Forum » Myślenice

Szczepienie p/covid

 • 15 wrz 2021
  Vivaldi napisał/a:

  A po co komu szczepionka jak jest ozdrowieńcem i ma od cholery przeciwciał.

  Ściśle mówiąc znalazłam na stronie narodowego programu szczepień że ozdrowieńcom zaleca się odczekanie bodaj 3-6 miesięcy przed zaszczepieniem. Szkoda tylko że nie mówi się tego głośno w mediach, bo od niektórych lekarzy doszły mnie wieści ze szczepienie osoby z wysokim poziomem przeciwciał nabytych po chorobie jest dla niej wręcz groźne.

  Co do samych szczepionek: znajomi zaszczepieni dwoma dawkami (pierwsza w maju) zachorowali teraz ciężko na covida. Obydwoje (mąż i żona) są tuż po pięćdziesiątce i nie mieli żadnych chorób ryzyka, byli sprawnymi ludźmi. Wiem że to nie reguła, ale warto takie przypadki zacząć w końcu liczyć. Obydwoje mają po 40 stopni gorączki i pozytywne testy, wczoraj wieczór mąż trafił do szpitala pod tlen. Jeszcze nie mam wieści jaki jest jego stan dzisiaj.

  14 4 Cytuj
 • 18 wrz 2021

  Wciąż jestem w zadziwieniu dlaczego tak ważnych informacji nie podają nasi doradcy rządowi:

  "Izrael. 59 proc. pacjentów Covid w szpitalach jest po 2 dawkach

  Ponad połowa z 514 pacjentów hospitalizowanych w Izraelu z powodu ciężkiego przebiegu choroby Covid-19 w połowie sierpnia była w pełni zaszczepiona – poinformował portal beckershospitalreview.com powołując się na magazyn Science i oficjalne dane największej organizacji zarządzającej opieką zdrowotną w Izraelu.
  Z danych tych wynika, że zachorowania na Covid-19 po przyjęciu obu dawek szczepienia mogą być częstsze, niż mogłoby się wydawać.

  (...)

  To bardzo czytelny znak ostrzegawczy dla reszty świata – powiedział Ran Balicer, szef pionu informacyjnego w Clalit Health Services, największej organizacji ochrony zdrowia w Izraelu.
  „Jeżeli może się zdarzyć tutaj, może się zdarzyć wszędzie” – powiedział. (...)"

  Cytowałam z :
  https://wgospodarce.pl/informacje/100856-izrael-59-proc-pacjentow-covid-w-szpitalach-jest-po-2-dawkach

  9 11 Cytuj
 • 19 wrz 2021

  Rewelacyjne wykłady, szczególnie doktor Hałat oraz doktor Niezgoda o immunizacji i licznych odczynach poszczepiennych...

  "Grzegorz Braun, Hałat, Płaczek, Korwin-Mikke - Komisja ds. SZCZEPIEŃ I NARUSZEŃ PRAWA ws. C19"
  https://www.youtube.com/watch?v=f2ChD8n0mQo

  od 1:27:20
  Doktor Niezgoda o immunizacji i wywoływanych przez nią chorobach autoimmunologicznych oraz zgonach

  np.
  od 1:38:40 - dane z USA na temat powikłań poszczepiennych u kobiet w ciąży:

  "1/3 kobiet, które były w ciąży, a poddały się szczepieniu doznała poronienia lub wystąpił w przypadku zaawansowanej ciąży przedwczesny poród, zwykle w mechanizmie zakrzepicy naczyń pępowinowych"!!!

  Kto chce być odpowiedzialny za zdrowie swoje oraz swoich bliskich powinien odsłuchać, szczególnie o odczynach poszczepiennych, z którymi w swojej praktyce lekarskiej spotyka się doktor Niezgoda (od 1:36:20)

  10 6 Cytuj
 • 19 wrz 2021
  Luna napisał/a:

  Rewelacyjne wykłady, szczególnie doktor Hałat oraz doktor Niezgoda o immunizacji i licznych odczynach poszczepiennych...

