Forum » Myślenice

Myślenicki szpital BANKRUTUJE ???

  • 20 lis 2019

    Przeczytajcie proszę artykuł w lokalnej prasie. Ja rozumiem, mydlenie oczu remontami (na kredyt) przysłaniając prawdziwy dramat myślenickiego szpitala. Bo co ? bo babcia zobaczył ładny oddział i pochwali dyrektorka bo przecież o milionowych długach ten jej nie powie ? To jak w prosektorium, malowanie trupa, żeby tylko z zewnątrz ładnie wyglądał bo przecież i tak nie żyje....super strategia włodarzy, gratuluje !

    Nie rozumiem jak starosta śmie udawać, że nic złego się nie dzieje narażając nasze społeczeństwo na zamknięcie szpitala ( w najlepszym wypadku tylko oddziałów) i brak opieki lekarskiej dla myśleniczan ? Panie Józku budzimy się z tego letargu bo to już chyba ostatni dzwonek ? Czy Pan uważa, że wszystko jest w jak najlepszym porządku ? serio ???

    Jakim cudem dyrektorem jest cały czas ten sam gość skoro od praktycznie 10 lat szpital tonie w mule długów i co raz bardziej realne jest jego bankructwo ? Jakim cudem przy z roku na rok co raz WIĘKSZYCH dotacjach z rządu w myślenickim szpitalu jest co raz gorzej ? W firmie u Władka zza miedzy jak prezes nie radzi sobie z firmą i ta niesie za sobą milionowe długi to Władek, racjonalnie myśląca chłopina prezesa goni i zatrudnia innego żeby ratował co się da. Tutaj widzę dobrą minę i udawanie że jest wszystko ok. ALE LICZBY MÓWIĄ CO INNEGO. Jest co raz gorzej !

    Dlaczego inne szpitale wychodzą rok w rok na plus (Zakopane, Brzesko, Limanowa itd.) a my mamy milionowe długi ? czy może ktoś się w końcu tym zainteresować ? nie mam zamiaru jeździć do lekarza do innych miejscowości, gdyż przez niedbalstwo zamkną nam jedyny szpital w okolicy ! Ludzie obudźcie się !!!

    58 32 Cytuj
  • 20 lis 2019

    https://www.rp.pl/Zadania/190919464-Katastrofalna-sytuacja-finansowa-szpitali-w-Polsce---milion-od-ministerstwa-nie-uratuje-lecznic.html

    A jak wyglądała sytuacja szpitala za rządów obecnego posła? Czy to czasem nie są skutki ówczesnego zadłużania? I jak się ma przykład trzech w/w szpitali do sytuacji w całym kraju? No ale na szczęście mamy obietnicę wyborczą obecnego posła i wielkie możliwości partii rządzącej, więc nadchodzi świetlna przyszłość naszego szpitala. No chyba że wróci słynna manta "Przez 8 lat..."

    24 38 Cytuj
  • 20 lis 2019
    mieszkanka1980 napisał/a:

    https://www.rp.pl/Zadania/190919464-Katastrofalna-sytuacja-finansowa-szpitali-w-Polsce---milion-od-ministerstwa-nie-uratuje-lecznic.html

    A jak wyglądała sytuacja szpitala za rządów obecnego posła? Czy to czasem nie są skutki ówczesnego zadłużania? I jak się ma przykład trzech w/w szpitali do sytuacji w całym kraju? No ale na szczęście mamy obietnicę wyborczą obecnego posła i wielkie możliwości partii rządzącej, więc nadchodzi świetlna przyszłość naszego szpitala. No chyba że wróci słynna manta "Przez 8 lat..."

    @mieszkanka1980 zanim zabierzesz głos w dyskusji to sprawdź pod kogo podlega szpital. Jeśli to dla Ciebie za trudne to podpowiem: pod Starostę a nie pod Burmistrza. Obecny poseł był kiedyś burmistrzem.

    34 17 Cytuj
  • 20 lis 2019
    taki_gość napisał/a:

    @mieszkanka1980 zanim zabierzesz głos w dyskusji to sprawdź pod kogo podlega szpital. Jeśli to dla Ciebie za trudne to podpowiem: pod Starostę a nie pod Burmistrza. Obecny poseł był kiedyś burmistrzem.

    Obecny poseł był również vicestarostą (2002-2006) i na tym stanowisku odpowiadał za szpital i szkoły, to nie takie trudne sprawdzić.

