Forum » Myślenice

budowa kolei Myślenice-Kraków? POSTĘPY PRAC

  • 11 cze 2019

    Jaki postęp mają starania dla zrealizowania obietnicy wyborczej,
    budowy kolei Myślenice-Kraków?

    28 22 Cytuj
  • 11 cze 2019
    bono napisał/a:

    Jaki postęp mają starania dla zrealizowania obietnicy wyborczej,
    budowy kolei Myślenice-Kraków?

    A może zapytałbyś lepiej poprzedniego i jego radnych gdzie jest ten nowoczesny tabor PKS albo gdzie są te "tanie śmieci"?

    34 41 Cytuj
  • 11 cze 2019
    bono napisał/a:

    Jaki postęp mają starania dla zrealizowania obietnicy wyborczej,
    budowy kolei Myślenice-Kraków?

    Wiesz, że istnieje coś takiego jak dziennik podawczy? Po co ten trolling na forum. Kolejny temat, założony żeby się społeczność pokłóciła nawzajem?

    Mysleniczanin007 napisał/a:

    A może zapytałbyś lepiej poprzedniego i jego radnych gdzie jest ten nowoczesny tabor PKS albo gdzie są te "tanie śmieci"?

    Musisz zawsze odpalać ten tryb adwokata i odbijania pałeczki na w stronę poprzednika? Swojego rozmówcę można "zgasić", bez takich "tricków". Odbiorców nie zaangażowanych ani w jedną, ani w drugą stronę takie postępowanie może razić.

    stefano napisał/a:

    Skoro to pytanie do Burmistrza, nie prościej wysłać je do Urzędu? Po co kolejny temat na forum? Raczej tutaj nie odpisze...

    Bono, woli założyć kolejny temat, który "odpali" na forum. Zaraz wpadnie Vivaldi, Prywatnie, T34 i zabawa w mielenie tego samego tematu po raz n-ty gwarantowana i oczywiście pokłócenie się nawzajem również, elaboraty, zasypywanie linkami.

    23 6 Cytuj
  • 11 cze 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Musisz zawsze odpalać ten tryb adwokata i odbijania pałeczki na w stronę poprzednika? Swojego rozmówcę można "zgasić", bez takich "tricków". Odbiorców nie zaangażowanych ani w jedną, ani w drugą stronę takie postępowanie może razić.

    To jest Twoje rozumowanie. Ja zadałem proste pytanie bez podtekstów. Zresztą retoryczne, jak zwykle w przypadku monologów Bono...

    12 12 Cytuj
  • 11 cze 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    To jest Twoje rozumowanie. Ja zadałem proste pytanie bez podtekstów. Zresztą retoryczne, jak zwykle w przypadku monologów Bono...

    Tak moje i mam prawo na to zwrócić uwagę, bo ludzi można punktować nie tylko w formie "bo poprzednik to i tamto". To jest wtórne.

    12 3 Cytuj
  • 11 cze 2019
    bono napisał/a:

    Jaki postęp mają starania dla zrealizowania obietnicy wyborczej,
    budowy kolei Myślenice-Kraków?

    i na co Ci to chłopie? ....te nowe wątki?.....że niby musiałeś czy jak? Nie wystarczają Ci tamte Twoje tematy : "budujemy razem", "upadamy razem od ogona", "już dno", "jeszcze metr mułu", "teraz to już na pewno dno", itd itd :-)

    po coś się tak wypuścił przed szereg skoro nawet połowy czerwca nie ma :-) ?
    https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/pol-miliona-zlotych-na-opracowanie-koncepcji-nowej-linii-kolejowej-do-myslenic-90741.html

    Weź idź sobie pogadaj z burmistrzem, bo bardzo słabo to wygląda jak wpadasz z zapytajnikiem "PAAAANIEEEE BURMISZCZUUUU a kiedy bedzie ta kłolej...."

    10 12 Cytuj
  • 11 cze 2019

    Temat jest prosty, ma być budowana kolej Kraków Myślenice.
    To nie ja ją obiecałem, tylko obecny burmistrz.
    Że mogę napisać do burmistrza ja jako bono, a co znaczy pismo jednej osoby o budowę kolei?
    Pewnie nawet nie otrzymałbym odpowiedzi, bo nie reprezentuję organizacji społecznej.
    Więc pisanie tekstu publicznie, jest wg. mnie zasadne. Inni mają inne zdanie, wolno im, ale ja nie muszę się kierować tymi innymi.

    Temat budowy kolei jest tak poważny jak sama jej budowa.
    Tyle w temacie. Nie chcecie kolei, nie psujcie roboty.

    Któryś tam, chyba myśleniczanin zagłusza temat innym tematem.
    To głupie i nie pomaga w budowie tego połączenia.

    Jeżeli jesteście przeciwko tej budowie, to przynajmniej nie przeszkadzajcie.

