Forum » Myślenice

Rozliczenia_Sądy_Pozwy_Polityczne

  • 26 lip 2019

    Witam
    Skłoniła mnie do napisania tego tematu na FORUM informacja odnośnie wyroku w stosunku do poprzedniego włodarza Myślenic:
    https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/sad-umorzyl-sprawe-bylego-burmistrza-myslenic/
    Ciągle jesteśmy "informowani" o tym, że kolejni nasi lokalni politycy będą dochodzić swoich praw w sądzie. Na posiedzeniach rady miejskiej , itp.już kilka krotnie rzucane w eter były górnolotne słowa o dochodzeniu sprawiedliwości w sądach.
    W tym wątku chiałbym skupić się na faktach a nie miejskich mitach politycznych.
    Prośba o wklejanie oficjalnych pozwów lokalnych polityków oraz ich rozstrzygnięcia. Mam nadzieję, że utrzymamy ten format i nie zamienimy go w kolejną przepychankę pomiędzy zwolennikami przeciwstawnych opcji.

    5 4 Cytuj
  • 13oddział 27 lip 2019

    Wyroki skazujące polityków (chodzi mi o procesy karne) są naprawdę rzadkie . Oczywiście opozycja (jaka by nie była) zawsze chce przed wyborami wsadzać każdy rząd do paki za afery, po wyborach nie wsadza nikogo. Nie chodzi o to że polityk jest jedną z najuczciwszych profesji na świecie,-wręcz przeciwnie. System moim zdaniem polega na podziale klasowym społeczeństwa. Klasy są dwie - Pierwsza rządzi i posiada duże pieniądze, druga to klasa pracująca. Pierwsza trzyma się razem i dzięki władzy i pieniądzom po prostu nie odwiedza więzień (chyba że z wizytacją lub niezwykle na krótko) . Człowieka z klasy pracującej łatwiej jest wsadzić . Jak mawia stare przysłowie - K....a , k...wie łba nie urwie.

    5 Cytuj

Odpowiedz