Forum » Myślenice

Remont Placu Zabaw na osiedlu 1000-lecia przy blokach 18/19/20/21

 • 1 lip 2019

  Dzień dobry, mam propozycje odnośnie placu zabaw na osiedlu tysiąclecia przy blokach 18/19/20/21/22... Większość placów w myślenicach doczekało się swego odnowienia do lepszego stanu, dodania nowych huśtawek itp. a ten plac na który dziennie przychodzi dosyć dużo dzieci nie został jeszcze w żaden sposób odnowiony. Co prawda jest co jakiś czas malowany, ale chodzi mi konkretniej o odnowienie tego placu jak np. plac zabaw obok sklepu STOP, plac zabaw na zarabiu... moją propozycją jest (oczywiście jest to tylko moja propozycja nie bierzcie tego zbyt poważnie) dodanie ogrodzenia wokół placu, same odnowienie placu, dodanie kilku nowych atrakcji, jak np. huśtawka kółko na placu obok sklepu STOP. Ostatnio właśnie na wcześniej wspomnianym placu zabaw została dodana kurtyna wodna, i również jeżeli by się oczywiście dało (może się nie dać, bo wiem że taka kurtyna troszeczke kosztuje) dodać ją na plac zabaw. Jest to tylko moja propozycja bo na prawie wszyskich placach w Myślenicach jest dużo atrakcji, wiele huśtawek, karuzel i dzieci mogą się dużo bawić, a na tym placu choć jest troszeczkę atrakcji, to myślę, żę jest to jeszcze jak najbardziej do zagospodarowania i zrobienia z tego placu zabaw lepszy plac i co najważniejsze bezpieczniejszy. Tak, wiem że to może trochę potrwać odnawianie tego placu, ale ważne żeby był "nowoczniejśniejszy" i bezpieczniejszy, tak jak wcześniej wspomniałem.
  Pozdrawiam, liczę na rozpatrzenie tej propozycji.

  9 1 Cytuj
 • 1 lip 2019

  jestem za, ten plac potrzebuje odnowienia! :)

  8 1 Cytuj
 • 1 lip 2019
  Bąker napisał/a:

  jestem za, ten plac potrzebuje odnowienia! :)

  Święta Prawda!

  7 1 Cytuj
 • Mateusz 2 lip 2019

  https://www.facebook.com/miroslaw.fita/posts/2257183987661618

  projekt został właśnie zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego

  6 1 Cytuj
 • 14 lip 2019

  Najpierw to by trzeba go chyba ogrodzić...? Bezpośrednia obecność drogi i konieczność jej przechodzenia przez dzieci, często z zaparkowanego samochodu, nie jest bezpieczna dla pociech. Wiem, że droga jest osiedlowa i należy się nią poruszać bezpiecznie, ale wszyscy dobrze wiemy, że nie każdy respektuje przepisy.
  Dla tego ogrodzony plac zabaw miałby wiele korzyści: bezpieczeństwo dzieciaków (mama czy tata może spokojnie czytać książkę czy też wiadomości z FB) oraz ograniczenie dostępu bezpańskim psom do piaskownicy, w której dzieciaki tak chętnie się bawią. Co to za tam psy po zmroku wszyscy wiemy. Przerażające jest to, że niektóre robią to po okiem swoich właścicieli....

  Myślę, że można by jeszcze sporo więcej argumentów przytoczyć, które szybko wskażą"plusy" ogrodzonego placu zabaw, ale to już pozostawiam kolejnym dyskutującym. ????

  4 Cytuj

Odpowiedz