Forum » Myślenice

Dawca szpiku kostnego – proszę o opinie.

  • 13 maj 2011

    Ponieważ poważnie zastanawiam się nad tym, aby zostać dawcą szpiku kostnego proszę o Waszą opinię o zagrożeniach jakie mogą mnie spotkać.

    Może osobiście, ktoś z Was dysponuje stosowną wiedzą lub sam oddawał szpik potrzebującym i może przybliżyć mi szczegóły zabiegu.

    Wiem, że pośrednictwem w „obrocie” szpiku zajmują się fundacje typu DKMS. Ktoś może polecić mi uczciwego pośrednika (fundację)?

    Cytuj
  • 14 maj 2011

    Witam ,a ja zarejestrowałem się "DKMS" , ale można w myślenickim krwiodastwie się zarejestrować .
    Z dkms przyślą Ci do domu patyczki do wymazu ,a w krwiodastwie w szpitalu pobierają próbkę z krwi

    1 Cytuj
  • 14 maj 2011

    [quote=kynio] Witam ,a ja zarejestrowałem się "DKMS" , ale można w myślenickim krwiodastwie się zarejestrować .Z dkms przyślą Ci do domu patyczki do wymazu ,a w krwiodastwie w szpitalu pobierają próbkę z krwi [/quote]

    Dawno rejestrowałeś się ? Znalazłeś już swojego "biorcę" ?

    Cytuj
  • 14 maj 2011

    już 8 miesięcy jestem w bazie danych i jeszcze nie znaleziono biorcy

    Cytuj
  • 14 maj 2011

    szansza, żeby stać się dawcą szpiku to jet mniej wiecej tak ja wygrać w totolotka. Prosze mi uwiezyc ,że bedąc potencjalnym dawcą i tak naipewniej nigdy nie będziesz mial sposobności oddac komurek macierzystych. J równiez od dawna jestem w DKMS . Warto choć zapewne nigdy nie oddam szpiku. Pozdrawiam

    Cytuj
  • 14 maj 2011

    Jeśli jest jak piszesz, dlaczego masowo ludzie nie zgłaszają się aby pomóc innym ?

    Cytuj
  • basia 14 maj 2011

    Też jestem w DKMS:)

    Cytuj
  • 14 maj 2011

    A czy ktoś z Was, miał już pobierany szpik ?

    Cytuj
  • 15 maj 2011

    jak nie ma odpowiedniego "biorcy to nie pobierają szpiku ...

    Cytuj
  • 15 maj 2011

    Szpik pobierają w momencie jak znajdzie sie biorca

    Cytuj
  • 15 maj 2011

    Osobiście uważam, że każdy facet po ukończeniu 18 roku powinien być obowiązkowo kandydatem na dawce.

    Cytuj
  • 15 maj 2011

    Tak niewielu , daje szcęście wielu !

    Cytuj
  • 16 maj 2011

    jestem oczywiście honorowym dawcą krwi , oddałem 18 L i dlatego zgłosiłem się do do fundacji DKMS ,bo nic nie kosztuje a chcę pomóc !!!

    2 Cytuj

Odpowiedz