    22 28 Cytuj
  • 20 lis 2019

    TomeL proponuję startuj na dyrektora.
    Albo przesatań bredzić o ,,Władku".
    Prezesa od ,,Władka"miał kiedyś PKS.

    20 25 Cytuj
  • 20 lis 2019

    Taka prawda, gość dobrze pisze ale powiatowa husiaria jak zwykle manipuluje plusami i minusami :) co ma obecny poseł do zadłużeń jakie generował starosta z obecnym dyrektorem ?hahaha czy ty się kobieto słyszysz ?...napisz jeszcze ze to wina pisu hahahaha szpital idzie jak platfor....tfu ! Titanic na dno i tylko opętana nienawiścią tzw totalna opozycja jest ślepa i udaje ze tego nie widzi :) idźcie bronić sądów albo drzew na rynku bo do tego się jedynie „nadajecie” :D

    36 22 Cytuj
  • 21 lis 2019
    Bolek napisał/a:

    Taka prawda, gość dobrze pisze ale powiatowa husiaria jak zwykle manipuluje plusami i minusami :) co ma obecny poseł do zadłużeń jakie generował starosta z obecnym dyrektorem ?hahaha czy ty się kobieto słyszysz ?...napisz jeszcze ze to wina pisu hahahaha szpital idzie jak platfor....tfu ! Titanic na dno i tylko opętana nienawiścią tzw totalna opozycja jest ślepa i udaje ze tego nie widzi :) idźcie bronić sądów albo drzew na rynku bo do tego się jedynie „nadajecie” :D

    No masz rację z tym manipulowaniem plusami i minusami, jak wyżej widać. Co do opętania nienawiścią również, patrząc na to jak piszesz, tyle tylko, że mylisz opcje.
    Zadłużenie szpitala sięga czasów ówczesnego vice i tak to się ciągnie do dziś. Tyle, że szpital musi funkcjonować i zapewniać godziwe warunki dla dobra pacjentów. I będę kibicować dalszym remontom, bo dzięki temu pacjenci mają duży komfort. A skoro rząd zamiast wspierać szpitale, woli przekazywać kasę do Torunia, to jest jak jest. I masa szpitali ma kłopoty. Ludzie niestety chorują, kolejki do specjalistów nadal są i deficyty będą. I tylko ślepa propaganda ogłasza, że polska służba zdrowia jest we wspaniałej kondycji a nasz szpital bankrutuje. Na szczęście poseł pomoże, bo obiecał.

    21 23 Cytuj
  • 21 lis 2019

    Mamy Posła z PiS i burmistrza z PiS i wszystko co od nich zależne kwitnie, budujemy najlepsze miasto do życia w Polsce ( to za Morawieckim). natomiast brakuje do szczęścia jednego,- starosty z PiS i dyrektora szpitala z PiS.
    I to jest recepta na szczęście miasta. Sama świadomość że rządzą ludzie z PiS załatwia temat i ludzie mają poczucie szczęścia, spełnienia, radości, dobrze wydanych pieniędzy.

    Walczmy o to aby wszystkie państwowe urzędy i instytucje były obsadzone ludźmi z PiS!!!

    22 27 Cytuj
  • 21 lis 2019
    bono napisał/a:

    Walczmy o to aby wszystkie państwowe urzędy i instytucje były obsadzone ludźmi z PiS!!!

    Nie bono, lepiej je obsadzać twoimi platfusami :D OMG

    mieszkanka1980 napisze tylko tyle „Hahaha” bo na prawdę więcej nie ma sensu :) kompromitujesz się strasznie

    19 20 Cytuj
  • 21 lis 2019
    mieszkanka1980 napisał/a:

    Zadłużenie szpitala sięga czasów ówczesnego vice i tak to się ciągnie do dziś.

    A więc według Twojego toku rozumowania jest wszystko w porządku bo to przecież od dawna się ciągnie i fakt, że obecne władze topią szpital w jeszcze większym bagnie, nie ma tutaj nic do rzeczy ?. Co to za logika ???? Teraz uwaga, wytłumaczę to dla pani jeszcze raz. Szpitalem zarządza dyrektor, który podlega pod starostę. Skąd w pani bajce wzięły się ataki na vice ? to może od razu panią sprzątającą w starostwie zaatakujmy ? słabe te "argumenty".

    mieszkanka1980 napisał/a:

    Tyle, że szpital musi funkcjonować i zapewniać godziwe warunki dla dobra pacjentów. I będę kibicować dalszym remontom, bo dzięki temu pacjenci mają duży komfort.

