Forum » Myślenice

wybory

  • 5 sie 2020

    Ja zaś widzę rodzący się kult Kaczyńskiego.
    To już teraz świętość jak wyższy duchowny.
    Powiedzenie coś negatywnego o nim to profanacja i zamach na wiarę.
    Na razie ma pozycję równą z hierarchami.

    Może kiedyś zapragnie być ponad nimi i wzniesie się na wyżyny jak mocni monarchowie Europy i powie klerowi - dość.
    Wasze miejsce jest za ołtarzem. Klepać pacierze i słuchać pana.

    Jak na razie, żadnemu królowi polskiemu ta oczywistość nie wyszła.
    Kler rozdaje karty dalej. Ostatnio zgodził się na Dudę.

    7 1 Cytuj
  • 5 sie 2020

    To nie przedłużaj. Masz prawo do własnej opini, jak każdy.

    3 1 Cytuj
  • 6 sie 2020

    Apel do mężczyzn jeśli tu zaglądają o prawdziwie męską postawę

    MĘSKIE WYBORY 2020 - BILANS NARODU
    https://www.youtube.com/watch?v=IgmvLc3dMoY&feature=youtu.be

    1 Cytuj
  • 6 sie 2020
    jon snow napisał/a:

    To nie przedłużaj. Masz prawo do własnej opini, jak każdy.

    Prawo ma każdy jednak do dyskusji trzeba mieć też argumenty.

    3 5 Cytuj
  • 6 sie 2020
    jon snow napisał/a:

    Po 1 Wiwaldi, nie życzę, sobie ....

    Ale wiesz co myśle o twoich życzeniach ???
    tu masz resztę
    https://www.cda.pl/video/509254714/vfilm
    na pewno znajdziesz tam jakiś zgodny wątek
    :-)))

    3 10 Cytuj
  • 6 sie 2020
    jon snow napisał/a:

    Pisz o konkretach to się odniese

    odniese? co to za składnia? ale mniejsza z tym.
    Powiedz mi po co ty tu jesteś i gardłujesz? Jest tu kilkadziesiąt wątków i stron o tym samym. Było już. Po co to powielasz i jaki jest prawdziwy cel twoich wypocin tutaj?

    3 12 Cytuj
  • Anty 7 sie 2020

    https://www.press.pl/tresc/62789,_kasta_---nowy-serial-tvp

    W TVP powstanie serial codzienny "Kasta" o sędziach.
    Brakuje mi tu komentarza Bagietki, która milczy od 21 lipca i Mohikanina, który milczy od 23 lipca - może kochani włączycie się do dyskusji?

    https://mieszkancy.miasto-info.pl/8426

    https://mieszkancy.miasto-info.pl/12970

    6 1 Cytuj
  • 7 sie 2020

    Słyszałem , że budują dwie wyspy na Bałtyku dla tęczowych. Na jedną będą transportować po wyrokach lesbijki a na druga gejów.
    Maja być ogrodzone i pilnie strzeżone.
    Strzedz ich mają terytoriarsi.
    Każdy który użyje kolorów tęczy dla manifestacji niezadowolenia, może tam się w przyszłości znaleźć .

    2 2 Cytuj
  • 8 sie 2020

    Grubo z tym serialem. Mam kumpla, po studiach, a wierzy w każde słowo które z ust głównych polityków PiS-u oraz w TVP usłyszy...

