Forum » Myślenice

Lepsze busy niż autobusy?

  • Anty 30 lip 2021

    Mysleniczanin007, ale przeciez imie Mateusz do Ciebie padalo juz w 2019 roku, jakos w tych artykulach nie bylo takiego napuszenia, co cie ugryzlo? Nie kupiles lodow ekipy?

    Uzytkowniczka ktora to jako pierwsza napisala - rok 2019
    https://mieszkancy.miasto-info.pl/5239

    Miejsca z przykladowymi komentarzami
    https://miasto-info.pl/myslenice/13066,osiedle-tysiaclecia-zamiast-postawic-nowa-altane-obcieto-spalona-czesc-i-dostawiono-kosze.html#c85485

    https://miasto-info.pl/myslenice/13030,lukasz-malinowski-nowym-dyrektorem-muzeum-niepodleglosci-w-myslenicach.html#c85270

    https://miasto-info.pl/myslenice/12975,myslenice-pawel-lemaniak-zostal-odwolany-ze-stanowiska-dyrektora-muzeum-niepodleglosci.html#c84667

    To forum, nikt tu nie napisal ze jestes tym Mateuszem o ktorym mowiles. Ja kategorycznie temu zaprzeczam! Jakos tak zamiast „podlotek 007” wole myslesz „Mateusz007”. Ot taki agent dabyl oł seven, rycerz

    4 2 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 30 lip 2021
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Mysleniczanin007, ale przeciez imie Mateusz do Ciebie padalo juz w 2019 roku, jakos w tych artykulach nie bylo takiego napuszenia, co cie ugryzlo? Nie kupiles lodow ekipy?

    Uzytkowniczka ktora to jako pierwsza napisala - rok 2019
    https://mieszkancy.miasto-info.pl/5239

    Miejsca z przykladowymi komentarzami
    https://miasto-info.pl/myslenice/13066,osiedle-tysiaclecia-zamiast-postawic-nowa-altane-obcieto-spalona-czesc-i-dostawiono-kosze.html#c85485

    https://miasto-info.pl/myslenice/13030,lukasz-malinowski-nowym-dyrektorem-muzeum-niepodleglosci-w-myslenicach.html#c85270

    https://miasto-info.pl/myslenice/12975,myslenice-pawel-lemaniak-zostal-odwolany-ze-stanowiska-dyrektora-muzeum-niepodleglosci.html#c84667

    To forum, nikt tu nie napisal ze jestes tym Mateuszem o ktorym mowiles. Ja kategorycznie temu zaprzeczam! Jakos tak zamiast „podlotek 007” wole myslesz „Mateusz007”. Ot taki agent dabyl oł seven, rycerz

    Zaraz padnę XDDD
    Jestem na tym forum od kilku miesięcy - dołączyłem po wybuchu afery Don Orleone.
    Wcześniej miałem całe Myślenice głęboko w ...
    A tu sie okazuje, że bylem już tutaj w 2019 roku

    HAHAHAHAAH XDDD

    5 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 30 lip 2021
    Obserwator30 napisał/a:

    Zaraz padnę XDDD
    Jestem na tym forum od kilku miesięcy - dołączyłem po wybuchu afery Don Orleone.
    Wcześniej miałem całe Myślenice głęboko w ...
    A tu sie okazuje, że bylem już tutaj w 2019 roku

    HAHAHAHAAH XDDD

    @Sorry AntyPatus - źle zrozumiałem wpis i odpowiedziałem nie na temat.

    Pora odpocząć od tego forum :D

    2 1 Cytuj
  • 30 lip 2021
    Obserwator30 napisał/a:

    @Sorry AntyPatus - źle zrozumiałem wpis i odpowiedziałem nie na temat.

    Pora odpocząć od tego forum :D

    Popatrz, dochodzimy do tych samych wniosków:

    Mysleniczanin007 29 lip napisał/a:

    Zamiast pisać bzdury na forum, proponuje spacer, najlepiej dłuższy niż zwykle.[...]

    "Wiek nie jest gwarancją wydajności, a młodość nie jest gwarancją innowacji”- James Bond (Skyfall)

    1 6 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 30 lip 2021
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Popatrz, dochodzimy do tych samych wniosków:

    Jak mi się coś pochrzani, to przynajmniej potrafię przyznać się do błędu i przeprosić.

