Forum » Myślenice

Poczta Polska - listonosz na Zarabiu

  • 22 maj 2020

    Dzień dobry wszystkim,

    Moją uwagę przykuło skandaliczne zachowanie pracownika Poczty Polskiego, regularnie obsługującego obszar myślenickiego Zarabia. W dobie wszechobecnych obostrzeń, zamknięcia wielu instytucji, ograniczania gospodarki, zachęcania do zakupów wysyłkowych, pracownik tej zgorzkniałej instytucji, aspirującej przecież nie tak dawno to organizacji wyborów prezydenckich regularnie puka do moich drzwi. Roznosi listy bez maseczki, która z tego co się orientuję jest dla osób zdrowych obowiązkowa (zakładam, że skoro jest w pracy, to jest zdrowy i nie ma przeciwwskazań do noszenia maseczki). Następnie prosi mnie o klikanie palcem po swoim służbowym tablecie różnych okienek, po czym każe podpisywać się zmacanym przez siebie bez kawałka rękawiczki rysikiem. Abstrahując od niestosowania się przez tego Pana do obowiązujących zasad, dlaczego państwowa Poczta Polska nie może wzorem swojej prywatnej konkurencji typu Inpost wprowadzić wysyłanych SMS-em kodów do odbioru listów i paczek, które wystarczyłoby bezkontaktowo podać temu delikwentowi przez domofon? Przecież i tak gania z tabletem, więc co za różnica czy ja wklepię mu tam swoje nazwisko - pisane tym śmiesznym rysikiem i tak jest nieczytelne i łatwe do podrobienia.

    Czy forumowicze z Zarabia mają takie same obserwacje? Czy taki problem występuje w innych rejonach regionu?

    Pozdrawiam!

    16 30 Cytuj
  • 22 maj 2020

    No nie wiem czemu kojarzy mi się to że zdaniem z dawnych ciekawych lat które zaczynało się tak: Uprzejmie donoszę.............

    17 7 Cytuj
  • 23 maj 2020

    ale taka prawda

    8 6 Cytuj
  • 23 maj 2020
    mihcal napisał/a:

    Dzień dobry wszystkim,

    Moją uwagę przykuło skandaliczne zachowanie pracownika Poczty Polskiego, regularnie obsługującego obszar myślenickiego Zarabia. W dobie wszechobecnych obostrzeń, zamknięcia wielu instytucji, ograniczania gospodarki, zachęcania do zakupów wysyłkowych, pracownik tej zgorzkniałej instytucji, aspirującej przecież nie tak dawno to organizacji wyborów prezydenckich regularnie puka do moich drzwi. Roznosi listy bez maseczki, która z tego co się orientuję jest dla osób zdrowych obowiązkowa (zakładam, że skoro jest w pracy, to jest zdrowy i nie ma przeciwwskazań do noszenia maseczki). Następnie prosi mnie o klikanie palcem po swoim służbowym tablecie różnych okienek, po czym każe podpisywać się zmacanym przez siebie bez kawałka rękawiczki rysikiem. Abstrahując od niestosowania się przez tego Pana do obowiązujących zasad, dlaczego państwowa Poczta Polska nie może wzorem swojej prywatnej konkurencji typu Inpost wprowadzić wysyłanych SMS-em kodów do odbioru listów i paczek, które wystarczyłoby bezkontaktowo podać temu delikwentowi przez domofon? Przecież i tak gania z tabletem, więc co za różnica czy ja wklepię mu tam swoje nazwisko - pisane tym śmiesznym rysikiem i tak jest nieczytelne i łatwe do podrobienia.

    Czy forumowicze z Zarabia mają takie same obserwacje? Czy taki problem występuje w innych rejonach regionu?

    Pozdrawiam!

    Jak Ci nie pasuje sposób pracy pracownika poczty to tam zadzwoń i im powiedz A nie skarż się na forum.

