Forum » Myślenice

Maska antysmogowa

  • 19 gru 2018

    Gdzie w Myślenicach lub Dobczycach kupię maskę antysmogową (nie jednorazową) ? Od ręki - nie na zamowienie. Potrzebna jest już teraz - najwyższa pora.

    4 Cytuj
  • 19 gru 2018

    Maski dwóch głównych producentów można kupić u nas w niektórych aptekach. Firmy na swoich stronach wskazują tego typu miejsca. Niemniej, jeżeli w tym roku nic się nie zmieniło, to kupienie odpowiedniego modelu ( rozmiaru ) w Myślenicach będzie bardzo trudne. Sklepy mają po kilka sztuk towaru. Ja w zeszłym roku maskę kupiłem dopiero w Krakowie w jednym ze sklepów sportowych. Trzeba było się dobrze nagimnastykować żeby dobrać model i rozmiar. Maska wstępnie wytypowana na stronie po minucie przymierzana wróciła na półkę. Jeżeli rzeczywiście maska ma spełniać swoją funkcję ochronną to musi być dobrze dobrana. Jeżeli jeszcze na co dzień nosisz okulary to tym bardziej potrzebny będzie sklep z jak największym wyborem towaru. Niestety.

    3 1 Cytuj
  • 20 gru 2018

    To smutne, ze nikt nie interesuje się tematem, zwłaszcza, ze Myślenice są wymieniane jako najbardzej zanieczyszczone miasto w Małopolsce. Wnioskuje, ze na ulicach Myslenic nie spotkam nikogo w masce antysmogowej, co jest znakiem, ze nie zależy Myśleniczanom na zdrowiu.

    1 Cytuj
  • mknp@o2.pl 20 gru 2018

    Powiem szczerze, że nie myślałem poważnie o maskach. Napiszcie o tym coś więcej, albo rzućcie wiarygodnym linkiem.
    Z tego co pamiętam, w lutym 2018 Inspekcja Handlowa zakwestionowała połowę badanych półmasek, więc nie można iść na zakupy nie mając upatrzonego konkretnego modelu, bo mamy 50% na to, że wyrzucimy pieniądze w błoto.
    Często widuję ludzi w maskach bawełnianych, ale to chyba tylko z powodu mody, bo taka maska nie zatrzyma zanieczyszczeń.
    Co w takim razie kupić i jakie są to pieniądze?
    Następnie, co w pomieszczeniach, tam mamy to samo powietrze co na zewnątrz, a nikt nie będzie 24h w półmasce, są jakieś metody na oczyszczanie powietrza w domu/biurze?

    1 Cytuj

Odpowiedz