Forum » Myślenice

osiedle zielone-zarabie ostrzeżenie

  • 5 sie 2021

    Chciałem ostrzec wszystkich potencjalnych nabywców mieszkań od firmy z Wadowic / przy ul. Bukowej na zarabiu. Osiedle domków jest budowane na terenie zalewowym i już drugi raz w tym roku teren jest zalany, Koło osiedla płynie potok który od zawsze wylewał i teren osiedla jest naturalnym zbiornikiem retencyjnym Podczas dużego opadu burzowego w dniu 18.07.2021 parterowe mieszkania były zalane na 40-50 cm . Dziś będzie podobnie.... Kto wydaje pozwolenia na budowę w takich miejscach? Sam byłem oglądać mieszkania na tym terenie ale ktoś mnie ostrzegł... nie wierzcie w zapewnienia dewelopera że sobie z tym problemem poradzi bo tak nie będzie, ten potok staje się rwącą rzeką podczas zagrożenia powodziowego i podczas dużych opadów deszczu. Może ktoś się zainteresuje tą poważną sprawą.

    35 1 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 5 sie 2021
    albert_trzemeśnia napisał/a:

    nie wierzcie w zapewnienia dewelopera że sobie z tym problemem poradzi

    Poradzi sobie - sprzeda mieszkania i pozbędzie się problemu. XD

    27 Cytuj
  • 6 sie 2021
    albert_trzemeśnia napisał/a:

    Kto wydaje pozwolenia na budowę w takich miejscach?

    Dobre pytanie. No kim on może być, ten ktoś?

    18 6 Cytuj
  • 1 cze 2022

    Jestem zszokowana, ze gmina nie powstrzymala tej budowy po ostatniej powodzi. Osiedle Zielone Zarabie to teren zalewowy, gdzie przy wiekszych opadach strumien z lasu zmienia sie w wodospad, a teren osiedla w jezioro. Rowniez niejednokrotnie doszlo do obsuniecia gruntu na tym terenie. Tutejsi mieszkancy sa wciaz zszokowani tym,ze ktos wydal pozwolenie na budowe w takim miejscu.

    8 1 Cytuj
  • 1 cze 2022
    Obserwator30 napisał/a:

    Poradzi sobie - sprzeda mieszkania i pozbędzie się problemu. XD

    Deweloper ktory budowe rozpoczal, po zalaniu osiedla podczas ostatniej powodzi, teren odsprzedal…. A budowa nadal trwa!

    9 1 Cytuj
  • Janek Sal 1 cze 2022

    był kiedys w Zawadzie pałacyk ogrodzony od swiata kilka ha i lasek i zielen i ogrodzenie kute bajka po prostu ,
    Niedawno dostałem zlecenie z firmy warszawskiej na mały przegląd sprzetu własnie w Zawadzie - i okazalo sie ze cały teren z pałacykiem slicznie zagospodarowanym kupiła inna firma i buduje tam kilkadziesiąt apartamentów .
    Nie wiem co skłoniło własciciela do odsprzedania terenu ale cos piszczy w trawie o jakims nowym korytarzu z Krakowa do myślenic tamtedy . a Borzeckie wysypisko niedaleko , dojazd tylko własnym samochodem droga szer ok 3 m - pewnie chetni bedą również

    7 1 Cytuj
  • 1 cze 2022

    Patodeweloperka.

    7 2 Cytuj
  • 2 cze 2022

    A co się stało z linkiem, który tu jeszcze był wczoraj?

    6 Cytuj
  • 2 cze 2022

    A nie ma linka..... Takie czasy.....

    5 Cytuj
  • 3 cze 2022
    t-34 napisał/a:

    A nie ma linka..... Takie czasy.....

    Myślisz, że cenzura? :)

    2 Cytuj
  • 3 cze 2022

    Tutaj kasują linki jak się je wkleja. Taka polityka miasto-info.

    4 1 Cytuj
  • 8 cze 2022
    EwaJ napisał/a:

    Jestem zszokowana, ze gmina nie powstrzymala tej budowy po ostatniej powodzi. Osiedle Zielone Zarabie to teren zalewowy, gdzie przy wiekszych opadach strumien z lasu zmienia sie w wodospad, a teren osiedla w jezioro. Rowniez niejednokrotnie doszlo do obsuniecia gruntu na tym terenie. Tutejsi mieszkancy sa wciaz zszokowani tym,ze ktos wydal pozwolenie na budowe w takim miejscu.

    Przecież to powiat wydał pozwolenie na budowę w tym miejscu. Gmina nie ma z tym nic wspólnego. Gdzie jest Józek, i Rafałek, jak się wytłumaczą mieszkańców których notorycznie przez sztuczne podwyższenie nowego osiedla zalewa i będzie zalewało?

    6 5 Cytuj
  • Janek Sal 9 cze 2022

    Oni się nie będą tłumaczyć -

    5 Cytuj
  • 10 cze 2022
    Hemingway napisał/a:

    Przecież to powiat wydał pozwolenie na budowę w tym miejscu. Gmina nie ma z tym nic wspólnego. Gdzie jest Józek, i Rafałek, jak się wytłumaczą mieszkańców których notorycznie przez sztuczne podwyższenie nowego osiedla zalewa i będzie zalewało?

    Hemingway ciamajdo, kto przyjmuje studium uwarunkowań i opracowuje MPZP? Teren zalewowy powinien by ujęty w MPZP i wówczas budowanie tam czegokolwiek byłoby niemożliwe zgodnie z ustawą z 2018r.
    Jeśli taki teren nie jest ujęty w planie miejscowym ale jest faktycznie zalewowy, to jest on ujęty w dokumentacji Wód Polskich (PGW) i starostwo nie wyda warunków bez pozwolenia wodnoprawnego. Jeśli wydano pozwolenie budowy na terenie faktycznie zalewowym, to jedynym winnym są tu PGW lub Gmina. Starostwo wydaje pozwolenia w oparciu o decyzję powyższych. Jeśli nie ma zakazu od Wód Polskich ani w MPZP to starostwo nie ma prawa wydać decyzji odmownej.

    7 Cytuj

Odpowiedz