    3 1 Cytuj
  • 8 sie 2020

    Vivaldi. Ja nie mam nic do Ciebie. Nie znam Cię prywatnie, i może lepiej niech tak pozostanie, no cheba że chciałbyś prywatnie porozmawiać o politycę, to ja jestem chętny zawsze. :). Nie chcę na Ciebie zsyłać jakiś prywatnych sugestii, czy określeń, które w gwarze politycznej są brzydkie i niestosowne typu np pisior. Nie zbytnio to kulturalne, tak samo przyznasz mi nie kulturalne jest używanie do ludzi o poglądach lewicowych stwierdzenia lewacy. To nie o to w tym wszystkim chodzi żeby sobie ubliżać czy znajdywać pole manewru do wzajemnego ubliżania. Szanujmy się życie jest krótkie. Nigdy nie wiadomo co będzie jutro, a licho wciąż czeka. Jesteś dla mnie obca osoba poglądy polityczne nas różnią nie szkodzi. Każdego coś różni murzyna też odróznisz od biał
    ego po kolorze jego skóry, Prawda?. No ale cheba nie będę go prześladował i biegał za nim po ulicy bo jest murzynem. Taki się urodził ma prawo żyć. Gorące dążę do tego że skoro osoby LGBT urodziły się takie jakieś nie jak inni. (Jak Wy to określacie), to też mają prawo żyć, no niestety. Ja w to wierzę. Na katechezę uczestniczyłem, w Boga prywatnie wierzę. Nie jest mi obcy obraz Boga, i nie wierzę ,że gdyby Jezus Chrystus miał okazję żyć w czasach obecnych, chciał by patrzeć na taką nagonkę w kierunku tych osób z otoczenia. Myślę że to nie na Jego cierniowe rany. Jak masz sumienie, własną wrażliwość, w jakimś stopniu ukształtowaną, tego nie wiem, nie znam, to pomyśl, że Ci ludzie też ją mają, nie sposób nie tworzyć manifestów, kiedy ich prawa naturalne są przez władze dotykane, naruszane, bądź dyskryminowane. Jest to atak na człowieczeństwo, prawa naturalne itp. Jak złapiesz Psa za ogon to możliwe, że Cię ugryzię, bo się broni, Ci ludzie też się bronią, są ssakami, tylko stworzeni na podobieństwo Boga. a tak po za tym ja nie lubię Kaczyńskich bo trochę historii przeczytałem. W szkole dobre rzeczy nauczyli mnie o Wałęsie, jeśli był tym Bolkiem, to nie wierze, że aż w tak złej mierze, jak go malują, bez przesady, nie wygląda aż na takiego diabła. Nie uwazam, żeby PiS lepiej rządził od kogo kolwiek. Uważam że prowadzą za agresywna polityke w Polsce, co przekłada się na prostesty uliczne, za bardzo matacza w śledztwach, i na tyle ile udaje mi się wyciągnąć wiadomości, nie raz o Rządzie nie widzę jakiś korzystnych wzmianek które mogły by mnie usytuować w takiej sytuacji żeby to dobrze oceniał. Ktoś tam napisał że Hołownia nie może być politykiem, ale dlaczego go skreślać,to nie jest papier ani żadna bezwartościowa rzecz, żeby go skreślać, tylko człowiek, dosyć wrażliwy empatyczny, w młodym wieku. Z myślą na przyszłość. Skoro życie się kończy czasy się zmieniają starsi odchodzą młodsi przychodzą, nie oznacza że trzeba pielęgnować tylko tych starszych. A najbardziej ośmiesza się ten co igra z czyjąś dumna wrażliwością która umieszcza w portalach społecznościowych jak Hołownia, przeciez nie rozpłakał się przy paczce chipsow, tylko przy czymś z punktu widzenia Prezydentury ważnym. Nie można tak szufladkować ludzi. Dla mnie to Kaczyński może by i było dobrym politykiem, ale nie bedzie, bo jest egocentrykiem, większym niż Tusk, a po za tym jest już starym wyga i powinien ustąpić. Tusk ustapil, Kaczyński też powinien. Pomimo tego fajnie z Wami pogawedzic.

