Forum » Myślenice

jak się wam żyje w czasach zarazy?

  • 7 kwi 2020

    "jak się wam żyje w czasach zarazy?"

    Powiedziałbym, nieźle.
    Na ogrodzie się siedzi, skóra już czarna jak u robotnika na budowie, a kasiora na konto, płynie jak złoto.
    Nie wiem tylko jak długo.

    3 4 Cytuj
  • Janek Sal 8 kwi 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Czyli wnioskuję z Twojego wpisu - wiesz już że kasę od rządu mają na koncie?

    wiadomość z wczoraj - tak mają i dla pewnosci zapytałem czy to prawda czy fake news - prawda
    ale na wakacje bedą w Polsce jak sie to uspokoi to możesz sam dopytać .

    3 1 Cytuj
  • 8 kwi 2020

    Dopóki nie będzie nakazu powszechnego noszenia masek na ustach, opasek, czy chusteczek a nawet szalików, to będziemy się nawzajem zakażać. Nawet w rodzinach taki obowiązek powinien być z zachowaniem odległości od siebie.

    Kontrahent, petent, klient wchodzący do biura, urzędu czy sklepu, powinien mieć obowiązkowo nałożona opaskę na usta.

    Inaczej będą nawroty i tak w kółko.

    5 Cytuj
  • Janek Sal 8 kwi 2020

    COŚ O PRZEPISACH W TYM PSEUDO STANIE KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ

    Znany adwokat i karnista prof. Jacek Potulski w rozmowie w Radio Zet News o 500 złotowych mandatach nakładanych przez policję za łamanie zakazów epidemicznych: "W każdej sytuacji, w której mamy wątpliwości co do zasadności mandatu, po prostu go nie przyjmujemy".

    Mandat za mycie samochodu?
    Prof. Potulski: "Nie przyjmowałbym. Skierowałbym sprawę do rozstrzygnięcia sądowi. Nie ma podstawy prawnej do nakładania takiego zakazu ani tym bardziej do ścigania. Tym bardziej, że takie miejsce jak myjnia może normalnie działać".

    Mandat za wejście do lasu?
    Prof. Potulski: "Zakazu wstępu do lasu po prostu nie ma. Może go orzec tylko nadleśniczy w trzech wyjątkowych sytuacjach. Żadna z nich w tej chwili nie występuje. A ustawa COVID-owa nie daje szefowi lasów żadnych nowych kompetencji"

    Czy łamiąc takie zakazy łamiemy prawo? Prof. Potulski: "Idąc bardzo daleko w rozumowaniu: w sytuacji kiedy zakaz jest bezpodstawny, to sam funkcjonariusz łamie prawo. Gdy organ nie ma kompetencji do nakładania zakazu, a zakazuje, to sam przekracza swoje uprawnienia"

    Co byłoby podstawą do takich zakazów? Tylko stan nadzwyczajny. Prof. Potulski: "W każdej innej sytuacji to nie jest prawo, to jest uzurpacja. A to prowadzi prostą drogą do dyktatury, gdzie interes państwa definiowany jest przez rządzących".

    Myślę, że warto udostępniać, bo kontrole policyjne, żandarmerii i strażników zaczynają być irytujące poprzez swe bezprawie.
    Nikomu nie życzę takiej kontroli, jednak warto znać swoje prawa!

    Niniejszy post nie jest namową do bezsensownego wychodzenia z domu na przekór zaleceniom i zdrowemu rozsądkowi.

    Post ten jest próbą pomocy w starciu z bezprawnym pozbawianiem nas wolności konstytucyjnych.

    8 1 Cytuj
  • 8 kwi 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    COŚ O PRZEPISACH W TYM PSEUDO STANIE KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ

    Znany adwokat i karnista prof. Jacek Potulski w rozmowie w Radio Zet News o 500 złotowych mandatach nakładanych przez policję za łamanie zakazów epidemicznych: "W każdej sytuacji, w której mamy wątpliwości co do zasadności mandatu, po prostu go nie przyjmujemy".

