Forum » Myślenice

Fotowoltaika

  • 3 lut 2019

    Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś posiada instalacje fotowoltaiczną u siebie w domu o mocy ok 5Kwh. Kto wam montować, jak się sprawdza w praktyce tzn... Czy faktycznie jest w stanie zarobić na siebie. Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi.

    6 4 Cytuj
  • 8 lut 2019

    Nikt nie ma fotowoltaiki z tego forum?

    3 3 Cytuj
  • 11 lut 2019

    Jeszcze solary się nie zamortyzowały.

    2 Cytuj
  • 13 lut 2019
    bono napisał/a:

    Jeszcze solary się nie zamortyzowały.

    Solary mają zdecydowanie mniejsze szanse się zwrócić, niż fotowoltaika.
    Januszu, to chyba zależy od wielkości normalnego zużycia u Was w domu. Oraz od możliwości uzyskania dotacji. Na całkowicie własny koszt to się nikomu nie opłaca.

    4 Cytuj
  • 13 lut 2019

    U mnie rata za instalację wyszła tyle co opłata za prąd, więc chyba przynajmniej na zero wyjdę.

    1 Cytuj
  • 14 lut 2019

    a może jakiś link do dotacji posiadacie?

    Cytuj
  • Andrzej 15 lut 2019
    kuro napisał/a:

    a może jakiś link do dotacji posiadacie?

    Albo może wie ktoś, co z dotacjami, które miały być u nas w gminie? Ruszyło to w jakikolwiek sposób?

    Cytuj
  • 19 lut 2019
    Endrju napisał/a:

    Albo może wie ktoś, co z dotacjami, które miały być u nas w gminie? Ruszyło to w jakikolwiek sposób?

    Jakieś bodaj 3 lata temu były wysokie dotacje gminne, jeśli dobrze pamiętam to 60%, wnioski zeszły jak świeże bułeczki. Ale od tamtej pory cisza w eterze. Jest tylko program czyste powietrze, który się opłaca osobom o niskich dochodach na osobę w rodzinie i który tyczy się głównie budynków istniejących. Nie pamiętam jak tam jest z fotowoltaiką, ale kojarzy mi się, że dla domów nowobudowanych można na nią dostać korzystny kredyt tylko.

    Cytuj
  • Andrzej 19 lut 2019

    Ale była ta fotowoltaika zfinalizowana? Ja jakieś (mniej więcej) 2 lata temu, przy okazji wniosku na dotację do pieca, wpisałem się na listę rezerwową z fotowoltaiką, ale nie wiem, czy to w ogóle ruszyło i się skończyło. Tak, tam miało być 60% dotacji netto. Chyba muszę zasięgnąć informacji w urzędzie.

    Cytuj
  • 20 lut 2019
    Endrju napisał/a:

    Ale była ta fotowoltaika zfinalizowana? Ja jakieś (mniej więcej) 2 lata temu, przy okazji wniosku na dotację do pieca, wpisałem się na listę rezerwową z fotowoltaiką, ale nie wiem, czy to w ogóle ruszyło i się skończyło. Tak, tam miało być 60% dotacji netto. Chyba muszę zasięgnąć informacji w urzędzie.

    Wiem że było bardzo dużo chętnych. Sąsiad złożył wniosek i wiem że jesienią (2018) była u niego firma dokonywać pomiarów na dachu. Nie wiem kiedy będzie cokolwiek zakładane.

    Cytuj
  • 16 maj 2019

    Znalazłem firmę z mojej okolicy PV Projekt i zdecydowałem się na nich bo mieli dobre opinie, panele założone i działają jak trzeba

    5 Cytuj
  • 16 maj 2019
    Konto usunięte napisał/a:

    Wiem że było bardzo dużo chętnych. Sąsiad złożył wniosek i wiem że jesienią (2018) była u niego firma dokonywać pomiarów na dachu. Nie wiem kiedy będzie cokolwiek zakładane.

    W maju miał byś przetarg na wykonawcę instalacji i dopiero na początku czerwca gmina pod koszt 1kW instalacji.

    Cytuj
  • 8 wrz 2019

    Dzień dobry, podbijam wątek....ktoś ostatnio instalował fotowoltaikę? Poleci ktoś jakiegoś rzetelnego wykonawcę? A może autor wątku?

    1 1 Cytuj
  • 29 wrz 2019
    Astalavista napisał/a:

    Dzień dobry, podbijam wątek....ktoś ostatnio instalował fotowoltaikę? Poleci ktoś jakiegoś rzetelnego wykonawcę? A może autor wątku?

    Założyliśmy na 2 domy od foton technik, wszystko gra i śmiga, jesteśmy zadowoleni

    4 Cytuj
  • 19 sty 2022

    Ja mam fotowoltaikę, pewnie że się opłaca. Z jaką firmą zakładać? Ja polecam na pewno Otovo. Mega profesjonalizm, terminowość, panele tylko z górnej półki instalują ale z drugiej strony instalacja nie kosztuje majątku. Wręcz taniej mi wyliczyli niż konkurencja.

    2 5 Cytuj
  • 31 sty 2022

    Znacie jakieś sensowne aplikacje, które powinny się przydać osobom, które obracają fotowoltaiką? Jakieś konkretne pomysły, sprawdzone propozycje? Zależy mi na niezawodnym rozwiązaniu.

    1 Cytuj
  • 2 lut 2022

    Fajny jest EcoManager. Darmowa apka. Kilka funkcji, ale faktycznie wszystko przydatne. Chyba najbardziej wycena części, ale też mini CRM. Przy mojej skali działania mega się przydaje.

    2 Cytuj
  • 3 lut 2022

    Ok, znalazłem w necie, ale czy to się da jakoś pobrać? Jestem na stronie, na której piszą, że to darmowe, ale opcji typu download nie widzę. O co chodzi?

    1 Cytuj
  • 4 lut 2022

    Wszystko tam masz pokazane na stronie, w sensie - załóż konto, to pojawi się więcej możliwości. Natomiast wszystkie funkcje masz dostępne w demie, jeśli zależy ci tylko na teście.

    1 Cytuj
  • 7 lut 2022

    Dobra, wszystko już wiem. Fajne to. Szukam jednej rzeczy - patrzę cenę i faktycznie nigdzie taniej nie widzę. Wstępnie ta apka mi się podoba, kilka fajnych funkcji. Zobaczymy, jak pójdzie zamówienie, ale ogólnie wygląda to całkiem całkiem.

    1 Cytuj
  • 7 lut 2022

    Witam serdecznie jeśli ktoś posiada fotowoltaiki to proszę go z całego serca aby swojemu wykonawcy (jakiegokolwiek by nie miał) powiedział, żeby nie dzwonił po ludziach kilkanaście razy dziennie ze swoimi ofertami, zwłaszcza w niedzielę. Nie wiem co do tych firm dotrze, skoro blokowanie numerów niczego im nie mówi.

    2 Cytuj

Odpowiedz