Forum » Myślenice

wybory

  • 12 sie 2020

    Przyjacielu, jeżeli amerykański żołdak zgwałci polską dziewicę albo i nie dziewicę, to będzie podlegał amerykańkiemu prawu. Nie Waszemu, pisowskiemu. Z czym się to wiąże,to doucz się Przyjacielu nalepiej u dra Jakiego. Chociaz pomyliłam się. Jest z cienki w tych sprawach. Nie będę tego wyjaśniać, bo szkoda mi czasu.

    11 2 Cytuj
  • 12 sie 2020

    Lula, podyskutuj tu z nimi lepiej o rozróżnianiu czarnego od białego lepiej, bo to daltoniści (bez obrazy).

    6 2 Cytuj
  • 12 sie 2020

    A po za tym, jeśli twierdzisz, że Gronkiewicz-Waltz była droga, to nie mów Panie, że Duda tani jest, też nie jest. Jeździ sobie na skuterze wodnym. Lata helikopterem tu i ówdzie, a o korupcjach już pisałem.

    8 Cytuj
  • 13 sie 2020

    Koalicjant pomaga nam rządzić, broni naszych wspólnych programów, prosto mówiąc, koalicjant to świętość. Mamy spólnych wyborców, współrządzimy i mamy wspólny cel.
    Cena koalicjanta, to cena jego zwolenników. Stąd koalicjantem nr 1 PiS nie jest partia Ziobry, ani partia Gowina.
    Koalicjantem do współrządzenia jest kościół.
    Stąd odejście Głódzia, ma komentarz koalicjanta w TVP, jak odejście osobowości . Wszyscy związani z religią, wiedza że tak nie było a Głódz to jedna z drzazg kościoła.
    Pokolenie kościoła, stanowiące obecny filar koalicji z PiS, powoli odchodzi do lamusa. PiS gra z nimi, korzystając, że tamci, w Watykanie są skreśleni,- maja doczekać tylko emerytur, wykorzystują ostatnie lata na przypodobania się PiS, a za tym idą wspólne decyzje, liczenie się w świecie rzadu i wpływ na jego decyzje i obsadę stanowisk.
    W USA takie rzeczy nie przechodzą, bo tam jest konkurencja religii i nie ma takiej, którą można by wygrać wybory.
    Na zachodzie, już dawno wymyślono sposób oddalenia kleru od władzy, stąd wspólny interes koalicjantów każe im napierdzelać w TVP i z ambon, na świat w którym kościół już dawno -nie wygrywa wyborów.
    Ale władzy oddawać nikt nie lubi, stąd kościół chce mieć ją jak najdłużej, zaś PiS udanie, zwietrzył strategicznego koalicjanta.
    Teraz ich koalicjant bardziej przykłada się do rządzenia niż religii.
    Chyba to ostatnie daje lepsze profity.
    A wiadomo na czym świat jest zbudowany, na mamonie i podporządkowywaniu ludzi.

    7 2 Cytuj
  • 14 sie 2020

    Bono masz rację, im więcej Kościoła w polskiej rzeczywistości, tym predzej będzie go mniej.

    8 2 Cytuj
  • 15 sie 2020

    Bitwa Warszawska, głoszona przez kościół jako Cud nad Wisłą.
    Sam słyszałem kazanie jak to Matka Boska przyniosła zwycięstwo zasłaniając płachtą pole bitwy i przerażeni Rosjanie się wycofali.

    Wychowani na tego typu pierdołach głoszonych z ambon, wyrośliśmy na naród czekający zawsze na cud. Nie głoszono z ambon o wartości człowieka i jego heroizmie , o mądrym o inteligentnym społeczeństwie, tylko o cudach, które ci co słuchają kleru i są mu powolni- doświadczają.

    Brakuje mi jaszcze kazań , że koronawirus to jest kara boska, bo się ludzie nie modlą, o że jedna wieś bardzo pobożna, nie choruje na koronawirusa. I to jest znak ..

    9 2 Cytuj
  • 15 sie 2020

    Czekam na lekarstwo lub szczepionkę na koronawirusa.
    Obojętne kto wynajdzie taki specyfik: Żyd, muzułmanin, ateista, protestant, katolik czy buddysta, będzie to cud.
    Nie wiem jak wyglądają cuda w innych religiach ale katolicka odtrąbi cud.
    Będzie to cud który za sprawą Boga katolickiego, został przekazany niekatolikowi, bo pewnie tak się zdarzy.

