Forum » Myślenice

Obietnice wyborcze Jarosława Szlachetki

  • 10 maj 2019

    Przed wyborami na burmistrza Miasta i Gminy z ust kandydata a obecnie burmistrza - słyszeliśmy wiele obietnic.

    Czas zacząć je rozliczać.

    Przypominam.

    1. Obniżenie kosztów wody i ścieków.
    2. Obniżenie ceny kosztów wywozu śmieci.
    3. Przyłącza nowych budynków do sieci miejskiej.
    4. Nie będę podwyższał podatków.
    5. Budowa nowego przedszkola.
    6. Remont żłobka.
    7. Budowa żłobka.
    8. Remont przedszkoli.
    9. Mieszkanie + mieszkania czynszowe.
    10. Remonty dróg gminnych.
    11. Oświetlenie dróg.
    12. Inwestycje przy zakopiance.
    13. Węzeł Jawornik.
    14. Bezkolizyjne wyjazdy na zakopiankę.
    15. Walka ze smog.
    16. Dziennego dom opieki dla seniora.
    17. Karta seniora.
    18. Rada seniora.
    19. Nowe kluby seniora.
    20. Bezpłatne zajęcia dla seniorów.
    21. Remont budynków szkolnych.
    22. Doposażenie szkół.
    23. Pomoce dydaktyczne.
    24. Pracownie w szkole.
    25. Książki dla bibliotek .
    26. Szkoła podstawowa nr 1 .
    27. Rozbudowa bazy przyszkolnej.
    28. Nowe ścieżki rowerowe (Chełm) .
    29. Całoroczne, kryte boisko.
    30. Trzecia niecka pływalni.
    31. Finansowanie projektów kulturalnych.
    32. Wsparcie dla OSP .
    33. Wsparcie dla orkiest dętych.
    34. Wsparcie Kół Gospodyń Wiejskich .
    35. Zwiększenie budżetu obywatelskiego z 15 zł na 20 zł.
    36. Większe środki dla sołtysów .

    49 30 Cytuj
  • 10 maj 2019

    Ad. 1

    NOWE WYŻSZE CENY ŚCIEKÓW !!!
    PŁACIMY O ZŁOTÓWKĘ WIĘCEJ !

    "29 kwietnia 2019 r. została ogłoszona nowa taryfa za ścieki dla Gminy Myślenice.
    https://wodypolskie.bip.gov.pl/rz…/kr-ret-070-1-10-2019.html
    Taryfa ta, przygotowana przez służby burmistrza zmieniła dotychczas obowiązującą. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie jeden mały szczegół. W dotychczas obowiązującej taryfie cena ścieków od czerwca wynosiła 8,22 zł za kubik. W nowej taryfie cenę tę PODNIESIONO do 9,10 zł. Dodając do tego VAT mamy podwyżkę ceny o złotówkę. Jak to się ma do obietnic przedwyborczych Burmistrza Szlachetki, Radnego Sudra czy Pitali obniżenia cen? Dlaczego Radny Fita nie protestuje chociaż nowe taryfy najbardziej uderzają w mieszkańców bloków i rodzin wielodzietnych? "

    43 36 Cytuj
  • 10 maj 2019
    Szary człowiek napisał/a:

    Przed wyborami na burmistrza Miasta i Gminy z ust kandydata a obecnie burmistrza - słyszeliśmy wiele obietnic.

    Czas zacząć je rozliczać.

    Przypominam.

    1. Obniżenie kosztów wody i ścieków.
    2. Obniżenie ceny kosztów wywozu śmieci.
    3. Przyłącza nowych budynków do sieci miejskiej.
    4. Nie będę podwyższał podatków.
    5. Budowa nowego przedszkola.
    6. Remont żłobka.
    7. Budowa żłobka.
    8. Remont przedszkoli.
    9. Mieszkanie + mieszkania czynszowe.
    10. Remonty dróg gminnych.
    11. Oświetlenie dróg.
    12. Inwestycje przy zakopiance.
    13. Węzeł Jawornik.
    14. Bezkolizyjne wyjazdy na zakopiankę.
    15. Walka ze smog.
    16. Dziennego dom opieki dla seniora.
    17. Karta seniora.
    18. Rada seniora.
    19. Nowe kluby seniora.
    20. Bezpłatne zajęcia dla seniorów.
    21. Remont budynków szkolnych.
    22. Doposażenie szkół.
    23. Pomoce dydaktyczne.
    24. Pracownie w szkole.
    25. Książki dla bibliotek .
    26. Szkoła podstawowa nr 1 .
    27. Rozbudowa bazy przyszkolnej.
    28. Nowe ścieżki rowerowe (Chełm) .
    29. Całoroczne, kryte boisko.
    30. Trzecia niecka pływalni.
    31. Finansowanie projektów kulturalnych.
    32. Wsparcie dla OSP .
    33. Wsparcie dla orkiest dętych.
    34. Wsparcie Kół Gospodyń Wiejskich .
    35. Zwiększenie budżetu obywatelskiego z 15 zł na 20 zł.
    36. Większe środki dla sołtysów .

