Forum » Myślenice

Zaostrzone przepisy w sprawie koronawirusa

  • 24 mar 2020

    Jak pewnie wszyscy wiedzą, dzisiaj ogłoszono że od jutra tzn 25.03 mają być zaostrzone przepisy i będzie można wychodzić tylko w konieczności albo do pracy, mam pytanie odnośnie tego że z powodu utraty pracy muszę się przeprowadzić, czy mogę w tym czasie urządzać przeprowadzkę i przewozić swoje rzeczy? Czy w świetle przepisów jest to nie istotna sprawa i grozi mi kara pieniężna?

    4 Cytuj
  • Anty 24 mar 2020
    maciej27luis napisał/a:

    Jak pewnie wszyscy wiedzą, dzisiaj ogłoszono że od jutra tzn 25.03 mają być zaostrzone przepisy i będzie można wychodzić tylko w konieczności albo do pracy, mam pytanie odnośnie tego że z powodu utraty pracy muszę się przeprowadzić, czy mogę w tym czasie urządzać przeprowadzkę i przewozić swoje rzeczy? Czy w świetle przepisów jest to nie istotna sprawa i grozi mi kara pieniężna?

    Możesz, to istotna potrzeba życiowa.

    6 53 Cytuj
  • 24 mar 2020

    Oki dziękuję za odpowiedź:)

    3 Cytuj
  • 25 mar 2020

    Wracają naraz patrioci z Anglii i innych obozów pracy.
    Łażą po rynku i do fryzjera i nie przestrzegają kwarantanny. To ich trzeba kablować i zgłaszać , ze burzą nam porządek.
    Nasze dwa tygodniu w domu , taki olewus potrafi spieprzyć, jednym wyjściem wśród ludzi.

    Ja nakazałbym pozostanie na kwarantannie w krajach w których do tej pory egzystowali , dla wspólnego dobra.

    19 11 Cytuj
  • Janek Sal 25 mar 2020

    Takie ograniczenia praw obywatelskich powinny być tylko podczas stanu klęski ogłoszonej przez tych co u władzy<korycie> Cicho ostatnio o 10 kwietniu i wizycie w Smoleńsku. Zwolnienie położnej na wniosek radnego pisiorskiego do dyr szpitala to świadczy o bezwzględności tych dupków . Za mówienie prawdy - na razie zwolnienie z pracy w przyszłosci pewnie obóz - ćwiczyli to już na sędziach teraz doświadczeni testują zwykłych pracowników.
    podawanie stanu chorych oraz zgonów w poszczególnych województwach należy tylko do ekip ministerstwa zdrowia ....... Q,,a włos sie jeży ale do wyboprów trzeba iść ////

    6 2 Cytuj
  • 25 mar 2020
    bono napisał/a:

    Wracają naraz patrioci z Anglii i innych obozów pracy.
    Łażą po rynku i do fryzjera i nie przestrzegają kwarantanny. To ich trzeba kablować i zgłaszać , ze burzą nam porządek.
    Nasze dwa tygodniu w domu , taki olewus potrafi spieprzyć, jednym wyjściem wśród ludzi.

    Ja nakazałbym pozostanie na kwarantannie w krajach w których do tej pory egzystowali , dla wspólnego dobra.

    Zgodzę się z Tobą, dla mnie większość tych ludzi to cwaniaki, co lata siedzieli za granicą, a gdy chwilowo zabrakło pracy to wracają masowo do Polski którą tak olewali i którą gardzili, bo u nas taniej, w dodatku myślą że ich się przepisy nie dotyczą, bo wielki pan z zagranicy przyjechał i dla niego nawet wyjście na piwo to sytuacja pilna

    14 1 Cytuj
  • Janek Sal 25 mar 2020
    maciej27luis napisał/a:

    Zgodzę się z Tobą, dla mnie większość tych ludzi to cwaniaki, co lata siedzieli za granicą, a gdy chwilowo zabrakło pracy to wracają masowo do Polski którą tak olewali i którą gardzili, bo u nas taniej, w dodatku myślą że ich się przepisy nie dotyczą, bo wielki pan z zagranicy przyjechał i dla niego nawet wyjście na piwo to sytuacja pilna

    większosć czyli 51%minimum - ocena oczywiscie obiektywna....
    a co jesli związali sie z innym krajem pozostając tam np po studiach . tworząc rodzine z kims z tamtego kraju . mają tam domy kredyty -to samo co w Polsce by mieli ale są tam . i wracają do rodzin tutejszych a może tez płacą podatki w Polsce np od nieruchomosci które tez tutaj mają - cwaniaki? nie mogą ? zle robią ? tutaj jest taniej???