    6 2 Cytuj
  • 15 sie 2020
    bono napisał/a:

    Czekam na lekarstwo lub szczepionkę na koronawirusa.

    To będą czekały jeszcze Twoje pra, pra wnuki. Na grypę nie ma lekarstwa. Chociaż Putin mówi że już Ciebie i takich jak Ty już ma.
    Mam nadzieję że szybko się zaszczepisz. Chętnie zobaczę rezultaty.

    4 7 Cytuj
  • 16 sie 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    To będą czekały jeszcze Twoje pra, pra wnuki. Na grypę nie ma lekarstwa. Chociaż Putin mówi że już Ciebie i takich jak Ty już ma.
    Mam nadzieję że szybko się zaszczepisz. Chętnie zobaczę rezultaty.

    Putin ogłosił że już ma, a Trump, zapowiedział jeszcze przed Putinem, że szczepionka będzie w jesieni i pierwsi kupią ja Polacy.
    Któremu bardziej ufasz?

    5 2 Cytuj
  • 16 sie 2020
    bono napisał/a:

    Putin ogłosił że już ma, a Trump, zapowiedział jeszcze przed Putinem, że szczepionka będzie w jesieni i pierwsi kupią ja Polacy.
    Któremu bardziej ufasz?

    Nawet Tobie nie ufam że się zaszczepisz. Tylko szczujesz bo Ci za to płacą.

    3 6 Cytuj
  • 16 sie 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Nawet Tobie nie ufam że się zaszczepisz. Tylko szczujesz bo Ci za to płacą.

    Jak zawsze, nie odpowiadasz na pytania , rozwijające twój głupawy wątek, i odpowiadasz wypisując przeważnie bzdury.

    5 3 Cytuj
  • Anty 16 sie 2020

    https://mieszkancy.miasto-info.pl/8426

    https://mieszkancy.miasto-info.pl/12970

    Tymczasem bagietkia i mohikanin nadal milczą, ciekawe ile kopiejek im wpada za wpisy.

    4 1 Cytuj
  • 17 sie 2020
    bono napisał/a:

    Jak zawsze, nie odpowiadasz na pytania , rozwijające twój głupawy wątek, i odpowiadasz wypisując przeważnie bzdury.

    Trollowanie trolla to sztuka. Doceniaj.

    3 2 Cytuj
  • 17 sie 2020

    W tej chwili dowiedziałam się Kurski się zmieni. Czyżby ?

    2 1 Cytuj
  • 17 sie 2020
    bono napisał/a:

    Wychowani na tego typu pierdołach głoszonych z ambon, wyrośliśmy na naród czekający zawsze na cud.

    Ty najwyraźniej zostałeś wychowany na cudach Rostowskiego więc wszystkie inne ci przeszkadzają. Co ty tak najeżdżasz na wiarę?
    Wierzysz w błyskotki to wierz, łapiesz się na korpododatki to konsumuj i nie pluj jadem. Co to za nowa moda trollingu, żeby rozmawiać z własnym sumieniem na forum? :-)))

    1 4 Cytuj
  • 17 sie 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Ty najwyraźniej zostałeś wychowany na cudach Rostowskiego więc wszystkie inne ci przeszkadzają. Co ty tak najeżdżasz na wiarę?
    Wierzysz w błyskotki to wierz, łapiesz się na korpododatki to konsumuj i nie pluj jadem. Co to za nowa moda trollingu, żeby rozmawiać z własnym sumieniem na forum? :-)))

    Manipulujesz moimi wypowiedziami jak Kurski w TVP.

    Polityka w kościele nie ma nic wspólnego z wiarą. Moja wiara jest podobna do wiary Terlikowskiego czy Izakowicza Zaleskiego.

    Zaś to co kler z niej robi, nie
    podoba mi się podobnie jak im.

    Tyle, pewnie dla ciebie i tak za dużo.

