obniżki on widzi podwyżki. :)

    20 22 Cytuj
  • 30 lip 2018

    Nie nie, najchętniej bym się oderwał od wodopoju i tego całego państwowego syfu. I ani nie sprzedaje telefonów, ani nie jestem zwolennikiem Kukiz - a ty ewidentnie bronisz obecnych układów w Myślenicach co widać w każdym kolejnym poście.

    14 21 Cytuj
  • 31 lip 2018

    Obecni samorządowcy to najlepsze co mogło się przytrafić Myślenicom. Ich dbanie o mieszkańców gminy widać na każdym kroku. Nie ma takiej drugiej gminy w Polsce, która by się tak pozytywnie zmieniła przez ostatnie 15 lat i zawdzięczamy to właśnie obecnym włodarzom.
    Dlatego należy zrobić wszystko żeby nie dopuścić żadnej mafii do "odbicia" władzy w Myślenicach. Jak ktoś wychodzi z założenia że przecież "mu się należy", to czeka nas wyłącznie skok na koryto w niewyobrażalnym rozmiarze, a nie dbanie o interesy gminy i jej mieszkańców.

    14 32 Cytuj
  • 31 lip 2018

    [cytat]Obecni samorządowcy to najlepsze co mogło się przytrafić Myślenicom. Ich dbanie o mieszkańców gminy widać na każdym kroku - Najtańsze śmieci, najtańsza woda, sprawna komunikacja miejska, czyste i zadbane miasto, zwłaszcza Zarabie. Nie ma takiej drugiej gminy w Polsce, która by się tak zadłużyła przez ostatnie 15 lat i zawdzięczamy to właśnie obecnym włodarzom. Nawet Fitch-Ratings wycofał się z oceny zadłużenia bo gmina osiągnęła finansowe dno.
    Dlatego należy zrobić wszystko żeby nie dopuścić żadnej innej mafii poza naszą, sprawdzoną do "odbicia" władzy w Myślenicach. Jeszcze nowa władza gotowa rozliczyć obecnych samorządowców i wysłać ich na kilkuletnie wczasy na Ul. Spławy 2. Jak ktoś wychodzi z założenia że przecież "mu się należy", to niech służy i czeka aż zostanie "namaszczony" a nie pcha się z "doświadczeniem". Nasi obecni samorządowcy to wyłącznie skok na koryto w niewyobrażalnym rozmiarze, a nie dbanie o interesy gminy i jej mieszkańców.[/cytat]

    Bill, wiem że chciałeś napisać jak powyżej ale stanowisko ważniejsze od publicznego interesu. Poprawiłem więc dla Ciebie, nie musisz dziękować.

    19 10 Cytuj
  • 31 lip 2018
    bill napisał/a:

    Obecni samorządowcy to najlepsze co mogło się przytrafić Myślenicom. Ich dbanie o mieszkańców gminy widać na każdym kroku. Nie ma takiej drugiej gminy w Polsce, która by się tak pozytywnie zmieniła przez ostatnie 15 lat i zawdzięczamy to właśnie obecnym włodarzom.
    Dlatego należy zrobić wszystko żeby nie dopuścić żadnej mafii do "odbicia" władzy w Myślenicach. Jak ktoś wychodzi z założenia że przecież "mu się należy", to czeka nas wyłącznie skok na koryto w niewyobrażalnym rozmiarze, a nie dbanie o interesy gminy i jej mieszkańców.

    ŻEEEEEEE COOOOO XXXXXXDDDDDDDD????