    8 1 Cytuj
  • 8 sie 2020

    Mogę i ja dorzucić swój ogląd bieżącej polityki.
    Nie ma ideałów, tzn że ani Tusk ze swoją formacją nie czynił cudów ani Kaczyński ze swoją formacją cudów nie czyni.
    Każdy z nich działa w innych warunkach i Mazowiecki z Balcerowiczem i Kwaśniewski.
    Szczęściem naszym- Polaków jest to, że każdy odegrał znaczącą pozytywną rolę w budowie nowego państwa, tak że z najbiedniejszego kraju byłego bloku wschodniego, wyszliśmy na lidera.
    ( przed 1989 r z Rumuni przemycaliśmy wyroby skórzane, z Bułgarii olej słonecznikowy, z Czech żywność a z Węgier wszystko pozostałe, a ze wszystkich tych krajów przywoziliśmy dolary, złoty polski był fikcyjną walutą, niewymienialną w żadnym kraju, były bony żywnościowe do Bułgarii, które wymienione kelnerowi z 30% odstępnym na lewa, dawały możliwość dalszej zamiany u polskich koników w Bułgarii na dolary, lub przemycone do Turcji, służyły do zakupu kożuchów lub złotych pierścionków. Do Węgier, Jugosławii, wożony był towar gromadzony przez cały rok, kupowany w polowaniu, gdy natrafiono na taki towar np. w sportowym. To była codzienność. Ktoś może powiedzieć że Bułgarzy czy Rumuni żyli biedniej, ale ich bankowość była lepsza i ich waluty też.)
    Tak więc z kartek na żywność buty czy alkohol, całkowitej zapaści finansowej, z pustych sklepów, weszliśmy w kapitalizm.
    W tym kapitalizmie prezydentem był Jaruzelski a dopiero po nim Wałęsa, a armia Radziecka stacjonowała na ziemiach odzyskanych.
    Dzisiaj mamy inny kraj, ale to nie stało się przez jedną noc wyborczą, to nie był cud przemienienia.
    Ostatnie rządy, to nauka, jak spowodować aby media publiczne pracowały dla rządzących.
    Poprzedni rząd nie miał odwagi narzucenia swojej wersji propagandy TVP. Pracowała tam Danuta Holecka, Adrian Klarenbach i robili to z efektem zbliżonym do przekazu dzisiejszego, czyli pracowali dla obecnie rządzących.
    Premier Tusk korzystał z gościnności TVN, bo ta była mu bardziej przyjazna niż TVP.
    Dopiero w 2013 Klarenbacha odsunięto z TVP a Holecka pracowała do końca, pod koniec tamtych rządów w TV Polonia.
    I to był błąd tamtych rządów. Obecnie rządzący trochę przeginają z propagandą jednostronną, ale zasada jest słuszna. Rząd musi mieć swoje media, swoją tubę propagandową i to jest największy wkład obecnie rządzących w naukę rządzenia dla przyszłych rządzących.
    Poza tym, jeżeli obecnie nie robimy roboty Greckiej, czyli ukrywania faktycznego stanu finansów Państwa, i robienie kreatywnej polityki finansowej, i to wszystko nie pierdutnie jak w swoim czasie u Greków, to poza zaproszeniem kościoła do współrządzenia państwem,
    większych zastrzeżeń nie mam.
    Zawsze można powiedzieć, że zrobiłbym to czy owo inaczej, ale historycznie te 30 lat to znakomita robota-wszystkich, łącznie z Wałęsą. Wszystko w swoim czasie było potrzebne, nawet prezydentura Jaruzelskiego.
    Wydaje się, że najmniej dał ze siebie a najwięcej skorzystał kościół. Odzyskał część swojego feudalnego posiadania, rozwinął swoje struktury, nie poniósł żadnych kosztów, wręcz przeciwnie. Nie został rozliczony z udziału we współrządzeniu z komuną, ani za ukrywanie w swoich szeregach masy przestępców seksualnych i gospodarczych (przerzut przez kościół masy samochodów z zachodu bez cła i podatków we wczesnych latach wolnego państwa, itp.)

    4 1 Cytuj
  • 9 sie 2020

    Zgadza się, ale jeśli Kościół Katolicki jest w jakiś sposób odrębną instytucją w Polsce, ze swoimi filarami prawnymi. Udowodnienie im grzechów sprzed lat będzie mozolne, trudne, i czasem nawet nie możliwe.

    2 1 Cytuj
  • 9 sie 2020
    jon snow napisał/a:

    Zgadza się, ale jeśli Kościół Katolicki jest w jakiś sposób odrębną instytucją w Polsce, ze swoimi filarami prawnymi. Udowodnienie im grzechów sprzed lat będzie mozolne, trudne, i czasem nawet nie możliwe.

    Po co udowadniać grzechy z przed lat?
    Było, minęło, było na to społeczne przyzwolenie.
    Ale zamiast rewolucji francuskiej, robimy robotę Henryka VIII i podporządkowujemy kościół narodowi.
    Czyli ksiądz jest obywatelem, odpowiada przed polskim sądem, a kościelny sąd to sąd koleżeński. Rejestruje działalność jak każdy obywatel i płaci podatki na równych prawach.
    Forma podatku z rejestracją obrotów.
    Majątek kościoła musi mieć KRS.
    NIP, PIT.

    3 1 Cytuj
  • 9 sie 2020
    bono napisał/a:

    Słyszałem , że budują dwie wyspy na Bałtyku dla tęczowych. Na jedną będą transportować po wyrokach lesbijki a na druga gejów.

    taaaa a weź rozróżnij jedno od drugiego :-)))

    2 6 Cytuj
  • 9 sie 2020
    bono napisał/a:

    Po co udowadniać grzechy z przed lat?
    Było, minęło, było na to społeczne przyzwolenie.