    10 12 Cytuj
  • 12 cze 2019
    bono napisał/a:

    Temat jest prosty, ma być budowana kolej Kraków Myślenice.
    To nie ja ją obiecałem, tylko obecny burmistrz.
    Że mogę napisać do burmistrza ja jako bono, a co znaczy pismo jednej osoby o budowę kolei?
    Pewnie nawet nie otrzymałbym odpowiedzi, bo nie reprezentuję organizacji społecznej.
    Więc pisanie tekstu publicznie, jest wg. mnie zasadne. Inni mają inne zdanie, wolno im, ale ja nie muszę się kierować tymi innymi.

    Temat budowy kolei jest tak poważny jak sama jej budowa.
    Tyle w temacie. Nie chcecie kolei, nie psujcie roboty.

    Któryś tam, chyba myśleniczanin zagłusza temat innym tematem.
    To głupie i nie pomaga w budowie tego połączenia.

    Jeżeli jesteście przeciwko tej budowie, to przynajmniej nie przeszkadzajcie.

    Podpisz sie nazwiskiem, napisz pismo na dziennik podawczy i tam szukaj odpowiedzi. A nie na forum, na ktore maksymalnie zaglada z 15 osob.

    8 9 Cytuj
  • 12 cze 2019

    Oczekiwanie na odpowiedź na forum w tej kwestii przez zainteresowanego jest śmieszna. Raczej kolejny temat do gównoburzy i tyle :D

    13 2 Cytuj
  • 12 cze 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Podpisz sie nazwiskiem, napisz pismo na dziennik podawczy i tam szukaj odpowiedzi. A nie na forum, na ktore maksymalnie zaglada z 15 osob.

    Podpiszę się imieniem i nazwiskiem i napiszę że mnie Bono zależy na kolei do Krakowa i że wzywam burmistrza dla wykonania tego zadania bo dla mnie to priorytet i bo bym się chętnie do Krakowa przejechał koleją. Chcę tej kolei dla mojej rodziny i sąsiada i jeszcze dla pani Marysi która dojeżdża do Lidla w Opatkowicach.
    Tak to sobie wyobrażasz?

    A burmistrz mi odpisuje w 24 godziny, że dziękuje mi za moje pismo i tylko dla mnie robi tą robotę, bo reszta mieszkańców nie jest wizjonerami , a mnie to on rozumie, bo sam też chciał tą kolej.
    O terminie realizacji powiadomi mnie pismem po zakończeniu inwestycji.

    9 10 Cytuj
  • 12 cze 2019
    bono napisał/a:

    Podpiszę się imieniem i nazwiskiem i napiszę że mnie Bono zależy na kolei do Krakowa i że wzywam burmistrza dla wykonania tego zadania bo dla mnie to priorytet i bo bym się chętnie do Krakowa przejechał koleją. Chcę tej kolei dla mojej rodziny i sąsiada i jeszcze dla pani Marysi która dojeżdża do Lidla w Opatkowicach.
    Tak to sobie wyobrażasz?

    A burmistrz mi odpisuje w 24 godziny, że dziękuje mi za moje pismo i tylko dla mnie robi tą robotę, bo reszta mieszkańców nie jest wizjonerami , a mnie to on rozumie, bo sam też chciał tą kolej.
    O terminie realizacji powiadomi mnie pismem po zakończeniu inwestycji.

    Nie, wyobrazam sobie ze piszesz prosty dokument i wysylasz zapytanie do burmistrza w trybie dziennika podawczego cos w stylu

    "W zwiazku z obietnicami wyborczymi kolei do Krakowa z Myslenic, ja [imie i nazwisko] zwracam sie do pana burmistrza o udzielenie informacji o statusie i postepie prac przy tym projekcie"

    Jest to napewno bardziej konstruktywnie niz wrzucenie tematu na forum, na ktore nikt nie zwraca uwagi - nawet sama administracja miasto-info nie zwraca na nie uwagi, nie udziela sie juz na nim, jak to zwykla robic na poczatku funkcjowania tego portalu, nie odpowiada czesto na wyslane maile z prosba o moderacje i moderuje tresci dopiero, gdy napisze sie maila podpisanego imieniem i nazwiskiem.

    :)

    Tobie nie zalezy na tej inwestycji, tylko na wywolaniu gownoburzy. Temat budujemy Polske - umarl, temat o Euro (zalozony przez Ciebie dwukrotnie) rowniez sie wyczerpal, temat "kocham pis" rowniez, temat o dobrej zmianie to pyskowka i nikt tego juz na powaznie nie traktuje. Generalnie widac, ze szukasz kolejnego tematu zapalnego na forum, zeby sie klocic :)

    9 2 Cytuj
  • 12 cze 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Podpisz sie nazwiskiem, napisz pismo na dziennik podawczy i tam szukaj odpowiedzi. A nie na forum, na ktore maksymalnie zaglada z 15 osob.