    Nie mogę, jeżeli dla Ciebie pomalowana sala jest ważniejsza od skrócenia terminów wizyt do specjalistów to ja serio nie mam pytań.... Niedługo jak szpital padnie to będzie mogła Pani chodzić oglądać pomalowane pomieszczenia i mówić "to są godziwe warunki" nie ważne, że nie będzie miał kto leczyć. Brawo za podejście i dziękuje za poprawienie humoru z samego rana.

    mieszkanka1980 napisał/a:

    A skoro rząd zamiast wspierać szpitale, woli przekazywać kasę do Torunia,

    Żenada, inaczej tego skomentować się nie da. Jak nie masz pojęcia o dotacjach z rządu dla szpitala w Myślenicach to się nie pogrążaj bo ludzie się z Ciebie śmiać będą. Ten niedobry pis daje kilka krotnie więcej kasy na ten szpital niż wcześniejsze rzady POmylonych dawały. I TO JEST FAKT. Jak to się stało, że mimo tak wielkich pieniędzy pakowanych w nasz szpital z roku na rok jest co raz gorzej ? (Nie pytam pani bo pani i tak tego nie rozumie a z koniem kopał się nie będę).

    A poza tym wolę, żeby przekazywali do torunia (a przy okazji dzieciom w socjalach) niż złodziejom vatowskim jak to było jeszcze do niedawna.

    mieszkanka1980 napisał/a:

    I masa szpitali ma kłopoty.

    Wymieniłem tylko kilka szpitali, które z roku na rok wychodzą na plusie i które są w sposób perfekcyjny zarządzane ! ale klapki na oczach i ślepa miłość w starostwo ( przy okazji jak widać nienawiścią do partii rządzącej) objawia się iście destrukcyjną logiką, twierdzącą, że skoro gdzieś jest źle to u nas też musi. Żal mi takich ludzi. Serio, smutne to wasze życie musi być skoro nie szukacie nigdzie pozytywów a wzorujecie się tylko na negatywach. Szkoda już mojego czasu na ludzi, którym pluje się w twarz a oni udają że deszcz pada z uśmiechem na twarzy....

    Dalej głaskajcie się po głowach w kółku wzajemnej adoracji i zobaczymy gdzie was za parę lat będą leczyć bo na pewno nie w Myślenicach ja tak dalej pójdzie...

    18 14 Cytuj
  • 21 lis 2019
    Bolek napisał/a:

    Nie bono, lepiej je obsadzać twoimi platfusami :D OMG

    mieszkanka1980 napisze tylko tyle „Hahaha” bo na prawdę więcej nie ma sensu :) kompromitujesz się strasznie

    Źle mnie zrozumiałeś, właśnie chcę aby te stanowiska objął pierwszy sort, a nie komuniści i złodzieje.

    9 17 Cytuj
  • 21 lis 2019
    bono napisał/a:

    Źle mnie zrozumiałeś, właśnie chcę aby te stanowiska objął pierwszy sort, a nie komuniści i złodzieje.

    Farbowanymi lisami zawsze byliście to fakt. Ale wszyscy od lat na tym forum wiedza bono zes platfus z krwi i kości ;) i ze tak sam o sobie ? Szacun gościu tego się nie spodziewałem :D

    16 14 Cytuj
  • 21 lis 2019
    Bolek napisał/a:

    Farbowanymi lisami zawsze byliście to fakt. Ale wszyscy od lat na tym forum wiedza bono zes platfus z krwi i kości ;) i ze tak sam o sobie ? Szacun gościu tego się nie spodziewałem :D

    Nie to się mylisz, kiedyś miałem sympatie podobne jak Morawiecki czyli kibicowałem poprzedniej ekipie, ale zmieniłem sympatie za obecnym premierem.

    6 17 Cytuj
  • 21 lis 2019
    TomeL napisał/a:

    A więc według Twojego toku rozumowania jest wszystko w porządku bo to przecież od dawna się ciągnie i fakt, że obecne władze topią szpital w jeszcze większym bagnie, nie ma tutaj nic do rzeczy ?. Co to za logika ???? Teraz uwaga, wytłumaczę to dla pani jeszcze raz. Szpitalem zarządza dyrektor, który podlega pod starostę. Skąd w pani bajce wzięły się ataki na vice ? to może od razu panią sprzątającą w starostwie zaatakujmy ? słabe te "argumenty".

