Forum » Myślenice

Po co?

  • Dorota Ruśkowska 20 kwi 2011

    Wczoraj od 14-18tej w pełnym słońcu świeciły lampy na parkingu na Zarabiu? Może mi ktoś wyjasnić czy nas stać na doświetlanie miasta kiedy na niebie  świeci słońce/

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Wczoraj lampy świeciły się również na ul. Piłsudskiego

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    tO TRWONIENIE NASZYCH PUBLICZNYCH PIENIĘDZY!

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Widziałem to wczoraj na Zarabiu, świeciły ok. 14.30 na pewno. Zdziwiłem się, faktycznie dziwne to.....

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    a oswietlanie placu przed szkola podstawowa nr2 przez cala noc ... czy to jest konieczne ?? ... moze by wystarczylo zostawic ze dwie lampy... i troche przyoszczedzic ... no coz ... za publiczne pieniadze ... pewnie latwo byc rozrzutnym ... moze ktos z administracji by sie wypowiedzial ... jaki to uczucie ... wydawac (na marne) publiczne pieniadze ??? ... czy to ludzi nakreca ??? :)

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Nie, no....trochę pojęcia.
    Po pierwsze jak powiedział 54q4c czasami dochodzi do awarii czujników to i lampy się świecą, proste ;)
    Przy szkole muszą się świecić i dobrze, bo po co monitoring w ciemnym miejscu :)
    Przy szkole nr. 3 na Orliku muszą się świecić bo rozgrzanie tych lamp na nowo pożera 6 razy więcej energii niż ciągłe ich funkcjonowanie.
    Nie są tracone w ten sposób żadne publiczne pieniądze.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    wszystkie dzieci w szkole nr.2 wiedza ze ten monitoring nie dziala :) ... tylko sa kamery zamontowane ... nadal uwazam ze oswietlanie calego tego terenu ... to marnotrawstwo pieniedzy publicznych

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Wszechwiedzący TactusAbsonus przestań pitolić w każdym temacie bo zabierasz głos nie znając sie na tym.
    Monitoring i jego kamery ma własne podświetlenie IR działające w nocy i lampy są mu nie potrzebne.
    Przelicz sobie ile prądu kosztuje świecenie kilkunastu lamp przy szkole. Zrobienie 2 obwodów oświetlenia to podstawa. Tylko nie w naszej gminie.
    A lampy przy Orliku biora tylko 3krotnośc energii "na rozgrzanie" i to przez 2-3 min.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    [quote=gość: mieszkaniec2] wszystkie dzieci w szkole nr.2 wiedza ze ten monitoring nie dziala :) ... tylko sa kamery zamontowane ... nadal uwazam ze oswietlanie calego tego terenu ... to marnotrawstwo pieniedzy publicznych [/quote]

    Pomyłka :)) Monitoring działa , wiem bo dziecku zginęły buty w szatni i dzięki monitoringowi sprawa została wyjaśniona . Sama widziałam zapis :)

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    [quote=gość: Trzeźwo myślący.] Wszechwiedzący TactusAbsonus przestań pitolić w każdym temacie bo zabierasz głos nie znając sie na tym.
    Monitoring i jego kamery ma własne podświetlenie IR działające w nocy i lampy są mu nie potrzebne.
    Przelicz sobie ile prądu kosztuje świecenie kilkunastu lamp przy szkole. Zrobienie 2 obwodów oświetlenia to podstawa. Tylko nie w naszej gminie.
    A lampy przy Orliku biora tylko 3krotnośc energii "na rozgrzanie" i to przez 2-3 min. [/quote]

    Nie każda kamera ma swoje podświetlenie !!!!! Nie wiem jakie są przy szkole nr.2 - więc nie wypowiadam się na temat podświetlenia szkoły w nocy.
    Jeśli są żarówki oszczędnościowe to podświetlenie terenu szkolnego może kosztować niewiele :)

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    [quote=Dorota Ruśkowska] Wczoraj od 14-18tej w pełnym słońcu świeciły lampy na parkingu na Zarabiu? [/quote]
    A na Średniawskiego i części 3 maja aż po samo centrum lampy gasną raniutko kiedy jest jeszcze ciemno podczas gdy od II wjazdu w II osiedfle 1000-lecia świecą się dużo dłuuuuużej..
    Wot taka tiechnika nie do opanowania przez elektryków !