    To ciekawe kto nabija te 50 "plusów" czy "minusów" (pytanie retoryczne)...

    10 4 Cytuj
  • 12 cze 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    To ciekawe kto nabija te 50 "plusów" czy "minusów" (pytanie retoryczne)...

    No, ten sam, ktory od 10 lat ma niezalatana dziurze w skrypcie na miasto-info :), ale pisalismy o tym juz na forum tu -> http://forum.miasto-info.pl/wolne-mysli/6091,uwagi-dotyczace-dzialalnosci-forum.html#c182495
    Jak widac bez echa. Taki mamy klimat.

    7 3 Cytuj
  • 12 cze 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Nie, wyobrazam sobie ze piszesz prosty dokument i wysylasz zapytanie do burmistrza w trybie dziennika podawczego cos w stylu

    "W zwiazku z obietnicami wyborczymi kolei do Krakowa z Myslenic, ja [imie i nazwisko] zwracam sie do pana burmistrza o udzielenie informacji o statusie i postepie prac przy tym projekcie"

    A Burmistrz mu odpisze to co wyżej podałem, czyli po zapoznaniu się z innymi gównoburzmi na tym forum być może tak będzie to wyglądało :
    "Szanowny Panie Bono. Odpowiadając na Pana pytanie (data, miejsce) weź się Pan idź ogarnij a nie jątrz na forum jak dzban jakiś. Czas na studium koncepcji sensowności połączenia kolejowego jest na połowę lipca a Pan pytasz czy i kiedy do niemieckiego Lidla pojedziesz Pan z rodziną w niedziele handlową? NIGDY !!!! Bo kolej jak będzie to pierwszy przystanek Łagiewniki ale Pan idź na klęczkach z Myślenic a i to nie odkupi win"
    :-)))

    Strozaninek napisał/a:

    Tobie nie zalezy na tej inwestycji, tylko na wywolaniu gownoburzy. Temat budujemy Polske - umarl, temat o Euro (zalozony przez Ciebie dwukrotnie) rowniez sie wyczerpal, temat "kocham pis" rowniez, temat o dobrej zmianie to pyskowka i nikt tego juz na powaznie nie traktuje. Generalnie widac, ze szukasz kolejnego tematu zapalnego na forum, zeby sie klocic :)

    Trafne

    10 11 Cytuj
  • 12 cze 2019

    Piszecie byle co, któryś "mądry" pisze że pierwsza stacja będzie w Łagiewnikach. Zresztą same asy tutaj się anonsują i szukają taniej reklamy.
    Odpowiadam przemądrzałą znający każdy temat i filozofujący na w każdym temacie, pierwszy przystanek byłby w Swoszowicach.
    Ale to tak na marginesie bo goście i tak wiedzą swoje.
    Bez odbioru bo szkoda na Was strzępić język.

    3 10 Cytuj
  • 12 cze 2019
    bono napisał/a:

    Piszecie byle co, któryś "mądry" pisze że pierwsza stacja będzie w Łagiewnikach. Zresztą same asy tutaj się anonsują i szukają taniej reklamy.
    Odpowiadam przemądrzałą znający każdy temat i filozofujący na w każdym temacie, pierwszy przystanek byłby w Swoszowicach.
    Ale to tak na marginesie bo goście i tak wiedzą swoje.
    Bez odbioru bo szkoda na Was strzępić język.

    Komunikuj sie wiec z burmistrzem bezposrednio, a nie na forum ;-]. Cóż tym razem, próba gownoburzy nie wyszla.

    4 5 Cytuj
  • 12 cze 2019
    bono napisał/a:

    Odpowiadam przemądrzałą znający każdy temat i filozofujący na w każdym temacie, pierwszy przystanek byłby w Swoszowicach.

    OK masz ulgę, możesz ze Swoszowic na początek wystartować na tych kolanach do Łagiewnik :-)))
    Rwiemy łacha na maksa bo.....

    bono napisał/a:

    Bez odbioru bo szkoda na Was strzępić język.

    Jaki bono takie i tematy na forum.....:-) cóż poradzisz, trzeba się do poziomu dostosować :-) weź załóż jakiś następny. O karakalach już było a teraz na topie są eFy35 :-))) zapytaj burmistrza, nie obiecywał ale może załatwi, żeby przeleciały trasą Myślenice-Swoszowice-Łagiewniki :-)
    pyta nie błądzi....yyyy.....kto pyta nie błądzi :-)

    3 8 Cytuj
  • 13 cze 2019
    bono napisał/a:

    Zresztą same asy tutaj się anonsują i szukają taniej reklamy.