    7 Cytuj
  • 25 mar 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    większosć czyli 51%minimum - ocena oczywiscie obiektywna....
    a co jesli związali sie z innym krajem pozostając tam np po studiach . tworząc rodzine z kims z tamtego kraju . mają tam domy kredyty -to samo co w Polsce by mieli ale są tam . i wracają do rodzin tutejszych a może tez płacą podatki w Polsce np od nieruchomosci które tez tutaj mają - cwaniaki? nie mogą ? zle robią ? tutaj jest taniej???

    Chodzi mi bardziej o to że tacy ludzie często przywożą ze sobą wirusa i zagrażają ludziom w swoim otoczeniu, niby dwa tygodnie kwarantanny a z tego co słychać to mało kto się przejmuje, jedna babka przyjechała z Włoch i się nosi po mieście mimo że kwarantanna, i tacy ludzie powinni mieć nadzór policyjny, albo mówię o przypadkach gdzie ludzie zjeżdżają z zagranicy i robią sobie domowki albo imprezy, bo jak to powitania nie zrobić ,.przez takie sytuacje ta franca się przenosi i rozpowszechnia, my siedzimy w domu a oni myślą że im wolno bo Polacyinni tylko panikują

    13 1 Cytuj
  • Janek Sal 25 mar 2020
    maciej27luis napisał/a:

    Chodzi mi bardziej o to że tacy ludzie często przywożą ze sobą wirusa i zagrażają ludziom w swoim otoczeniu, niby dwa tygodnie kwarantanny a z tego co słychać to mało kto się przejmuje, jedna babka przyjechała z Włoch i się nosi po mieście mimo że kwarantanna, i tacy ludzie powinni mieć nadzór policyjny, albo mówię o przypadkach gdzie ludzie zjeżdżają z zagranicy i robią sobie domowki albo imprezy, bo jak to powitania nie zrobić ,.przez takie sytuacje ta franca się przenosi i rozpowszechnia, my siedzimy w domu a oni myślą że im wolno bo Polacyinni tylko panikują

    w 100 % z tym w zgodzie - kara powinna byc taka zeby mu brakło tego co zarobił tam .

    9 Cytuj
  • 25 mar 2020

    Zaostrzone przepisy a firma Wawel dalej pracuje i setki osób mijają się i pracują w jednym miejscu to nie jest skupisko ludności? Im wolno z tego wychodzi. Bo przecież w obliczu epidemii cukierki są nam do życia potrzebne.

    9 Cytuj
  • Janek Sal 14 kwi 2020
    maciej27luis napisał/a:

    Chodzi mi bardziej o to że tacy ludzie często przywożą ze sobą wirusa i zagrażają ludziom w swoim otoczeniu, niby dwa tygodnie kwarantanny a z tego co słychać to mało kto się przejmuje, jedna babka przyjechała z Włoch i się nosi po mieście mimo że kwarantanna, i tacy ludzie powinni mieć nadzór policyjny, albo mówię o przypadkach gdzie ludzie zjeżdżają z zagranicy i robią sobie domowki albo imprezy, bo jak to powitania nie zrobić ,.przez takie sytuacje ta franca się przenosi i rozpowszechnia, my siedzimy w domu a oni myślą że im wolno bo Polacyinni tylko panikują