    Mandat za mycie samochodu?
    Prof. Potulski: "Nie przyjmowałbym. Skierowałbym sprawę do rozstrzygnięcia sądowi. Nie ma podstawy prawnej do nakładania takiego zakazu ani tym bardziej do ścigania. Tym bardziej, że takie miejsce jak myjnia może normalnie działać".

    Mandat za wejście do lasu?
    Prof. Potulski: "Zakazu wstępu do lasu po prostu nie ma. Może go orzec tylko nadleśniczy w trzech wyjątkowych sytuacjach. Żadna z nich w tej chwili nie występuje. A ustawa COVID-owa nie daje szefowi lasów żadnych nowych kompetencji"

    Czy łamiąc takie zakazy łamiemy prawo? Prof. Potulski: "Idąc bardzo daleko w rozumowaniu: w sytuacji kiedy zakaz jest bezpodstawny, to sam funkcjonariusz łamie prawo. Gdy organ nie ma kompetencji do nakładania zakazu, a zakazuje, to sam przekracza swoje uprawnienia"

    Co byłoby podstawą do takich zakazów? Tylko stan nadzwyczajny. Prof. Potulski: "W każdej innej sytuacji to nie jest prawo, to jest uzurpacja. A to prowadzi prostą drogą do dyktatury, gdzie interes państwa definiowany jest przez rządzących".

    Myślę, że warto udostępniać, bo kontrole policyjne, żandarmerii i strażników zaczynają być irytujące poprzez swe bezprawie.
    Nikomu nie życzę takiej kontroli, jednak warto znać swoje prawa!

    Niniejszy post nie jest namową do bezsensownego wychodzenia z domu na przekór zaleceniom i zdrowemu rozsądkowi.

    Post ten jest próbą pomocy w starciu z bezprawnym pozbawianiem nas wolności konstytucyjnych.

    Wydaje się logiczne to co mówi prof. ale kary są nie za logiczne zachowanie w lesie czy myjni, tylko mają działać na samoograniczenie i świadomość, bo za chwilę wypełzną wszyscy mądrzy z domów i będą masowe towarzyskie spotkania pod byle pretekstem.
    Myślę, że w założeniu o to chodzi.
    To rodzaj godziny policyjnej,też psychologia, nic złego nie robisz a wyjść nie możesz.

    1 3 Cytuj
  • Anty 8 kwi 2020
    bono napisał/a:

    Wydaje się logiczne to co mówi prof. ale kary są nie za logiczne zachowanie w lesie czy myjni, tylko mają działać na samoograniczenie i świadomość, bo za chwilę wypełzną wszyscy mądrzy z domów i będą masowe towarzyskie spotkania pod byle pretekstem.
    Myślę, że w założeniu o to chodzi.
    To rodzaj godziny policyjnej,też psychologia, nic złego nie robisz a wyjść nie możesz.

    To jest już któryś raz z rzędu jak piszesz coś tak absurdalnego.

    Są przypadki z różnych miejsc polski, że np. mandat dostała osoba, bo szła ulicą i nie miała rękawiczek na sobie (podstawa prawna do takiego mandatu!?), albo że ludzie dostawali mandaty za mycie samochodu na myjni samochodowej - a co z przepisem, że kierowca odpowiada za brudny samochód np. nieczytelne rejestracje? Były też przypadki, że ludzie dostawali mandaty za wymianę opon - jak przy +18 stopni mają ludzie bezpiecznie jeździć na zimowych oponach do pracy? Nie każdy ma komfort zostania w domu i pracy zdalnej.

    Oczywiście, to wszystko wynika z uznaniowości decyzji policjantów i to policja w ciągu najbliższych tygodni zapracuje sobie na wybitnie negatywną opinię, podobnie jaką miała za czasów PRL, bo tego typu mandaty i decyzje są absurdem i formą zamordyzmu, a nie walki z epidemią.