    No właśnie :)

    3 Cytuj
  • 14 cze 2019

    Wszyscy marudzą odnośnie w/w tematu, wybuchają kłótnie w ogóle nie na temat, tyle razy pisałem atakujcie poglądy a nie ludzi.
    wracając do tematu .... miałem kontakt z ankieterami, i z rozmowy z nimi wynikało, że mieszkańcy Myślenic są bardzo specyficzni i się z nimi zgadzam w 100% bo z jednej strony chcieli by kolej do Krakowa, a z 2 strony mało kto w ogóle wpuszczał ankieterów, a z tego co wiem to chodzili po Myślenicach popołudniami, żeby zastać jak najwięcej osób.

    2 Cytuj
  • 18 cze 2019

    [cytat=seba] Może ankieterzy niech idą do ludzi co mieszkają na Lini tej kolejki czy chcą się wyprowadzić.

    8 Cytuj
  • 19 cze 2019

    Pofantazjujmy dalej, gdzie w Myślenicach miał by stać dworzec kolejowy. Nie jakiś peron, tylko prawdziwy dworzec, Kalwara ma, Wadowice ma i my też powinniśmy. I ile domów, trzeba będzie wyburzyć aby tam doszły tory.
    I może ktoś mieszkał koło torów (ja niestety nie, a jestem ciekaw), jak to jest jak taki pociąg przejeżdża.

    9 2 Cytuj
  • 2 lip 2019
    Iron Maiden napisał/a:

    Pofantazjujmy dalej, gdzie w Myślenicach miał by stać dworzec kolejowy. Nie jakiś peron, tylko prawdziwy dworzec, Kalwara ma, Wadowice ma i my też powinniśmy. I ile domów, trzeba będzie wyburzyć aby tam doszły tory.
    I może ktoś mieszkał koło torów (ja niestety nie, a jestem ciekaw), jak to jest jak taki pociąg przejeżdża.

    Cześć odpowiedzi już jest łącznie z dwoma sugerowanymi trasami oraz propozycjami przystanków przeczytałem dziś na dzienniku polskim... maja lepsze info niż nasze rodzime media ...

    1 Cytuj
  • 3 lip 2019

    "Znamy dwa warianty przebiegu linii kolejowej Kraków – Myślenice
    GRZEGORZ SKOWRON2 lipcaZaktualizowano wczoraj, 15:00

    W przyszłym tygodniu ruszą konsultacje dotyczące przebiegu nowej linii kolejowej Kraków - Myślenice. Znamy dwa warianty tej trasy. W obu przypadkach inia dochodzi do Krakowa od strony Swoszowice.
    Spośród wielu rozważanych wariantów poprowadzenia korytarza, dwa uznane za najkorzystniejsze, zostały pokazane na załączonej planszy, wraz z czterema propozycjami zakończenia linii w Myślenicach tj. na przystanku:
    * Asnyka,
    * Myślenice Centrum,
    * Zarabie.

    Średni czas przejazdu na trasie Myślenice – Dworzec Kraków Główny w zależności od wariantu będzie oscylował w okolicach od 40 do 45 minut, natomiast koszt przejazdu wyniesie ok. 5,50 zł (na podstawie obecnych cen stosowanych w transporcie kolejowym w Województwie Małopolskim) .

    Wraz z uruchomieniem połączenia kolejowego planowana jest organizacja autobusowych linii dowozowych do przystanków i stacji kolejowych na obszarze gmin Myślenice, Świątniki Górne, Siepraw. W ramach tego rozwiązania rozważana jest możliwość wprowadzenia bezpłatnych dojazdów do stacji i przystanków kolejowych.

    Pod koniec lutego władze województwa przekazały umowę na opracowanie koncepcji z elementami studium wykonalności dla nowej linii kolejowej Kraków – Świątniki Górne – Siepraw – Myślenice. Teraz projekt wkracza w kolejną fazę, rozpoczynają się konsultacje społeczne, a już niebawem odbędą się spotkania z projektantami, podczas których mieszkańcy będą mogli poznać koncepcję przebiegu trasy, dowiedzieć się jak będzie wyglądało to połączenie oraz uzyskają odpowiedzi na inne nurtujące ich pytania.

    Spotkania z projektantami odbędą się w następujących terminach:
    Urząd Miasta i Gminy Myślenice: 8 lipca (poniedziałek) godz. 8:30 do 14:30 (sala nr 13)
    Urząd Gminy Siepraw: 9 lipca (wtorek) godz. 8:30 - 14:30 (sala obrad)
    Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne: 10 lipca (środa) godz. 8:00 - 14:00 (sala obrad nr 110 I piętro)"- źródło Dziennik Polski

    7 Cytuj
  • 3 lip 2019

    Chciałem zaznaczyć ze pis w wolsce od 2017 do 2019 nie oddał ani jednego kilometra autostrady.

    10 6 Cytuj

Odpowiedz