Forum » Myślenice

Logowanie Miasto Info

  • Mariusz Marioosz 11 maj 2020

    Witam. Dostał ktoś ostatnio linka do aktywacji konta Miasto Info?
    Konto już od dawna mam, ale dzisiaj po zalogowaniu się na nie dostałem linka aktywacyjnego na maila. Jakie było moje zdziwienie gdy po kliknięciu w tego linka zmieniła się moja nazwa konta na konto użytkownika Joemonter :D
    Wylogowałem się z tego konta i po ponownie zalogowałem się na swoje konto. Po ponownym kliknięciu w tego linka aktywacyjnego wyskakiwał już błąd.
    Miał ktoś tak podobnie?

    Cytuj
  • Janek Sal 11 maj 2020

    ktoś sie podszywa pod inną osobę -ja dzisiaj o godz 11,03 dostałem powiadomienie z banku ze niezrealizowano mojego polecenia przelewu z powodu błędnych danych-- byłem wówczas w Krakowie i zadnych przelewów nie wykonywałem .

    3 1 Cytuj
  • Jacek Karwatowski 11 maj 2020

    a ja dzisiaj dostalem smsa ze paczka nie zostala dostarczona bo kurier nie zastal nikogo w domu a niczego nie zamawialem

    2 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 11 maj 2020

    Tylko że jest tu na forum taki użytkownik Joemonster chyba :D Możliwe że jakiś błąd systemu.

    Cytuj
  • 11 maj 2020
    Marioosz napisał/a:

    Tylko że jest tu na forum taki użytkownik Joemonster chyba :D Możliwe że jakiś błąd systemu.

    zaryzykujesz takie wytłumaczenie i będziesz spał spokojnie?
    Zrobiłeś błąd, kliknąłeś w link i teraz to co się dzieje w tle na Twoim kompie to tylko ten haker wie. Z innego urządzenia (bo możesz mieć śledzenie klawiszy) np z tel mobilnie zmień hasło do banku i inne ważne dla Ciebie hasła. Przeskanuj kompa na robactwo dobrym programem i może będzie ok. Nie zapomnij, że robak może uaktywnić się gdy już zapomnisz o sprawie (to odnośnie śledzenia logowania np do banku). Poza tym jak masz scany dokumentów w kompie takich jak dowód osobisty, czy ustawione płatności kartami w np googlarce to weź wycofaj te zgody bo się może okazać, że kupujesz na różnych portalach tzn płacisz za coś.
    Nie ma żartów do dobrym hakerem.

    1 3 Cytuj
  • mknp@o2.pl 12 maj 2020

    @Marioosz jak mogłeś kliknąć w link w mailu, którego się nie spodziewałeś? Tak się nie robi nigdy, Zgłoś to do administratora strony, możliwe, że ktoś po prostu założył konto w serwisie i podał Twój adres email przez pomyłkę, może ma podobny do Twojego. Jednak administracja musi to sprawdzić, bo jeśli to faktycznie jakiś błąd, to jest on bardzo poważny.

    @Vivaldi z bankowości internetowej raczej nie korzysta się z tego samego urządzenia które służy do zabawy.

    1 3 Cytuj
  • 12 maj 2020

    Ktoś próbował założyć konto na Twoją inna skrzynkę @Marioosz.
    Zostało usunięte.

    1 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 13 maj 2020

    Tak, już wszystko wyjaśnione, dziękuję bardzo :) Z bankowości internetowej nie korzystam na kompie ;)

    1 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 13 maj 2020

    [cytat=mknp]@Marioosz jak mogłeś kliknąć w link w mailu, którego się nie spodziewałeś? Tak się nie robi nigdy, Zgłoś to do administratora strony, możliwe, że ktoś po prostu założył konto w serwisie i podał Twój adres email przez pomyłkę, może ma podobny do Twojego. Jednak administracja musi to sprawdzić, bo jeśli to faktycznie jakiś błąd, to jest on bardzo poważny.

    @Vivaldi z bankowości internetowej raczej nie korzysta się z tego samego urządzenia które służy do zabawy.[/cyt
    Zaraz po moim zalogowaniu się na moje konto na Miasto Info dostałem tego maila, więc skojarzyłem od razu, że to chodzi o moje logowanie.

    Cytuj

Odpowiedz