    4 Cytuj
  • 30 lip 2021

    Panowie, uważam, że powinniśmy mimo wszystko odpuścić komentowanie nie na temat. @Katan poruszył bardzo istotną kwestię, czyli brak pomocy dla MPKSu ze strony władz i to jest meritum. Władze porobiły zdjęcia, briefingi, a gdy naprawdę potrzeba ich interwencji to chowają głowy w piasek, jak w tym micie ze strusiami.

    10 2 Cytuj
  • 30 lip 2021
    Lotnik napisał/a:

    Panowie, uważam, że powinniśmy mimo wszystko odpuścić komentowanie nie na temat. @Katan poruszył bardzo istotną kwestię, czyli brak pomocy dla MPKSu ze strony władz i to jest meritum. Władze porobiły zdjęcia, briefingi, a gdy naprawdę potrzeba ich interwencji to chowają głowy w piasek, jak w tym micie ze strusiami.

    Popieram, Wy zajmujcie się inwentarzem (tłuste koty, strusie) w tym naszym Folwarku Zwierzęcym a ja wyjeżdżam na weekend, c'est la vie!

    1 8 Cytuj
  • 30 lip 2021

    Jeśli wyjeżdzasz to skorzystaj z żółtego, nie nabijaj kabzy busiarzom ;)

    13 3 Cytuj
  • 2 sie 2021

    Rzygać się chce od takiej prywaty co się tutaj kręci. Ale do rzeczy - Mysleniczanie zasługują na wszystko co najgorsze i absolutnie zero jakiejkolwiek wygody. Po pojawieniu się nowego przewoźnika, który staje na głowie, żeby parobasy latały sobie do "dużego miasta" jak ludzie a nie jak bydło, busy myślenickie powinny zostać wydeptane w ziemię. Jadąc do Krakowa konsekwentnie omijam grupę Myślenice, pamiętając w jakich warunkach nieraz ta podróż się odbywała. Ale jak widać u Mysleniczan pamięć krótka, i dalej pchają się jak zahipnotyzowani do busów, nawet mając w perspektywie autobus za kilka minut. Więc niech nie beczą jak przewoznik spakuje mandżur i pomacha palcem nieserdecznym na do widzenia.

    14 2 Cytuj
  • 2 sie 2021

    Masz rację, ale spora część ludzi nie wie o istnieniu „nowej” linii i nie maja jak się o niej przekonać bo zawsze czekając podjeżdża pierwszy bus. Kolejna grupa klientów busiarzy to ludzie posiadający „kartę stałego klienta”, czyli jeżdżący za 5 złotych bez biletu. Ich godność jest warta 1,50 zł.

    10 2 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 2 sie 2021

    Busiorze nie odpuszczą. Na jakiej innej linii pozwoliliby im jeździć takimi zdezelowanymi gruchotami i zachowywać się tak grubiański sposób, jak to robią...

    11 1 Cytuj
  • 2 sie 2021

    Niestety nie wiele się zmienia. Sytuacja z dziś, stary bus (jadący z Krakowa do Myślenic) pełen, ludzie nawet stoją. Po 2 minutach przyjeżdża autobus, w środku 4 osoby.

    Tutaj naprawdę przydałaby się interwencja Gminy, przecież busiarze w ogóle nie trzymają sie rozkładów, a są do tego zobowiązani. Taka prawda, że gdyby Gmina chciała to chyba mogłaby się porozumieć z Urzędem Miasta Krakowa i wszcząć postępowanie w przedmiocie odebrania pozwolenia na przewóz busiarzom lub chociaż ewentualnie nałożenia na nich dużej grzywny za nietrzymanie się rozkładu? Nie mówiąc już o nieuczciwej konkurencji wobec żółtych autobusów.

    Pamiętajmy, że żółty autobus jest dofinansowany z naszych lokalnych podatków, Gmina nie powinna ignorować tej kwestii, bo istnieją i środki i możliwości, aby zmusić busiarzy do respektowania przepisów (w szczególności przestrzegania rozkładów jazdy)! Super, że załatwili autobusy, jestem za to lokalnym urzędnikom bardzo wdzięczny, ale teraz powinni starać się, aby te autobusy zostały.

    14 3 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 2 sie 2021
    Katan napisał/a:

    Tutaj naprawdę przydałaby się interwencja Gminy, przecież busiarze w ogóle nie trzymają sie rozkładów, a są do tego zobowiązani. Taka prawda, że gdyby Gmina chciała to chyba mogłaby się porozumieć z Urzędem Miasta Krakowa i wszcząć postępowanie w przedmiocie odebrania pozwolenia na przewóz busiarzom lub chociaż ewentualnie nałożenia na nich dużej grzywny za nietrzymanie się rozkładu? Nie mówiąc już o nieuczciwej konkurencji wobec żółtych autobusów.

    Brawo!

    8 Cytuj
  • 2 sie 2021
    Katan napisał/a:

    Pamiętajmy, że żółty autobus jest dofinansowany z naszych lokalnych podatków […]

    Otóż nie jest. Dofinansowane jest tylko 5 (słownie pięć) kursów dziennie, odjeżdżających z dekady. Cała linia to prywatna inicjatywa.

    8 2 Cytuj
  • 3 sie 2021
    Lotnik napisał/a:

    Masz rację, ale spora część ludzi nie wie o istnieniu „nowej” linii i nie maja jak się o niej przekonać bo zawsze czekając podjeżdża pierwszy bus. Kolejna grupa klientów busiarzy to ludzie posiadający „kartę stałego klienta”, czyli jeżdżący za 5 złotych bez biletu. Ich godność jest warta 1,50 zł.

    Wiem o czym mówisz, jednocześnie nie rozumiem jakim trzeba być prostakiem, ignorantem i cymbalem z ujemna funkcja poznawczą, żeby nawet nie próbować się zainteresować tym zjawiskiem. Wszak nagle po Myślenicach zaczęły jeździć kanarkowe autobusy. KANARKOWE! Przecież obecnie w tej dziurze nie ma nic co bardziej by przyciągało uwagę statystycznego obywatela. Łzy przez łzy.

    11 1 Cytuj
  • 3 sie 2021

    @Gombek, Myśleniczanie chyba lubią narzekać, mają to we krwi. W końcu żółty zwinie interes i dalej będzie „olaboga ale te busy złe, niewygodne, a rozkładu się nie trzymają i bilet kosztuje 8,50, płaku płaku, Burmistrzu kochany najdroższy gdzie ta kolej?”

    7 1 Cytuj
  • Janek Sal 4 sie 2021

    Chyba zaczyna działać - frekwencja na autobusach żółtych jest spora - wczoraj 10,15 widziałem sporo młodych kilku starszych wsiadających do autobusu na osiedlu 1000 lecia

    5 1 Cytuj
  • Janek Sal 4 sie 2021
    Gombek napisał/a:

    Przecież obecnie w tej dziurze nie ma nic co bardziej by przyciągało uwagę statystycznego obywatela. Łzy przez łzy.

    Jak to nie ma - a offroad w niedzielę Zarabie pełne ludzi i to nie z tej dziury jak twierdzisz.
    festiwal folkloru .- w tym roku biedniejszy bo podobno covid ale był .
    Galeria malarstwa na szkle co prawda po ostatnich ulewach podziemie zalane i trwa tam remont ale cos sie dzieje .moze za mało dla mnie również ale cos jest . może podajmy temat co kto by chciał by się odbyło w Myślenicach .

    Byłem teraz w miejscowości Maniowy przy szlaku rowerowym - festiwal połączony z próbą szczepień w ośrodku, mecz piłki nożnej lokalny klub przeciwko Niżna Biała .
    Też próbują coś robic .Festiwal zorganizowało koło gospodyń .
    Damy radę.

