Forum » Myślenice

Nowe linie autobusowe nie dla Myslenic

  • 28 sie 2019

    Ukazał się artykuł mówiący o nowych liniach autobusowych https://dziennikpolski24.pl/38-nowych-linii-autobusowych-w-malopolsce-mamy-pelny-wykaz/ar/c7-14379757 . Standardowo najwięcej uzyskała najlepiej skomunikowana Wieliczka.
    Radni oraz Burmistrz nic nie robią sobie z moich apeli dotyczacych zlego stanu technicznego przepelnionych oraz nie jezdzacych z rozkladem busow. Jest w tym duza wina mieszkanców Myślenic poniewaz jak to już bardzo często wspominałem potrafią głównie narzekać A nikomu nie chce się choćby wysłać pisma do Urzędu Marszałkowskiego czy Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, dzięki czemu nasi włodarze udają że nie ma problemu A my dojeżdżający do pracy do Krakowa sprawia to wielki problem bo jak dojechać do pracy lub z pracy w godzinach nocnych gdy nic nie kursuje w wigilię wieczorem lub w sylwestra gdy po godzinie 18 nic już praktycznie nie kursuje.

    13 7 Cytuj
  • 28 sie 2019

    Ale Wieliczka po pierwsze styka się granica z Krakowem, a po drugie dopłaca do funkcjonowania MPK. Gmina Myślenice musiała by zapłacić za linie aglomeracyjna. Czy w obecnym stanie finansowym może sobie na to pozwolić? Nie wiem.

    Polecam busy inne niż Myslenickie. Ostatnio jechałem busem Krk-Rabka „Tyrpuła” i miał nawet klimatyzacje i bilety przez internet.... To tylko Mysleniccy „cebularze” się zatrzymali w latach 90.

    17 1 Cytuj
  • 28 sie 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Ale Wieliczka po pierwsze styka się granica z Krakowem, a po drugie dopłaca do funkcjonowania MPK. Gmina Myślenice musiała by zapłacić za linie aglomeracyjna. Czy w obecnym stanie finansowym może sobie na to pozwolić? Nie wiem.

    Polecam busy inne niż Myslenickie. Ostatnio jechałem busem Krk-Rabka „Tyrpuła” i miał nawet klimatyzacje i bilety przez internet.... To tylko Mysleniccy „cebularze” się zatrzymali w latach 90.

    nie wydaje mi się, aby linia Kraków Myślenice nie była na tyle rentowna aby nasze miasto musiało dużo do niej dopłacać, poza tym , spójrz na mapę nasz Powiat również graniczy bezpośrednio z Gminą Kraków.
    Są środki Europejskie, znaleźli pieniądze na remont chodnika przy kosciele w rynku a nie znajdą pieniędzy na linię aglomeracyjną ? wydaje mi się że to brak chęci.

    9 8 Cytuj
  • 28 sie 2019
    seba napisał/a:

    nie wydaje mi się, aby linia Kraków Myślenice nie była na tyle rentowna aby nasze miasto musiało dużo do niej dopłacać, poza tym , spójrz na mapę nasz Powiat również graniczy bezpośrednio z Gminą Kraków.
    Są środki Europejskie, znaleźli pieniądze na remont chodnika przy kosciele w rynku a nie znajdą pieniędzy na linię aglomeracyjną ? wydaje mi się że to brak chęci.

    Spoglądam na mapę i widze, że

    1. Powiat Myślenice, graniczy z Powiatem Kraków, a nie z gminą Kraków, bo graniczy z Gminą Mogilany.
    http://www.odkryjmalopolske.pl/assets/images/mapy/mapa_gminy.jpg

    Mamy więc dwa powiaty "ziemskie" + powiat "grodzki" a w ramach tego Gminę Myślenice, Mogilany i miejską Kraków.

