Forum » Myślenice

Z cyklu złote myśli Burmistrza Jarosława Szlachetki

  • 20 sty 2021

    W sieci można znaleźć artykuł Głos24 dotyczący obniżek cen ścieków w gminie Myślenice w roku 2020. Jest w nim wypowiedź Burmistrza następującej treści;
    "Obniżka opłat za dostarczenie wody oraz odbiór nieczystości to dobra informacja dla każdej rodziny w naszej gminie. Już w kampanii wyborczej zapowiadałem, że obniżka kosztów dla mieszkańców jest dla mnie jednym z priorytetów i cieszę się, że udaje nam się je realizować. Zwłaszcza w trudnych czasach pandemii koronawirusa musimy szczególnie dbać o domowy budżet. Wierzę, że w kolejnych latach będziemy mogli wciąż wspierać naszych mieszkańców – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice." Tyle cytatu.
    Pamiętać należy, że mowa jest o obniżce z 9,1 zł do 8,9 zł za kubik - czyli... 20 groszy, tj. ok, 2,2%. Znamienne jest również stwierdzenie: "...KAŻDEJ rodziny". Pan Burmistrz jako KAŻDĄ rodzinę uważa, jak rozumiem, również kilkaset rodzin w gminie, które nie są podpięte do sieci kanalizacyjnej - bo jej nie mają. Dla nich też jest to dobra informacja? Zatem KAŻDA rodzina czy też nie KAŻDA rodzina Panie Burmistrzu? Jest jeszcze jeden drobny szczegół. Wspomniane kilkaset rodzin, które wywożą ścieki z szamb szambiarkami MZWiK spotkała w tamtym roku podwyżka ze 130zł za wywóz do 180zł za wywóz (szambiarka 6 kubików). Łatwo policzyć skalę procentową podwyżki w stosunku do obniżki jaką chwali się Burmistrz.

    23 5 Cytuj
  • Janek Sal 21 sty 2021

    właśnie tak widzi to burmistrz Szlachetka - okulary za słabe czy horyzont za daleko .
    Czubek własnego nosa - sukces ,sukces a ze nie do konca prawdziwy to tez sukces ,

    23 2 Cytuj
  • Janek Sal 21 sty 2021

    \Dołozę mały kamyk do ogródka -
    niechcący dzisiaj około 8,30 byłem świadkiem tego co nastąpi pewnie dzis wieczór w tvpis a może już było -
    Naprzeciwko Marimex u ekipa tvp kręcić cos miała bo sie ustawiali z kamerami a w pobliżu niecierpliwie kręcił sie nasz burmiszcz Jarosław zbaw Myślenice z kartką którą czytał i powrtarzał - pewnie odpowiadał sobie na zadane wczesniej pytania . No cóż- jak powiedział wczoraj doradca PAD nie wszyscy mogą występowac w tvp
    ten miszcz to tak celowo

    24 5 Cytuj
  • 21 sty 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    \Dołozę mały kamyk do ogródka -
    niechcący dzisiaj około 8,30 byłem świadkiem tego co nastąpi pewnie dzis wieczór w tvpis a może już było -
    Naprzeciwko Marimex u ekipa tvp kręcić cos miała bo sie ustawiali z kamerami a w pobliżu niecierpliwie kręcił sie nasz burmiszcz Jarosław zbaw Myślenice z kartką którą czytał i powrtarzał - pewnie odpowiadał sobie na zadane wczesniej pytania . No cóż- jak powiedział wczoraj doradca PAD nie wszyscy mogą występowac w tvp
    ten miszcz to tak celowo

    Jesli obok marimexu, to pewnie będą zapowiadali przebudowę skrzyżowania, tam docelowo ma być węzeł, bezkolizyjne skrzyżowanie i teoretyczne wpięcie nowej S7 z Krakowa do Myślenic.

    13 1 Cytuj
  • 22 sty 2021

    No i faktycznie jest:

    https://m.facebook.com/photo.php?fbid=2964804560419351&id=1547908532108968&set=a.1653631514870002&source=54&refid=13&__tn__=%2B%3E

    Znamienne - z tyłu Zakopianka ładnie odśnieżona na na gminnej w śniegu stoją:)

    13 2 Cytuj
  • 23 sty 2021
    erni281 napisał/a:

    W sieci można znaleźć artykuł Głos24 dotyczący obniżek cen ścieków w gminie Myślenice w roku 2020. Jest w nim wypowiedź Burmistrza następującej treści;
    "Obniżka opłat za dostarczenie wody oraz odbiór nieczystości to dobra informacja dla każdej rodziny w naszej gminie. Już w kampanii wyborczej zapowiadałem, że obniżka kosztów dla mieszkańców jest dla mnie jednym z priorytetów i cieszę się, że udaje nam się je realizować. Zwłaszcza w trudnych czasach pandemii koronawirusa musimy szczególnie dbać o domowy budżet. Wierzę, że w kolejnych latach będziemy mogli wciąż wspierać naszych mieszkańców – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice." Tyle cytatu.
    Pamiętać należy, że mowa jest o obniżce z 9,1 zł do 8,9 zł za kubik - czyli... 20 groszy, tj. ok, 2,2%. Znamienne jest również stwierdzenie: "...KAŻDEJ rodziny". Pan Burmistrz jako KAŻDĄ rodzinę uważa, jak rozumiem, również kilkaset rodzin w gminie, które nie są podpięte do sieci kanalizacyjnej - bo jej nie mają. Dla nich też jest to dobra informacja? Zatem KAŻDA rodzina czy też nie KAŻDA rodzina Panie Burmistrzu? Jest jeszcze jeden drobny szczegół. Wspomniane kilkaset rodzin, które wywożą ścieki z szamb szambiarkami MZWiK spotkała w tamtym roku podwyżka ze 130zł za wywóz do 180zł za wywóz (szambiarka 6 kubików). Łatwo policzyć skalę procentową podwyżki w stosunku do obniżki jaką chwali się Burmistrz.

    erni281 jaka obniżka ceny ścieków? Dałeś się nabrać na ich propagandę sukcesu, a fakty są następujące:
    W taryfach zatwierdzonych przez poprzedników Szlachetki cena ścieków w roku 2020 wynosiła 8,0 zł za kubik. Prezes Burda powołana przez Szlachetkę po paru miesiącach złożyła nowy wniosek taryfowy i podniosła w nim cenę ścieków na 8,9 zł za kubik pomimo obietnic wyborczych Szlachetki. A zatem doliczając do tego VAT cena ścieków dzisiaj jest o złotówkę większa niż była w zatwierdzonych wcześniej taryfach. Podobnie było w roku 2019 gdzie zatwierdzona cena ścieków wynosiła 8,22, a prezes Burda podniosła ją na 9,1 zł za kubik. Jak więc widać z powyższych faktów cenę ścieków w Myślenicach podniesiono mieszkańcom o złotówkę ( 11 % ) w stosunku do już wcześniej zatwierdzonej ceny.
    Temat jest tak wstydliwy dla burmistrza i prezeski, że nawet o nim nie wspominają, bo jak wytłumaczyć mieszkańcom 11% podwyżki ceny ścieków w zmienionych przez nich taryfach jeśli się obiecywało obniżki opłat??? Dodaj sobie do tego jeszcze podwyżkę cen śmieci o 80% i mamy prawdziwy obraz zarządzania naszą gminą.

    23 3 Cytuj
  • Janek Sal 24 sty 2021

    pewnie sam siebie straszył zeby wzbudzić sensację

    18 3 Cytuj
  • 25 sty 2021

    bill, dzięki z to podliczenie. Ja jestem z rodziny nie KAŻDEJ tj. korzystającej z szambiarki, czyli burmistrzowy drugi albo nawet trzeci sort:) dlatego też nie jestem na bieżąco z tymi opłatami. Zacytowałem tylko wypowiedź, jak widać było, bez przesadnego entuzjazmu. Jeśli faktycznie jest tak jak piszesz, to oznacza, że nie tylko fragment, ale cała ta wypowiedź burmistrza mija się z prawdą. Właśnie dlatego też proponuję o tym mówić. Jak najwięcej i jak najgłośniej.

    8 2 Cytuj
  • Janek Sal 26 sty 2021

    Nie wiem czy to nie fake news - ale takie cóś doczytałem - koalicja Wielkiej Orkiestry z naszym Jarosław zbaw Myslenice - w licytacji jest kolacja właśnie z Jarosławem- może ktoś coś wie . - i bedą jeść w maskach czy w przyłbicach . i kto płaci za ten zaszczyt a menu jakie ? ośmiorniczki?

    6 3 Cytuj
  • 27 sty 2021

    Ten blog, pozwala krytykować przedstawiciela obecnego trendu politycznego.
    Korzystajcie, bo w pozostałych pozycjach podobne treści na temat obowiązującego programu politycznego, są usuwane .
    Na miastoinfo też zagościła ”polonizacja”
    mediów.
    Ja się wypisuję, bo nie potrafię pisać laudacji dla obecnego trendu politycznego.

    6 5 Cytuj
  • 27 sty 2021
    bono napisał/a:

    Ten blog, pozwala krytykować przedstawiciela obecnego trendu politycznego.
    Korzystajcie, bo w pozostałych pozycjach podobne treści na temat obowiązującego programu politycznego, są usuwane .
    Na miastoinfo też zagościła ”polonizacja”
    mediów.
    Ja się wypisuję, bo nie potrafię pisać laudacji dla obecnego trendu politycznego.

    Bono a poza podcinaniem sobie żył co wpis i gaszenie światła, jątrzenie, gry na emocjach to coś potrafisz?

    7 10 Cytuj
  • 28 sty 2021

    A mi się podoba miasto-info. Można nawet grube teksty pisać, oczywiście kulturalnie i nie usuwają wpisów. Szacunek Redakcjo:)

    5 6 Cytuj
  • 29 sty 2021
    bono napisał/a:

    Ja się wypisuję, bo nie potrafię pisać laudacji dla obecnego trendu politycznego.

    Nara! Nikt za tobą płakał nie będzie ?

    7 10 Cytuj
  • mirek@ 29 sty 2021

    W temacie złotych myśli nie może zabraknąć wypowiedzi sekretarza bo niebawem to beda klasyki:

    " Może pan iść do toalety, jak pan nie może tego słuchać"

    "Niech pan patrzy na swoje maniery, a nie na moje"

    "Mówi pan o chamstwie a sam się pan podobnie zachowuje, a styl pana wypowiedzi chyba każdy słyszy"

    "Niczym pan nie zaskoczył, bo powtarza pan to samo za każdym razem i myślę, że nic mądrzejszego pan nie wymyśli"

    "(…) Niechże pan nie cytuje statutu którego pan nie rozumie, niechże się pan zlituje nad nami. "

    zrodlo: https://miasto-info.pl/myslenice/27417,myslenice-awantura-radnych-o-zasniezone-chodniki-moze-pan-isc-do-toalety-kontra-chamstwo-i-brak-kultury.html

    9 2 Cytuj
  • 29 sty 2021
    Bolek napisał/a:

    Nara! Nikt za tobą płakał nie będzie ?

    Wiem.
    Bo tacy jak ty "spolonizowali" to forum, i redakcja musiała się poddać.
    Pisz dalej te laudacje (mowy pochwalne), dla jedynie słusznej władzy.
    Inne teksty, jak w zaprzyjaźnionych monarchiach jednopartyjnych,
    nie będą przez władców tolerowane.
    To taki rodzaj nowoczesnej prawicy. Pozostała część społeczeństwa to komuchy i zdrajcy, uzurpatorzy, bezbożnicy.
    I tak pewnie pozostanie, do kolejnej rewolucji.
    Ja też zamierzam się do PiS zapisać, dla świętego spokoju. Ale to będzie taki wybór,
    jak wymuszona przynależność do PZPR w minionym ustroju.
    Wtedy mówiono -przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy i radziecki.
    Myślę że historia zatoczy koło, przynajmniej dla moich dzieci.
    Komuna w latach 60- tych przez proletariat też była przyjmowana z nadzieją.

    7 7 Cytuj
  • 29 sty 2021
    klisdis napisał/a:

    A mi się podoba miasto-info. Można nawet grube teksty pisać, oczywiście kulturalnie i nie usuwają wpisów. Szacunek Redakcjo:)

    Hmm, mi wielokrotnie usuwali posty

    6 Cytuj
  • mysleniczaninzdziada 29 sty 2021
    gwidoniusz napisał/a:

    Hmm, mi wielokrotnie usuwali posty

    I bardzo dobrze sam wielokrotnie zgłaszałem mnóstwo wulgarnych i obrażających innych wpisów. Chociaż jak dla mnie to powinni więcej tego wycinać

    5 6 Cytuj
  • Janek Sal 29 sty 2021
    bono napisał/a:

    Wiem.
    Bo tacy jak ty "spolonizowali" to forum, i redakcja musiała się poddać.
    Pisz dalej te laudacje (mowy pochwalne), dla jedynie słusznej władzy.
    Inne teksty, jak w zaprzyjaźnionych monarchiach jednopartyjnych,
    nie będą przez władców tolerowane.
    To taki rodzaj nowoczesnej prawicy. Pozostała część społeczeństwa to komuchy i zdrajcy, uzurpatorzy, bezbożnicy.
    I tak pewnie pozostanie, do kolejnej rewolucji.
    Ja też zamierzam się do PiS zapisać, dla świętego spokoju. Ale to będzie taki wybór,
    jak wymuszona przynależność do PZPR w minionym ustroju.
    Wtedy mówiono -przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy i radziecki.
    Myślę że historia zatoczy koło, przynajmniej dla moich dzieci.
    Komuna w latach 60- tych przez proletariat też była przyjmowana z nadzieją.

    Nie rób tego -nie zapisuj sie - jak w gówno wdepniesz smród do konca życia sie ciągnie -

    7 2 Cytuj
  • 29 sty 2021

    W mojej korporacji mój szef jest nawiedzonym pisorem, a redukują etaty, więc jak za komuny muszę się wkupić.

    5 5 Cytuj
  • 29 sty 2021
    bono napisał/a:

    W mojej korporacji mój szef jest nawiedzonym pisorem, a redukują etaty, więc jak za komuny muszę się wkupić.

    bono napisał/a:

    W mojej korporacji mój szef jest nawiedzonym pisorem, a redukują etaty, więc jak za komuny muszę się wkupić.

    Każdy wybiera co dla niego najlepsze albo tak mu się wydaje Bono, niezależnie od systemu tylko od człowieka i jego kręgosłupa moralnego. Z drugiej jednak strony, tonący i brzytwy się chwyta...

    6 1 Cytuj
  • 29 sty 2021
    bono napisał/a:

    To taki rodzaj nowoczesnej prawicy. Pozostała część społeczeństwa to komuchy i zdrajcy, uzurpatorzy, bezbożnicy.

    Do niedawna coś tam bluzgałeś na prawicę o ciemnogrodzie, debile, płaskoziemcy a dzisiaj to ? Pisałeś o dzieleniu społeczeństwa a co ty teraz robisz?

    bono napisał/a:

    W mojej korporacji mój szef jest nawiedzonym pisorem, a redukują etaty, więc jak za komuny muszę się wkupić.

    bono nic ci to nie da, kręgosłupa moralnego nie zmienisz, zawsze będziesz wyczuwalny ;-) kłamstwa mają to do siebie, że najczęściej doganiają kłamiącego i wtedy ten nie wie już w który piasek łeb schować......ale dupsko takiemu strusiowi zawsze wystaje :-)

    4 7 Cytuj
  • Anty 29 sty 2021
    bono napisał/a:

    W mojej korporacji mój szef jest nawiedzonym pisorem, a redukują etaty, więc jak za komuny muszę się wkupić.

    W korporacjach nie zatrudniają kogoś kto nie zna matematyki na poziomie 3 klasy szkoły podstawowej i kolejności wykonywania działań.
    Szanujmy się

    5 3 Cytuj
  • 30 sty 2021

    Przypomina mi się historia; "szalachta na koń, wróg u granic" i ruszyli w te pędy. W międzyczasie jedni się pokłócili, drudzy obrazili, inni pobili a jeszcze inni pozabijali i wroga nawet nie doszli. Mamy dwójkę Starosta i Burmistrz, czy nie wystarczy że już ci dwaj się nie mogą dogadać?. Czy my między sobą musimi też się naparzać?. Każdemu pasuje albo jeden albo drugi, albo żaden. Ale są wybrani w wyborach demokratycznych. I nie powiem teraz jak wielu, że demokracja choć nie doskonała, to nie ma na świecie nic lepszego. Bo jest. Dla mnie mądry król, wybrany nie demokratycznie, jest zdecydowanie lepszy niż głupek z wyboru większości. Chodzi o to, żeby tym dwóm panom wytykać błędy, punktować minusami (a nawet plusami, jak coś dobrego robią) i próbować, żeby zrozumieli, że ludzie cały czas patrzą im na ręcę i nie może być łatwo robić z nas idiotów - jak z tą ceną za ścieki. A nie naparzanka wewnętrza. Który z nas nie chce dobra Polski i Myślenic....?

    6 Cytuj

Odpowiedz