    Co do wychodzenia z domu - Nie da się z ludzi zrobić pacynek, które zamknięte w klatce a'la zoo będą przebywać tygodniami w minimalnych warunkach ruchowych. To jest niezdrowe i dla fizyczności i dla psychiki. Wyjście na spacer w odosobnienie na kilkanaście minut poprawia nastrój, koncentracje. A jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości dlaczego promienie słoneczne są nam niezbędne to niech poczyta o "krzywicy". Nikt nie mówi o zbiorowym uprawianiu sportu, ale długi spacer w odosobnieniu jest wskazany.

    https://www.medonet.pl/zdrowie,krzywica---objawy--leczenie,artykul,1727970.html
    https://www.wykop.pl/link/5436823/mandat-za-brak-rekawiczek-ochronnych/
    https://www.wykop.pl/link/5436575/koronawirus-i-mandat-500-zl-za-wymiane-opon-policja-karze-kierowcow/

    6 30 Cytuj
  • 8 kwi 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    To jest już któryś raz z rzędu jak piszesz coś tak absurdalnego.

    Są przypadki z różnych miejsc polski, że np. mandat dostała osoba, bo szła ulicą i nie miała rękawiczek na sobie (podstawa prawna do takiego mandatu!?), albo że ludzie dostawali mandaty za mycie samochodu na myjni samochodowej - a co z przepisem, że kierowca odpowiada za brudny samochód np. nieczytelne rejestracje? Były też przypadki, że ludzie dostawali mandaty za wymianę opon - jak przy +18 stopni mają ludzie bezpiecznie jeździć na zimowych oponach do pracy? Nie każdy ma komfort zostania w domu i pracy zdalnej.

    Oczywiście, to wszystko wynika z uznaniowości decyzji policjantów i to policja w ciągu najbliższych tygodni zapracuje sobie na wybitnie negatywną opinię, podobnie jaką miała za czasów PRL, bo tego typu mandaty i decyzje są absurdem i formą zamordyzmu, a nie walki z epidemią.

    Co do wychodzenia z domu - Nie da się z ludzi zrobić pacynek, które zamknięte w klatce a'la zoo będą przebywać tygodniami w minimalnych warunkach ruchowych. To jest niezdrowe i dla fizyczności i dla psychiki. Wyjście na spacer w odosobnienie na kilkanaście minut poprawia nastrój, koncentracje. A jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości dlaczego promienie słoneczne są nam niezbędne to niech poczyta o "krzywicy". Nikt nie mówi o zbiorowym uprawianiu sportu, ale długi spacer w odosobnieniu jest wskazany.

    /

    Nie miałem na myśli absurdów, bo nie zakładam że aż tak głupie mamy służby.
    Raczej myślę, że te mandaty były nakładane na olewusów, a jako pretekst były wymienione te przyczyny. Olewus się tłumaczy, bo nie udał się wybieg.
    Tak myślę.

    3 3 Cytuj
  • 8 kwi 2020

    KUPIĘ pakiet.
    Tylko z oświadczeniem.

    1 1 Cytuj
  • Janek Sal 8 kwi 2020

    Wczoraj na cmentarzu na Polance ok godz 15-16 kobiecie wypisali mandat za przebywanie na cmentarzu .- moze nie powinna tam być ale 4 rocznica smierci kogoś bliskiego powinna funkcjonariusza zmotywować zeby odszedł od kary.

    11 Cytuj
  • 11 kwi 2020

    Jak wygląda kwestia spacerowania/biegania po wałach np we dwie osoby w drogini nad zalewem, widziałem ze dwa razy radiowóz który z tamtąd jechał

    2 1 Cytuj
  • 11 kwi 2020

    Policja ma to nakazy tam, gdzie słońce nie dochodzi:
    zdjecie
    foto

    3 Cytuj
  • 12 kwi 2020

    A ja widzę policjantów jeżdżących w autach policyjnych w parach.
    Czy się coś zmieniło, źe mają jeździć dwoma radiowozami , jeden za drugim?

    2 2 Cytuj
  • 12 kwi 2020

    Czy jest jakiś dentysta w Myślenicach który przyjmuje w obecnej sytuacji?

