Forum » Myślenice

Gdybym był Burmistrzem

  • 1 paź 2018

    Gdybym został Burmistrzem.

    1. „Odchudzę Urząd”, w dobie e-Urzędu mamy coraz więcej urzędników (nie wnikam, kto i dla czego został przyjęty do pracy w Urzędzie).
    2. Przyjrzę się kompetencjom urzędników oraz dyrektorów jednostek podległych (oraz czy zostali wybrani zgodnie z przepisami, mam tu na myśli konkursy na stanowiska urzędnicze). Mowa tu o Wodociągach, Ośrodku Kultury, Bibliotece, Hali Sportowej i Muzeum Niepodległości
    3. Zastanowię się nad Celowością posiadania dwóch Radców Prawnych oraz wynajmowania Kancelarii Adwokackich do reprezentowania Gminy czy też mnie jako Burmistrza przed sądami.
    4. Zlikwiduję Straż Miejską, twór niepotrzebny, nie spełniający oczekiwań mieszkańców, a pożerający środki z Gminy (płace, samochody)
    5. Postaram się w MPK Kraków o uruchomienie linii autobusowej Kraków – Myślenice z lokalizacją dworca dla tych autobusów na placu obok Carrefoura. Linia regularna ze zwiększoną częstotliwością kursów w godzinach rannych i popołudniowych oraz z kursami powrotnymi do Myślenic po godz. 22-ej. Istniejący dworzec przy Dekadzie pozostawiłbym dla busów. Nie wierzę w mrzonki o kolei.
    6. We współpracy ze Starostą, Policją i Inspekcją Ruchu Drogowego przyjrzymy się pracy „busiarzy”. Ilość pasażerów w samochodzie, punktualność itp.
    7. Wykonam chodniki i oświetlenie dróg na wsiach (o co od dawna postulują mieszkańcy)
    8. Wyremontuję ulice w mieście i drogi na wsiach.
    9. Poprawię oświetlenie parku na Zarabiu.
    10. Wykonam ścieżkę biegowo-rowerową na lewym brzegu Raby, łącząc ją z istniejącą, a także obiecywaną przez poprzednika (MO) wzdłuż Bysinki.
    11. Zajmę się obwodnicą zachodnią, zaniechaną przez poprzednika.
    12. Skalkuluję i obniżę rachunki za wodę, poprzez rezygnację z opłaty abonamentowej.
    13. Przedyskutuję z Radnymi i zastanowię się nad celowością dalszego organizowania Festiwalu Lata. Może zrobimy coś innego, częściej i taniej.
    14. Zrobię audyt Urzędu i jednostek mu podległych.
    To tyle pomysłów na pierwszą kadencję.

    52 8 Cytuj
  • 1 paź 2018

    Punkt15. Zatrudniłbym osobę lub osoby sprzątające wizytówkę miasta czyli rynek (totalny syf) co jest do stwierdzenia po krótkim spacerze po rynku.

    19 3 Cytuj
  • 1 paź 2018
    Mądrala napisał/a:

    Punkt15. Zatrudniłbym osobę lub osoby sprzątające wizytówkę miasta czyli rynek (totalny syf) co jest do stwierdzenia po krótkim spacerze po rynku.

    Dopiszę ten punkt do mojego programu dodając inne miejsca naszego miasta (Zarabie, okolice Dekady, a tak naprawdę całe miasto)

    18 4 Cytuj
  • 1 paź 2018
    Mądrala napisał/a:

    Punkt15. Zatrudniłbym osobę lub osoby sprzątające wizytówkę miasta czyli rynek (totalny syf) co jest do stwierdzenia po krótkim spacerze po rynku.

    Redukcja urzędników i miejskich gońców umożliwi zatrudnienie w sektorze sprzątającym - Razem będą mogli więcej!
    Nie tylko rynek i okolice ale także Zarabie czy Dolne Przedmieście wołają o pomstę do Nieba.
    Przy dobrym marketingu można było by sprzątać również i okoliczne gminy. ZUO ruszyłoby pełną parą ;)

    15 5 Cytuj
  • 1 paź 2018

    pkt 16 zlikwiduje konkurencyjne miejsca kultu religijnego zostanie ino MÓJ na powiat HAY

    5 7 Cytuj
  • 1 paź 2018

    16- Dofinansowanie do Maszyny Drukującej Pieniądze

    9 4 Cytuj
  • 1 paź 2018

    Zapomniałem o Zakładzie Utylizacji Odpadów.

    13 3 Cytuj
  • 1 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    Zapomniałem o Zakładzie Utylizacji Odpadów.

    Jesteś TAKI_GOŚĆ z tym programem...... konkretnie i krótko. Mieszkańcy oczekują więcej ale myślę, że byłbyś bardzo dobrym burmistrzem. Jestem ZA.