    Nie mogę, jeżeli dla Ciebie pomalowana sala jest ważniejsza od skrócenia terminów wizyt do specjalistów to ja serio nie mam pytań.... Niedługo jak szpital padnie to będzie mogła Pani chodzić oglądać pomalowane pomieszczenia i mówić "to są godziwe warunki" nie ważne, że nie będzie miał kto leczyć. Brawo za podejście i dziękuje za poprawienie humoru z samego rana.

    Żenada, inaczej tego skomentować się nie da. Jak nie masz pojęcia o dotacjach z rządu dla szpitala w Myślenicach to się nie pogrążaj bo ludzie się z Ciebie śmiać będą. Ten niedobry pis daje kilka krotnie więcej kasy na ten szpital niż wcześniejsze rzady POmylonych dawały. I TO JEST FAKT. Jak to się stało, że mimo tak wielkich pieniędzy pakowanych w nasz szpital z roku na rok jest co raz gorzej ? (Nie pytam pani bo pani i tak tego nie rozumie a z koniem kopał się nie będę).

    A poza tym wolę, żeby przekazywali do torunia (a przy okazji dzieciom w socjalach) niż złodziejom vatowskim jak to było jeszcze do niedawna.

    Wymieniłem tylko kilka szpitali, które z roku na rok wychodzą na plusie i które są w sposób perfekcyjny zarządzane ! ale klapki na oczach i ślepa miłość w starostwo ( przy okazji jak widać nienawiścią do partii rządzącej) objawia się iście destrukcyjną logiką, twierdzącą, że skoro gdzieś jest źle to u nas też musi. Żal mi takich ludzi. Serio, smutne to wasze życie musi być skoro nie szukacie nigdzie pozytywów a wzorujecie się tylko na negatywach. Szkoda już mojego czasu na ludzi, którym pluje się w twarz a oni udają że deszcz pada z uśmiechem na twarzy....

    Dalej głaskajcie się po głowach w kółku wzajemnej adoracji i zobaczymy gdzie was za parę lat będą leczyć bo na pewno nie w Myślenicach ja tak dalej pójdzie...

    Teksty rodem z przekazów "dobrej zmiany". Czas pokaże z kto z kogo będzie się śmiać. A remont w szpitalu nie polega jedynie na malowaniu ścian, no ale to nie pasuje do waszego przekazu. Propaganda jest propagandą. Na szczęście nie wszyscy jej ulegają.
    Odnośnie słynnego tekstu o mafiach vatowskich, masz może również na myśli tego pana od kamienic krakowskich (wraz z synem)???
    "Serio, smutne to wasze życie musi być skoro nie szukacie nigdzie pozytywów a wzorujecie się tylko na negatywach. Szkoda już mojego czasu na ludzi, którym pluje się w twarz a oni udają że deszcz pada z uśmiechem na twarzy...." - vice versa.
    Kolejki do specjalistów??? Toż to obiecana reforma służby zdrowia miała je skrócić. I co? Poszło niechcący w drugą stronę?
    A alternatywa przekazywania pieniędzy, cyt.: "A poza tym wolę, żeby przekazywali do torunia (a przy okazji dzieciom w socjalach) niż złodziejom vatowskim jak to było jeszcze do niedawna."... no cóż, ja miałam na myśli właśnie służbę zdrowia, ale mantra o mafiach vatowskich działa jak ta o 8 latach.
    Nie pałam miłością do żadnej partii, bo przy korytku zapomina się o ideałach a pozostaje jedynie polityka. A samorządom pozostają problemy finansowe i wielkie wymagania. Na szczęście w naszym powiecie dają sobie radę (powiat, to nie tylko starosta o czym zapewne wiesz), co widać na żywo i w rankingach. A przeciwnicy niech sobie dalej sieją teorie upadku. I tak już od lat (mimo, że nowoczesny szpital nadal działa, nowe drogi, ronda, odremontowane szkoły i budowa budynku starostwa, żeby nie biegać od jednego do drugiego +opłaty za wynajem) cyt.: "Szkoda już mojego czasu na ludzi, którym pluje się w twarz"......... A póki co, czekam na obiecywaną reformę służby zdrowia.

    11 10 Cytuj
  • 21 lis 2019
    mieszkanka1980 napisał/a:

    ...

    w czasach gdy popularna była telegazeta a internet nie był dostępny dla wszystkich, tylko rodzina wiedziała, żeś głupia... teraz niestety przy powszechnym dostępie do internetu cała społeczność może się o tym dowiedzieć. Gratuluję.

    27 10 Cytuj
  • 21 lis 2019
    stefano napisał/a:

    w czasach gdy popularna była telegazeta a internet nie był dostępny dla wszystkich, tylko rodzina wiedziała, żeś głupia... teraz niestety przy powszechnym dostępie do internetu cała społeczność może się o tym dowiedzieć. Gratuluję.