    4 1 Cytuj
  • 17 sie 2020

    wspominałeś o tym wielokrotnie i w kółko. Mówisz o cudach bez wiary czy wierzysz nie wierząc w cuda?
    Życzę ci abyś nie musiał nigdy prosić o cud zwłaszcza w kaplicy szpitalnej, tam zazwyczaj łamią się najbardziej hardzi, którzy w inne cuda wierzyli ale nie w cud wiary.
    Ty wierzysz w cud EURo w wątku o EURo, wierzyłeś w cuda Rostowskiego, w cud zielonej wyspy Tuska z bezrobociem 20% itd. Nie wiem kogo nazywasz narodem wierzącym w cuda. Czy aby to ty najszybciej nie ulegasz zamydleniu?
    To raczej ty tutaj manipulujesz w zależności czy cud jest ci na rękę podobnie jak wiara czy nie.
    Jakbyś miał życzenie to jest tu kilka twoich cytatów o twojej wierze podawanej tylko dla zgodności z rodziną i sąsiadami

    1 5 Cytuj
  • 17 sie 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Życzę ci abyś nie musiał nigdy prosić o cud zwłaszcza w kaplicy szpitalnej, tam zazwyczaj łamią się najbardziej hardzi, którzy w inne cuda wierzyli ale nie w cud wiary.
    Ty wierzysz w cud EURo w wątku o EURo, wierzyłeś w cuda Rostowskiego, w cud zielonej wyspy Tuska z bezrobociem 20% itd. Nie wiem kogo nazywasz narodem wierzącym w cuda. Czy aby to ty najszybciej nie ulegasz zamydleniu?
    i

    Jedziesz po bandzie. Każdy z tych kaznodziejów pedofili daje taki argument łóżka szpitalnego. Oni też mówią, że żałują jak są już nad grobem. I co z tego?
    Każda wiara przywołuje oblicze śmierci i gra tym lękiem. Ale nie potrafi nam pomóc w koronawirusie. W czym Jędraszewski wspomaga lekarza gdy ten walczy o zdrowie konającego? Niczym. Jak gość ma wiarę w sobie to bez Jędraszewskiego wygrywa walkę o życie, i kościół w tym żadnego udziału nie ma. Owszem, później wysługuje się tą propagandą.

    Uzdrowienia uznane przez Watykan były dla niewierzących również, więc kler w tym nie odegrał żadnej roli. Była wiara w Papieża JP2.

    A mówienie o tym, że to Matka Boska wygrała bitwę o Warszawę jest po prostu draństwem i naigrywaniem się z Matki Boskiej.
    Gdyby Matka Boska chciała takie rzeczy robić, zrobiła by to w czasie I Wojny Światowej, Drugiej Wojny Światowej, w obozach zagłady w Jordanii, we Wietnamie, na World Trade Center, przy zestrzeleniu samolotu nad Ukrainą itd.

    Ale Matka Boska wyróżniła polskich kaznodziejów i wygrała wojnę jedynie dla Polaków, bo tacy są dobrzy i pobożni.
    Weź przestań bluźnić.

    5 2 Cytuj
  • 17 sie 2020

    uznam to za prawdę jeżeli to ty złapiesz się za pomoc biednym, w fatalnej sytuacji, chorym. Od ciebie nawet dobrego słowa nikt nie usłyszy a chcesz tu empatię oceniać i wyceniać? Wyrównywać i porównywać? Gdybyś zestawił brednie i wylewanie twojego gówna z grupą księży z powołania przekaz byłby zdecydowanie bardziej wyważony. W tej sytuacji stety/niestety świadczy o twoim zacietrzewieniu i gierce emocjonalnej.
    To płytkie bredzenie o tym jakich cudów powinna robić MB jest w Twojej głowie chore na poziomie roszczeń dzieciaka w cukierni.
    I chcesz mnie przekonać do tego, że będąc pozorantem wierzącego nie wzburzasz nienawiści nawet do przekazu cudu, wiary i naśmiewasz się z ludzi którzy cudu oczekują?
    Ja się chyba cofnę do twoich wpisów kiedy wyśmiewałeś się z liturgii mszalnej jako o teatrzyku z jednym aktorem, kiedy przyznałeś że masz problem z tradycjami wigilii bo ściemniasz aby jakoś wyglądać przed rodziną i sąsiadami?
    Jesteś trolem i aktorem "mądrości" forumowych. Siedzisz i wzbudzasz negatywne emocje. Takie masz tutaj i nie tylko tutaj zadanie.
    Nie boisz się odpowiedzialności za to wszystko?

    3 11 Cytuj
  • 17 sie 2020

    Czy się boję odpowiedzialności za to wszystko?
    Boję się za takich jak ty. pozorantów religijnych, aktorów drugoplanowych rozglądających się po kościele, aby być przez wszystkich zauważonym. Sięgających do portfela aby wszyscy widzieli i głośno śpiewających i odpowiadających aby wszyscy słyszeli.
    Czyli marny aktor, chcący na siebie zwrócić uwagę.