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    kamery na złom .

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    O ludzie co za temat ?! czy pani Ruśkowska nie ma nic ciekawszego do roboty ?! Zaraz pojawi się temat pt. "dlaczego ptaki srają na nowy chodnik, który nas podatników tyle kosztował ? co za wandalizm" Teraz będą dochodzenia, gdzie i o której się świeciło a gdzie się nie świeciło. No ludzie zajmijcie się czymś pożyteczniejszym :-(

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    [quote=gość: joł] O ludzie co za temat ?! czy pani Ruśkowska nie ma nic ciekawszego do roboty ?! Zaraz pojawi się temat pt. "dlaczego ptaki srają na nowy chodnik, który nas podatników tyle kosztował ? co za wandalizm" Teraz będą dochodzenia, gdzie i o której się świeciło a gdzie się nie świeciło. No ludzie zajmijcie się czymś pożyteczniejszym :-( [/quote]

    A co Ty masz do tego tematu? Wg mnie mądrzejszy od kilku innych na tym forum. Porusza problem oszczędności NASZYCH pieniędzy. A jeśli drogi (droga) jol nie Twoich, to na pewno Twoich Rodziców.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    [quote=TactusAbsonus] Nie, no....trochę pojęcia.Po pierwsze jak powiedział 54q4c czasami dochodzi do awarii czujników to i lampy się świecą, proste ;)Przy szkole muszą się świecić i dobrze, bo po co monitoring w ciemnym miejscu :) Przy szkole nr. 3 na Orliku muszą się świecić bo rozgrzanie tych lamp na nowo pożera 6 razy więcej energii niż ciągłe ich funkcjonowanie. Nie są tracone w ten sposób żadne publiczne pieniądze. [/quote]

    Czy naprawienie czujników to proces który trwa aż 4 godziny ?

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Moich pieniędzy - to po pierwsze. A po drugie świecące latarnie mogą oznaczać chociażby to, że nawalił czujnik zmierzchu, jak to było wyżej pisane, być może ktoś prowadził jakieś prace przy oświetleniu i po prostu było sprawdzane czy działa. Wystarczy odrobina wyobraźni aby to pojąć, a nie od razu robić nagonkę na jakieś marnotrawienie pieniędzy. Życzę następnym razem zdrowego rozsądku i odrobiny myślenia.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    [quote=gość: joł] O ludzie co za temat ?! czy pani Ruśkowska nie ma nic ciekawszego do roboty ?! Zaraz pojawi się temat pt. "dlaczego ptaki srają na nowy chodnik, który nas podatników tyle kosztował ? co za wandalizm" Teraz będą dochodzenia, gdzie i o której się świeciło a gdzie się nie świeciło. No ludzie zajmijcie się czymś pożyteczniejszym :-( [/quote]

    Zostaw Panią Dorotę w spokoju bo do pięt jej nie dorastasz!

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Nie mam aspiracji by dorastać do czyichkolwiek pięt. Po prostu myślę.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    [quote=gość: joł] Moich pieniędzy - to po pierwsze. [/quote]

    Niepotrzebnie się unosisz :)

    [quote=gość: joł]
    A po drugie świecące latarnie mogą oznaczać chociażby to, że nawalił czujnik zmierzchu, jak to było wyżej pisane, być może ktoś prowadził jakieś prace przy oświetleniu i po prostu było sprawdzane czy działa. Wystarczy odrobina wyobraźni aby to pojąć, a nie od razu robić nagonkę na jakieś marnotrawienie pieniędzy.[/quote]

    Jak napisał wyżej PiterS: "Czy naprawianie czujników to proces który trwa aż 4 godziny ?"
    A co powiesz na to jeśli to było nie pierwszy raz???