    Co takiego się w Myślenicach zmieniło na lepsze?
    - czy szkoły mają kasę na kredy? za moich czasów rada rodziców musiała dopłacać na kredy?
    - czy drogi powiatowe są proste, równe, bezpieczne, ochodnikowane?
    - istnieje komunikacja zbiorowa będąca alternatywą dla śmierdzących busów?
    - ulica Słoneczna i jej rejon robiący za centrum handlowe powiatu jest wydolna i zdolna obsłużyć ruch?
    - Myślenice posiadają duży, wygodny dworzec autobusowy obsługujący komunikacje w różnych kierunkach? Parę lat temu, jak chciałem jechać do NT to musiałem pojechać do Krakowa i dopiero do NT
    - Woda, ścieki, śmieci są cenowo tańsze niż w Krakowie? To ewenement, że woda, którą się transportuje 35km jest tańsza niż ta 10km od ujęcia!!!
    - koryto Raby jest pogłębione, wyczyszczone tak, że po wezbraniach i powodziach lat 2010 (5 razy), 2011, 2014, 2018 (po jednym razie) nie ma śladu? Przypominam iż od mostu w górnej Stróży do zalewu Dobczyckiego Raba nie jest objęta obszarem natura 2000 i można czyścić jej koryto!
    - czy mamy dużo inwestorów dających miejsca pracy wartościowsze niż te za 2300-2600 netto i zatrzymujących młodzież, która stąd ucieka???
    - czy mamy politykę pro-eco walczącą ze smogiem i paleniem syfem?

    to tylko pytania zwyczajnego człowieka. jak już piszecie peany na temat władzy to miejcie przynajmniej jakieś dowody na to, bo się ośmieszacie.

    Jest tak dobrze w tym mieście i powiecie, że większość młodych w moim wieku się spakowała i pojechała!!!

    39 15 Cytuj
  • 1 sie 2018

    ze co?????? analogicznie. jesteś młody wiec nie wiesz jak było kilkanaście lat wcześniej, wiec co porównujesz?? takie bzdety wymieniasz ze szok. To wyjeżdżaj do Krakowa np. to sie dowiesz jak jest....a najlepiej za granice jak tak Ci zle.
    w Krakowie w cale nie ma śmierdzących busów? powiem Ci ze masz jeszcze śmierdzące tramwaje...a to wina komunikacji czy ludzi którzy sie nie myją?
    polityka pro eco ? powiedz ludziom żeby nie palili syfem...
    młodzież ucieka ale tylko dlatego ze każdy chce zarabiać min 3 tys netto z jak najmniejszym wkładem pracy taka prawda...
    drogi powiatowe....w cale nie sa proste i ochodnikowane. choć jedna powiatowa drogę widziałeś? piszesz zeby pisać.

    12 34 Cytuj
  • 1 sie 2018

    [cytat]ze co?????? analogicznie. jesteś młody wiec nie wiesz jak było kilkanaście lat wcześniej, wiec co porównujesz??[/cytat]

    Argument wieku jest inwalidą. Mam prawie 30 lat, doskonale pamiętam Myślenice lat 90tych, 2000cznych i obecnie. Dalej nie idź tą drogą, bo się ośmieszasz.

    [cytat]To wyjeżdżaj do Krakowa np. to sie dowiesz jak jest....[/cytat]
    Przecież wyżej napisałem ceny wody w moim mieszkaniu w Krakowie. Wiem więc DOSKONALE jak jest w Krakowie, a to nie jest temat o Krakowie, a o MYŚLENICACH. Czytanie ze zrozumieniem w starszym pokoleniu kuleje?

    [cytat]a najlepiej za granice jak tak Ci zle. [/cytat]
    Nie muszę jechać na saksy, mam wystarczająco dobrą pracę tutaj.

    [cytat]w Krakowie w cale nie ma śmierdzących busów? powiem Ci ze masz jeszcze śmierdzące tramwaje...a to wina komunikacji czy ludzi którzy sie nie myją?[/cytat]

    Jak widać trzeba pisać łopatologicznie, bo w narodzie myślenie zanika.
    Busy śmierdzą ponieważ
    a) busiarze ich nie myją
    b) busiarze palą w busach jak czekają na swój kurs - nie wychodzą, palą w środku z otwartym oknem, bus więc śmierdzi papierosami
    c). trzeba być 140cm człowiekiem, aby mieć jakikolwiek komfort jazdy busem - sprinterki są ciasne po prostu
    d). w Krakowie w komunikacji miejskiej się nie pali, 60% pojazdów jest klimatyzowanych, pojazdy są sukcesywnie wymieniane na nowe. W Myślenicach nic się nie zmieniło odkąd dojeżdżałem na studia do Krakowa. Te same rozklekotane pojazdy. Ci sami niemili kierowcy - np. słynny siwy Pan.