  "Grzegorz Braun, Hałat, Płaczek, Korwin-Mikke - Komisja ds. SZCZEPIEŃ I NARUSZEŃ PRAWA ws. C19"
  https://www.youtube.com/watch?v=f2ChD8n0mQo

  od 1:27:20
  Doktor Niezgoda o immunizacji i wywoływanych przez nią chorobach autoimmunologicznych oraz zgonach

  np.
  od 1:38:40 - dane z USA na temat powikłań poszczepiennych u kobiet w ciąży:

  "1/3 kobiet, które były w ciąży, a poddały się szczepieniu doznała poronienia lub wystąpił w przypadku zaawansowanej ciąży przedwczesny poród, zwykle w mechanizmie zakrzepicy naczyń pępowinowych"!!!

  Kto chce być odpowiedzialny za zdrowie swoje oraz swoich bliskich powinien odsłuchać, szczególnie o odczynach poszczepiennych, z którymi w swojej praktyce lekarskiej spotyka się doktor Niezgoda (od 1:36:20)

  Zadziwiające, że szczepi się kobiety w ciąży. W ciąży nawet zwykłe przeciwbólowe leki mogą być poważnym zagrożeniem dla dziecka, praktycznie żadnego leku nie poleca się brać w ciąży, wiele jest surowo zabroniona, a tutaj podaje się awaryjnie dopuszczony do użytku preparat, przebadany jedynie pobieżnie, w atmosferze presji i nacisków. Czy przeprowadzono jakiekolwiek badania dotyczące bezpieczeństwa stosowania w ciąży? Śmiem wątpić.

  16 7 Cytuj
 • 23 wrz 2021

  Chciałoby się powiedzieć z przekąsem: Wielki sukces szczepień w Wielkiej Brytanii:

  Blisko 90 procent wyszczepionych w Wielkiej Brytanii i od razu 9 razy więcej chorych na covid niż rok temu...

  "Wielka Brytania: Zakażeń dziewięć razy więcej niż rok temu
  (...)
  36 100 zakażeń koronawirusem wykryto w ciągu doby w Wielkiej Brytanii - poinformował w poniedziałek wieczorem brytyjski rząd.

  Rok temu 20 września brytyjski rząd informował o 4 146 zakażeniach wykrytych w ciągu doby.
  (...)
  W ciągu ostatniej doby na Wyspach zmarło też 49 chorych na COVID-19. Rok temu liczba zgonów wyniosła tego dnia 18.
  (...)
  Tymczasem liczba zaszczepionych co najmniej jedną dawką w Wielkiej Brytanii wzrosła w ciągu doby o 14 586 - obecnie co najmniej jedną dawką zaszczepiono 48 593 019 osób (89,4 proc. osób powyżej 16. roku życia).
  W pełni zaszczepionych jest w Wielkiej Brytanii 44 466 121 osób (81,8 proc. wszystkich osób powyżej 16. roku życia). (...)"

  Cytuję z:
  https://www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art18939561-wielka-brytania-zakazen-dziewiec-razy-wiecej-niz-rok-temu
  oraz z:
  "Komentarz Tygodnia: Karczma Rzym" YouTubeGadowskiTV
  https://www.youtube.com/watch?v=zI7u_hP9DJQ&feature=emb_imp_woyt

  "Wielka Brytania rezygnuje z masowych szczepień dzieci

  Za radą brytyjskiego Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Immunologii (JCVI) rząd Borisa Johnsona najprawdopodobniej zrezygnuje z rutynowych szczepień dzieci i nastolatków. Naukowcy radzą, by ze szczepieniem nieletnich poczekać na "solidne dowody" braku ryzyka w tej grupie wiekowej. (...)"
  https://www.rp.pl/swiat/art14521-wielka-brytania-rezygnuje-z-masowych-szczepien-dzieci

  9 6 Cytuj
 • Janek Sal 24 wrz 2021

  z dzisiejszego dnia 974 zarażone- zmarły 3 osoby . covid 19

  z dwa dni temu z tvp-info codziennie na raka jelita grubego umiera w Polsce 33 0soby . moze zacznijmy nową pandemię .........

  13 7 Cytuj
 • 26 wrz 2021

  Badania ozdrowieńców z epidemii sars-cov-1 pokazały, że ich odporność utrzymuje się nawet po 17 latach. Wg propagatorów szczepionek na sars-cov-2 w przypadku tego wirusa miałoby być magicznie odwrotnie, pomimo że jest z tej samej rodziny.....