    23 6 Cytuj
  • 23 maj 2020

    Dobry wieczór,

    Dziękuję wszystkim za włączenie się w dyskusję. Spieszę wyjaśnić, że sytuacja została natychmiast mailowo, telefonicznie i listownie (Inpostem, hehe) zgłoszona na kanały kontaktowe Poczty Polskiej, zatem w tej kwestii - bez obawy! Natomiast moją intencją było - jak widać, z umiarkowanym optymizmem, skutecznie - wywołanie dyskusji na ten temat i dojście do faktów, czy takich zachowań, kwalifikujących do zgłoszenia jest więcej. W końcu istnieje duże prawdopodobieństwo że inny listonosz zarazi Was, a Wy w Biedronce zarazicie mnie. Dlatego bardzo proszę o raportowanie mi takich sytuacji - również anonimowo (dziękuję!) w prywatnej wiadomości. Razem możemy coś zmienić!

    Pozdrawiam i życzę słonecznej niedzieli!

    6 17 Cytuj
  • 24 maj 2020

    dziwny jest ten swiat..................jedni boja sie o swoje zdrowie,inni bimbaja sobie ze wszystkiego.Nie szanujemy sie wwzajemnie i nie umiemy nawet rozmawiac.Celem kogos bylo zwrocenie uwagi a nie moze od razu donos.Widac nikt z WAS nie otarl sie o zagrozenie zycia.a jakos wolontariuszy z was nie ma wsrod umierajacych.

    10 5 Cytuj
  • 24 maj 2020
    seba napisał/a:

    Jak Ci nie pasuje sposób pracy pracownika poczty to tam zadzwoń i im powiedz A nie skarż się na forum.

    jak ci nie pasuje ,że ktoś się skarży to nie czytaj . Kim ty jesteś aby decydowac o czym tu pisać .

    8 5 Cytuj
  • 24 maj 2020
    t-34 napisał/a:

    No nie wiem czemu kojarzy mi się to że zdaniem z dawnych ciekawych lat które zaczynało się tak: Uprzejmie donoszę.............

    Tobie się nie kojarzy tylko sobie przypominasz jak za tamtych czasów latałeś tu i tam z róznymi wiadomościami

    4 4 Cytuj
  • 24 maj 2020
    piękny maryjan napisał/a:

    jak ci nie pasuje ,że ktoś się skarży to nie czytaj . Kim ty jesteś aby decydowac o czym tu pisać .

    Nie wiem kim ty jesteś ?? ale ja na pewno człowiekiem. To co zostało napisane przez "mihcal" to próba oczerniania pracownika Poczty Polskiej, wyjdź na ulicę zobacz ile osób nie nosi maseczek, dzieci, młodzież starsi za każdym razem gdy wychodzę widzę, że ludzie po prostu nie stosują się do tego nakazu policja i SM przymyka na to oko czyli daje przyzwolenie. Nie jest to jednak powodem aby oczerniać kogoś z nazwiska - tak z nazwiska bo listonosze mają swoje rejonizację, i oczywiste jest to, że wszyscy jego przełożeni wiedzą o kogo chodzi, może założycie teczkę na listonosza tak jak to było za komuny

    14 7 Cytuj
  • 24 maj 2020
    seba napisał/a:

    Nie wiem kim ty jesteś ?? ale ja na pewno człowiekiem. To co zostało napisane przez "mihcal" to próba oczerniania pracownika Poczty Polskiej, wyjdź na ulicę zobacz ile osób nie nosi maseczek, dzieci, młodzież starsi za każdym razem gdy wychodzę widzę, że ludzie po prostu nie stosują się do tego nakazu policja i SM przymyka na to oko czyli daje przyzwolenie. Nie jest to jednak powodem aby oczerniać kogoś z nazwiska - tak z nazwiska bo listonosze mają swoje rejonizację, i oczywiste jest to, że wszyscy jego przełożeni wiedzą o kogo chodzi, może założycie teczkę na listonosza tak jak to było za komuny