    Przecież te obietnice były nie po to żeby je spełniać tylko po to żeby wygrać wybory, proste.

    57 33 Cytuj
  • 10 maj 2019

    Co za głupota rozliczać kogoś ze wszystkiego! po 6- miesiącach, może Szary człowiek tak skrupulatnie rozliczy byłego burmistrza za 15 lat zaciągania długów i inwestycji ponad stan. Na temat wody proszę czytać dokumenty ze zrozumieniem, a nie podawać nieprawdy i opowiadać bzdury o wzroście ceny za wodę i ścieki. nieładnie przekręcać i pisać dyrdymały.

    48 65 Cytuj
  • 10 maj 2019
    remska77 napisał/a:

    Co za głupota rozliczać kogoś ze wszystkiego! po 6- miesiącach, może Szary człowiek tak skrupulatnie rozliczy byłego burmistrza za 15 lat zaciągania długów i inwestycji ponad stan. Na temat wody proszę czytać dokumenty ze zrozumieniem, a nie podawać nieprawdy i opowiadać bzdury o wzroście ceny za wodę i ścieki. nieładnie przekręcać i pisać dyrdymały.

    Byłego burmistrza rozliczył obecny burmistrz.
    Słyszeliśmy o bilansie otwarcia i nieprawidłowościach w urzędzie.
    Mateusz - ile osób zostało skazanych wyrokiem za te nieprawidłowości ?

    Podane poniżej ceny są cenami netto https://wodypolskie.bip.gov.pl/rz…/kr-ret-070-1-10-2019.html
    W dotychczas obowiązującej taryfie cena ścieków od czerwca wynosiła 8,22 zł za kubik. W nowej taryfie cenę tę PODNIESIONO do 9,10 zł. Dodając do tego VAT mamy podwyżkę ceny o złotówkę.

    zdjecie

    24 30 Cytuj
  • 10 maj 2019

    Z tego co ja widzę to duża część obietnic jest spełniana. Wejdź sobie na profil Facebooka Szlachetki gdzie na bieżąco informuje o postępach w wielu sprawach.

    Moim zdaniem czymś innym jest rozliczanie kogoś kto wchodzi do zarządzania czystym niezadłużonym budżetem miasta a czymś innym jest rozliczanie kogoś kto dostał minę w postaci zadłużonego budżetu gdzie nie ma możliwości żadnego ruchu.

    Trzeba się cieszyć że Myślenice nie kończą tak jak Raciechowice. Taki był gospodarz z tego Ostrowskego.

    43 46 Cytuj
  • 10 maj 2019
    m_markos napisał/a:

    Z tego co ja widzę to duża część obietnic jest spełniana. Wejdź sobie na profil Facebooka Szlachetki gdzie na bieżąco informuje o postępach w wielu sprawach.

    Moim zdaniem czymś innym jest rozliczanie kogoś kto wchodzi do zarządzania czystym niezadłużonym budżetem miasta a czymś innym jest rozliczanie kogoś kto dostał minę w postaci zadłużonego budżetu gdzie nie ma możliwości żadnego ruchu.

    Pamiętasz w jakim stanie przejmował gmine MO ?

    13 38 Cytuj
  • 10 maj 2019
    Szary człowiek napisał/a:

    Byłego burmistrza rozliczył obecny burmistrz.
    Słyszeliśmy o bilansie otwarcia i nieprawidłowościach w urzędzie.
    Mateusz - ile osób zostało skazanych wyrokiem za te nieprawidłowości ?

    Podane poniżej ceny są cenami netto https://wodypolskie.bip.gov.pl/rz…/kr-ret-070-1-10-2019.html
    W dotychczas obowiązującej taryfie cena ścieków od czerwca wynosiła 8,22 zł za kubik. W nowej taryfie cenę tę PODNIESIONO do 9,10 zł. Dodając do tego VAT mamy podwyżkę ceny o złotówkę.