    Jak Cię kulwa nie znajdę na liście do głosowania 21 października 2018 na Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, to wiedz, że Cię znajdę i wytłumaczę po męsku jak mi spierwoliłeś kolejne 5 lat życia w Gminie Myślenice.
    pozdrawiam
    P.S. Chyba, że jesteś K.(no mentor) Halek lub J.(yyyyyy) Szlachetka, którzy zdradzają swoich wyborców, to na mój, mojej rodziny i moich znajomych głosy nie możesz liczyć........................

    3 2 Cytuj
  • Andrzej 1 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    Gdybym został Burmistrzem.
    (...)
    To tyle pomysłów na pierwszą kadencję.

    Kupuję taki program.

    9 Cytuj
  • 2 paź 2018

    Jakbym kandydowała, to bym napisała w ulotkach "nie mam przyjaciół i nie jestem nikomu nic dłużna". Kolesiostwo to najgorszy syf na politycznej doopie.

    15 1 Cytuj
  • 6 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    5. Postaram się w MPK Kraków o uruchomienie linii autobusowej Kraków – Myślenice (...)

    MPK S.A. w Krakowie nie odpowiada za organizację linii autobusowych. Zajmuje się tym Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. To podstawowa wiedza.

    1 4 Cytuj
  • 6 paź 2018

    taki-gosc-kandyduj prosze

    1 1 Cytuj
  • 6 paź 2018

    Przed chwilą przeczytałem w DP ranking najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce i gmina Myslenice jest na czwartym miejscu najbardziej zadłużonych. I dla tego nawet gdyby Burmistrzem został sam Morawiecki to z tego bajzlu nie wyjdziemy.

    1 Cytuj
  • 6 paź 2018
    TRUSKAWKA napisał/a:

    Przed chwilą przeczytałem w DP ranking najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce i gmina Myslenice jest na czwartym miejscu najbardziej zadłużonych. I dla tego nawet gdyby Burmistrzem został sam Morawiecki to z tego bajzlu nie wyjdziemy.

    Co za ekonomista z Ciebie :)

    1 1 Cytuj
  • 6 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    Gdybym został Burmistrzem.

    1. „Odchudzę Urząd”, w dobie e-Urzędu mamy coraz więcej urzędników (nie wnikam, kto i dla czego został przyjęty do pracy w Urzędzie).
    2. Przyjrzę się kompetencjom urzędników oraz dyrektorów jednostek podległych (oraz czy zostali wybrani zgodnie z przepisami, mam tu na myśli konkursy na stanowiska urzędnicze). Mowa tu o Wodociągach, Ośrodku Kultury, Bibliotece, Hali Sportowej i Muzeum Niepodległości
    3. Zastanowię się nad Celowością posiadania dwóch Radców Prawnych oraz wynajmowania Kancelarii Adwokackich do reprezentowania Gminy czy też mnie jako Burmistrza przed sądami.
    4. Zlikwiduję Straż Miejską, twór niepotrzebny, nie spełniający oczekiwań mieszkańców, a pożerający środki z Gminy (płace, samochody)
    5. Postaram się w MPK Kraków o uruchomienie linii autobusowej Kraków – Myślenice z lokalizacją dworca dla tych autobusów na placu obok Carrefoura. Linia regularna ze zwiększoną częstotliwością kursów w godzinach rannych i popołudniowych oraz z kursami powrotnymi do Myślenic po godz. 22-ej. Istniejący dworzec przy Dekadzie pozostawiłbym dla busów. Nie wierzę w mrzonki o kolei.
    6. We współpracy ze Starostą, Policją i Inspekcją Ruchu Drogowego przyjrzymy się pracy „busiarzy”. Ilość pasażerów w samochodzie, punktualność itp.
    7. Wykonam chodniki i oświetlenie dróg na wsiach (o co od dawna postulują mieszkańcy)
    8. Wyremontuję ulice w mieście i drogi na wsiach.
    9. Poprawię oświetlenie parku na Zarabiu.
    10. Wykonam ścieżkę biegowo-rowerową na lewym brzegu Raby, łącząc ją z istniejącą, a także obiecywaną przez poprzednika (MO) wzdłuż Bysinki.
    11. Zajmę się obwodnicą zachodnią, zaniechaną przez poprzednika.
    12. Skalkuluję i obniżę rachunki za wodę, poprzez rezygnację z opłaty abonamentowej.
    13. Przedyskutuję z Radnymi i zastanowię się nad celowością dalszego organizowania Festiwalu Lata. Może zrobimy coś innego, częściej i taniej.
    14. Zrobię audyt Urzędu i jednostek mu podległych.
    To tyle pomysłów na pierwszą kadencję.

    Tylko z 4 , 6 i 12 -punktami bym polemizował.
    Mianowicie:
    4. w miejsce straży musiała by być gorąca linia z policją.
    6. Busiarze, musieli by zakupić małe autobusy typu podmiejskiego z dwoma drzwiami.
    12. Jest prawdopodobne, że zakup wody z Dobczyc (połączenie istnieje od zawsze i było wykorzystywane wcześniej), byłby tańszy.