    [cytat]polityka pro eco ? powiedz ludziom żeby nie palili syfem...[/cytat]

    Ludzi się edukuje, a nie udaje, że tematu nie ma. Ludziom się pomaga i daje dopłaty na np. lepszej jakości piece. Inaczej wszyscy będziemy zdychać na choroby płuc czy astmę.

    [cytat]młodzież ucieka ale tylko dlatego ze każdy chce zarabiać min 3 tys netto z jak najmniejszym wkładem pracy taka prawda...[/cytat]

    To jest największe kuriozum jakie wypowiedziałeś. Jesteś Januszem Biznesu? Ja tutaj widzę oferty pracy dla ludzi po studiach, kursach i 5 letnim doświadczeniu za 1800-1900zł netto. (W mojej branży). Gdzie w Krakowie tacy ludzie dostaną 2500 na stażu, a potem te kwoty im dalej rosną do np. 7000zł netto. Czy to coś złego, że ludzie chcą dobrze zarabiać mając wykształcenie? Nie. Na tym polega bogacenie się społeczeństwa. Skoro więc Januszeksy z powiatu nie płacą dobrze, to młodzież ucieka, albo do dużego miasta, albo zagranicę. Niedługo to w tym powiecie sami emeryci i renciści zostaną - smutne, ale prawdziwe.

    Brak zakładów przemysłowych, brak konkurencji, brak wizji dla biznesu, brak polityki przedsiębiorczości wśród młodzieży - odpływ ludności.

    [cytat]choć jedna powiatowa drogę widziałeś? piszesz zeby pisać.[/cytat]

    Tak widziałem. I to niejedną.

    34 11 Cytuj
  • 1 sie 2018

    No i trafiłem w dychę!!! Widać że Myśleniczanina i Powodzianina zabolało, no bo jak tu dyskutować z faktami. Jak zwykle popisali brednie, chociaż nie znam zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, którzy by napisali coś mądrego. Najbardziej jednak uśmiałem się z gościa który krzyczy że ma 30 lat i jest tak strasznie doświadczony i wszystko pamięta. Ha, ha, ha, ha, ha ...............

    11 27 Cytuj
  • 1 sie 2018
    bill napisał/a:

    No i trafiłem w dychę!!! Widać że Myśleniczanina i Powodzianina zabolało, no bo jak tu dyskutować z faktami. Jak zwykle popisali brednie, chociaż nie znam zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, którzy by napisali coś mądrego. Najbardziej jednak uśmiałem się z gościa który krzyczy że ma 30 lat i jest tak strasznie doświadczony i wszystko pamięta. Ha, ha, ha, ha, ha ...............

    Nie jestem zwolennikiem prawa i sprawiedliwosci. Mozna bez problemu znalezc moje komentarze krytykujace randych-bezradnych z PiSu. Czy dla was swiat dzieli sie tylko na PO i PiS? Jak tak to jestescie ograniczeni. Na tym poziomie dyskutowac nie bede. A odnoszenie sie do argumentu wieku - podkreslam - swiadczy o waszej malosci i braku kontrargumentow na to co napisalem.

    28 6 Cytuj
  • 1 sie 2018

    To najlepsze co możesz zrobić nie znając faktów - nie dyskutować. Zawsze to lepsze niż kłamać i ubliżać.

    6 26 Cytuj
  • 1 sie 2018
    bill napisał/a:

    To najlepsze co możesz zrobić nie znając faktów - nie dyskutować. Zawsze to lepsze niż kłamać i ubliżać.

    Jak na razie to wy mi ublizacie. A faktow nie zakrzyczysz - Myslenice maja chore ceny za wode i sie nie rozwijaja w tempie godnym miasta tej wielkosci. Ludzie z niego uciekaja, bo pracy dobrej nie ma. MIasto jest sypialnia dla Krakowa. Nawet coraz wiecej mlodziezy idzie do szkol licealnych do Krakowa!

