Forum » Myślenice

Parking Galeria Myślenicka

  • mknp@o2.pl 6 sie 2018

    Ludzie bez jaj, czy Wy nigdy nie patrzycie na znaki?
    Jakiś czas temu zmieniła się organizacja jazdy na parkingu przy galerii. Znaki są tak dobrze widzialne, do tego wymalowane znaki poziome, że nie wierzę że ktoś ich nie widzi (zresztą jak faktycznie ich nie widzi to czas oddać prawko, bo stwarzacie zagrożenie), tylko po prostu na chama jedziecie pod prąd.

    Do tego pamiętajcie, że jak wyjeżdżać spod galerii, to jadąc w lewo ustawiamy się przy lewej krawędzi, a w prawo przy prawej, inaczej niepotrzebnie blokujecie innych kierowców.

    Proponuję, żeby stanął tam patrol i kasował wszystkich jadących pod prąd, bo inaczej zawsze będą mieli w dupie innych poprawnie jeżdżących kierowców.

    Niedawno jak wyjeżdżałem (w lewo) wjeżdżał tam młody kierowca, pasażer jadący z nim pokazywał mu znak zakazu wjazdu, a ten machnął ramionami i wjechał, wycofał się dopiero jak dojechał do mojego samochodu i nie zjechałem mu z drogi.
    Dzisiaj kolejna pani jechała pod prąd, chociaż machałem jej i wskazywałem znak, miała to gdzieś, chwilę wcześniej inny kierowca minął mnie jadąc pod prąd za galerią, więc wjechał i kontynuował niepoprawną jazdę na około całej galerii.

    Dużo jeżdżę samochodem i najwięcej baranów to właśnie z rejestracjami KMY, KLI i KNS.

    Myśleniczanie nie znają znaków (galeria krakowska), nie potrafią włączać się do ruchu (Przemysłowa na Słowackiego obok biedronki lub wyjazd z Kauflanda). Nie potrafią ruszać na światłach, wymuszają na rondach, albo wręcz przeciwnie, boją się wjechać na rondo jeśli nie jest całkiem puste.
    O i dzisiaj ciekawa sytuacja, starszy dziadek zatrzymał się na rodzie Słowackiego - Kazimierza Wielkiego i wysadza pasażerkę, spoko, zatrzymałem się na chwilę za nim, ale on stał dalej, pewnie chciał tam czekać na pasażerkę, nie wiem, bo się spieszyłem i go ominąłem.

    23 14 Cytuj
  • 7 sie 2018
    mknp napisał/a:

    Ludzie bez jaj, czy Wy nigdy nie patrzycie na znaki?

    Proponuję, żeby stanął tam patrol i kasował wszystkich jadących pod prąd, bo inaczej zawsze będą mieli w dupie innych poprawnie jeżdżących kierowców.

    Jak sam piszesz jest tam parking, a policja nie będzie stała i pilnowała posesji prywatnej bo to nie ich działka.
    co do oznakowania - zgodnie z prawem, bodajże 14 dni przed zmianą organizacji ruchu powinna stać tam takowa informacja, a pod galerią po prostu sobie ją zmienili bez żadnych wcześniejszych informacji.
    naśmiewanie się z Myślenickich kierowców odbije ci się czkawką, bo właśnie tacy pewni siebie ludzie jak ty bardzo często przez swoją arogancję powodują wypadki np. na zakopiance.
    serdecznie pozdrawiam, i oby Tobie nigdy nie zdarzyło się wjechać pod zakaz tak jak np. mi bo prawdopodobnie piszesz o mnie, mi się znak w oczy nie rzucił czyli powinien być ustawiony w bardziej widocznym miejscu - za mną pojechało kilkadziesiąt samochodów w odstępie kilku minutowym więc jednak oznakowanie jest złe.

    16 12 Cytuj
  • 7 sie 2018
    mknp napisał/a:

    O i dzisiaj ciekawa sytuacja, starszy dziadek zatrzymał się na rodzie Słowackiego - Kazimierza Wielkiego i wysadza pasażerkę, spoko, zatrzymałem się na chwilę za nim, ale on stał dalej, pewnie chciał tam czekać na pasażerkę, nie wiem, bo się spieszyłem i go ominąłem.

    gdzie jest takie rondo albo rodo

    8 6 Cytuj
  • 7 sie 2018
    alapatala napisał/a:

    gdzie jest takie rondo albo rodo

    wydaje mi się że kolega mknp nie do końca wie co chce nam przekazać :)

    6 6 Cytuj
  • mknp@o2.pl 7 sie 2018

    @alapatala - Pomyłka spowodowana szybkim pisaniem, chodziło mi o rondo Słoneczna - Kazimierza Wielkiego. I chodzi mi o rondo (skrzyżowanie), po prostu literówka.