    7 1 Cytuj
  • 18 sie 2020

    Myśleniczanin, a po co Ty się wypowiadasz, w sprawie Konstytucjii, skoro nie rozumiesz, że obecny Rząd ją jawnie łamie?

    5 3 Cytuj
  • 18 sie 2020

    Opozycja chórem przegłosowała podwyżki dla prezydenta, siebie i uchwaliła w sejmie opozycyjnym 18 tys dla prezydentowej.
    Rządzący, byli przeciwni, posłowie rządzącej partii przekonywali, że to niepotrzebne. Ale, nie!
    Opozycja się uparła na podwyżki.
    Chwała Bogu, że rządzący przekonali senat do odrzucenia tych podwyżek.

    5 1 Cytuj
  • 19 sie 2020

    No właśnie, i jak to jest zgodne z własnym sumieniem, zgodne z normalnym postępowaniem, i według Państwa PiSu normalne, to wszyscy inni są nie normalni. Jaką Biblia, Myśleniczanin tam pisał o Biblii. Biblia, to ogólny zbiór pojęć, w którym umieszczone są ogólne pojęcia dotyczące postępowań w miarę godnych każdego światowego katolika. No jeżeli chciałbyś do jednego worka wsadzić PiS, Biblię, to nie bardzo bym to widział, czy ten worek byłby prawdziwy. Obawiam się, że nie. Normalny człowiek nie będzie utożsamiał się z partiami, które w ten sposób prowadzą swoje interesy. Vivaldi mi tam wypisał ciąg litanii, i grzechów który ktoś tam popełnił, ja już to pisałem, ani ten ani ten święty nie był, wyciągnąć z tego jakieś obiektywne wnioski, można albo nawet trzeba, a wnioski są takie, że każdy ma prawo do obstawania za sprawami godnymi własnego sumienia. W 21 wieku nie ma miejsca, na konserwatyzm, egocentryzm i tak czy siak, nie tak zdaję się funkcjonować cała Europa. Facet, który widzi jedną rzecz i na siłę ją popiera, nie widząc innych, dla mnie to zakuta głowa (bez obrazy). Po co rozmawiać, jak ktoś ma zdolność do myślenia, to widzi, czyta, sam wyciąga wnioski, a jak ktoś jest całe życie "pokrzywdzony", widzi tylko swój punkt widzenia i "zacięcie" nim dąży.

    3 Cytuj
  • 19 sie 2020
    jon snow napisał/a:

    No Biblię, to nie bardzo bym to widział, czy ten worek byłby prawdziwy. Obawiam się, że nie. Normalny człowiek nie będzie utożsamiał się z partiami, które w ten sposób prowadzą swoje interesy. Vivaldi mi tam wypisał ciąg litanii, i grzechów który ktoś tam popełnił, ja już to pisałem, ani ten ani ten święty nie był, wyciągnąć z tego jakieś obiektywne wnioski, można albo nawet trzeba, a wnioski są takie, że każdy ma prawo do obstawania za sprawami godnymi własnego sumienia. W 21 wieku nie ma miejsca, na konserwatyzm, egocentryzm i tak czy siak, nie tak zdaję się funkcjonować cała Europa. Facet, który widzi jedną rzecz i na siłę ją popiera, nie widząc innych, dla mnie to zakuta głowa (bez obrazy). Po co rozmawiać, jak ktoś ma zdolność do myślenia, to widzi, czyta, sam wyciąga wnioski, a jak ktoś jest całe życie "pokrzywdzony", widzi tylko swój punkt widzenia i "zacięcie" nim dąży.

    Ja bym to zdefiniował tak. Kościół zbudował sobie kraj na swoją modłę coś jak Łukaszenka zbudował Białoruś na swoją modłę. Kościół nie chce z tej drogi zejść bo ta droga jest dla niego Wygodna może rządzić może polecać może wskazywać ,ma rząd Dusz .
    kościołowi samo wejście do uniiEuropejskiej już się nie podobało. gdyby nie autorytet Jana Pawła Drugiego pewnie do tej unii nie wyszlibyśmy ponieważ z ambon szłaby taka nagonka na Unię że obywatele by wejścia do unii nie przegłosowali.

    Walka z LGBT to walka o władzę, Której kościół nie chce oddać .w Unii Europejskiej kościół i wiara istnieją ale nie mają wpływu na władzę i naszemu kościołowi odpowiada struktura przed 100 lat kiedy to W tamtej europie Kler miał taką samą pozycję jak dzisiaj w Polsce.