    [quote=gość: joł]
    Życzę następnym razem zdrowego rozsądku i odrobiny myślenia. [/quote]

    Chciałbym Ci życzyć tego samego, ale niestety wiem, że życzenia nie zawsze się sprawdzają.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    To skoro PODOBNO nie było to pierwszy raz i PODOBNO trwało aż 4 godz, to dlaczego tego nie zgłosicie. To lepiej wylewać żale na forum ?
    taki gościu - ja również zdaję sobie sprawę że moje życzenie się nie spełni, cóż poradzić :-(

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    [quote=gość: joł] To skoro PODOBNO nie było to pierwszy raz i PODOBNO trwało aż 4 godz, to dlaczego tego nie zgłosicie. To lepiej wylewać żale na forum ?
    taki gościu - ja również zdaję sobie sprawę że moje życzenie się nie spełni, cóż poradzić :-( [/quote]

    Czy możesz pokazać gdzie użyłem słowa podobno?

    Cytuj
  • 21 kwi 2011

    [quote=gość: joł] Nie mam aspiracji by dorastać do czyichkolwiek pięt. Po prostu myślę. [/quote]

    trzeba mieć mózg, aby czasami pomyśleć co się pisze. Dziecko się obraziło ?

    Cytuj
  • 21 kwi 2011

    Ja cię kręcę !!! Mieliśmy już aferę paliwową, seks aferę, aferę hazardową, mamy teraz aferę latarniową. ŁAŁ Myślenice wkraczają w wielki świat. Sprawdzajcie codziennie gdzie się świeci i jak długo, co by pieniądze nie były marnotrawione.
    ŻENUŁA !!! :-(

    Cytuj
  • 21 kwi 2011

    [quote=gość: ziuta] Ja cię kręcę !!! Mieliśmy już aferę paliwową, seks aferę, aferę hazardową, mamy teraz aferę latarniową. ŁAŁ Myślenice wkraczają w wielki świat. Sprawdzajcie codziennie gdzie się świeci i jak długo, co by pieniądze nie były marnotrawione.ŻENUŁA !!! :-( [/quote]

    Typowy przykład socjalistycznego wychowania ! Gdzie odpowiedzialność społeczna. Nie wiem jak Ty, ale ja nie pozwlę aby moje pieniądze były marnotrawione.

    Cytuj
  • 21 kwi 2011

    tak sobie czytam co powinien robić samorząd w związku z oszczędzaniem energii i edukacją mieszkańców w tej materii

    "Co winien i może zrobić samorząd terytorialny?

    Dlaczego wzięliśmy za przykład samorząd terytorialny?
    Przede wszystkim, jako sektor publiczny, winien dać przykład, co podkreślają najnowsze strategie i dyrektywy Unii Europejskiej.
    Po drugie dużo do zrobienia, zarówno u siebie – we własnych obiektach, jak i na rzecz swojej społeczności.

    Zadanie samorządów terytorialnych w poszanowaniu energii to:
    • dać przykład w swoich obiektach: racjonalnie wykorzystać energię, zmniejszyć koszty i obciążenie środowiska,
    • skutecznie planować i koordynować: zapewnić bezpieczne, możliwie po najniższych kosztach i przyjazne środowisku zapotrzebowanie na energię,
    • dbać o środowisko naturalne: zmniejszyć obciążenie środowiska przez systemy energetyczne,
    • aktywizować społeczeństwo: powszechnie edukować, zwiększać świadomość, pokazywać możliwości."
    http://www.polskiklubekologiczny.org/pliki/wydawnictwa/rozpal_niepokoj_o_ziemie_oszczedzam_energie.pdf

    Cytuj

Odpowiedz