Forum » Myślenice

Złodzieje na cmentarzu

  • 16 wrz 2019

    Nie wiem, czy dobrze wybrałam kategorię. Ale spróbuję. Do szału doprowadza mnie złodziejstwo na cmentarzu komunalnym ( koło Kościółka) Nie wiem, jak jest na innych, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy ukradziono z "moich" grobów co najmniej 5 razy kwiaty, kilka razy lampki nagrobkowe, a w ubiegłym roku płożący jałowiec. Już pisałam na doniczkach :" Złodzieju, nie kradnij, bo ci ręka uschnie". Ale nawet to ich nie przekonuje. Wiem, że nie zrobiłam z tym problemem nic. Uświadomiłam sobie, że za każdym razem uznawałam, że przecież nie będę z takim drobiazgiem chodzić na policję. A może włąśnie trzeba? Rozmawiałam ze znajomymi i też narzekają. Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł, żeby napisać do naszego Proboszcza, żeby przypomniał na kazaniu "owieczkom", że w dekalogu jest odpowiedni punkt. Co radzicie?

    14 Cytuj
  • 16 wrz 2019

    Monitoring na cmentarzach i potem do publicznej wiadomości.... Okaże się potem do którego sprzedającego (zwłaszcza przy większych świętach) albo który oszczędny odwiedzający miejsce wiecznego spoczynku przywłaszczył sobie kwiaty czy znicze.

    13 Cytuj

Odpowiedz