Forum » Myślenice

klima

  • 11 cze 2011

    bardzo proszę o podanie sprawdzonego serwisu do klimatyzacji. nabicie+ sprawdzenie szczelności ile takie coś będzie kosztować?

    6 4 Cytuj
  • 11 cze 2011

    byłem w paru miejscach.I jestem zażenowany bo sprawa wygląda tak przyjedz nabijemy(200zł) przyjedz jutro sprawdzimy szczelność(50zł) znów nabijemy(200zł) jeśli ucieka "a ucieka na pewno bo nabijałem rok temu" to wymiana rurek lub zbiornika ( koszt?) także tacy są magicy!! a forum jest po to żeby pytać, udzielać odpowiedzi, i przestrzegać przed takimi naciągaczami!!!!

    7 Cytuj
  • Jacek Prokocki 11 cze 2011

    [quote=ksgrzes] [/quote]
    Widzę tutaj błędne rozumowanie - nabicie + sprawdzenie szczelności.
    Prawidłowo powinno to wyglądać tak:
    1. Sprawdzenie szczelności nadciśnieniem azotu.
    2. Usunięcie ewentualnych nieszczelności.
    3. Napełnienie układu czynnikiem (można dodać barwnik UV do oleju, przy większych urządzeniach nie zalecane i można przez to stracić gwarancję).

    Poza tym w układach klimatyzacji samochodowej nie istnieją układy całkowicie szczelne. W sprężarce samochodowej występuje "dławica" która uszczelnia wyjście wału napędowego. Są to dwa pierścienie które są dociskane do siebie i smarowane olejem z układu. Gdy klima jest dłuższy czas nie używana olej "wysycha" pierścienie zaczynają trzeć o siebie wzajemnie bez smarowania i pojawiają się rysy na gładziach, które stwarzają drogę ucieczki czynnika. Dlatego wszyscy producenci samochodów zalecają włączanie klimy nawet w zimie minimum na 15 minut co 2 tygodnie.

    4 1 Cytuj
  • 11 cze 2011

    Witam
    moge wam polecić zakład na ul. 3-go maja na górnym przedmieściu Dominika Szczurka. Miałem problem z klimą, nabili mi ją gazem z jakimś olejem który świeci chyba w UV i kazali wrócić za 2-3 dni. Po tym czasie znaleźli usterkę. Okazało się, że koszt nabicia i naprawy to 300 zł. W tym miesiącu naprawa odpada więc powiedzieli, że nie ma problemu odpompowali wcześniej nabity gaz. Za samo sprawdzenie i za jazdę przez 3 dni z klimą nic nie zapłaciłem. W każdym razie polecam. Kolesie mają uczciwe podejście do klienta

    2 4 Cytuj
  • Jacek Prokocki 11 cze 2011

    [quote=xxx] Za samo sprawdzenie i za jazdę przez 3 dni z klimą nic nie zapłaciłem. [/quote]

    Ciekawe.
    Potwierdź te słowa jak usuniesz usterkę.

    Cytuj
  • 12 cze 2011

    [quote=Dysydent] ksgrzes napisał/a:
    Widzę tutaj błędne rozumowanie - nabicie + sprawdzenie szczelności.
    Prawidłowo powinno to wyglądać tak:
    ok ok dziękuje za naukę. nie jestem w mechanice mądry więc opisuje tak jak ja to widzę. ale dzięki za info

    1 Cytuj
  • 12 cze 2011

    Osobiście nabijałem klimę w różnych miejscach w Myślenicach. Wszędzie sprawdzają szczelność. Co do ceny usługi to zależy od serwisu, im bardziej znany tym drożej. Tak np. GUM SERWIS ok 180zł a warsztat na końcu ul Średniawskiego prawie pod Bysiną gdzie kończy się asfalt ok 120zł. Co prawda są to ceny z przed trzech lat.

    1 2 Cytuj
  • 13 cze 2011

    CENA NAPEŁNIENIA KLIMATYZACJI ZALEŻNA JEST OD UBYTKU GAZU. A TAKIE PIERDOŁY, ŻE GDZIEŚ TANIEJ A GDZIEŚ DROŻEJ TO MIĘDZY BAJKI SOBIE MOŻNA WSADZIĆ. NO CHYBA, ŻE JAKIŚ PSEUDO SERWIS WCISKA KLIENTOM KIT I NIE NABIJA PRAWIDŁOWEJ ILOŚCI CZYNNIKA, BO SAM CZYNNIK SAM W SOBIE JEST DROGI.

    Cytuj
  • 13 cze 2011

    Jest dokładnie tak jak pisze Dysydent. Klimę nabijałem kilka lat temu w Gum Serwisie oraz 2 lata temu u Darka Mitany na Bysinie. Nie jest to żadna filozofia. Podłącza się urządzenie do instalacji samochodu i reszta leci samo, a na końcu pokazuje ilość czynnika który dodano do układu.

    Do czyszczenia klimatyzacji i całego układu nawiewu samochodu polecam ozonowanie. Urządzenia tego typu można kupić za niewielkie pieniądze na Allegro i można je wykorzystywać nie tylko do zabijania bakterii, grzybów i nieprzyjemnych zapachów w aucie ale i domu do odkażania i co najważniejsze nie szkodliwe i pewne.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz