Forum » Myślenice

Olimplan - światłowód

  • 10 sty 2021

    Czy korzysta ktoś z Was z usług firmy Olimplan? Chodzi o internet światłowodowy w Myślenicach, a najlepiej w okolicach Borzęty. Jakie są Wasze doświadczenia i jakość internetu? Dzieki

    2 Cytuj
  • 10 sty 2021

    korzystam lata z ich usług i jestem zadowolony, może raz trafiła się awaria ale błyskawicznie usunięta. Co prawda właściciel trochę gburowaty ale w sumie firma ok.

    2 Cytuj
  • 10 sty 2021

    Zastanawiają mnie te liczne negatywne opinie na google. A nie chce ryzykować 2 lat umowy z internetem z którego nie będę mógł korzystać.

    Cytuj
  • 10 sty 2021
    Nowy_user napisał/a:

    Zastanawiają mnie te liczne negatywne opinie na google. A nie chce ryzykować 2 lat umowy z internetem z którego nie będę mógł korzystać.

    człowiek ma to do siebie, że jak coś jest ok to o tym nie pisze, a robi to dopiero wtedy gdy coś nie działa. Radiówek nigdy bym od nikogo nie brał bo to syf. Światłowód to inna bajka.

    2 Cytuj
  • 10 sty 2021

    Ja korzystam z opcji światłowodowej pod 4 adresami w miejscowościach Czechówka, Zakliczyn.

    Wszystko działa świetnie, prędkość deklarowana jest zgodna. Co najważniejsze oferują upload jako 1/4 download, a nie jak np. Fiberlink 1/10. Akurat dla mnie upload był bardzo ważny, bo robię transmisje po ich łączu jak i pracuje na co dzień w chmurze.

    Na przestrzeni 1.5 roku użytkowania jedynie problemem były ostatnie DDOS na ich usługi, co powodowało problemy. Lecz z tego co dostałem do informacji na email zakupiono nowe urządzenia jak i dodatkowe rozwiązania programistyczne, aby problem rozwiązać, albo też szybko likwidować. Też i to się potwierdziło, wszystko zaczęło poprawnie działać.

    Co najważniejsze, trzeba pytać o opinie internetu światłowodowego jeśli taki się chce. Znam sporo osób co korzysta jeszcze z technologii radiowej i na bazie tejże usługi wystawiają opinie. W przypadku światłowodu jestem bardzo zadowolony.

    Opinie Google jak to opinie w każdej branży, trolli nie brakuje. Zwłaszcza, gdy na lokalnym rynku jest sporo takich przedsiębiorstw: Fiberlink, Toofiber, InetCentrum i pewnie jeszcze inni się znajdą.

    Usterki zgłaszam zazwyczaj na SMS jeśli jakieś są, co też dla mnie jest wygodne. Jak mieliśmy problemy z transmisją to fachowo dostaliśmy raporty z działania usług, które pomagały w detekcji problemów z działaniem, a także wsparcie techniczne co może być przyczyną. System poleceń również mi się przydał, bo gdy Twój znajomy zainstaluje ich usługi i powie, że to dzięki Tobie, a Ty zgłosisz się do nich, wówczas dostaniesz internet przez 1 miesiąc za 1 zł. Skorzystał już 3 razy jak dobrze pamiętam.

    Dla podsumowania, po 1.5 roku mogę ich polecić, lecz tylko w kwestii światłowodu, bo z tego korzystam. :) Jeśli aktualnie używasz radia, albo LTE albo inne cuda, to niezależnie jaką firmę weźmiesz, która ma światłowód to będziesz zadowolony, wszystko finalnie i tak obsługuje zapewne Orange :)

    1 2 Cytuj
  • 11 sty 2021
    dirty_affair napisał/a:

    Olimplan, mam i nie mogę doczekać się końca umowy. 2 dni dzwoniłem na podane numery żeby zgłosić awarie, w końcu się dodzwoniłem i szanowny Pan stwierdził że według niego internet jest sprawny.......Nie polecam nikomu, jak już podpisze się umowę maja klienta głęboko w dupie.

    U mnie było prawie identycznie. Szczęśliwie (nie bez trudności oraz przy dużej dozie nieprzychylności) umowa po wypowiedzeniu już dawno zakończona.

    1 Cytuj
  • 11 sty 2021

    @vivaldi, @dirty_affair macie swiatlowod czy radiowke?

    1 Cytuj
  • 11 sty 2021

    Światłowód.

    1 Cytuj
  • 11 sty 2021

    Proszę o nie usuwanie mojej opinii nt dostawcy internetu Olimplan, nie jest obraźliwa a opisuje faktyczną niska jakakość usługi i podejście do klienta po podpisaniu umowy.
    Firma założyła mi Internet, zapłaciłem za ich sprzęt a teraz tłumacza się niską prędkością i zapchanym łączem zbyt dużą liczbą użytkowników w okolicy. Że niby mam sobie bezpośrednio kablem podłączyć komputer. Tylko że poza komputerem bezprzewodowo chce korzystać z internetu co najmniej jeszcze 4 osoby. Gdybym wiedział że muszę przez 2 piętra prowadzić kabel do komputera to w życiu nie podpisałbym z nimi umowy. Jak chcieli podpisać umowę to potrafili przyjeżdżać 2x dziennie.