    3 2 Cytuj
  • 4 sie 2021

    Mogę postawić przypuszczenia czemu żółte autobusy mogą mieć kłopoty:
    1. Autobus jeździ inną trasą przez Myślenice niż busy. Zagadką jest dla mnie czemu MPKS nie ma tej samej trasy co busy tylko kręci zawzięcie kółka po Myślenicach. Przecież busiarze przetarli ścieżki i jeżdżą trasą, na której najwięcej zarabiają. Po co było wyważać otwarte drzwi? Nawet jeśli nowy przewoźnik musi mieć przystanek końcowy przy Carefourze, to czemu wjeżdża do miasta koło Dekady, a nie przez Sobieskiego? Ludzie nie przestawiają się tak szybko na nową trasę, kiedy przyzwyczaili się do przystanków przez lata. Wprowadzenie drugiej linii było trochę „strzałem w nogę” bo zrobiło tylko jeszcze większe zamieszanie
    2. Autobus nie jest oznakowany np. „MYŚLENICE -osiedle 1000-lecia, CAREFOUR”. Nie ma żadnej informacji o trasie czyli o przystankach (ani cenie) przejazdu po Krakowie i po Myślenicach, zarówno wewnątrz pojazdu jak i na zewnątrz. A przecież autobusy są bardzo duże i mają „hektary” bezpłatnej powierzchni reklamowej np. na szybach. Wystarczy nakleić wydruk z biurowej drukarki… Być może ludzie widząc taki duży autobus myślą, że to tak samo jak ze Szwagropolem, że nie zatrzymuje się na wszystkich przystankach. Albo, że jest bardzo drogi.
    3. Kolejne nieporozumienie to przystanek na Zarabiu nie dość że tak schowany, że nikt oprócz ludzi którzy koło niego akurat zaparkują nie zauważy go, to jeszcze został nazwany „Zarabie pętla” . Gdzie jest ta „pętla”? Na Dolnym Jazie? Może łatwiej byłoby go znaleźć gdyby nazywał się po prostu „Zarabie parking”. A w ogóle jeśli przewoźnik zgodził się na taki „ukryty” przystanek, to teraz trzeba zainwestować w banner reklamowy w widocznym miejscu przy wejściu do parku, taki który ludzi pokieruje do przystanku. Osoby, które parkują samochody nie są klientami transportu publicznego. Byłam świadkiem jak dwie osoby zauważyły przystanek dopiero jak wjechał autobus, a stały prawie przy nim.
    4. A jeśli chodzi o nieuczciwą konkurencję, to skargę może składać strona pokrzywdzona. Niestety jeśli MPKS nie złoży nigdzie skargi, to na pewno nikt nie zajmie się tym. Podobnie, jeśli MPKS nie wyegzekwuje od urzędu miasta aktualizacji ich rozkładów jazdy naklejanych na przystankach, to nikt za nich tego nie zrobi.
    5. Cena biletu też tutaj nie jest chyba przeszkodą. Bo przecież MPKS oferuje bilety zniżkowe, dla rodziny, a nawet za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu. Tego nie mają w ofercie busiarze. Problem w tym, że kto wie o tych zniżkach? Tylko ci co trafią na ich stronę albo Facebooka, a to jest wąska grupa ludzi, którzy już i tak są ich klientami(!).
    6. Byłabym daleka od sądów, że akurat ludzie z Myślenic mają cytuję: „ujemny potencjał poznawczy”. Wszyscy ludzie kupują bezrefleksyjnie, nawet ja pisząca ten tekst i wy czytający go. To dlatego marketerzy prowadzą klienta za rękę jak dziecko, poprzez jasne, czytelne informowanie o ofercie i to we wszystkich możliwych miejscach tzw. styku. Inaczej klient nie zauważy, nie zrozumie, a przez to nie kupi. Tej lekcji sprzedaży również nikt za MPKS nie odrobi.

    8 4 Cytuj
  • Andrzej 4 sie 2021

    Już nie korzystam z transportu zbiorowego do Krakowa, ale miałem przyjemność jechać raz do Krakowa (po południu) i z powrotem (godziny wieczorne, kurs po 22) i powiem szczerze, że jest to bajka w porównaniu z moim dawnym dojeżdżaniem do pracy ciasnymi busami bez klimy...

    To był bardzo dobry pomysł, mam nadzieję, że linia przetrwa próbę czasu, rynku i pandemii.

    10 1 Cytuj
  • 5 sie 2021

    Jeszcze kilka uszczegółowień do mojego poprzedniego komentarza:

    1. Firma MPKS to nie jest lokalny busiorz z majątkiem w postaci rozpadającego się 20-letniego sprintera - widać chyba gołym okiem, że posiadają tabor o wartości kilku milionów złotych (bez wchodzenia w szczegóły czy jest to leasing czy nie) a linia Myślenice-Kraków to nie jest ich jedyna trasa - jeżdżą w wielu innych miejscach, zapewne o wiele bardziej dochodowych, więc to nie działa tak, że jeśli przez pierwsze miesiące funkcjonowania naszej linii nie wygenerują danego poziomu przychodów to od razu zbankrutują i zwiną się - właściciel jest kumaty i na pewno miał wliczone w biznes plan, że przez pierwsze miesiące wynik może być w okolicach 0 lub nawet lekko poniżej, ale wkrótce uczniowie i studenci wrócą do szkół, a oni, w odróżnieniu od swoich rodziców i dziadków, są świadomi sytuacji i nie będą jeździć codziennie do szkoły starym sprinterem tylko trzyletnim Mercedesem (autokarem, dla jasności). Zatem, owszem, warto i nawet trzeba promować tego przewoźnika, ale jednocześnie nie panikujcie, że przewoźnik zaraz upadnie.