    To ceny dla Krakowa jeszcze raz czytanie ze zrozumieniem !!!!!!!

    29 9 Cytuj
  • 10 maj 2019
    remska77 napisał/a:

    To ceny dla Krakowa jeszcze raz czytanie ze zrozumieniem !!!!!!!

    Mateusz, ja Cię proszę...

    "Decyzja KR.RET.070.1.10.2019
    Decyzja dotyczy zatwierdzenia taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie GMINY MYŚLENICE, na okres 3 lat ustaloną przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne: Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., "

    zdjecie

    20 28 Cytuj
  • 10 maj 2019
    Szary człowiek napisał/a:

    Pamiętasz w jakim stanie przejmował gmine MO ?

    Pamiętam że nie były podejmowane kroki przez wiele lat by zmniejszyć zadłużenie i racjonalizować wydatki. Zobacz sobie gdzie jesteśmy w rankingu zadłużenia. Wcale nie tak daleko od Raciechowic w przeliczeniu na mieszkańca.
    http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/184197/Zadluzenie-na-mieszkanca-w-gminach-1-250
    Moim zdaniem Myślenice są przeinwestowane jak na swój budżet. Np. taką inwestycję jak Muzeum Niepodległości uważam zbędną jak na warunki Myślenic. Ale jest co jest. Trzeba patrzeć w przyszłość.

    Chcesz rozliczać obecnego burmistrza to droga wolna tylko rób to z uwzględnieniem warunków otoczenia które zostały mu narzucone.

    34 12 Cytuj
  • 10 maj 2019
    m_markos napisał/a:

    Pamiętam że nie były podejmowane kroki przez wiele lat by zmniejszyć zadłużenie i racjonalizować wydatki.
    http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/184197/Zadluzenie-na-mieszkanca-w-gminach-1-250
    Moim zdaniem Myślenice są przeinwestowane. Np. taką inwestycję jak Muzeum Niepodległości uważam zbędną jak na warunki Myślenic. Ale jest co jest. Trzeba patrzeć w przyszłość a.

    Chcesz rozliczać obecnego burmistrza to droga wolna tylko rób to z uwzględnieniem warunków otoczenia które zostały mu narzucone.

    Składając obietnice, chyba zdawał sobie sprawę z warunków w jakich przyjdzie mu pełnić obowiązki burmistrza.

    27 32 Cytuj
  • 10 maj 2019
    Szary człowiek napisał/a:

    Mateusz, ja Cię proszę...

    "Decyzja KR.RET.070.1.10.2019
    Decyzja dotyczy zatwierdzenia taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie GMINY MYŚLENICE, na okres 3 lat ustaloną przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne: Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., "

    Nie jestem żaden Mateusz mój nic to moje nazwisko, jeszcze raz ze zrozumieniem jest to studium dla KRAKOWA, jak powinny kształtować się ceny, a nie jakie będą obowiązywać !!!!!! proszę nie kopiować fragmentów dokumentów i wprowadzać użytkowników forum w błąd.

    30 13 Cytuj
  • 10 maj 2019

    Przecież burmistrza nie wybiera się po to żeby coś zrobił,
    tylko po to żeby był nasz.

    25 38 Cytuj
  • 10 maj 2019

    Oooo jak oceny (+ i -) w ciągu kilkunastu sekund się zmieniły :-) Dojna zmiana !

    23 17 Cytuj
  • 10 maj 2019

    Cały ten temat to próba wywołania gównoburzy przez Ciebie. Kadencja trwa dłużej niż to parę miesięcy które już starasz się podsumowywać. Wkleiłeś parę punktów programu Szlachetki i nie zadałeś sobie najmniejszego trudu by sprawdzić jakie działania do każdego punktu zostały wykonane do tej pory.

    Bardzo się cieszę że nastąpiła zmiana burmistrza w Myślenicach. Nie dlatego że lubię czy nie lubię obecnego czy tez byłego burmistrza. Jest to po prostu zdrowe wymieniać ludzi na takich stanowiskach co jakiś czas by nie tworzyły się patologie.

    26 19 Cytuj
  • 10 maj 2019
    Szary człowiek napisał/a:

    Ad. 1

    NOWE WYŻSZE CENY ŚCIEKÓW !!!
    PŁACIMY O ZŁOTÓWKĘ WIĘCEJ !