  7 4 Cytuj
 • 26 wrz 2021

  Mojemu znajomemu to ten cały Covid wyszedł na dobre. Jak tylko ta zaraza się u Nas pojawiła zaczoł dbać solidnie o swe zdrowie .Dziś po ponad roku od "przemeblowania" swego stylu życia mówi że czuje się jak młody grecki bóg .Choć jeszcze rok temu jego wygląd I stan zdrowia świadczył, że może ulec bardzo poważnie zarazie !

  7 4 Cytuj
 • 30 wrz 2021

  Do przemyślenia, bo coraz więcej nowych statystyk i badań pokazuje gdzie zabrnęliśmy...

  "Ostatnio zaczynam się zastanawiać, czy większym zidioceniem jest próba przekonania „zaeliksirowanych”, że wprawdzie dwie poprzednie dawki szczepionki okazały się nieskuteczne i niezbędna jest trzecia, „przypominająca” (że tamte nie działają), a jednocześnie przekonanie „nieszczepów”, żeby koniecznie przyjęli pierwsze dwie, bo to świetny pomysł…
  Czy może jednak poważniejszym zaćmieniem intelektualnym jest fakt, że skądinąd całkiem na ogół rozsądni ludzie, są w stanie wierzyć w te brednie, które już tak bardzo się nie składają, że wystarczy zwykła logika dwuwartościowa na poziomie szkoły podstawowej, żeby popukać się w czoło.

  O sytuacji w Izraelu pisałem kilkakrotnie, bo przecież dramat zaczął się tam już na przełomie stycznia i lutego, a tylko robienie dobrej miny do złej gry i prężenie muskułów przez premierów, ministrów i część prominentnych przedstawicieli tamtejszej służby zdrowia, starała się zamieść fakty pod dywan. Ostatecznie oficjalnie przyznano, że „szczepionka” Pfizera nie działa, a ściślej rzecz ujmując, działa w 39 procentach. Tyle, że to nadal skuteczność względna, bo przecież bezwzględna jest znana od dawna i wynosi maksymalnie 1,62%, a w przypadku „szczepionki” Pfizer tylko 0,7%. Ile?! Dokładnie tyle! Przy czym warto podkreślić, bo nie każdy o tym wie, że regulator amerykański (FDA) wymaga od każdego preparatu leczniczego dopuszczonego do obrotu skuteczności bezwzględnej na poziomie co najmniej 50%… co chyba jest zrozumiałe, prawda?
  (...)
  Pan doktor Adam Niezgoda wyjaśnia na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Nadużyć i Naruszeń Prawa w związku z Covid-19, o co chodzi. (...)

  Tłumaczyłem już, że KAŻDY ma matematycznie większą szansę bez przyjmowania tych preparatów, że pozostanie w dobrym zdrowiu. To czy się zarazi, czy nie, pomijając kwestie środowiskowe (oczywiście w szpitalu covidowym pewnie zainfekować się łatwiej), to szansa zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa wynosi właśnie 50%. Ale przecież zachoruje tylko od 5 do 15% zarażonych, a już poważny przebieg choroby dotyczyć będzie co najwyżej kilku procent osób. Z tego hospitalizowanych będzie jeszcze mniej, a szansa śmierci też jest od dawna znana i nie przekracza 0,2 procenta, czyli mieści się w zakresie sezonowej grypy (0,1-0,3%).

  Skoro „szczepionka” nie tylko nie gwarantuje zdrowia, ale wiadomo, że można się zarażać, być nosicielem, a nawet rozsiewać koronawirusa (przypomnę, że w badaniach oxfordzkich stwierdzono 251 razy większą ilość patogenu U ZAELIKSIROWANYCH), jaki to ma sens?

  Więcej na temat diagnozy obecnej sytuacji można posłuchać w wypowiedzi doktora Zbigniewa Hałata w trakcie cytowanego wyżej zebrania zespołu parlamentarnego.
  (...)
  Warto w tym miejscu zacytować fragmenty artykułu z Vaccine Impact, który zawiera linki do oficjalnych danych z Wielkiej Brytanii.