    29 5 Cytuj
  • 1 sie 2018

    No to porównajmy.
    Cena wody obecnie:
    1) Myślenice - 3,69 zł/m3
    2) Kraków - 3,90 zł/m3

    Cena wody 2021:
    1) Myślenice - 3,69 zł/m3
    2) Kraków - 4,11 zł/m3

    Źródło:
    https://wodypolskie.bip.gov.pl/articles/index/rzgw-w-krakowie-taryfy/page:18

    Liczba mieszkańców 31.12.2017 r. - 43.411 osób
    Liczba mieszkańców 31.12.2006 r. - 40.906 osób

    Źródło:
    http://www.myslenice.pl/miasto/liczba-mieszkancow
    https://docplayer.pl/7943031-Plan-rozwoju-lokalnego-miasta-i-gminy-myslenice-na-lata-2007-2015.html

    Ale wg ciebie ludzie z Myślenic uciekają a cena wody w Krakowie jest niższa niż w Myślenicach. KŁAMSTWO EWIDENTNE od lat powtarzane przez zwolenników PIS i nie mające nic wspólnego z faktami. ŁYSO CI !!!

    8 22 Cytuj
  • 1 sie 2018
    bill napisał/a:

    No i trafiłem w dychę!!! Widać że Myśleniczanina i Powodzianina zabolało, no bo jak tu dyskutować z faktami. Jak zwykle popisali brednie, chociaż nie znam zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, którzy by napisali coś mądrego. Najbardziej jednak uśmiałem się z gościa który krzyczy że ma 30 lat i jest tak strasznie doświadczony i wszystko pamięta. Ha, ha, ha, ha, ha ...............

    "W dychę" to nawet nie potrafisz trafić na zawodach strzeleckich organizowanych przez UMiG. Jedynym faktem który można wywnioskować po Twoich wypowiedziach to to że drżysz na samą myśl o tym że Halek może nie wygrać wyborów. Już sobie wyobraziłeś te audyty w ZUO, MOKiSie i MZWiK?
    Nic się nie bój, Bzomex wszystkich przyjmie jak leci. W końcu Pracodawca Stulecia, niejednokrotnie nagrodzony to się odwdzięczy...

    25 7 Cytuj
  • 1 sie 2018
    bill napisał/a:

    No to porównajmy.
    Cena wody obecnie:
    1) Myślenice - 3,69 zł/m3
    2) Kraków - 3,90 zł/m3

    Cena wody 2021:
    1) Myślenice - 3,69 zł/m3
    2) Kraków - 4,11 zł/m3

    Źródło:
    https://wodypolskie.bip.gov.pl/articles/index/rzgw-w-krakowie-taryfy/page:18

    Liczba mieszkańców 31.12.2017 r. - 43.411 osób
    Liczba mieszkańców 31.12.2006 r. - 40.906 osób

    Źródło:
    http://www.myslenice.pl/miasto/liczba-mieszkancow
    https://docplayer.pl/7943031-Plan-rozwoju-lokalnego-miasta-i-gminy-myslenice-na-lata-2007-2015.html

    Ale wg ciebie ludzie z Myślenic uciekają a cena wody w Krakowie jest niższa niż w Myślenicach. KŁAMSTWO EWIDENTNE od lat powtarzane przez zwolenników PIS i nie mające nic wspólnego z faktami. ŁYSO CI !!!

    Nie, nie lyso, bo moge ci wrzucic zrzut ekranu z mojego rozliczenia wody - wiec wybacz, ale swoje dane wsadz sobie do kieszeni. Po raz kolejny podkreslam, ze nie jestem zwolennikiem PiSu. Czy do was to nie dociera? Bezradna opozycja, ktora nie mysli logicznie Mowiac waszym jezykiem: w dupie mam wasze podzialu na pis i po. Guzik mnie obchodzi za czym jestes, rozmawiam o FAKTACH, a nie o polityce.

    Z jednym trole pokroju Rutgera maja racje - na sama mysl, ze utracicie koryto na rzecz innych ktorzy sie do niego dorwa, dostajecie sraczki. Smieszne.