    Stefano- twoja mądrość jest nienaśladowalna, tak że nie wymagaj od innych aby się z Tobą równali.
    Oczywiście że nie Pisowcy wychwalają szpital pod niebiosa jakby był lepszy niż w komunie, a tak nie jest. Dużo mu jeszcze brakuje do szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu do którego teraz przenoszą oddziały z Kopernika.

    Podobnie Hausner wczoraj się wymądrzał, że w exopse nie było nic na nadciągający kryzys tylko zabawa jak na Tytanicu. ale ci nie z Pis już tak mają, wszędzie widzą Polskę w ruinie, w tym kopiują pis, ale pis jak przejął władzę to do rynku szło się po błocie a na Śląsk jechało się po poniemieckich płytach, jedyne co było to Gierkówka. I cztery lata prosperity PiS i wszystko lśni.
    W Warszawie wybudowali Manhatan- las wieżowców, z Krakowa jedziesz do Gdańska albo pendolino albo ekspresówką itd. W Krakowie Pis buduje kolej miejską i tunele, zakopianka już prawie w terminie ukończona, nie będę tu dalej wychwalał PiSu bo nie chcę zapeszyć, ale jest dobrze.

    2 15 Cytuj
  • 21 lis 2019
    stefano napisał/a:

    w czasach gdy popularna była telegazeta a internet nie był dostępny dla wszystkich, tylko rodzina wiedziała, żeś głupia... teraz niestety przy powszechnym dostępie do internetu cała społeczność może się o tym dowiedzieć. Gratuluję.

    Gratuluję języka dyskusji. Ale przykład idzie z góry. Padło hasło ataku na starostwo, to trzeba się starać. Obrażanie ludzi, to wasza specjalność. Natomiast argument sięga poziomu Jakimowicza.
    I tyle w temacie, bo szkoda zachodu i jak powiedział pewien znany człowiek "Nikt nas nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne". Skoro nawet jednemu wójtowi dostało się za samodzielne myślenie.......

    13 11 Cytuj
  • 21 lis 2019
    mieszkanka1980 napisał/a:

    Gratuluję języka dyskusji. Ale przykład idzie z góry. Padło hasło ataku na starostwo, to trzeba się starać. Obrażanie ludzi, to wasza specjalność. Natomiast argument sięga poziomu Jakimowicza.
    I tyle w temacie, bo szkoda zachodu i jak powiedział pewien znany człowiek "Nikt nas nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne". Skoro nawet jednemu wójtowi dostało się za samodzielne myślenie.......

    Nie wiem co to znaczy "wasza" specjalność, widzisz i dalej potwierdzasz to co napisałem.. wiesz, myślę, że bardziej Twoją osobę obrażają rzeczy które tutaj wypisujesz niż to, że ktoś czytając je stwierdzi fakt..
    To jest niestety minus powszechnego dostępu do internetu, że każdy może pisać brednie w sieci, czy obrażaniem jest stwierdzenie tego? Może zamiast skupiać się nad tym, że ktoś napisał Ci prawdę, zastanowisz się kolejny raz przed napisaniem bezsensownych i głupich postów, bo to co piszesz świadczy o Tobie, to nie ja Ciebie obrażam, sama siebie obrażasz pisząc takie rzeczy..

    Dla tych co nie rozumieją, krótka lekcja historii, dawniej internet to był luksus, w mało którym domu był do niego dostęp, popularne były kafejki internetowe.. szczęściarze korzystali z modemu w domu, co niestety było kosztowne, więc ludzie korzystali z niego z głową, w końcu płacili nie małe pieniądze za każdą minutę bycia "w sieci", podobnie zresztą było w kafejkach, tam jednak płaciliśmy z reguły za godzinę dostępu do internetu.. dlatego wtedy korzystało się z tego luksusu umiejętnie i nie marnowało się tego czasu na pisanie głupot..
    Jakiś czas później pojawił się ogromny boom, za sprawą "Neostrady" internet pojawiał się w większej ilości domów, wtedy to popularne stawały się prezenty komunijne w postaci komputerów, dodatkiem do nich była Neostrada... wtedy również poznaliśmy pojęcie "dzieci neostrady" - internet zapełnił się osobami, które nie były przygotowane na tak swobodny dostęp do wszystkiego, poziom dyskusji diametralnie spadł..
    Teraz gdy internet jest prawie w każdym domu, gdy swobodnie możemy z niego korzystać za pośrednictwem telefonu komórkowego, mamy jeszcze większy problem z tym zjawiskiem. Przykładów nie trzeba szukać daleko, popularność "scamów", wirusów, fake newsów, ludzi którzy klikają w co popadnie nawet nie czytając, mamy pełno, jest to efekt tego, że ludzie nie są edukowani, mamy internet, ale nie potrafimy z niego korzystać.. to jest niestety przykre... żyjemy w pięknych czasach, jednak zapominamy o tym, żeby się do nich dostosować.

