Forum » Myślenice

Narkoza

  • 22 sie 2018

    Witam mój trzy latek musi mieć usunięte 4zęby mleczne z powodu próchnicy , w grę wchodzi tylko narkoza ponieważ nie ma szans aby dał sobie zrobić zaszczyk itp . więc chciałam zapytać czy ktoś był w też takiej sytuacji ? I czy jest jakieś ryzyko związane z tym? I czy w Myślenicach można gdzieś zrobić taki zabieg? My mamy termin w Krakowie dopiero na koniec listopada i oczywiście płatny .

    2 Cytuj
  • 22 sie 2018

    Córka miała usuwane 4 zęby 3 lata temu w Krakowie w klinice na Montelupich również placilismy za wszystko. Zabieg zniosla bardzo dobrze nawet jako jedyna wyszła z lekarzem z pokoju wybudzen. Ogólnie wrażenie dla rodzica jest okropne ciężko mi było czekać za drzwiami... Ale mimo wszystko jestem zadowolona mamy to za sobą a nie było innej możliwości....

    2 Cytuj
  • 22 sie 2018

    Oczywiście że jest wątpię żeby jakiś anestezjolog zaryzykował życie dziecka dla takiej głupoty każda ogolna narkoza wiąże się z tym że pacjent może się nie obudzić dla tego za każdym razem odpisujesz papier że w razie śmierci nie będzie się ciągnąć do odpowiedzialności szpitala mleczne zeby raczej nie bolą przy usuwaniu głupi Jaś wystarczy

    4 1 Cytuj
  • 24 sie 2018

    Niestety nie wszystkim wystarczy głupi Jaś... Zdarza się że trzeba pod narkoza i wydaje mi się że nie jest to tak silna narkoza jak przy poważnej operacji....

    1 Cytuj
  • mknp@o2.pl 24 sie 2018

    @seba - z zakażenia zęba nawet mlecznego może rozwinąć się stan zagrażający życiu, dlatego chore zęby, jeśli nie da się ich uratować, trzeba usuwać.

    Małe dzieci również narażone są na próchnicę, najczęściej przyczyną jest butelka i niechęć do mycia zębów. Jeśli taki ząb mleczny zostanie zaatakowany przez próchnicę, do tego małe dzieci wkładają różne przedmioty do buzi, to się dodatkowo wykruszy, wtedy nie będzie jak takiego zęba złapać. Żaden dentysta w takiej sytuacji nie usunie małemu dziecku zęba bez narkozy, a usunąć trzeba. W naszej okolicy takie zabiegi małym dzieciom robią chyba tylko na Montelupich i nie są to jakieś odosobnione przypadki, takich pacjentów mają wielu.

    Niestety mamy w Polsce zakorzenioną taką szkodliwą opinię, że o zęby nie trzeba dbać, podobnie ze zdrowiem psychicznym, też jest przez większość ignorowane. A proszę pamiętać, nieleczone choroby zębów i choroby psychiczne również mogą prowadzić do śmierci.
    I nie są to jak to napisał seba głupoty.

    4 Cytuj
  • 24 sie 2018
    mknp napisał/a:

    @seba - z zakażenia zęba nawet mlecznego może rozwinąć się stan zagrażający życiu, dlatego chore zęby, jeśli nie da się ich uratować, trzeba usuwać.

    A gdzie ja napisałem że nie powinno się ich usuwać ?. Napisałem jedynie że głupota jest robić ogólną narkoze bo to zawsze jest ryzyko że dziecko się nie obudzi. A wystarczyło by dac "głupiego Jasia" i potem znieczulenie miejscowe. Z jakiegoś konkretnego powodu nie każdy lekarz chirurg chce dac dziecku taka narkoze.

    2 2 Cytuj
  • 26 sie 2018

    Miałam taki sam problem z zębami najstarszego dziecka w podobnym wieku. Jeden dentysta sugerował usunięcie inny odradzał, że może to spowodować uszkodzenie zawiązków stałych zębów i wadę zgryzu. Po odbyciu kilku konsultacji zdecydowaliśmy się na lapisowanie. Zęby po tym nie wyglądają ładnie, ale proces psucia został zatrzymany, zęby przestały się kruszyć. Dziś dziecko ma zdrowe stałe zęby. Może warto skonsultować problem z kilkoma dentystami i zdać się na najczęściej zalecaną terapię. Narkoza niestety wiąże się z ryzykiem i powinna być ostatecznością.

    1 Cytuj

Odpowiedz