    1 Cytuj
  • 12 kwi 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    Wczoraj na cmentarzu na Polance ok godz 15-16 kobiecie wypisali mandat za przebywanie na cmentarzu .- moze nie powinna tam być ale 4 rocznica smierci kogoś bliskiego powinna funkcjonariusza zmotywować zeby odszedł od kary.

    a prezesowi nie wypisali

    8 Cytuj
  • 13 kwi 2020

    na święta powinni wprowadzić nakaz noszenia maseczek w domu......żeby tyle nie żreć :-)))

    7 3 Cytuj
  • 19 kwi 2020

    Mam pytanie trochę nie na temat. Czy zmienił sie harmonogram wypłat z mopsu 500 +? Czy jest to spowodowane epidemia.? Pytam ponieważ ostatnio zagladlam na konto a tam juz pienizaki za kwiecień

    1 3 Cytuj
  • 19 kwi 2020
    Ja90 napisał/a:

    Mam pytanie trochę nie na temat. Czy zmienił sie harmonogram wypłat z mopsu 500 +? Czy jest to spowodowane epidemia.? Pytam ponieważ ostatnio zagladlam na konto a tam juz pienizaki za kwiecień

    To dobrze, to znaczy że wybory coraz bliżej . Wyborcy powinni być zadowoleni.

    3 1 Cytuj
  • 19 kwi 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Policja ma to nakazy tam, gdzie słońce nie dochodzi:

    foto

    Bo wiedzą, że to jedna wielka ściema.

    3 2 Cytuj
  • 25 kwi 2020

    Lekarze mówią- maseczka nie chroni ciebie tylko innych przed tobą.
    A jednocześnie każą nie dotykać maski z zewnątrz bo zatrzymała bakterie po zewnętrznej stronie.
    Nie uważacie że te przekazy są sprzeczne?

    4 1 Cytuj
  • Janek Sal 26 kwi 2020
    zygi napisał/a:

    a prezesowi nie wypisali

    bo prezess był tam obstalować sobie miejsce do słonka

    2 1 Cytuj
  • 3 maj 2020

    Dzień dobry,

    Piszę pracę dotyczącą Interwencji kryzysowej w rodzinie a roli wsparcia interwenta kryzysowego.

    Czy znajdzie się tu ktoś kto korzystał z tego typu pomocy i zechce wypełnić ankietę dotyczącą tego tematu?
    Ankieta jest anonimowa, a uzyskane informacje będą wykorzystane w mojej pracy dyplomowej.

    Wypełnienie ankiety może zająć około 5 minut.

    oto moja ankieta: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf3ZqFt2KG8qEDRvUAGEWyh_3IFEHVk0rw6MK_jaKYLk5g3ng/viewform?usp=sf_link

    Ponadto, jeśli znają Państwo osoby, które również korzystały ze wsparcia interwenta, proszę o zachęcenie do wypełnienia ankiety.

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

    1 4 Cytuj
  • 3 maj 2020

    Podaj źródło zlecenia : uczelnia, praca, promotor ...... sprawdzę i wypełnię ankietę :-)

    6 2 Cytuj
  • Anty 21 maj 2020

    Aż mnie korci, żeby opisać ja wygląda obowiązkowa kwarantanna ta na bieżąco, bo tak się składa, że moje dziecko jest nią od poniedziałku objęte. Może warto by założyć nowy temat na to...

    3 17 Cytuj
  • 21 maj 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Może warto by założyć nowy temat na to...

    NIEEEE.....weź......daj se spokój z opowieściami. Nie wymyślaj, że masz dziecko objęte kwarantanną. Napisz o własnej kwarantannie, bo skoro dziecko to ty też z automatu.

    8 21 Cytuj
  • Anty 21 maj 2020
    Vivaldi napisał/a:

    NIEEEE.....weź......daj se spokój z opowieściami. Nie wymyślaj, że masz dziecko objęte kwarantanną. Napisz o własnej kwarantannie, bo skoro dziecko to ty też z automatu.

    Dzieci mogą być dorosłe - wiesz o tym prawda?

    22 15 Cytuj

Odpowiedz