    @Seba - nie wiem czy masz problem ze zrozumieniem języka polskiego, czy nie wiesz że na rondzie nie można parkować?
    Co do Twojej wcześniejszej wiadomości, uświadamiam Cię, że nawet na prywatnym parkingu nie można bezkarnie łamać prawa i policja może interweniować w każdym miejscu. To nie jest Teksas tylko Polska.
    I nie naśmiewam się z myślenickich kierowców, tylko ubolewam nad ich ignorancją.
    Wiem, że również nie jestem doskonały i każdy może popełnić błąd, trzeba tylko czuć respekt do samochodu, bo jest to piekielnie niebezpieczna maszyna, którą przez głupotę, brawurę, nieuwagę można pozbawić kogoś zdrowia lub życia.
    Nie jestem arogancki na drodze, szanuję każdego uczestnika i przede wszystkim siebie i swoją rodzinę, dlatego jeżdżę zgodnie z przepisami, współpracuję z innymi kierowcami, doradzam, pomagam i apeluję również na forum. Faktem jest, że samochody nie powstały dla bezpieczeństwa, tylko dla szybszego przemieszczania się, ale mimo to powinniśmy dążyć do tego, aby na drogach było jak najbezpieczniej.
    Wydaje mi się również, że nie powinieneś się chwalić tym że wjechałeś pod prąd, powinieneś czuć wstyd, a to że inni kierowcy również tam wjechali to nie jest dla Ciebie żadne usprawiedliwienie. Złamałeś prawo, może podczas jazdy powinieneś się bardziej skupić skoro nie widzisz znaków.
    Ja zauważyłem oznakowanie od razu gdy chciałem tam wjechać. Faktycznie wcześniej włączyłem kierunkowskaz, bo nie wiedziałem, że jest zakaz, ale gdy tylko zobaczyłem znak, wyłączyłem kierunkowskaz i wjechałem drugim wjazdem.

    Dziękuję natomiast za odpowiedzi, wiem dzięki temu, że wiecie już o zmianie organizacji ruchu i będziecie jeździć poprawnie. Proszę Was również o uważne obserwowanie drogi podczas jazdy i zwracanie uwagi na oznakowanie oraz szacunek dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

    EDIT: jeszcze co do braku widoczności oznakowania, pamiętacie jak było gdy zmienił się kierunek ruchu na Rzemieślniczej? Mimo stojącej tam policji ludzie na siłę wjeżdżali pod prąd, tam też oznakowanie było niewidoczne? A wyjazd ze Słonecznej na Słowackiego? Do dzisiaj wielu kierowców jedzie na wprost mimo zakazu.

    14 6 Cytuj
  • 7 sie 2018

    mknp parking to parking nikt wjeżdżając na niego nie zwraca takiej uwagi na znaki jak wjeżdżając w centrum miasta, autostradę drogę szybkiego ruchu etc.
    a Policja jak miała by się takimi głupotami zajmować to by nie wyrobili.

    6 20 Cytuj
  • 8 sie 2018

    Nie rozumiem trochę tej kłótni bo przecież Pan ma rację! Prywatne nie prywatne, jest organizacja i powinniśmy się jej trzymać a nie tłumaczyć się że parking prywatny itp... Ludzie szanujmy się i szanujmy organizacje bo taka ignorancja zazwyczaj prowadzi do wypadków, bo to ja jestem najmadzrzejszy i ja. Wiem lepiej ;/ bądźmy dorośli!!

    21 2 Cytuj
  • Moriss Moriss 9 sie 2018

    Nie macie innych problemów ..?

    5 11 Cytuj
  • 10 sie 2018

    Z tego co widzę to można się złamać patrząc na jazdę rejestracji kwi i kr porażka Poprostu a już na wsi to się Poprostu gubią

    4 5 Cytuj
  • 10 sie 2018

    Z tym KR zawsze był dramat, połowa z nich to wymuszacze i czują się panami, a druga połowa uważa że ma prawo wlec się ulicami 20 na godzinę bo kierowca ma czas szukać w GPSie trasy, i gadać przez telefon, mnie ostatnio kobieta w BMW na rejestracjach kr strabila bo jadąc od strony szpitala w kierunku Carrefour Chciala wjechać na ten mostek na wprost który aktualnie jest remontowany, poprostu jechała pod prąd i strąbiła mnie i spowyzywala bo stałem na swoim pasie xD

    6 2 Cytuj

Odpowiedz