  “Ujawniono kolejne dowody potwierdzające, że program szczepień przeciwko Covid-19 jest ogromną porażką, co potwierdza, że ​​przez cały sierpień 80% osób, które rzekomo zmarły na Covid-19, było zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Zapoznaj się z najnowszym raportem statystycznym Covid-19 wydanym przez Public Health Scotland (PHS) 8 września 2021 r. Zgodnie z tabelą 16 raportu w okresie od 28 sierpnia 2021 r. do 3 września 2021 r. wśród nieszczepionych osób powyżej 60-ego roku życia odnotowano 36 przyjęć do szpitala związanego z Covid-19, podczas gdy w populacji częściowo zaszczepionej było 7 przyjęć. Jednak wśród w pełni zaszczepionych w wieku 60+ odnotowano ogromną liczbę 299 przyjęć i ten sam trend można zaobserwować w poprzednich tygodniach aż do 7 sierpnia 2021 r. (…)

  Dlatego pokazuje to, że szczepienia przeciwko Covid-19 ZWIĘKSZAJĄ RYZYKO HOSPITALIZACJI w przypadku ekspozycji na Covid-19 o 70%, zamiast zmniejszenia ryzyka o 95% jak deklarują producenci szczepionek i władze.“ (...)"

  Cytowałam z "Blog bez znieczulenia"
  "Działa tylko trzecia dawka!"
  https://naodlew.pl/

  Blisko 90 procent wyszczepionych w Wielkiej Brytanii i od razu 9 razy więcej chorych na covid niż rok temu...

  "Wielka Brytania: Zakażeń dziewięć razy więcej niż rok temu"

  Cytuję z:
  https://www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art18939561-wielka-brytania-zakazen-dziewiec-razy-wiecej-niz-rok-temu

  WRÓCIŁA GRYPA.
  Na jakiej podstawie i w których rejonach Polski warto posłuchać:

  od 19:15 w:

  "Komentarz Tygodnia: Gustaw - pojedynek z losem" YouTube GadowskiTV

  13 9 Cytuj
 • Janek Sal 30 wrz 2021

  Kiedyś napisałem cos podobnego tutaj na forum i dostałem cięgi od jednego Pana .
  trzeba się szczepic czy nie - oto jest pytanie .....
  mnie nurtuje pytanie dlaczego zaszczepieni boją się niezaszczepionych skoro są zaszczepieni.
  Nosicielem może być również osoba zaszczepiona .

  8 14 Cytuj
 • Anty 30 wrz 2021
  jaskokrakow napisał/a:

  Kiedyś napisałem cos podobnego tutaj na forum i dostałem cięgi od jednego Pana .
  trzeba się szczepic czy nie - oto jest pytanie .....
  mnie nurtuje pytanie dlaczego zaszczepieni boją się niezaszczepionych skoro są zaszczepieni.
  Nosicielem może być również osoba zaszczepiona .

  a czemu się szczepiłeś na polio i gruźlicę?
  takie pytanie - przecież nosicielem mogą być też osoby zaszczepione!

  nie szczepcie się w ogóle, nie korzystajcie z leków, to nie ma sensu!

  13 8 Cytuj
 • Janek Sal 30 wrz 2021

  na grużlicę szczepili mnie rodzice którzy wiedzieli że po zaszczepieniu już nie zachoruję na tą chorobę - i tak jest
  przy szczepionce na covid nikt Ci tego nie gwarantuje , wręcz unika jakiejkolwiek odpowiedzialności .i mamy wiekszą ilość zachorowań przy ok 40000000 zaszczepionych jak rok temu gdy było kilkanaście milionów aszczepionych -

  7 13 Cytuj
 • Anty 30 wrz 2021
  jaskokrakow napisał/a:

  na grużlicę szczepili mnie rodzice którzy wiedzieli że po zaszczepieniu już nie zachoruję na tą chorobę - i tak jest

  No nie do końca, bo szczepionka na gruźlicę powoduje, że nie zachorujesz na gruźlicę, ale nie roztacza magicznej otoczki nad Twoim ciałem, która spowodowałaby, że prątek nie wnika do organizmu. On wnika, wytrenowany jednak wcześniej organizm potrafi sobie z nim poradzić i go usunąć.

  Jeśli masz w rodzinie osoby będące medykami, które mają styczność z chorymi na gruźlicę, to zapytaj ich o proste badanie krwi na przeciwciała. I sam zrób swoje. O ile Twoje nie będą podniesione, o tyle ich będą znacznie podniesione i wykażą kontakt z patogenem, ale oni nie zachorują.