    3 1 Cytuj
  • 6 paź 2018
    Lotnik napisał/a:

    MPK S.A. w Krakowie nie odpowiada za organizację linii autobusowych. Zajmuje się tym Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. To podstawowa wiedza.

    Może pełnej wiedzy nie mam, od tego będę miał kompetentnych urzędników. Ale MPK było jednym z moich priorytetów

    3 1 Cytuj
  • 6 paź 2018
    bono napisał/a:

    Tylko z 4 , 6 i 12 -punktami bym polemizował.
    Mianowicie:
    4. w miejsce straży musiała by być gorąca linia z policją.
    6. Busiarze, musieli by zakupić małe autobusy typu podmiejskiego z dwoma drzwiami.
    12. Jest prawdopodobne, że zakup wody z Dobczyc (połączenie istnieje od zawsze i było wykorzystywane wcześniej), byłby tańszy.

    Bono po raz pierwszy dałem Ci plusa :)
    Jak będę kandydował rozważę twoją osobę na zastępcę albo chociaż jednego z naczelników wydziału :)

    5 1 Cytuj
  • 6 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    Bono po raz pierwszy dałem Ci plusa :)
    Jak będę kandydował rozważę twoją osobę na zastępcę albo chociaż jednego z naczelników wydziału :)

    No to biegnij, aby Cię wciągnęli jeszcze na listę.
    Zrobię Ci kampanię na 6.
    Pozdro.

    Ps. Patrz jak potrafię się odwdzięczyć i być lojalny wobec przyszłego pracodawcy.

    5 1 Cytuj
  • 7 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    Gdybym został Burmistrzem.

    1. „Odchudzę Urząd”, w dobie e-Urzędu mamy coraz więcej urzędników (nie wnikam, kto i dla czego został przyjęty do pracy w Urzędzie).
    2. Przyjrzę się kompetencjom urzędników oraz dyrektorów jednostek podległych (oraz czy zostali wybrani zgodnie z przepisami, mam tu na myśli konkursy na stanowiska urzędnicze). Mowa tu o Wodociągach, Ośrodku Kultury, Bibliotece, Hali Sportowej i Muzeum Niepodległości
    3. Zastanowię się nad Celowością posiadania dwóch Radców Prawnych oraz wynajmowania Kancelarii Adwokackich do reprezentowania Gminy czy też mnie jako Burmistrza przed sądami.
    4. Zlikwiduję Straż Miejską, twór niepotrzebny, nie spełniający oczekiwań mieszkańców, a pożerający środki z Gminy (płace, samochody)
    5. Postaram się w MPK Kraków o uruchomienie linii autobusowej Kraków – Myślenice z lokalizacją dworca dla tych autobusów na placu obok Carrefoura. Linia regularna ze zwiększoną częstotliwością kursów w godzinach rannych i popołudniowych oraz z kursami powrotnymi do Myślenic po godz. 22-ej. Istniejący dworzec przy Dekadzie pozostawiłbym dla busów. Nie wierzę w mrzonki o kolei.
    6. We współpracy ze Starostą, Policją i Inspekcją Ruchu Drogowego przyjrzymy się pracy „busiarzy”. Ilość pasażerów w samochodzie, punktualność itp.
    7. Wykonam chodniki i oświetlenie dróg na wsiach (o co od dawna postulują mieszkańcy)
    8. Wyremontuję ulice w mieście i drogi na wsiach.
    9. Poprawię oświetlenie parku na Zarabiu.
    10. Wykonam ścieżkę biegowo-rowerową na lewym brzegu Raby, łącząc ją z istniejącą, a także obiecywaną przez poprzednika (MO) wzdłuż Bysinki.
    11. Zajmę się obwodnicą zachodnią, zaniechaną przez poprzednika.
    12. Skalkuluję i obniżę rachunki za wodę, poprzez rezygnację z opłaty abonamentowej.
    13. Przedyskutuję z Radnymi i zastanowię się nad celowością dalszego organizowania Festiwalu Lata. Może zrobimy coś innego, częściej i taniej.
    14. Zrobię audyt Urzędu i jednostek mu podległych.
    To tyle pomysłów na pierwszą kadencję.

    No nie wiem z tym programem. Taki trochę socjalny on jest. Ja to bardziej na miejsca pracy postawił i dodał taki punkt.

    ZAINICJUJĘ SZEROKĄ WSPÓŁPRACĘ JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO Z PRZEDSIĘBIORSTWAMI I INSTYTUCJAMI OTOCZENIA BIZNESU W KONTEKŚCIE AKTYWIZACJI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W GOSPODARCE LOKALNEJ MYŚLENIC.

    czyli wyselekcjonowane strefy przemysłowe, scalone grunty, dobry dojazd, rozwój w zgodzie z mieszkańcami itd.

    4 Cytuj
  • 7 paź 2018

    Zawsze można dołożyć. Wszak kadencja trwa 5 lat, a potem może reelekcja, albo tron dziedziczny jak teraz Halek po Ostrowskim :) Tylko to chyba dziedziczenie po kądzieli :)

    5 5 Cytuj

Odpowiedz