    "29 kwietnia 2019 r. została ogłoszona nowa taryfa za ścieki dla Gminy Myślenice.
    https://wodypolskie.bip.gov.pl/rz…/kr-ret-070-1-10-2019.html
    Taryfa ta, przygotowana przez służby burmistrza zmieniła dotychczas obowiązującą. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie jeden mały szczegół. W dotychczas obowiązującej taryfie cena ścieków od czerwca wynosiła 8,22 zł za kubik. W nowej taryfie cenę tę PODNIESIONO do 9,10 zł. Dodając do tego VAT mamy podwyżkę ceny o złotówkę. Jak to się ma do obietnic przedwyborczych Burmistrza Szlachetki, Radnego Sudra czy Pitali obniżenia cen? Dlaczego Radny Fita nie protestuje chociaż nowe taryfy najbardziej uderzają w mieszkańców bloków i rodzin wielodzietnych? "

    https://www.facebook.com/andrzej.urbanski.5011

    Dziwnie podobne obydwa te wpisy :(

    10 5 Cytuj
  • 10 maj 2019
    taki_gość napisał/a:

    https://www.facebook.com/andrzej.urbanski.5011

    Dziwnie podobne obydwa te wpisy :(

    Uuuu grubo :)

    12 3 Cytuj
  • 10 maj 2019

    Dziennik Polski podaje że w środę na myślenickim rynku Burmistrz będzie obiecywał razem z Dudą nowe cuda. :) Godnie go przywitajmy, żeby obiecał jak najwięcej.

    27 7 Cytuj
  • 10 maj 2019

    Ciemny ludzie, żeś to kupił to teraz siedź cicho, nie przeszkadzaj

    20 3 Cytuj
  • 10 maj 2019

    Do Krakowa nie będzie się już opłacało jeździć samochodem, bo drastycznie drożeją parkingi. Kraków naśladuje Londyn, gdzie abonament na jazdę po centrum to kilkaset funtów miesięcznie, stąd na Oxford Street same piętrusy, taksówki i samochody milionerów, czyli ruch mały.

    Jestem zatem za wspaniałą obietnicą burmistrza i zresztą rewelacyjnym pomysłem ( to nie sarkazm), połączenia Myślenic koleją z Krakowem. To naprawdę przyszłość i żaden bus nie zastąpi kolei, tak jak w Krakowie tramwaj- czyli pojazd szynowy jest podstawą. Po zamknięciu inwestycji kolejowej na Zabłociu, Myśleniczanin wsiadając do kolejki w Myślenicach mógłby wysiąść w Kraków Główny a nawet na lotnisku w Balicach.

    Ta obietnica to podstawa, wszystkie pozostałe przy tej, to tzw. duperele.
    Taka kolej miejska do Wieliczki, postawiła to miasto w jeden rok na nogach.

    13 20 Cytuj
  • 10 maj 2019
    bono napisał/a:

    Do Krakowa nie będzie się już opłacało jeździć samochodem, bo drastycznie drożeją parkingi. Kraków naśladuje Londyn, gdzie abonament na jazdę po centrum to kilkaset funtów miesięcznie, stąd na Oxford Street same piętrusy, taksówki i samochody milionerów, czyli ruch mały.

    Jestem zatem za wspaniałą obietnicą burmistrza i zresztą rewelacyjnym pomysłem ( to nie sarkazm), połączenia Myślenic koleją z Krakowem. To naprawdę przyszłość i żaden bus nie zastąpi kolei, tak jak w Krakowie tramwaj- czyli pojazd szynowy jest podstawą. Po zamknięciu inwestycji kolejowej na Zabłociu, Myśleniczanin wsiadając do kolejki w Myślenicach mógłby wysiąść w Kraków Główny a nawet na lotnisku w Balicach.

    Ta obietnica to podstawa, wszystkie pozostałe przy tej, to tzw. duperele.
    Taka kolej miejska do Wieliczki, postawiła to miasto w jeden rok na nogach.

    Sprawdzałeś na mapie jak niewiele trzeba bylo toru wybudować do Wieliczki?