    Nie przypominam sobie żebym komukolwiek "przyzwalał".na rozgrabienie Polski przez byłych sekretarzy i komunistycznych pociotów typu Bolko, Kluczyk I Tusek. Jeszcze sobie uchwalili "nową konstytucję" ktorą ratyfikował najwiekszy ochlejus PZPR - minister kultury i sportu k***wa jego mać ktory teraz za tantiemy z "prywatyzacji" kupuje sobie wille w najbogatszej dzielnicy Londynu.
    A reszta planktonu bije im brawo tak jak Ty.
    A widziałeś jaki Olek ma zagarek? Wróć.
    A widziałeś ostatnio Olka na żywo? A moze ten Twój sasiad widział?
    Błe, hłe, hłe!

    3 8 Cytuj
  • 9 sie 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Nie przypominam sobie żebym komukolwiek "przyzwalał".na rozgrabienie Polski przez byłych sekretarzy i komunistycznych pociotów typu Bolko, Kluczyk I Tusek. Jeszcze sobie uchwalili "nową konstytucję" ktorą ratyfikował najwiekszy ochlejus PZPR - minister kultury i sportu k***wa jego mać ktory teraz za tantiemy z "prywatyzacji" kupuje sobie wille w najbogatszej dzielnicy Londynu.
    A reszta planktonu bije im brawo tak jak Ty.
    A widziałeś jaki Olek ma zagarek? Wróć.
    A widziałeś ostatnio Olka na żywo? A moze ten Twój sasiad widział?
    Błe, hłe, hłe!

    Kwachu w piciu był jedynie czeladnikiem Głódzia.
    Jaki powinien mieć Olek zegarek Ruhla? W ogóle zegarka nie powinien mieć.
    A Duda jaki ma , bo nie śledzę zegarków, a dlaczego. bo jestem zdrowszy i żółć mi się nie przelewa.
    A o Tusku nic nie piszesz- zegarek, majątek, wille, konta-coś dziadziejesz.

    Gdyby Jarek zamiast ochrony, kupował za miesięczne koszty utrzymywania takiej , kupował co miesiąc zegarek. nawet kulczyka by przebił, i na wille w Londynie by miał i na jacht na morzu Śródziemnym.
    A Bolek jest krezusem? Jakaś firma, emerytura czy komuchy się na niego składają, SB? KGB? Bo nie wiem podaj szczegóły, bo widzę ze to twoje hobby .
    Sygnalizator?

    6 2 Cytuj
  • 10 sie 2020

    Dobra, ja bym chciał poznać konkretne dowody na rozgrabnienie Polski przez byłych sekretarzy i komunistycznych pociotow typu Bolko.

    5 2 Cytuj
  • 10 sie 2020
    jon snow napisał/a:

    Dobra, ja bym chciał poznać konkretne dowody na rozgrabnienie Polski przez byłych sekretarzy i komunistycznych pociotow typu Bolko.

    Nie dostaniesz, bo to taki krzykacz proletariusz.

    2 2 Cytuj
  • Janek Sal 10 sie 2020

    a ten 007 to por borewicz - bo to tez komuch podobno był ale czy z Myślenic???

    3 2 Cytuj
  • 11 sie 2020

    Fajnie się rozmawia o takich sprawach, ale żeby udowodnić swoje argumenty, chciałbym, żeby ktoś postawił tezę. Nie chcę, żeby ktoś podkładał linka do stron brukowych "spiskowiczów". Jeśli, ktoś był nie uczciwy, miał problemy z prawem. Na ogół stał przed sądem, prędzej czy później. No na przykład taki Nowak. Facet będzie w więzieniu udowodnili mu korupcję, a w zasadzie udowodnili organy do tego powołane, a co do dalszych postaci innych ludzi, którzy coś zrobili ale nie wiadomo gdzie, lepiej nie rozmawiać, bo po co. To już lepiej porozmawiać o historii.

    Cytuj
  • 11 sie 2020

    https://wiadomosci.onet.pl/kraj/slawoj-leszek-glodz-odchodzi-na-emeryture-ile-zarobi/h8mpsg3 To mi się podoba. Szanuję księży, ale nie zdawałem sobie sprawy z tego, że ich posługa dla Boga jest tyle warta. Naprawdę przerost treści nad formą (bez zazdrości).