    Z internetu należy korzystać umiejętnie, dlatego też gdy napiszesz głupotę nie obrażaj się, że ktoś Ci zwróci uwagę, tylko weź to do siebie i NIE PISZ GŁUPOT, bo sama siebie tak na prawdę obrażasz, przykre ale prawdziwe. Stąd moja wypowiedź dotycząca telegazety, gdzie skupialiśmy się na czytaniu... bo jednak pisać to trzeba umieć..

    23 8 Cytuj
  • 21 lis 2019
    bono napisał/a:

    Walczmy o to aby wszystkie państwowe urzędy i instytucje były obsadzone ludźmi z PiS!!!

    Bono dobrze wiemy wszyscy, że twoja demagogia jest pozorna, bo cały ty żyjesz na pozór. Kto czytał to wie twoje KODowskie zaszłości ale cóż coś jednak jest w tym co napisałeś, bo:
    żyłeś tymi wspaniałymi drogami które miały zawieźć cie do Europy ale drogi się zapadają bo ktoś dolomit ukradł i winnych, że nie ma winnych nie było. Obecnie podwykonawcy którzy budowali dla Tuska a upadli dzisiaj wygrywają procesy a że PiS wprowadził rzadowe gwarancje na podwykonawców dróg to obecny rząd będzie musiał płacić zadośćuczynienie dla podwykonawców na których już raz pieniądze poszły ale nie doszły bo płatnikiem było PO. Drogi mimo, że najdroższe będą jeszcze droższe ale już są zepsute a nowy most na A1 pęka. Potem były najdroższe w Europie rury z gównem przez Wisłe ale skoro były najdroższe to też pękły. Czajka nie pracuje a budowało PO, spalarnia pół roku nie chodzi a tanio PO nie wybudowało, do dzisiaj nie wiadomo skąd taka drożyzna i gdzie reszta pieniędzy. Ale że Rafałek umi naprawić taśmą klejącą to i pokleił tyle, że wzrosną śmieci w Stolycy, bo sobie wybrał opłatę od metra i chłopu na wszystko zaczęło brakować funduszy.....że też musiała ta rura pieprznąć! Tak byłyby żłobki które obiecał, szkoły i wolność a musiał prosić rząd o naprawę gównianej rury a wojsko o pomoc.....a miało być tak pięknie. Kto ten szajs budował? W między czasie doszły lokalnie Raciechowice czyli finansowe dno i metr mułu za rządów PO a w tym z historyjką Magellana w tle. O długu Myslenic nie wspomnę i umowie pakietowej na rewitalizacje płyty rynku bez możliwości podważenia tej umowy.
    Może niech ci "twoi" nie biorą się za zarządzanie NICZYM, bo kolejni zamiast iść do przodu to muszą za uszy z (dosłownie) gówna najpierw wyciągać a potem zastanawiać się czy opłaca się myć to co wyciągnęli.

    8 16 Cytuj
  • 21 lis 2019
    stefano napisał/a:

    Nie wiem co to znaczy "wasza" specjalność, widzisz i dalej potwierdzasz to co napisałem.. wiesz, myślę, że bardziej Twoją osobę obrażają rzeczy które tutaj wypisujesz niż to, że ktoś czytając je stwierdzi fakt..
    To jest niestety minus powszechnego dostępu do internetu, że każdy może pisać brednie w sieci, czy obrażaniem jest stwierdzenie tego? Może zamiast skupiać się nad tym, że ktoś napisał Ci prawdę, zastanowisz się kolejny raz przed napisaniem bezsensownych i głupich postów, bo to co piszesz świadczy o Tobie, to nie ja Ciebie obrażam, sama siebie obrażasz pisząc takie rzeczy..

