Forum » Myślenice

Zakaz wjazdu na CHEŁM - rozwalmy to razem!

  • 22 wrz 2021

    Szanowni Państwo,

    Przeszkadza to wielu osobom - mieszkańcom i nie mieszkańcom. Zadeklarowałem rozeznanie w temacie. Wystąpiłem z zapytaniem do Starostwa - zarządcy drogi, na której znajduje się zakaz. Nie mniej w oczekiwaniu na odpowiedź, proponuję petycję w tej sprawie, żeby po otrzymaniu odpowiedzi (w zasadzie jaka by nie była), złożyć wniosek o likwidację tego zakazu. Wszystkich chętnych, którzy chcą coś zmienić, zapraszam do podpisu na:

    https://www.petycjeonline.com/likwidacja_zakazu_wjazdu_na_chem_w_miejscowoci_mylenice

    24 2 Cytuj
  • 23 wrz 2021

    Może w interesie paru mieszkańców Chełmu (nowoprzybyłych) ,ktorzy znaleźli tam jakiś swój azyl I odskocznie jest w interesie utrzymać ten zakaz , ale nie dla rodowitych mieszkańców !!! Przez tą zaniedbaną droge I ten zakaz HAMUJĄ Was w rozwoju. Powodzenia !

    20 3 Cytuj
  • 23 wrz 2021

    Trzymam kciuki za pozytywne rozpatrzenie wniosku. Wiedząc kto ostatnio wybudował tam rezydencje, mam pewne obawy żeby znaki zostały usunięte...

    19 3 Cytuj
  • 23 wrz 2021

    Tak! koniec z tym zakazem, koniec z zakazaną dzielnicą gdzie policjanci wywozili (wywożą) naprutych mieszkańców. (Kolega mi mówił, możliwe że to tylko prastara legenda z za czasów komuny, ale ,że te czasy wracają... to nie wiadomo)

    12 6 Cytuj
  • 23 wrz 2021

    Ten znak, to znak "straszak".
    Droga na Chełm jest w częsci drogą gminną, a w części drogą powiatową.
    Znak "nie dotyczy mieszkańców" nie obowiązuje na w/w, ponieważ musiała by stanowić
    własność prywatną (np.teren prywatnego osiedla)
    Zalecam odmawiać przyjęcia mandatu, gdy straż miejska się przyczepi , można powiedzieć żę udaję np. do kościoła na Chełmie, a tego nikomu zabronić nie wolno.

    17 4 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 23 wrz 2021

    Popieram!!! Ten zakaz powinni znieść.

    14 3 Cytuj
  • 23 wrz 2021

    Najlepiej wysadżcie wszystkie znaki w Myślenicach. Ograniczyli jazdę w Małpim Gaju to teraz niech urzadzą wyścigi na Chełm pod karczmę . Tam po piwku , wyrzucić śmieci, i kto pierwszy na dole

    4 19 Cytuj
  • 23 wrz 2021

    A po co tam jezdzić , zadupie i tyle . Chcesz podziwiać widoki a nie chce ci się ruszyć du...pska to podjedź na kudłacze tam nie ma zakazu i tereny piękniejsze . Chełm jest przereklamowany a w zimie śmierdzi spaliną . Gnuśna wiocha

    6 18 Cytuj
  • 23 wrz 2021

    "Nie dotyczy mieszkańców", ale mieszkańców czego? Chełmu, Myślenic, czy Europy?

    17 2 Cytuj
  • 24 wrz 2021

    Ten zakaz to kompletny idiotyzm. Pomijając już nawet fakt, że większość się do niego nie stosuje i zazwyczaj konsekwencji żadnych nie ma. Martwy przepis... Chyba, że straz miejska lub policja chce podreperować budżet. Czyj? W to już może nie wchodźmy:) Tam natomiast może być jeszcze jeden haczyk. Swoje trzy grosze do tego zakazu, może mieć też nadleśnictwo (lub patrząc co się dzieje, bardziej wyleśnictwo, bo wylesiają na potęgę). Jakby nie patrzeć, ta droga jest na terenie nadleśnictwa i im też mogło kiedyś zależeć na spokoju tam. Znak odkąd sięgam pamięcią tam jest. Czasy PRL'u pewnie pamięta. Można sobie wyobrazić kiedysiejszą rozmowę w KC - towarzyszu, wicie, rozumicie, dajcie tam zakaz i spokój będzie. A jak ktoś tam wjedzie albo się wychyli to za mordę go.

    12 1 Cytuj
  • mirek@ 24 wrz 2021
    erni281 napisał/a:

    Szanowni Państwo,

    Przeszkadza to wielu osobom - mieszkańcom i nie mieszkańcom. Zadeklarowałem rozeznanie w temacie. Wystąpiłem z zapytaniem do Starostwa - zarządcy drogi, na której znajduje się zakaz. Nie mniej w oczekiwaniu na odpowiedź, proponuję petycję w tej sprawie, żeby po otrzymaniu odpowiedzi (w zasadzie jaka by nie była), złożyć wniosek o likwidację tego zakazu. Wszystkich chętnych, którzy chcą coś zmienić, zapraszam do podpisu na:

    https://www.petycjeonline.com/likwidacja_zakazu_wjazdu_na_chem_w_miejscowoci_mylenice

    a co sie stalo z ta petycja?