    Ludzie z Myslenic uciekaja, to widac na ulicach. Meldunki sobie wsadz do d, bo oficjalnie w Krk mieszka 767tys osob, nieoficjalnie 1m, bo nikt sie nie melduje, a z Myslenic sie ludzie nie wymeldowuja. Zobacz po ulicach, zobacz po ilosci klas w szkolach, zobacz po tym jak wiele osob idzie do szkol gdzie indziej, zobacz jak malo osob wraca cie tutaj po studiach.

    O ludziach wyjezdzajacych z miasta typu krakow pod miasto mi nie mow - jest ich malo, z reszta doniedawna w myslenicach zadne nowe mieszkania nie powstawaly.

    24 6 Cytuj
  • 1 sie 2018

    Bill, a teraz skomentuj to:
    zdjecie
    Bo chyba nie płacimy za "samą wodę"? Takie są FAKTY Bill.

    A teraz porównanie:
    zdjecie
    zdjecie

    I co, "łyso Ci", Bill?

    20 7 Cytuj
  • 1 sie 2018

    Waszych PISowskich poglądów nic nie jest w stanie zmienić. Dla was zawsze białe będzie czarne bo wódz tak powiedział i żadne fakty do was nie trafią. Jednak matematyki nie oszukacie a ta mówi jasno: w Myślenicach mieszkańców przybywa, a cena wody jest tańsza niż w Krakowie.
    Dlatego rozumiem te wasze wściekłe wpisy bo przytoczonych faktów nie da się zmienić. Podobnie jak z przytoczonego rozliczenia Myśleniczanina z którego jasno wynika że w następnych latach zapłacimy jeszcze mniej. I tak sam sobie zaprzeczył swoim kłamstwom. Dzięki Myśleniczanin za przyznanie się do fałszu.

    6 29 Cytuj
  • 1 sie 2018

    Nie jestem PiSowcem, swoje urojenia zostaw w kieszeni.

    [cytat]mieszkańców, w tym Myślenice wraz z Chełmem 17.987 [/cytat]
    http://gazeta.myslenice.pl/mniej-mieszkancow-myslenic

    [cytat]MIASTO MYŚLENICE: 17 792[/cytat]
    http://www.myslenice.pl/miasto/liczba-mieszkancow

    No jak byk mieszkancow Myslenic ubywa.

    Mowimy o miescie Myslenice, a nie o gminie Myslenice. To dwa rozne podmioty.

    24 5 Cytuj
  • 1 sie 2018
    bill napisał/a:

    Waszych PISowskich poglądów nic nie jest w stanie zmienić. Dla was zawsze białe będzie czarne bo wódz tak powiedział i żadne fakty do was nie trafią. Jednak matematyki nie oszukacie a ta mówi jasno: w Myślenicach mieszkańców przybywa, a cena wody jest tańsza niż w Krakowie.
    Dlatego rozumiem te wasze wściekłe wpisy bo przytoczonych faktów nie da się zmienić. Podobnie jak z przytoczonego rozliczenia Myśleniczanina z którego jasno wynika że w następnych latach zapłacimy jeszcze mniej. I tak sam sobie zaprzeczył swoim kłamstwom. Dzięki Myśleniczanin za przyznanie się do fałszu.

    Widzę że z matematyką na bakier Bill. Nie przejmuj się niedługo wszystko zostanie policzone a Ty w nowej pracy nie będziesz zajmował się zestawieniami i projektami.
    Na marginesie dodam, jak chcesz pisać odpowiedzi to bardzo proszę pisz ad personam. "Wasze", "Was", "Waszych"? Ja nie przynależę i nie utożsamiam się z żadną partią więc jak chcesz pisać do mnie to wyklucz swoje frustracje polityczne. A jak piszesz "Wy" to nie mieszaj mnie do tej wypowiedzi. Bardzo kulturalnie o to proszę, myśle że wiele nie wymagam.

    22 4 Cytuj
  • 1 sie 2018

    Bill a ja mam tylko jedną prośbę do Ciebie. Podaj cenę 1m3 ścieków w Myślenicach i w Krakowie. Z góry serdecznie dziękuję :)

    24 4 Cytuj

Odpowiedz