    To nie próba oczernienia tylko stwierdzenie faktu . Ktoś wykonujący pracę listonosza powinien być pod szczególnym nadzorem i podporządkowywać się nakazom . Mam nadzieję ,ze wiesz dlaczego . A to ,że inni też nie noszą maseczek to sory ale to tłumaczenie typowe dla przedszkolaka "ja zrobiłem tak bo oni tak zrobili " Mam nadzieję ,że wyrosłeś już z tego wieku i rozumiesz ,ze ktos kto chodzi od domu do domu w dobie pandemii musi dostosować się do pewnych wymagań . A to co napisał mihcal to nie próba oczernienia Poczty Polskiej - trudno oczernić instytucję która pozostała w minionych czasach i dostatecznie sama zapracowała sobie na miano niereformowalnej . Byłeś kiedyś w myślenickiej placówce tej zacofanej instytucji ? Pończochy , batoniki i inne dziadostwo jak na straganie odpustowym . To jest Poczta Polska - weź nie żartuj człowieku . Jaka instytucja tacy pracownicy i tyle w temacie .... bez odbioru

    7 6 Cytuj
  • 24 maj 2020

    seba 8 maj

    Takie samo prawo obowiązuje mnie i ciebie i nie ma tu wyjątków jest nakaz noszenia to noszę ty też powinieneś nawet przy 30 stopniach - zawsze możesz zostać w domu

    3 5 Cytuj
  • 24 maj 2020
    piękny maryjan napisał/a:

    seba 8 maj

    Takie samo prawo obowiązuje mnie i ciebie i nie ma tu wyjątków jest nakaz noszenia to noszę ty też powinieneś nawet przy 30 stopniach - zawsze możesz zostać w domu

    tak dla przypomnienia to twój post z innego wątku -czyżby się coś zmieniło ?

    3 3 Cytuj
  • 25 maj 2020
    piękny maryjan napisał/a:

    tak dla przypomnienia to twój post z innego wątku -czyżby się coś zmieniło ?

    tak, ale ja nie podpier****m swoich sąsiadów listonoszy, sąsiadów, przechodniów, nie podoba mi się to, że nie wszyscy noszą maseczki bo ja je zakładam za każdym razem gdy wychodzę z domu. Jak cos komuś nie pasuje, mógł zwrócić uwagę listonoszowi, może akurat jest alergikiem, może ma astmę, a może mu się po prostu nie chciało. Nic nie usprawiedliwia publicznego smarowania 4 liter.

    8 6 Cytuj
  • 25 maj 2020

    seba 23 paź 2019

    Busiarze to mafia, nie zastanawiało was dla czego przepełniony zdezelowany bus nigdy nie został zatrzymany do kontroli przez policję ?, osobiście zanosiłem na policje w Myślenicach zdjęcia z wewnątrz zapchanego busa, filmik z tego jak jeżdżą, oraz informację o których godzinach.

    7 1 Cytuj
  • 25 maj 2020
    piękny maryjan napisał/a:

    seba 23 paź 2019

    Busiarze to mafia, nie zastanawiało was dla czego przepełniony zdezelowany bus nigdy nie został zatrzymany do kontroli przez policję ?, osobiście zanosiłem na policje w Myślenicach zdjęcia z wewnątrz zapchanego busa, filmik z tego jak jeżdżą, oraz informację o których godzinach.

    No faktycznie ty nie pod......dalasz

    6 2 Cytuj
  • 26 maj 2020
    piękny maryjan napisał/a:

    No faktycznie ty nie pod......dalasz

    a co twoja wypowiedź wnosi do tematu bo nie rozumiem ?
    wielokrotnie zgłaszałem temat przewoźnikowi, i zwracałem uwagę kierującym. Jak to nie pomogło zgłosiłem gdzie trzeba. twoja wypowiedź zupełnie nie na temat.

    3 5 Cytuj
  • Janek Sal 27 maj 2020

    te piękny - jak nie pasi busem to na trepach - konia kup i koniem
    zdrowia

    4 4 Cytuj

Odpowiedz