    I wcale nie chodzi tu o obronę wiary chodzi najzwyczajniej o wpływy polityczne i pieniądze o możliwość rządzenia i kierowania kolejnymi rządzącymi czyli kościół nie chce wyrzec się władzy.
    Ruch LGBT to ruch podobny do kiedysiejszych ruchów emancypacji czyli Kler uznawał że kobiety mają siedzieć w domu że nie mają nic do gadania że nie powinny się uczyć i nie powinny rządzić LGBT w chodzi strukturę współudziału w rządzeniu i kierowaniu państwem na zasadzie- my tu jesteśmy .
    kościół w szeregu dzisiaj jest na pierwszym miejscu i broni się rękami i nogami żeby to miejsce utrzymać i by go nie utracić.
    A w ruchu LGBT widzi wielkie zagrożenie ponieważ ten ruch nie pozwala im formować jedynie słusznej tezy którą kościół głosi, Kościół chce mieć monopol z każdym ostatnim zdaniu,
    A upodobnienie się do Unii Europejskiej to Utrata władzy podobnie jak kleru w całej Unii Europejskiej .
    to wszystko jest normalne Łukaszenka nie chce oddać włazy kościół też nie chce oddać Władzy każdy dyktator broni swojej pozycji, Jak racji stanu.

    2 1 Cytuj
  • 20 sie 2020

    Pewnie masz rację, jednak są to na tyle skomplikowane sprawy, że ja ich do końca nie rozumiem, i nawet jak bym chciał nigdy nie zrozumiem. Człowiek, czyta, by zaspokoić ciekawość. Robi to celowo. No świat byłby lepszy bez dyktatorów. Teraz dyktatorów się odrzuca, dlatego, że w sumie ludzie nie lubią jak im się coś każe, to godzi w "wolność" człowieka, czyli podstawową rzecz o jakąś kiedyś Polacy walczyli podczas wojny. Patrząc na to naszym okiem, kościół i tak ma swoje twarde postulaty, który praktykujący katolik musi przyjąć, jeśli ich nie przyjmie, jest uznany jako nie katolik. Czyli godzi trochę w wolność ludzi. Co prawda, kościół nie każe nikomu, na siłę uczestniczyć na mszę świętą, ale na przykład, żeby wziąć rozwód kościelny trzeba przejść szereg komplikacji związanych z papierologia. Ja jako chrzescijanin nie mogę mieć nic do kościoła, ponieważ kościół pokazał Boga, pytanie filozoficzne, co by bylo jeśli kościol nie pokazywał ludziom Boga, albo co by bylo jeśli nie każdy musiał by chodzić na religię?. Twierdzę że nie wina jest instytucji tylko ludzi tam pracujacych, gdyby nie media, ludzkie błędy, a co za tym idzie nagłośnienie przez media spraw które pokazały że, księża sie zdążają tacy a nie tacy, ludzie nie uskuteczniali by buntów ani psychicznych ani fizycznych. Pytanie co z ofiarami, przeciez ofiara przemocy, pedofilskiej, która pokazał świat miała prawo upominać się o swoje. Jednak według mnie, takie sprawy nie powinny byc nagłaśniane w mediach dlatego, że cały Kościół nie moze też cierpieć przez jedną ofiarę. Oczywiście PiS to tylko PiS. Oni są głęboko "poryci". Kaczyński tak czy siak, jest swoistym dziwnym starszym Panem, ponieważ nie da się go ubrać w szaty Chrystusowe. Myslimy o Polaku, to myslimy o barwach Polski. Myslimy o chrześcijaństwie to myslimy o szacunku, tolerancji, i tak dalej. Gdzie w tym logika, co oni wyprawiaja. Mi się już takich spraw nie chce czytac, ale jest to ciekawe że świat, tak nie logicznie mysli. Jan Pawel2, to byl za mądry człowiek, on wiedział i przewidywał 2 razy szybciej sprawy, które inni przewidywali. Słowem wznosil pokój, ale on jest już tylko w sercach ludzi, a życie i Polska tworzy się sama, z różnymi scenariuszami. Jak już Jan Pawel2 prosił ich o spokoj, to po co go nie słuchają, w tym Rządzie, i gardzą LGBT, po to, żeby ludzie się bili na ulicach, a ludzie mieli o czym gadać.

    2 Cytuj

Odpowiedz