    Sytuacja wymaga rozwagi - Tak sie składa ze mam teraz własną najbliższą rodzinę na kwarantannie - dzis mija 9 doba . wrócili z bardzo daleka i niestety nie witałem się z nimi jeszcze .
    Policja kontroluje ich codziennie ,nawet dwa razy byli w sobote . to normalne .
    Oddałem im do dyspozycji cały dom w Krakowie .,Przygotowałem ich do tej kwarantanny prawidłowo - tzn , zaopatrzenie , dla dzieci jakas rozrywka - mogą wyjsc na ogrod . ale i tak sąsiedzi patrzą jak na za dżumionych ,pomimo ze sąsiedzi cały czas pracuja i kontaktuja się w komunikacji zbiorowej z pasazerami . Psychoza opanowała ludzi -

    Jeszcze do niedzieli i bede mógł legalnie uściskać wnuków - świeta były tylko wirtualnym udziałem w sniadaniu wielkanocnym
    Zdrowia i tylko zdrowia .

    6 Cytuj
  • 14 kwi 2020

    Nasz lekarz, który wrócił z Lombardii, mówił o służbie zdrowia tego najbogatszego regionu Włoch, jednocześnie z największą umieralnością.
    Tamtejsze szpitale to najwyższy poziom światowy, nie wiem co byłoby w Polsce, mówił
    gdyby się spóźniono z kwarantanną, przy naszej infrastrukturze szpitalnej?

    6 2 Cytuj
  • 14 kwi 2020
    bono napisał/a:

    Tamtejsze szpitale to najwyższy poziom światowy, nie wiem co byłoby w Polsce

    Nie bluźnij przynajmniej. Jak wszystko minie jedź się leczyć do Lombardii do najwyższego poziomu lecznictwa :-)

    2 4 Cytuj
  • 15 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Nie bluźnij przynajmniej. Jak wszystko minie jedź się leczyć do Lombardii do najwyższego poziomu lecznictwa :-)

    Vivaldi napisał/a:

    Nie bluźnij przynajmniej. Jak wszystko minie jedź się leczyć do Lombardii do najwyższego poziomu lecznictwa :-)

    W tym przypadku raczej Kobierzyn.

    4 2 Cytuj
  • 15 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Nie bluźnij przynajmniej. Jak wszystko minie jedź się leczyć do Lombardii do najwyższego poziomu lecznictwa :-)

    Czyli że, najgorszy?
    Bijemy ich na łeb! Tam nie ma lekarzy, respiratorów, masek, kombinezonów, karetek, szpitali.
    Musieli z Polski wysłać kilku doktorów a ci uspokoili sytuację we Włoszech i życie wraca do normy. No to jestem dumny.

    5 3 Cytuj
  • 15 kwi 2020

    Dzień dobry! A ja chciałabym zapytać dlaczego nasza gmina nie informuje o liczbie zakażonych swoich mieszkańców? ("nie robi także tego powiat myślenicki choć inni publikują takie dane z podziałem na gminy").

    13 Cytuj
  • 15 kwi 2020
    bono napisał/a:

    Czyli że, najgorszy?

    ty od dziecka jesteś taki rozkiwany od skrajności w skrajność?

    1 5 Cytuj
  • 16 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    ty od dziecka jesteś taki rozkiwany od skrajności w skrajność?

    No sam teraz widzę naocznie, że my ratujemy naród wszelkimi dostępnymi środkami,
    a do tych Włoch, nawet nie przyleciał największy samolot świata z wyposażeniem dla szpitali.
    Tam musieli jechać dopiero polscy lekarze, wysłani przez rząd, aby sprawić odwrót zakażeń.
    UE się nie sprawdza, dlatego my musimy stanąć na wysokości działania i wspierać innych.

    3 1 Cytuj
  • Janek Sal 16 kwi 2020

    we Włoszech nie tylko polscy lekarze pomagali - Chiny, Korea Południowa . Szwajcaria.....
    tak trzeba ..

    3 Cytuj
  • 16 kwi 2020

    " "Lot do domu". W jej ramach organizowane były rejsy czarterowe do Polski dla obywateli oraz uprawnionych do powrotu cudzoziemców, w związku z pandemią koronawirusa. - Obywatele musieli płacić sami, a przecież jest mechanizm repatriacji z funduszy unijnych.

    75 proc. może być sfinansowane, a tylko 25 płaci rząd. Trudno wytłumaczyć, dlaczego polski rząd nie wykorzystuje tych możliwości, które daje nam wspólnota.