    1 Cytuj
  • 11 sty 2021
    dirty_affair napisał/a:

    Proszę o nie usuwanie mojej opinii nt dostawcy internetu Olimplan, nie jest obraźliwa a opisuje faktyczną niska jakakość usługi i podejście do klienta po podpisaniu umowy.
    Firma założyła mi Internet, zapłaciłem za ich sprzęt a teraz tłumacza się niską prędkością i zapchanym łączem zbyt dużą liczbą użytkowników w okolicy. Że niby mam sobie bezpośrednio kablem podłączyć komputer. Tylko że poza komputerem bezprzewodowo chce korzystać z internetu co najmniej jeszcze 4 osoby. Gdybym wiedział że muszę przez 2 piętra prowadzić kabel do komputera to w życiu nie podpisałbym z nimi umowy. Jak chcieli podpisać umowę to potrafili przyjeżdżać 2x dziennie.

    Rozumiem, że przez 2 piętra ciągniesz sygnał bezprzewodowo? Słaba prędkość to jaką uzyskujesz?

    Cytuj
  • 11 sty 2021
    nexi napisał/a:

    Rozumiem, że przez 2 piętra ciągniesz sygnał bezprzewodowo? Słaba prędkość to jaką uzyskujesz?

    Teraz przez jedno, mam w centralnym miejscu ustawiony ruter, jakieś tam ich urzadzenia, ale nie pomogło. Nie powiem Ci jaką prędkość w tym momencie mam, jestem poza Myślenicami.
    Internet bezprzerwy sie rozłącza, czego doświadczyłem na video konferencjach. Dzwoniłem do nich o pomoc ale, zapomnij dostałem poradę żebym sobie komputer kablem podłączył. Nie jestem informatykiem, place za usługę i oczekuję, że to za co płacę działa, jeśli coś jest nie tak, to wcale nie muszę się na tym znać, oni są dostawcą usługi. Na Google opinie pokrywają się z moimi doświadczeniami. 10 lat miałem Neostradę i nie wiem po co zmieniłem. Chyba w tym roku kończy mi sie umowa :)

    2 2 Cytuj
  • 15 sty 2021
    Nowy_user napisał/a:

    Czy korzysta ktoś z Was z usług firmy Olimplan? Chodzi o internet światłowodowy w Myślenicach, a najlepiej w okolicach Borzęty. Jakie są Wasze doświadczenia i jakość internetu? Dzieki

    Korzystam z internetu Olimplanu (światłowód oczywiście) w Borzęcie i bardzo miłe zaskoczenie. Firma bardzo pozytywnie zaskakuje i w pełni wywiązała się z danego słowa - w przeciwieństwie do Fiberlinka, który wprost wypiął się na Borzęte :)
    Bardzo długi odcinek instalacji nie stanowił dla nich żadnego problemu, a jakoś usług jest bardzo dobra (poza problemami związanymi z awarią, którą udało się już naprawić).
    Prędkości deklarowane na umowie są w pełni osiągalne na łączu.

    3 3 Cytuj
  • Jerzy Wójcik 10 cze 2022
    Konto usunięte napisał/a:

    Proszę o nie usuwanie mojej opinii nt dostawcy internetu Olimplan, nie jest obraźliwa a opisuje faktyczną niska jakakość usługi i podejście do klienta po podpisaniu umowy.
    Firma założyła mi Internet, zapłaciłem za ich sprzęt a teraz tłumacza się niską prędkością i zapchanym łączem zbyt dużą liczbą użytkowników w okolicy. Że niby mam sobie bezpośrednio kablem podłączyć komputer. Tylko że poza komputerem bezprzewodowo chce korzystać z internetu co najmniej jeszcze 4 osoby. Gdybym wiedział że muszę przez 2 piętra prowadzić kabel do komputera to w życiu nie podpisałbym z nimi umowy. Jak chcieli podpisać umowę to potrafili przyjeżdżać 2x dziennie.

    "zapłaciłem za ich sprzęt"

    - sprzęt elektroniczny / końcowy zawsze wydzierżawiamy zapłacił Pan za wykonanie przyłącza, a połowę kosztów co najmniej bierzemy na siebie, routerów WiFi nie instalujemy właśnie z powodu takich sytuacji,

    "tłumacza się niską prędkością i zapchanym łączem zbyt dużą liczbą użytkowników w okolicy"

    - chodziło o WiFi w zabudowie osiedlowe lub w blokach wielorodzinnych to znany problem na radiu WiFi, na kablu nigdy na łączu światłowodowym takie problemy nie istnieją,

    "Gdybym wiedział że muszę przez 2 piętra prowadzić kabel do komputera to w życiu nie podpisałbym z nimi umowy"

    - co ma piernik do wiatraka, co ma przyłącze co ma wspólnego z instalacją wewnętrzną klienta ??

    "co do tego co Pan napisał (w poprzednim poście), że się nie zna i od nas oczekiwał"

    - router WiFi to urządzenie konfigurowalne i należało by przeczytać co najmniej instrukcje obsługi, to że wszyscy obok używają "bezmyślnie" niczego nie usprawiedliwia, a wręcz przeciwnie powoduje problemy. Nikt nigdzie nie napisał że trzeba się ograniczać do WiFi. Co oczywiście nie znaczy, że nie można używać.

    3 5 Cytuj
  • 13 cze 2022

    Podbicie tematu przez firmę w celu wzbudzenia zainteresowania? Jeśli nie to faktycznie fatalnie świadczy o PR proklient jeśli odpowiedź po .....1,5 roku :-)))

    5 1 Cytuj

Odpowiedz