    2. Miasto Wieliczka, graniczy bezpośrednio z Miasto Kraków - powiat grodzki Kraków, a nie "powiat ziemski". Dwa różne typy powiatów.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat_ziemski
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat_grodzki

    Dodatkowo Wieliczka dopłaca do komunikacji miejskiej

    3. Zadałeś sobie trud chociaż poczytać jak funkcjonuje komunikacja miejska w Krakowie i z jakich źródeł jest finansowana? Wydaje mi się, że nie.

    https://www.bip.krakow.pl/_inc/rada/posiedzenia/show_pdfdoc.php?id=68100

    Od strony 105 czytaj powyzszy dokument. Na stronie 106 masz policzone w wybranych latach wskaznik pokrycia - czyli na ile pieniadze ze sprzedazy biletow pokrywaja koszty funkcjonowania. To jest jakies 65%, Oznacza to, z szacunkiem, ze samorzady musza doplacac ok 40% kosztow finansowania komunikacji zbiorowej, by dostarczyc taka a nie inna siatke kursow.

    Jesli chcemy cos robic - to robmy to z glowa i miejmy gdzies za sobą zalożenia finansowe. Jeżeli czytamy, że gmina jest w złym stanie finansowym,

    https://dziennikpolski24.pl/powiat-myslenicki-jak-to-jest-z-dlugami-gmin/ar/13320655
    https://dziennikpolski24.pl/myslenice-sa-najbardziej-zadluzona-gmina-w-polsce/ar/c3-3590167
    http://myslenice.pl/radni-uchwalili-budzet-gminy-myslenice-na-rok-2019,art-925

    To z przykroscia musze stwierdzic, ze sa marne szanse na to.

    Aby linia do Myslenic byla sfinansowana Gmina Myslenice musi dolozyc pieniadze, plus Gmina Mogilany - bo linia, bedzie przebiegac po jej terenach. Mozna probowac, ale bez dokladnego policzenia ile mozna by na to wydac pieniedzy - nie ma co z tym startowac.

    4. Srodki Europejskie sa wykorzystywane na modernizacje/zakup taboru/budowe nowych linii, a nie na bieżące funkcjonowanie komunikacji. To lezy w prerogatywie samorzadow.

    Polecalbym tez zamiast komunikowac sie z wladza przez forum, uzywac do tego oficjalnych pism. Oczywiscie, weryfikujac swoja wiedze i to co sie pisze, zeby nie wyjsc na idiote.

    7 Cytuj
  • 28 sie 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Spoglądam na mapę i widze, że .....
    Polecalbym tez zamiast komunikowac sie z wladza przez forum, uzywac do tego oficjalnych pism. Oczywiscie, weryfikujac swoja wiedze i to co sie pisze, zeby nie wyjsc na idiote.

    Nie wiem co wnosi twoja wypowiedź, potrafię korzystać z wikipedii, poczytaj moje wcześniejsze posty, pisałem w nich wielokrotnie, że jako jedna z nielicznych osób nieustannie kontaktuje się w tej sprawie bezskutecznie.

    4 8 Cytuj
  • 28 sie 2019
    seba napisał/a:

    Nie wiem co wnosi twoja wypowiedź, potrafię korzystać z wikipedii, poczytaj moje wcześniejsze posty, pisałem w nich wielokrotnie, że jako jedna z nielicznych osób nieustannie kontaktuje się w tej sprawie bezskutecznie.

    Moja wypowiedz to proba po pierwsze sprostowania;

    Bzdury nr 1 - wyjasnienie jak funkcjonuje finansowanie komunikacji aglomeracyjnej w Krakowie

    seba napisał/a:

    nie wydaje mi się, aby linia Kraków Myślenice nie była na tyle rentowna aby nasze miasto musiało dużo do niej dopłacać,.

    Bzdury nr 2 - braku wiedzy w zakresie podzialu administracyjnego w wojewodztwie

    seba napisał/a:

    poza tym , spójrz na mapę nasz Powiat również graniczy bezpośrednio z Gminą Kraków.

    Bzdury nr 3 - uzywania srodkow UE jako "papierka lakmusowego" do uzasadnienia finansowania MPK

    seba napisał/a:

    Są środki Europejskie, znaleźli pieniądze na remont chodnika przy kosciele w rynku a nie znajdą pieniędzy na linię aglomeracyjną ?