    Zastanawiam się, czy nie korzystamy, bo "nie lubimy" tej Unii, czy w rządzie nie wiedzą od swoich komisarzy, w UE, że są takie możliwości."

    5 2 Cytuj
  • 16 kwi 2020

    A jakbyś wpisał słowo definicja repatriacji to troche by ci się rozjaśniło. Dziwne jest to, że raz dedukcje masz poprawą a raz trzeba jak tłukowi tłumaczyć co ma zrobić. Taki bono na pilota.

    2 5 Cytuj
  • 16 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    A jakbyś wpisał słowo definicja repatriacji to troche by ci się rozjaśniło. Dziwne jest to, że raz dedukcje masz poprawą a raz trzeba jak tłukowi tłumaczyć co ma zrobić. Taki bono na pilota.

    Ty jesteś zawsze na nie, nawet jeżeli pieniądze są dla nas przeznaczone a my z nich rezygnujemy. Bawisz się w grę słów, bo masz jakąś dziwną podświadomość, że nie można powiedzieć nic, co mogłoby, rzucać cień na decydentów.
    A kasa jest kasą, jeżeli UE sama o tym mówi, że się nie zwróciliśmy o takie pieniądze, które są, no to cóż ci mam napisać, że przepraszam że o tym piszę?
    No to bardzo przepraszam że o tym napisałem.
    W to miejsce napiszę list pochwalny, że jesteśmy lepsi od Włoch i lepsi od innych krajów.
    I nie chcę abyśmy byli prymusem.
    Chyba taki tekst ode mnie oczekujesz.

    5 1 Cytuj
  • 16 kwi 2020
    bono napisał/a:

    Ty jesteś zawsze na nie, nawet jeżeli pieniądze są dla nas przeznaczone a my z nich rezygnujemy.

    Nic na to nie poradzę, skoro uważasz, że tylko ty na to wpadłeś a ktoś celowo nie schylił się po pieniądze. Na prawdę w to wierzysz? Ale z drugiej strony jak ci wrzucić wątek o to co należne np reperacje to zaczynasz pyskować, że chcemy się ze wszystkimi pokłócić. To my chcemy czy nie chcemy? Z trzeciej strony jak pozyskają z UE i przekazują dalej to znów pyskujesz, że rozdawnictwo i to nie oni załatwili, to Unia dała....taaaa wzięła i dała :-)
    Dość wybiórczo wysuwasz tezy. Po mnie przynajmniej wiesz czego się stabilnie spodziewać.

    2 7 Cytuj
  • 16 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Nic na to nie poradzę, skoro uważasz, że tylko ty na to wpadłeś a ktoś celowo nie schylił się po pieniądze. Na prawdę w to wierzysz? Ale z drugiej strony jak ci wrzucić wątek o to co należne np reperacje to zaczynasz pyskować, że chcemy się ze wszystkimi pokłócić. To my chcemy czy nie chcemy? Z trzeciej strony jak pozyskają z UE i przekazują dalej to znów pyskujesz, że rozdawnictwo i to nie oni załatwili, to Unia dała....taaaa wzięła i dała :-)
    Dość wybiórczo wysuwasz tezy. Po mnie przynajmniej wiesz czego się stabilnie spodziewać.

    Fajna masz ta swoją retorykę.
    Czyli powinienem pisać - powielać informacje z TVP.
    Polska jest liderem w zwalczaniu koronawirusa, w USA ludzie umierają na ulicy, Włochy zlekceważyły wirusa, w Warszawie wyładowań największy samolot świata, Polska jest liderem pomocy ze swą tarczą antykryzysową. Poprzednie władze nie zgromadziły maseczek i nie wyposażyły szpitali, doprowadziły do ucieczki personelu medycznego z Polski.
    Zadowolony?

    5 2 Cytuj
  • Janek Sal 17 kwi 2020
    pan Kracy napisał/a:

    https://www.youtube.com/watch?v=tsf1HL4deH4
    Pomagają czy nie? Z kogo oni wariatów robią (już zrobili)??

    dobre pytanie- ale podobno tylko krowa nie zmienia pogladów...

    2 Cytuj

Odpowiedz