    Dla tych co nie rozumieją, krótka lekcja historii, dawniej internet to był luksus, w mało którym domu był do niego dostęp, popularne były kafejki internetowe.. szczęściarze korzystali z modemu w domu, co niestety było kosztowne, więc ludzie korzystali z niego z głową, w końcu płacili nie małe pieniądze za każdą minutę bycia "w sieci", podobnie zresztą było w kafejkach, tam jednak płaciliśmy z reguły za godzinę dostępu do internetu.. dlatego wtedy korzystało się z tego luksusu umiejętnie i nie marnowało się tego czasu na pisanie głupot..
    Jakiś czas później pojawił się ogromny boom, za sprawą "Neostrady" internet pojawiał się w większej ilości domów, wtedy to popularne stawały się prezenty komunijne w postaci komputerów, dodatkiem do nich była Neostrada... wtedy również poznaliśmy pojęcie "dzieci neostrady" - internet zapełnił się osobami, które nie były przygotowane na tak swobodny dostęp do wszystkiego, poziom dyskusji diametralnie spadł..
    Teraz gdy internet jest prawie w każdym domu, gdy swobodnie możemy z niego korzystać za pośrednictwem telefonu komórkowego, mamy jeszcze większy problem z tym zjawiskiem. Przykładów nie trzeba szukać daleko, popularność "scamów", wirusów, fake newsów, ludzi którzy klikają w co popadnie nawet nie czytając, mamy pełno, jest to efekt tego, że ludzie nie są edukowani, mamy internet, ale nie potrafimy z niego korzystać.. to jest niestety przykre... żyjemy w pięknych czasach, jednak zapominamy o tym, żeby się do nich dostosować.

    Z internetu należy korzystać umiejętnie, dlatego też gdy napiszesz głupotę nie obrażaj się, że ktoś Ci zwróci uwagę, tylko weź to do siebie i NIE PISZ GŁUPOT, bo sama siebie tak na prawdę obrażasz, przykre ale prawdziwe. Stąd moja wypowiedź dotycząca telegazety, gdzie skupialiśmy się na czytaniu... bo jednak pisać to trzeba umieć..

    Ale się motasz w tym pisaniu. Widzę, że osiągnąłeś szczyt mądrości. Nie jest nowością, że tacy jak Ty, chcieliby odciąć ludzi niezależnych od możliwości wypowiedzi w internecie. Najlepiej, żeby wszyscy słuchali "jedynie słusznych mediów" i przyklaskiwali. Musisz jednak zaakceptować fakt, że czasy PRL minęły i nastała wolność słowa i myślenia. To, co nie jest po Twojej myśli, nazywasz głupotą. Masz z tym problem, trudno. Ja siebie absolutnie nie obrażam, nie manipuluj moimi słowami, bo kiepsko Ci to wychodzi. Chcesz mieć w tym temacie ostatnie słowo, ok. Skoro Ci to dobrze zrobi... Ale faktów nie zmienisz. I nie wmawiaj komuś głupoty, no chyba że od tego zależy Twoje ego. Jeżeli tak, to ulżyj sobie, pewnie masz swoich czytelników, więc pisz sobie swoją prawdę, ale nie narzucaj jej na siłę, bo to też już było.
    Pisz i czytaj. Życzę miłej lektury. Ja już nie dołączę, szkoda mojego internetu na te "mądrości".

    7 9 Cytuj
  • 21 lis 2019
    mieszkanka1980 napisał/a:

    Ja już nie dołączę, szkoda mojego internetu na te "mądrości".

    Cieszę się, że zrozumiałaś, do reszty ciężko mi się odnieść gdyż:

    mieszkanka1980 napisał/a:

    "tacy jak Ty, chcieliby odciąć ludzi niezależnych od możliwości wypowiedzi w internecie"

    czy ja gdzieś coś takiego napisałem? i co to znaczy tacy jak Ty? Czasu nie zatrzymamy i postępu również, dlatego skoro mamy powszechny dostęp do internetu to po prostu nauczmy się z niego mądrze korzystać..

    mieszkanka1980 napisał/a:

    "Najlepiej, żeby wszyscy słuchali "jedynie słusznych mediów" i przyklaskiwali."

    Tego fragmentu to już całkowicie nie rozumiem, ani przez moment w swojej wypowiedzi nie nawiązałem do polityki czy też mediów, nie wiem jakie są jedyne słuszne media, zresztą w mojej ocenie takie nie istnieją

    mieszkanka1980 napisał/a:

    "minęły i nastała wolność słowa i myślenia"

    oczywiście, dlatego też pisząc głupoty w internecie należy liczyć się z krytyką

    mieszkanka1980 napisał/a:

    "To, co nie jest po Twojej myśli, nazywasz głupotą."