    Pomine fakt, ze linia była modernizowana a nie budowana od podstaw

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Linia_kolejowa_nr_109

    Jeśli ktoś z naszego powiatu wierzy, ze Kraków i Myślenice beda połączone koleją to musi.... Lista potrzebnych i niezbędnych imwestycji kolejowych jest tak duża, ze może za 70 lat ktoś wbije 1 łopatę do tej budowy.

    https://forsal.pl/artykuly/1048578,4-5-mld-zl-na-kolej-oto-planowane-inwestycje-regionalne-do-2023-roku-mapa.html

    Oceniając to na chłodno jest masa połączeń w Polsce które generują większe potoki pasażerów niż Myślenice-Kraków. Rozumiem lokalny patriotyzm, ale należy myśleć RACJONALNIE

    28 7 Cytuj
  • 10 maj 2019

    To nie jest mój pomysł, ale przedwyborcze deklaracje obecnego burmistrza. Ja bym tego nie obiecał, bo moje możliwości realizacji takiego projektu są żadne.
    Ale burmistrz, z partii rządzącej, dobrze z zarządem poukładany, kolega ministra infrastruktury, premierowej, prezydenta ma takie możliwości, a nie sądzę- co sugerujesz, że dobry towar palił.
    Ja ten pomysł kupiłem, on do mnie przemawia i widzę szansę- jak nigdy, realizacji tego projektu.
    Parcie na burmistrza da mu power aby coś rzeczywiście niezwykłego po sobie pozostawić.
    Mówienie burmistrzowi, wiemy że błądziłeś, jest tak dopingujące,
    jak wsparcie mamy po pięciu klasach, która na pomysł córki, że ta wybiera się na prawo europejskie do Brukseli:

    dziecko, to nie dlo ciebie idz krowy wydoić.

    14 21 Cytuj
  • 10 maj 2019
    bono napisał/a:

    To nie jest mój pomysł, ale przedwyborcze deklaracje obecnego burmistrza. Ja bym tego nie obiecał, bo moje możliwości realizacji takiego projektu są żadne.
    Ale burmistrz, z partii rządzącej, dobrze z zarządem poukładany, kolega ministra infrastruktury, premierowej, prezydenta ma takie możliwości, a nie sądzę- co sugerujesz, że dobry towar palił.
    Ja ten pomysł kupiłem, on do mnie przemawia i widzę szansę- jak nigdy, realizacji tego projektu.
    Parcie na burmistrza da mu power aby coś rzeczywiście niezwykłego po sobie pozostawić.
    Mówienie burmistrzowi, wiemy że błądziłeś, jest tak dopingujące,
    jak wsparcie mamy po pięciu klasach, która na pomysł córki, że ta wybiera się na prawo europejskie do Brukseli:

    dziecko, to nie dlo ciebie idz krowy wydoić.

    Nikt kto myśli racjonalnie i przez argumenty tego nie kupi.

    23 8 Cytuj
  • 10 maj 2019
    m_markos napisał/a:

    Pamiętam że nie były podejmowane kroki przez wiele lat by zmniejszyć zadłużenie i racjonalizować wydatki. Zobacz sobie gdzie jesteśmy w rankingu zadłużenia. Wcale nie tak daleko od Raciechowic w przeliczeniu na mieszkańca.
    http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/184197/Zadluzenie-na-mieszkanca-w-gminach-1-250
    Moim zdaniem Myślenice są przeinwestowane jak na swój budżet. Np. taką inwestycję jak Muzeum Niepodległości uważam zbędną jak na warunki Myślenic. Ale jest co jest. Trzeba patrzeć w przyszłość.

    Chcesz rozliczać obecnego burmistrza to droga wolna tylko rób to z uwzględnieniem warunków otoczenia które zostały mu narzucone.

    Jak Narazie to burmistrz (A mamy ich dwóch) chodzi po zebraniach i mówi jak to gmina jest zadłużona u prosi o zrozumienie . Ale on to wiedział przed wyborami doskonale a mimo to obiecywał. Więc nie dziw się, że teraz ludzie chcą spełnienia tych obietnic .

    33 6 Cytuj
  • 11 maj 2019
    taki_gość napisał/a:

    https://www.facebook.com/andrzej.urbanski.5011

    Dziwnie podobne obydwa te wpisy :(

    Noooo toś pięknie wyczaił porażkę którą Urbański przełknąć nie może i robi pod górę jak może co oznacza, że przyznaje się do błędu swojej "pracy". Dobra robota śledcza :-)))

    Strozaninek napisał/a:

    Oceniając to na chłodno jest masa połączeń w Polsce które generują większe potoki pasażerów niż Myślenice-Kraków. Rozumiem lokalny patriotyzm, ale należy myśleć RACJONALNIE

    https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/sa-pieniadze-na-kolej-ale-nie-ma-jak-ich-wydac/
    liczę na to, że się mylisz.....znowu

    4 30 Cytuj

Odpowiedz