    Bzdury nr 4 - zarzucasz brak checi, a finanse Myslenic nie sa w najlepszym stanie

    seba napisał/a:

    wydaje mi się że to brak chęci.

    Czytam Twoje wypowiedzi z wielką uwagą na forum. Bardzo dużo piszesz "wydaje mi się", a bardzo mało odnosisz się do rzeczywistych danych, przepisów, budżetów i dokumentów. Mam nadzieje, że od teraz będę mógł przeczytać coś więcej niż wypowiedzi w stylu

    "róóóóómmmyyy tooo, no róóóbbbbmmyyyy, jaaaa chce!".

    Dla ścisłości - ja też bardzo chce, od wielu lat. Bardzo, uważam że busy, szczególnie Myślenickie to komunikacja na poziomie trzeciego świata, jednakże żeby coś zrobić to nie wystarczą tylko chęci, trzeba jeszcze mieć na to pieniądze. Dane finansowe samorządów są jawne, możesz sam zobaczyć w BIPie, że sytuacja Myślenic nie jest najlepsza. (reguluje to ustawa o samorządzie terytorialnym oraz ustawa o finansach publicznych - Rodział 4, artykuły od 33 do 41).

    7 1 Cytuj
  • 28 sie 2019

    Założyłem temat, aby czytający go pomogli mi i wsparli moją inicjatywę, tzn razem ze mną zaczęli kierować pisma do odpowiednich urzędów ponieważ aj sam jako jednostka nic nie zdziałam,
    nie mam natomiast ochoty kłócić się z osobami krytykującymi wszystko co tylko można.
    Zatem, jeśli ktoś ma ochotę zachęcam do redagowania pism i wysyłania ich do Burmistrza, Urzędu Miasta oraz Urzędu Marszałkowskiego, miasta takie jak Wieliczka mają bardzo dobrą komunikację, a i tak dostały jeszcze więcej, my nie mamy żadnej komunikacji i nikt z tym nic nie robi, więc uważam, że bzdury pisze mój przedmówca a nie ja.

    4 9 Cytuj
  • 28 sie 2019
    seba napisał/a:

    Założyłem temat, aby czytający go pomogli mi i wsparli moją inicjatywę, tzn razem ze mną zaczęli kierować pisma do odpowiednich urzędów ponieważ aj sam jako jednostka nic nie zdziałam,
    nie mam natomiast ochoty kłócić się z osobami krytykującymi wszystko co tylko można.
    Zatem, jeśli ktoś ma ochotę zachęcam do redagowania pism i wysyłania ich do Burmistrza, Urzędu Miasta oraz Urzędu Marszałkowskiego, miasta takie jak Wieliczka mają bardzo dobrą komunikację, a i tak dostały jeszcze więcej, my nie mamy żadnej komunikacji i nikt z tym nic nie robi, więc uważam, że bzdury pisze mój przedmówca a nie ja.

    Twoj przedmoca nie pisal zadnych bzdur, tylko wskazal na Twoje
    - niezrozumienie jak funkcjonuje komunikacja miejska
    - niezrozumienie podzialu administracyjnego
    - niezrozumienie DLACZEGO wieliczka ma dobra komunikacje miejska
    - niezrozumienie jak funkcjonuje budzet samorzadu terytorialnego i jaka jest sytuacja finansowa gminy myslenice

    Szczekac na forum to kazdy potrafi - zwykly populizm - zacznijcie ludzie bazowac na dokumentach i aktach prawnych, a nie waszym "chciejstwie".

    Jakbys rzeczywiscie chcial, zeby ludzie slali pisma, to zrobilbys to po Bozemu i podalbys tutaj

    a). szablon odpowiedniego pisma
    b). adresy gdzie to wyslac

    Tak np. robi sie na wykopie, jak chce sie zeby wieksza ilosc ludzi cos zrobila dla innych.

    Wiec moze zacznij od tego, bo obecnie to Twoje pisanie ogranicza sie do tego "on mowi bzdury ja mam racje" podczas gdy ja punktuje Twoje ROZMIJANIE sie z prawda.