    Nigdy, po prostu głupotę nazywam głupotą, prześpij się z tym, przeczytaj swoje wypowiedzi za jakiś czas to może zrozumiesz, jeśli nie, to niestety braków w edukacji tutaj nie nadrobimy

    mieszkanka1980 napisał/a:

    "ale nie narzucaj jej na siłę, bo to też już było"

    nie wiem w którym momencie odebrałaś moją wypowiedź jako narzucanie czegokolwiek, luźna sugestia, aby na przyszłość myśleć nad tym co się piszę w internecie..

    Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że próbujesz podpiąć politykę do mojego komentarza, gdzie w ogóle jest on na zupełnie inny temat - ogromna nadinterpretacja, ale cóż..

    Spokojnej nocy.

    23 7 Cytuj
  • Damian 25 lis 2019

    Ale w czym jest problem ? Skoro Starosta nie chce odsunąć od krzesła gościa, który ewidentnie sobie nie radzi z finansami szpitala to najpierw trzeba odwołać staroste ! To to juz jest ewidentnie kolesiostwo na chama byleby tylko na sile kogoś na stanowisku trzymać. Powtarzam odwołać staroste ! innej możliwości nie widzę

    11 7 Cytuj
  • 25 lis 2019

    Od ul. Mickiewicza, jest olbrzymi teren przyszpitalny, który może służyć do zarabiania pieniędzy dla szpitala i usprawnić, komunikację.
    Wykorzystujemy ten teren na parking płatny tylko dla płacących , wraz z połączeniem parkingu z wejściem. Szlaban i automat do biletów wraz z automatem do płatności, każda rozpoczęta godzina 5 zł.
    Dotychczasowy wjazd i wejście od Żwirki Wigury tylko dla pogotowia i pracowników.

    5 6 Cytuj
  • 25 lis 2019
    bono napisał/a:

    Od ul. Mickiewicza, jest olbrzymi teren przyszpitalny, który może służyć do zarabiania pieniędzy dla szpitala i usprawnić, komunikację.
    Wykorzystujemy ten teren na parking płatny tylko dla płacących , wraz z połączeniem parkingu z wejściem. Szlaban i automat do biletów wraz z automatem do płatności, każda rozpoczęta godzina 5 zł.
    Dotychczasowy wjazd i wejście od Żwirki Wigury tylko dla pogotowia i pracowników.

    Chopie teraz cebula chce Cię zjeść bo musi za parkowanie złotówkę zapłacić. Gdy przeczytają o 5 za wjazd to Cię na myślenickim rynku na pal nabija ;) Nie wiesz ze w tym mieście wszystko by za darmo chcieli ? A najlepiej gdyby im jeszcze dopłacać :D
    jak wspominano jedyna opcja zmiana dyrektora albo od razu starostę do odwołania skoro ma gdzieś szpital i mieszkańców powiatu. Może jakaś petycja za odwołaniem tomala ?

    3 8 Cytuj
  • 26 lis 2019
    Bolek napisał/a:

    Chopie teraz cebula chce Cię zjeść bo musi za parkowanie złotówkę zapłacić. Gdy przeczytają o 5 za wjazd to Cię na myślenickim rynku na pal nabija ;) Nie wiesz ze w tym mieście wszystko by za darmo chcieli ? A najlepiej gdyby im jeszcze dopłacać :D
    jak wspominano jedyna opcja zmiana dyrektora albo od razu starostę do odwołania skoro ma gdzieś szpital i mieszkańców powiatu. Może jakaś petycja za odwołaniem tomala ?

    Na Myślenickim rynku za 5 za h- tak, bo to wspólny rynek nas wszystkich, ale szpital ma tereny prywatne w postaci przeogromnego gruntu. Jeżeli będzie na tym zarabiał i to pomoże mu zmniejszyć zadłużenie to jestem za.
    Zaś zmiana starosty nic nie da co pokazuje statystyka, że każdy starosta miał zadłużony szpital.
    Tu jest problem inny, mianowicie` rząd podnosząc najniższe wynagrodzenia spowodował lawinę podwyżek płac i co za tym idzie kosztów.
    Ale zapomniał że ma armię swoich pracowników dla których tych pieniędzy nie zabezpieczył.
    Czyli zadziałał tak jak poseł i radny. Jeden i drugi uznali że mają stanowiska nadzorcze a nie służebne. Pierwszy zapowiedział poprzez media kontrolę szpitala a drugi również przez media, zarządził wykonanie kosza przy kapliczce.

    8 2 Cytuj

Odpowiedz