    1 Cytuj
  • 11 sie 2020
    jon snow napisał/a:

    Jeśli, ktoś był nie uczciwy, miał problemy z prawem. Na ogół stał przed sądem, prędzej czy później.

    Albo wcale.
    Nie po to gwarantowali sobie "grubą kreskę" i nietykalność po "utracie" władzy żeby teraz za to odpowiadać. Bolko im wszystko umozliwił, przecież wygrywał seryjnie w totolotka a nawet go wybrali na pierwszego prezydenta po "odrodzeniu" po to aby poobsadzać swoich w sądach, wykupić za zlotówkę firmy państwowe na których zarobili miliardy. A teraz zasiadają dożywotnio w Sejmie, Parlamencie Europejskim, w kadrach kierowniczych polskich i białoruskich firm gazowych. I nikt ich nie jest w stanie za to rozliczyć.
    Więc teraz tego zacięcie bronią - Bolko pierwszy ze swoją akcją OTUA. I reszta kodowców którzy jak to zwykł pisać Viwaldi - skakać pod sądami.
    Historia kołem się toczy - Raz władzy przejętej nie oddamy. Jezeli tego nie rozumiesz, to nie mamy o czym rozmawiać.

    3 3 Cytuj
  • 11 sie 2020

    Ja Ci już mowiłem. Największą skalą prawdomówności i tego jak Bolko wszystkich poniszczył, są działania PiSu teraz przy kopalniach, poczytaj. Górnicy myśleli że przyjdzie Sasin, jak Matka Boża z nieba i ich odratuję, a tu dupa blada. Biznes is biznes. Nie było lepszych od gorszych i gorszych od lepszych w Polskich rządach byli tylko Ci co może trochę kłamali dla dobra narodu, i tacy którzy nie muszą kłamać i nić ukrywać bo i tak wszystko chrzanią w dobro narodu.

    1 Cytuj
  • 11 sie 2020
    jon snow napisał/a:

    Nie było lepszych od gorszych i gorszych od lepszych w Polskich rządach byli tylko Ci co może trochę kłamali dla dobra narodu, i tacy którzy nie muszą kłamać i nić ukrywać bo i tak wszystko chrzanią w dobro narodu.

    Ty, to tak jak Ostrowski trochę kłamał że jak wybudują ZUO to będziemy mieć tanie śmieci - dla dobra narodu.
    Efekt widać jak na obrazku - ani zysków dla gminy ani tanich śmieci ani nie jest czysto w mieście. A i jeszcze: Wałęsa, gdzie jest moje 100 milionów?

    2 2 Cytuj
  • 12 sie 2020
    jon snow napisał/a:

    Dobra, ja bym chciał poznać konkretne dowody na rozgrabnienie Polski przez byłych sekretarzy i komunistycznych pociotow typu Bolko.

    http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/

    wiem wiem zaraz będziesz tu płakał na ramieniu. Poczytaj najpierw to forum tam już masz wszystkie odpowiedzi od : "piniendzy nie ma i nie będzie" po temat Raciechowic.
    Wszystkie tematy są na tym forum poruszone ale wy w kółko to samo jak trole katarynki.

    a tak na szybko to bono zapytaj gdzie jest domolimt spod dróg tylko nie wiem czy będzie wiedział bo on do 2010 roku do Katowic jeździł lokalnymi drogami, Tusk mu nie powiedział że autostrada jest co prawda najdroższy odcinek na świecie ale to też do bono pytanie dlaczego http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/drogi/ kiedyś tu nawet tłumaczył dlaczego PO budowała najdroższe i zarazem najgorsze drogi w Europie, takie bez gwarancji wykonania i po roku do remontów. Dlaczego trzeba było mosty rozbierać?

    Bono ci też odpowie dlaczego najdroższa oczyszczania na świecie gówna wylała do Wisły a Rafałek drapał się raz po głowie raz po dupie i zastanawiał się którą taśma to skleić?
    http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/oczyszczalnia-sciekow-czajka/
    być może Bono wie gdzie jest reszta z tych pieniędzy noooo chyba że już "ich ni ma i nie będzie"
    Takich tematów jest miliony, ale trole moraliści znów zaczynają od katarynki : ale co ? ale pokaż mi? ale ja nie wiem? ale nie widziałem, ale tamto to trzeba odciąć i żyć do przodu.
    A gdzie byliście pilnować standardów wtedy skoro teraz was uruchomili?
    oj trole, trole.....

    1 4 Cytuj

Odpowiedz