  Z innych ciekawostek - szczepionka BCG którą byliśmy szczepieni, również nie ma 100% skuteczności! : D : D : D : D

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Gruźlica_człowieka#Profilaktyka

  To samo mają przynieść szczepionki na covid - masz się zetknąć z wirusem, ale organizm ma być na tyle wytrenowany, żebyś nie zmarł. Tyle.

  Nie skomentowałeś też szczepionki na polio, a ona jest bardzo ciekawa, i ma polskie korzenie - poproszę o ustosunkowanie się do tego tematu.

  Jeszcze raz podkreślam, nie szczepcie się, nie chodźcie do lekarza, nie bierzcie leków (ostatnie badania pokazują, że paracetamol koreluje z autyzmem, gdy przyjmuje się go w ciąży), tylko medycyna ludowa, zioła i naturalne leczenie, oraz modlitwa!

  15 6 Cytuj
 • Janek Sal 30 wrz 2021

  NA POLIO NIE BYŁEM SZCZEPIONY

  3 12 Cytuj
 • Janek Sal 30 wrz 2021

  a z tymi lekarzami to choćby kto chciał iść to nie da rady - nie wpuszczą - poszczepieni i nie obsługują pacjentów . wirtualnie owszem . miałem miec badania okresowe i nie da raqdy bo laryngolog na NFOZ nie przyjmie chyba że prywatnie

  8 13 Cytuj
 • Anty 1 paź 2021
  jaskokrakow napisał/a:

  NA POLIO NIE BYŁEM SZCZEPIONY

  A co to zmienia? Konkrety panie, proszę o o ustosunkowanie się do zasadności szczepień ochronnych na polio!

  jaskokrakow napisał/a:

  a z tymi lekarzami to choćby kto chciał iść to nie da rady - nie wpuszczą - poszczepieni i nie obsługują pacjentów . wirtualnie owszem . miałem miec badania okresowe i nie da raqdy bo laryngolog na NFOZ nie przyjmie chyba że prywatnie

  Dlatego tylko zioła, ocet jabłkowy i chleb organiczny. Tak mi powiedziała wokalistka zespołu weselnego i jej córka, która oblała mature!
  One się znają!

  13 7 Cytuj
 • 1 paź 2021
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  To samo mają przynieść szczepionki na covid - masz się zetknąć z wirusem, ale organizm ma być na tyle wytrenowany, żebyś nie zmarł. Tyle.

  Hej panie mądry dlaczego tak uważasz?
  skoro jest tak:

  Luna napisał/a:

  Dlatego pokazuje to, że szczepienia przeciwko Covid-19 ZWIĘKSZAJĄ RYZYKO HOSPITALIZACJI w przypadku ekspozycji na Covid-19 o 70%, zamiast zmniejszenia ryzyka o 95% jak deklarują producenci szczepionek i władze.“ (...)"

  Ten przykład jako nie jedyny podważa zasadność tych szczepień (podkreślam TYCH.. bo zaraz zrobisz shitsztorm o jakieś inne, a nie o to chodzi)

  6 13 Cytuj
 • Anty 1 paź 2021
  Cantor napisał/a:

  Hej panie mądry dlaczego tak uważasz?
  skoro jest tak:
  Ten przykład jako nie jedyny podważa zasadność tych szczepień (podkreślam TYCH.. bo zaraz zrobisz shitsztorm o jakieś inne, a nie o to chodzi)

  Shitstorm to robisz Ty, bo nasza forumowa Luna, dała takie "źródło" do tego.

  Luna napisał/a:

  Dlatego pokazuje to, że szczepienia przeciwko Covid-19 ZWIĘKSZAJĄ RYZYKO HOSPITALIZACJI w przypadku ekspozycji na Covid-19 o 70%, zamiast zmniejszenia ryzyka o 95% jak deklarują producenci szczepionek i władze.“ (...)"

  Cytowałam z "Blog bez znieczulenia"
  "Działa tylko trzecia dawka!"
  https://naodlew.pl/

  Powtarzam, nie chcecie się szczepić nie szczepcie się, tylko zioła, leki naturalne, znachorzy, homeopaci

  https://www.youtube.com/watch?v=91spBH4RzSs

  : )

  Miłego dnia!

