Forum » Myślenice

Strajk a zamknięte przedszkola

 • 15 kwi 2019

  Drodzy rodzice dzieci przedszkolnych. Dużym utrudnieniem dla mnie jest w takich warunkach pogodzenie pracy i opieki nad dziećmi.

  Proponuję niejako wziąć sprawy w swoje ręce i zaplanować opiekę dla dzieci po okresie świątecznym. Ogródki przedszkolne świecą pustką. Zajęcia się nie odbywają.

  Może znajdą się rodzice, którzy mogliby pełnić wolontariat, aby nasze maluchy mogły spędzać czas w przedszkolu w gronie dzieci ze swojej grupy.

  Dyrektor przedszkola odpowiada za funkcjonowanie przedszkola. Możemy mu zaproponować, że dzieci w normalny sposób będą uczęszczały do przedszkola po świętach, natomiast strajkujących nauczycieli zastąpimy na ten czas wolontariatem. Niestety dłużej tak się nie da!

  2 16 Cytuj
 • 15 kwi 2019

  O opinię, co do możliwości sprawowania opieki nad dziećmi w przedszkolu w sytuacji kryzysowej jaką jest przedłużający się strajk nauczycieli, spytałam wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Myślenice. Czekam na odpowiedź.

  4 5 Cytuj
 • Andrzej 16 kwi 2019

  A jak coś się stanie jakiemuś dziecku - kto będzie odpowiedzialny? Pomysł utopijny. Rozmawiałaś już z dyrektorką na temat udzielenia przedszkola? Co nauczyciele przedszkola, którzy też przebywają na terenie przedszkola w godzinach pracy?

  2 Cytuj
 • 17 kwi 2019

  Za bezpieczeństwo dzieci odpowiada dyrektor przedszkola który nie strajkuje bo nie może. Jednak widze ze większość rodziców sobie radzi. I nie ma potrzeby wspólnej inicjatywy. Szczerze mówiąc ja również znalazłam sposób więc po co sie kłopotać i coś próbować zorganizować. Tylko szkoda troche.

  2 3 Cytuj

Odpowiedz