    6 1 Cytuj
  • 28 sie 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Polecam busy inne niż Myslenickie. Ostatnio jechałem busem Krk-Rabka „Tyrpuła” i miał nawet klimatyzacje i bilety przez internet.... To tylko Mysleniccy „cebularze” się zatrzymali w latach 90.

    z tego co się orientuje kto bardziej ogarnięty jedzie Szwagropolem (duży autokar, klima, dobry czas, wygoda).

    2 3 Cytuj
  • 28 sie 2019

    a czy nie jest tak, że mieliśmy PKS, ale ludzie woleli jechać 20 groszy taniej ciasnym busem? a teraz tęsknimy za autobusami? :)

    8 2 Cytuj
  • 28 sie 2019
    Vivaldi napisał/a:

    z tego co się orientuje kto bardziej ogarnięty jedzie Szwagropolem (duży autokar, klima, dobry czas, wygoda).

    Też prawda i też mi się zdarza jak mam okazję :)

    3 1 Cytuj
  • 29 sie 2019

    szwagropol jeździ rzadko, na pośrednich przystankach nie ma rozkładu jazdy, poza tym nie wjeżdża na nasz pseudo dworzec.

    4 7 Cytuj
  • 29 sie 2019

    https://www.szwagropol.pl/pl/linie-autobusowe/rozklad-jazdy/?przystanekPoczatkowy=6&przystanekKoncowy=5 - trochę tego jeździ. Poza tym to kursy dłuższego zasięgu, więc chyba zrozumiałe, że nie będzie odjazdu co 15min.

    Przystanek przy estakadzie jest blisko dworca i niektóre inne busy jeżdżące do Krakowa również nie zjeżdżają na dworzec tylko zatrzymują się tam.

    2 1 Cytuj
  • 29 sie 2019
    stefano napisał/a:

    a czy nie jest tak, że mieliśmy PKS, ale ludzie woleli jechać 20 groszy taniej ciasnym busem? a teraz tęsknimy za autobusami? :)

    Nie podnoś lepiej tematu byłego PKSu i wyprowadzam Cię z błędu.....nie padł dlatego, że chętni jeździli busami o 20gr taniej. Jak chcesz to szukaj śladu np w koncesjach międzynarodowych przewozowych w transporcie towarów które poszły w rynek za parę groszy a wówczas jedna koncesja była tyle warta ile ciężarówka z naczepą :-) to taki mikro ślad jak się sprzedawało Polskę. W naszym byłym PKSie dno nie było jedno gwarantuje Ci, a tematów takich dziwnych jest tam masa.

    5 3 Cytuj
  • 30 sie 2019
    seba napisał/a:

    Założyłem temat, aby czytający go pomogli mi i wsparli moją inicjatywę, tzn razem ze mną zaczęli kierować pisma do odpowiednich urzędów ponieważ aj sam jako jednostka nic nie zdziałam,
    nie mam natomiast ochoty kłócić się z osobami krytykującymi wszystko co tylko można.
    Zatem, jeśli ktoś ma ochotę zachęcam do redagowania pism i wysyłania ich do Burmistrza, Urzędu Miasta oraz Urzędu Marszałkowskiego, miasta takie jak Wieliczka mają bardzo dobrą komunikację, a i tak dostały jeszcze więcej, my nie mamy żadnej komunikacji i nikt z tym nic nie robi, więc uważam, że bzdury pisze mój przedmówca a nie ja.

    Seba chętnie napiszę.
    Stan techniczny busów jest przerażający. Warunki uwłaczają godności ludzkiej. Stojąc na przystanku mijają mnie busy do Wadowic, Naprawdę inna generacja i standard pojazdów.
    Ostatnio w busie zadrapałam nogę bo siedzenie miało wystające i ostre części.
    Dzieciaki wracają do szkoły - poszedł podwójny rocznik. Ciekawe czy przybędzie busów czy będziemy jeździć jeszcze bardziej stłoczeni?
    Mam wrażenie, że kursy są porozdzielane pomiędzy przewoźników, którzy dobrze się znają. Konkurencja jest pozorna, Jakie jest wyjście z tej sytuacji? Mogą pomóc tylko urzędnicy.
    Piszmy.

    7 2 Cytuj

Odpowiedz