  Po proszę o źródła na poziomie "The Lancet",

  12 7 Cytuj
 • 1 paź 2021
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Shitstorm to robisz Ty, bo nasza forumowa Luna, dała takie "źródło" do tego.

  Powtarzam, nie chcecie się szczepić nie szczepcie się, tylko zioła, leki naturalne, znachorzy, homeopaci

  https://www.youtube.com/watch?v=91spBH4RzSs

  : )

  Miłego dnia!

  Po proszę o źródła na poziomie "The Lancet",

  Ok przyjąłem, twój brak argumentów to największy argument. A "odwracanie kota ogonem" dobra taktyka :)

  5 13 Cytuj
 • Anty 1 paź 2021
  Cantor napisał/a:

  Ok przyjąłem, twój brak argumentów to największy argument. A "odwracanie kota ogonem" dobra taktyka :)

  Znaczy się, jeśli dla kogoś argumentem jest No-name blog to mnie jest naprawdę ciężko dyskutować z tego typu argumentacją i chyba nie mam na to ochoty, wole to obśmiać :-).

  Ostatnio widziałem wokalistkę zespołu weselnego z wykształceniem zawodowym prowadzącą wywody na tematy medycyny i biochemii - jest to naprawdę przezabawne :)

  Nie "szczęście się"! Lekarze to zło, tylko ocet jabłkowy i czosnek!

  14 8 Cytuj
 • Janek Sal 1 paź 2021

  nigdy bym nie doradzał czegoś czego sam nie biore, czosnek ? ktoś brał na dnę moczanowa ale nie pomogło zmarł na serce .
  co do wokalistki to jaki zespół taka woklistka o wykształceniu nie mówie jak nie wiem .moze faktycznie oblała mature córka i ....... zajęła sie medycyną .

  mnie nie przekona biochemik lekarz minister i ............ gdyz za wiele sprzecznosci w tych wypowiedziach było . a co do śmiechu to na pewno jest najlepszym lekarstwem nie tylko na covida

  5 9 Cytuj
 • Anty 1 paź 2021
  jaskokrakow napisał/a:

  nigdy bym nie doradzał czegoś czego sam nie biore, czosnek ? ktoś brał na dnę moczanowa ale nie pomogło zmarł na serce .
  co do wokalistki to jaki zespół taka woklistka o wykształceniu nie mówie jak nie wiem .moze faktycznie oblała mature córka i ....... zajęła sie medycyną .

  mnie nie przekona biochemik lekarz minister i ............ gdyz za wiele sprzecznosci w tych wypowiedziach było . a co do śmiechu to na pewno jest najlepszym lekarstwem nie tylko na covida

  dlatego nikogo nie zmuszajmy na sile do leczenia w ramach POZ i NFZ.
  Każdemu w ramach potrzeb.

  ?

  10 4 Cytuj
 • Janek Sal 1 paź 2021

  więc moze nie zmuszajcie - jesli masz na to wpływ do obowiązku płacenia na ten POZ i NFZ .

  Lekarz nie przyjął mnie na NFZ -badania okresowe a ten sam lekarz wykonał badanie odpłatnie prywatnie .
  jest ten covid czy jak zapłacisz to go nie ma ?

  4 9 Cytuj
 • Anty 1 paź 2021
  jaskokrakow napisał/a:

  więc moze nie zmuszajcie - jesli masz na to wpływ do obowiązku płacenia na ten POZ i NFZ .

  Lekarz nie przyjął mnie na NFZ -badania okresowe a ten sam lekarz wykonał badanie odpłatnie prywatnie .
  jest ten covid czy jak zapłacisz to go nie ma ?

  Mnie tez lekarze na POZ nie przyjmują - i jaki to ma związek ze szczepieniami? Żaden.

  Nie chcesz się szczepić, nie szczep się.

  10 5 Cytuj
 • Janek Sal 1 paź 2021

  to nie o szczepieniach - ale sam czytaj co piszesz
  dlatego nikogo nie zmuszajmy na sile do leczenia w ramach POZ i NFZ.
  Każdemu w ramach potrzeb.

  ?

  3 8 Cytuj

Odpowiedz