Forum » Myślenice

Mosty na Rabie

 • 6 gru 2018

  Wg znaków ustawionych na drodze obydwa mosty miały do tej pory max DMC 15 ton. Oznaczało to, że żaden większy TIR lub nawet autokar turystyczny nie powinien do tej pory pojawić się na Zarabiu. Oczywiście takie samochody wjeżdżały. Mam nadzieję, że projekt remontu tych mostów uwzględni zwiększenie nośności . Szkoda też , że zapewne nie uwzględni np dołożenie dodatkowej ścieżki rowerowej na obydwu mostach ( lub pod nimi) - pozwoliłoby to na zrobienie bezpiecznej, niekolizyjnej małej pętli rowerowej po obu brzegach Raby.
  Przy okazji jeszcze jeden pomysł; dlaczego ścieżka rowerowa krzyżująca się z ul Piłsudskiego na Zarabiu nie może być poprowadzona pod mostem. Poprawiłoby to bezpieczeństwo ruchu rowerów oraz komfort przejazdu ścieżką. Nie wymaga to żadnych dużych inwestycji - może zrobić tak "na dziko" ten objazd ?

  6 3 Cytuj
 • kar war 6 gru 2018

  [cytat=domownik]

  Jak masz prawo jazdy to je oddaj do wydziału komunikacj bo piszesz głupoty. Ograniczenia na mostach nad Raba 15t dotycza tranzytu np. auto o masie 20t z Myslenic bedzie chcialo jechac do Limanowej to ma obowiazek jechania zakopianką.
  Jak nie ma innej drogi jest to dojazd docelowy do miejsc zaladunku, rozladunku, siedziby firmy lub miejsca zamiszkania.
  A ty myslisz ze prowizoryczny remont spowoduje zwiekszenie tonażu??

  2 6 Cytuj
 • 8 gru 2018
  domownik napisał/a:

  Wg znaków ustawionych na drodze obydwa mosty miały do tej pory max DMC 15 ton.

  Konkretnie chodzi Ci o znak B-18 ? Jeśli tak to doczytaj co to jest DMC.
  A tym czasem
  https://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201101/1295899033_by_mamdobredemoty_600.jpg

  1 1 Cytuj

Odpowiedz