Forum » Myślenice

Obietnice wyborcze Jarosława Szlachetki

  • 27 maj 2019

    Panie Burmistrzu, jako suweren wierzę, że Pan zrealizuje te 36 obietnic. Na razie niechże Pan zdecyduje, aby na Rynek wróciły kwiaty.

    6 3 Cytuj
  • 28 maj 2019
    Lula napisał/a:

    Panie Burmistrzu, jako suweren wierzę, że Pan zrealizuje te 36 obietnic. Na razie niechże Pan zdecyduje, aby na Rynek wróciły kwiaty.

    Najlepiej kupić w Stróży :)

    12 1 Cytuj
  • 28 maj 2019

    taki _gościu, jeżeli masz tajemną wiedzę na temat kwiatów, to podziel się nią z suwerenem. Na razie kwiatów na Rynku nie ma.
    Cytuj Zgłoś Edytuj Usuń

    6 3 Cytuj
  • 28 maj 2019
    Lula napisał/a:

    taki _gościu, jeżeli masz tajemną wiedzę na temat kwiatów, to podziel się nią z suwerenem. Na razie kwiatów na Rynku nie ma.
    Cytuj Zgłoś Edytuj Usuń

    Zacznij myśleć to bez mojej podpowiedzi zrozumiesz.

    3 Cytuj
  • 28 maj 2019
    taki_gość napisał/a:

    Najlepiej kupić w Stróży :)

    Hi, hi, hi ;) Tajemnica poliszynela...

    3 1 Cytuj
  • 28 maj 2019

    A mnie chodzi tylko o kwiaty...

    3 Cytuj
  • 29 maj 2019
    Lula napisał/a:

    A mnie chodzi tylko o kwiaty...

    Kryptoreklama? :)

    3 Cytuj
  • 29 maj 2019
    Szary człowiek napisał/a:

    Ad. 1

    NOWE WYŻSZE CENY ŚCIEKÓW !!!
    PŁACIMY O ZŁOTÓWKĘ WIĘCEJ !

    "29 kwietnia 2019 r. została ogłoszona nowa taryfa za ścieki dla Gminy Myślenice.
    https://wodypolskie.bip.gov.pl/rz…/kr-ret-070-1-10-2019.html
    Taryfa ta, przygotowana przez służby burmistrza zmieniła dotychczas obowiązującą. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie jeden mały szczegół. W dotychczas obowiązującej taryfie cena ścieków od czerwca wynosiła 8,22 zł za kubik. W nowej taryfie cenę tę PODNIESIONO do 9,10 zł. Dodając do tego VAT mamy podwyżkę ceny o złotówkę. Jak to się ma do obietnic przedwyborczych Burmistrza Szlachetki, Radnego Sudra czy Pitali obniżenia cen? Dlaczego Radny Fita nie protestuje chociaż nowe taryfy najbardziej uderzają w mieszkańców bloków i rodzin wielodzietnych? "

    Może coś mnie ominęło ale z tego co mam na rachunku to od CZERWCA 2016 jest cena 9,1 netto za 1m3 ścieków. Więc o jakiej podwyżce mówimy??

    6 7 Cytuj
  • 30 maj 2019

    Ciemny lud wszystko kupi. Jest on też tak leniwy że nie przeczyta gdzie indziej powyższej informacji.Bo nie ma takiej potrzeby. Przepraszam, 60% społeczeństwa nie korzysta z mediów innych niż telewizja naziemna. Nie winię tych ludzi. Ale wracając do wody,nie ma podwyżki. I tego się trzymajmy.

    2 7 Cytuj
  • 30 maj 2019

    Widać że trole będą chciały zatuszować podwyżki cen ścieków. Przecież Szlachetka obiecywał obniżkę cen, a tu proszę jaką niespodziankę zrobiła mu prezeska wodociągów. Zużywamy w mieszkaniu 264 m3 wody. Wg starych cen zapłacilibyśmy za rok 3.418 zł. Wg nowych zapłacimy 3.663 zł. Zabiorą nam 245 zł więcej!!!! Kłamstwa Luli i idefix nie da się obronić. Mamy podwyżkę o 7%!!!

    9 3 Cytuj
  • 30 maj 2019
    bill napisał/a:

    Widać że trole będą chciały zatuszować podwyżki cen ścieków. Przecież Szlachetka obiecywał obniżkę cen, a tu proszę jaką niespodziankę zrobiła mu prezeska wodociągów. Zużywamy w mieszkaniu 264 m3 wody. Wg starych cen zapłacilibyśmy za rok 3.418 zł. Wg nowych zapłacimy 3.663 zł. Zabiorą nam 245 zł więcej!!!! Kłamstwa Luli i idefix nie da się obronić. Mamy podwyżkę o 7%!!!

    Bill, rozpisz to w tabeli albo krzyżówce. Łatwiej będzie zrozumieć.

    1 13 Cytuj
  • 31 maj 2019
    bill napisał/a:

    Widać że trole będą chciały zatuszować podwyżki cen ścieków. Przecież Szlachetka obiecywał obniżkę cen, a tu proszę jaką niespodziankę zrobiła mu prezeska wodociągów. Zużywamy w mieszkaniu 264 m3 wody. Wg starych cen zapłacilibyśmy za rok 3.418 zł. Wg nowych zapłacimy 3.663 zł. Zabiorą nam 245 zł więcej!!!! Kłamstwa Luli i idefix nie da się obronić. Mamy podwyżkę o 7%!!!