    "This petition has been removed by the author.
    Reason: Z powodów formalno - prawnych, czasowo usunięta."

    9 Cytuj
  • 24 wrz 2021

    Problem jest taki, że ten portal do petycji on line, nie do końca jest w pełni prawnie zabezpieczony, jeśli chodzi o nieszczęsne RODO (znajomy prawnik chciał się wpisać i zaświeciło mu się czerwone światełko:) Poczekam jednak na odpowiedź Starostwa i wybiorę inną formułę lub wrócę do portalu z dokumentem zabezpieczającym te kwestie. Nie mniej po samym forum widać, że poparcie dla tematu już jest. Dzięki wszystkim za pozytywny oddźwięk.

    8 1 Cytuj
  • 24 wrz 2021

    Ustawa o Drogach publicznych (Dziennik Ustaw Dz.U.2021.1376 t.j. )
    Mówi jasno:

    Art. 1. [Definicja drogi publicznej]
    Drogą publiczną jest droga zaliczona na podstawie niniejszej ustawy do jednej z kategorii dróg, z której może korzystać każdy, zgodnie z jej przeznaczeniem, z ograniczeniami i wyjątkami określonymi w tej ustawie lub innych przepisach szczególnych.

    W związku z czym obowiązujący zakaz jest jednoznacznie niezgodny z przepisami

    10 1 Cytuj
  • 7 paź 2021

    Dostałem odpowiedź ze Starostwa w sprawie zakazu. Generalnie jest słabo, ale chciałbym udostępnić na forum. Ktoś wie jak się na tym forum wkleja załączniki np. PDF, JPG, da się to w ogóle?

    6 Cytuj
  • 7 paź 2021
    erni281 napisał/a:

    Dostałem odpowiedź ze Starostwa w sprawie zakazu. Generalnie jest słabo, ale chciałbym udostępnić na forum. Ktoś wie jak się na tym forum wkleja załączniki np. PDF, JPG, da się to w ogóle?

    wrzuć np. na https://postimages.org/pl/ i daj linka

    4 Cytuj
  • 17 paź 2021

    Dzień dobry.

    Wracam po dłuższej przerwie i zamieszczam do wglądu stanowisko Starostwa z dnia 5.10.2021, w temacie zakazu wjazdu na Chełm:

    https://postimg.cc/bDXfxPPr

    Pan Starosta nie pozostawia złudzeń, bo nawet pisze co by było gdyby:) W każdym razie petycja tu raczej jednak nie pomoże. Postaram się mimo wszystko wyczerpać całą możliwą administracyjną ścieżkę w temacie i będę informował na forum o postępach. Na dzień dzisiejszy piszę do Wojewody Małopolskiego. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł, co można by jeszcze z tym zrobić, to komentarze, pomysły itp. mile widziane.

    ps: aleex, dzieki za podpowiedź w zakresie postimages.org:)

    10 Cytuj
  • 18 paź 2021

    To przynajmniej wiemy jaka jest opinia Starostwa.

    A tak z ciekawości - jak wygląda potencjalna kontrola wjazdu? W dowodzie nie mam adresu, prawa jazdy nie wożę, auto mam na myślenickich blachach. Adres zamieszkania sprawdzić można ale teoretycznie mogę mieć działkę na Chełmie.

    3 Cytuj
  • 18 paź 2021

    Zakaz niedotyczy mieszkańców, trzeba sprawdzić co pisze pod znakiem, jeśli tak jest to jeśli tam nie mieszkasz, nie jesteś zameldowany to raczej nie możesz tam wyjechać.

    1 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 19 paź 2021

    Jak ma tam działkę to może wjechać.

    1 Cytuj
  • 19 paź 2021
    Marioosz napisał/a:

    Jak ma tam działkę to może wjechać.

    A jak mam tam dziewczynę /chłopaka to mogę czy nie?

    3 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 19 paź 2021

    Wtedy tylko piechotą :P

    4 Cytuj
  • Janek Sal 20 paź 2021
    KotekMamrotek napisał/a:

    Zakaz niedotyczy mieszkańców, trzeba sprawdzić co pisze pod znakiem, jeśli tak jest to jeśli tam nie mieszkasz, nie jesteś zameldowany to raczej nie możesz tam wyjechać.

    w obecnych czasach meldunek jest nieobowiązkowy - wystarczy że mieszkasz u kogoś .
    Podobny temat z Zakopanego gdzie turyści wygrali sprawę i anulowano im mandaty

    3 1 Cytuj
  • 20 paź 2021

    Mistrz Bareja uśmiecha się pewnie z chmurki:)

    2 Cytuj

Odpowiedz