    2. Szeroko piszecie o konieczności walki z lokalnymi busiarzami, którzy jeżdżą gruchotami, jednocześnie wymagając, by zajął się tym bliżej nieokreślony organ (nie wchodzę w szczegóły, ale jak macie możliwość to sprawdźcie sobie powiązania pomiędzy właścicielami myślenickich busików a osobami z rady miasta i innych urzędów - tak, to są często dobrzy znajomi), a przecież sami możecie to zrobić - nie trzeba fachowej wiedzy mechanicznej by stwierdzić, że dany dwudziestokilkuletni bus nie spełnia już wymagań technicznych, bo często widać to już z kilometra. Wsiadacie jutro rano i wkrótce po odjeździe wykonujecie telefon do ITD lub nawet na policję z informacją, że dany bus porusza się w tym i w tym kierunku i macie mocne podejrzenie, że jest on niesprawny a dalsza podróż zagraża Waszemu zdrowiu i życiu (można podać szczegóły typu pęknięta przednia szyba, przeciekający dach i okna, nadmierna ilość pasażerów itp.). Nie zawsze uda się skontrolować na czas, ale uwierzcie - po kilku telefonach naprawdę zainteresują się tematem, a jeśli problem nie minie, bo busiarz zapłaci mandat i potem załatwi "lewy przegląd" - powtarzać aż do skutku. Tylko wiadomo - komu by się chciało, co powiedzą inni współpasażerowie, lepiej niech zajmie się tym ktoś inny...

    3. Zapewne powtórzę się, ale podstawą jakiejkolwiek działalności jest reklama i tu też podobnie, możecie przerzucać piłeczkę pisząc - ale to sam przewoźnik powinien o to zadbać, gmina i inne jednostki powinny pomóc, a przecież znów możecie wziąć sprawy w swoje ręce, jeśli rzeczywiście zależy Wam na tych żółtych połączeniach. Na pewno każdy z Was zna osobę, która dojeżdża w obrębie linii Myślenice-Kraków - przy okazji rozmowy poruszyć temat - jak Ci się podróżuje tymi nowymi żółtkami? jeszcze nie jechałaś? to duży błąd! musisz koniecznie spróbować, jest klimatyzacja, tu masz rozkład itd....

    8 Cytuj
  • 5 sie 2021

    Kutq robiłem tak Jak mówisz i skończyło się tym, że włóczyli mnie po sądach do itd dodzwonić się to praktycznie nie możliwe a dla policji film z tego jak kierowca podczas jazdy przegląda yt lub zdjęcie przepełnionego busa na którym matka z dzieckiem dosłownie leży na przedniej szybie to żaden dowód, moje telefony do urzędu Marszałkowskiego też nic nie dały bo to jest prywatny przewoźnik robi co chce i nie ma organu który go kontroluje.

    7 2 Cytuj
  • 6 sie 2021

    Autobusy MPKS fajne, gdyby jeszcze chciały się zatrzymywać i brać ludzi to byłoby ok., no ale oni nie muszą zarabiać na pojedynczych pasażerach bo mają byt zapewniony, liczy się kurs a nie ilość ludzi

    3 9 Cytuj
  • 6 sie 2021
    oportunista napisał/a:

    Autobusy MPKS fajne, gdyby jeszcze chciały się zatrzymywać i brać ludzi to byłoby ok., no ale oni nie muszą zarabiać na pojedynczych pasażerach bo mają byt zapewniony, liczy się kurs a nie ilość ludzi

    A machałeś rączką? Bo te autobusy zatrzymują się tylko na żądanie.

    9 1 Cytuj
  • 7 sie 2021
    Lilka 1 napisał/a:

    A machałeś rączką? Bo te autobusy zatrzymują się tylko na [cytat=Lilka 1]A machałeś rączką? Bo te autobusy zatrzymują się tylko na żądanie.

    Jak jest na środkowym pasie to po machaniu może jedynie odmachać i jedzie dalej, problem jest też w tym, że bus raczej jedzie jak chce a kursowy musi się trzymać rozkładu a korki w Kraku ogromne

    7 Cytuj

Odpowiedz