    Według starych cen zapłacilibyśmy ale nie zapłacimy ponieważ obniżenie zostało odsunięte w czasie o 12 miesięcy. Więc NIE ma podwyżki. Dlaczego nie ma podwyżki bo nie doszło do obniżenia ceny. Mydlicie oczy społeczeństwu. Napiszcie po prostu że miała być obniżka cen za ścieki lecz decyzje poprzedniego burmistrza są niekorzystne dla funkcjonowania gminy więc nie ma możliwości w okresie 12 miesięcy na obniżenie stawki za m3 ścieków. Obniżenie cen nastąpi dopiero w 13 miesiącu od wejścia w życie nowych stawek czyli jak dobrze liczę czerwiec 2020.

    2 8 Cytuj
  • 1 cze 2019

    Bardzo nieśmiało zapytam Pana Burmistrza, czy będą te kwiaty na Rynku, czy ich nie będzie i dlaczego?

    4 1 Cytuj
  • 2 cze 2019

    Do Billa, pewnie ta podwyżka jest. Zresztą czego spodziewać się po nowych władzach?W kampanii gadali głupoty, teraz trzeba zjeść tę żabę.Większość to towarzystwo wybrała.Ja ich nie wybierałam.Do tych, co nie ruszyli się z chałupy: płaćcie i płaczcie.

    7 1 Cytuj
  • 2 cze 2019

    Lukaszz jesteś efektem reformy edukacji. Po ludzku współczuję.

    2 4 Cytuj
  • 3 cze 2019

    Bono, dopiero teraz przeczytałam Twój wpis z 26.04.2019 r. jesteś wielki. Reszta tego nie rozumie.Nie jest to moją winą.Edukacja w naszym kraju jest pod psem.Amen.

    4 2 Cytuj
  • 3 cze 2019

    Czy Rynek trochę się zmieni ? Na razie wygląda jak ten z czasów podobno słusznie minionych.
    Edytuj Usuń

    2 Cytuj
  • 3 cze 2019
    Lula napisał/a:

    Bono, dopiero teraz przeczytałam Twój wpis z 26.04.2019 r. jesteś wielki. Reszta tego nie rozumie.Nie jest to moją winą.Edukacja w naszym kraju jest pod psem.Amen.

    A pod jakim tytułem ten wpis był?

    1 Cytuj
  • 4 cze 2019
    idefix napisał/a:

    Według starych cen zapłacilibyśmy ale nie zapłacimy ponieważ obniżenie zostało odsunięte w czasie o 12 miesięcy. Więc NIE ma podwyżki. Dlaczego nie ma podwyżki bo nie doszło do obniżenia ceny. Mydlicie oczy społeczeństwu. Napiszcie po prostu że miała być obniżka cen za ścieki lecz decyzje poprzedniego burmistrza są niekorzystne dla funkcjonowania gminy więc nie ma możliwości w okresie 12 miesięcy na obniżenie stawki za m3 ścieków. Obniżenie cen nastąpi dopiero w 13 miesiącu od wejścia w życie nowych stawek czyli jak dobrze liczę czerwiec 2020.

    Pozwolę sobie zacytować z innego wątku.
    ZA WODĘ I ŚCIEKI ZAPŁACIMY WIĘCEJ.

    "A teraz w bloku, gdzie abonament dzielony jest jeszcze na 20 lokali.

    Wg cennika poprzedniego w drugim roku obowiązywania, w cenach netto:
    Woda 20 m3 x 3,69 zł = 73,80 zł
    Abonament 1 x 33,75/20 zł = 1,69 zł tj. na 3 miesiące więc 0,56 zł na miesiąc
    Ścieki 20 m3 x 8,22 zł = 164,40 zł
    Abonament 1 x 62,50/20 zł = 3,12 zł tj. na 3 miesiące więc 1,04 zł na miesiąc
    Koszt miesięczny woda + abonament: 74,36 zł
    Koszt miesięczny ścieki plus abonament: 165,44 zł
    Razem: 239,80 zł

    A teraz wg cennika z 7 maja 2019 w pierwszym roku obowiązywania, ceny netto:
    Woda 20 m3 x 3,69 zł = 73,80 zł
    Abonament 1 x 16,50/20 zł = 0,82 zł tj. na 3 miesiące więc 0,27 zł na miesiąc
    Ścieki 20 m3 x 9,10 zł = 182 zł
    Abonament 1 x 45,75/20 zł = 2,29 zł tj. na 3 miesiące więc 0,76 zł na miesiąc
    Koszt miesięczny woda + abonament: 74,07 zł
    Koszt miesięczny ścieki plus abonament: 182,76 zł
    Razem: 256,83 zł

    Wniosek: Rodzina 4 osobowa zapłaci więcej o 17,03 zł netto na miesiąc niż w poprzedniej taryfie.

    CZYLI JAK WYNIKA Z PRZELICZEŃ PRAWDĄ JEST ŻE NOWE TARYFY UDERZĄ W RODZINY WIELODZIETNE I MIESZKAŃCÓW BLOKÓW!!"

    9 Cytuj

Odpowiedz