Forum » Myślenice

Parking na Końskim Rynku

  • 17 gru 2021

    Jestem bardzo ciekawy, kto jest autorem pomysłu reorganizacji parkingu na Końskim Rynku. Zmiana ustawienia pojazdów spowodowała zmniejszenie ilości miejsc parkingowych prawie o połowę.
    Do tego doszło kilkanaście znaków drogowych które dopełniają "obrazu nędzy i rozpaczy".
    Co sądzicie o tym parkingu?

    46 1 Cytuj
  • 17 gru 2021

    No i znowu niezadowolenie..... Przecież jest lepiej!!!! Nie można sypać ciągle piachu w osie lokomotywy postępu!!!!

    6 23 Cytuj
  • Jacek Karwatowski 17 gru 2021

    Większym autem się tam nie zmieścisz jaknjuz ktoś stoi i ten las znaków totalny bajzel zamiast porządku

    29 1 Cytuj
  • 19 gru 2021

    Jak zobaczyłem organizację parkowania na Końskim Rynku za głowę się złapałem. Las znaków i burdel nie z tej ziemi !

    26 2 Cytuj
  • 21 gru 2021

    W ostatnich dniach pojawiło się bardzo dużo nowych znaków drogowych n a terenie miasta. Przed chwilą wróciłem z Zarabia. Koło "Chińczyka", tam gdzie niedawno zrobiono nowe przejście dla pieszych i kawałek dalej w stronę Górnego Jazu, tam gdzie nowa "hopka" naliczyłem 18 znaków drogowych. Masakra.
    Ale nie tylko Zarabie.. Okolice Szkoły Podstawowej nr 1 i pewnie wiele innych...
    Czy ktoś nad tym panuje?
    A może należy postawić pytanie: Czy ktoś ma w tym interes?

    22 Cytuj
  • mknp@o2.pl 21 gru 2021

    @taki_gość akurat nie jechałem ostatnio w tamtych regionach, ale być może ma to związek z nadchodzącymi podwyżkami mandatów, w Myślenicach zdecydowana większość kierowców jeździ na pamięć, nie zauważa nawet znaków ograniczenia prędkości czy zakazu wjazdu. Do dzisiaj zdarza się że jakiś KMYk wjedzie sobie na parking galerii myślenickiej pod prąd (ostatnio widziałem takiego 3 dni temu).
    Może te znaki są po to aby zwrócić uwagę kierowców na to, że obowiązują tutaj jakieś przepisy i warto się zainteresować jakie, bo od stycznia będzie można za łamanie przepisów zgubić kilka tysiaków.

    Nie wiem, musiałbym się tam przejechać i zobaczyć jakie to konkretnie oznakowanie, tak czy inaczej, nadmiar znaków drogowych sprawia, że kierowcy zaczynają je jeszcze bardziej lekceważyć, więc według mnie najlepsza opcja to po prostu częstsze wysyłanie policji na ulice i karanie piratów

    6 4 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 21 gru 2021

    Akurat parking Galerii to teren prywatny, więc jeśli teren nie jest oznakowany jako strefa ruchu, to mandatu nie dostaniesz raczej.

    6 1 Cytuj
  • 21 gru 2021

    Racją jest że po uporządkowaniu jest mniej miejsc parkingowych ale na plus że teraz nie będzie stawania gdzie sie chce i jak chce :)

    4 8 Cytuj
  • mknp@o2.pl 21 gru 2021
    Marioosz napisał/a:

    Akurat parking Galerii to teren prywatny, więc jeśli teren nie jest oznakowany jako strefa ruchu, to mandatu nie dostaniesz raczej.

    Parking galerii myślenickiej jest oznakowany jako strefa ruchu i policja może tam interweniować i dawać mandaty, ponadto przed wjazdem jest znak B-22 i jest on na drodze publicznej, więc wjeżdżając tam pod prąd, już łamiesz przepisy ruchu drogowego.

    7 Cytuj
  • 22 gru 2021
    Nowymieszkaniec napisał/a:

    Racją jest że po uporządkowaniu jest mniej miejsc parkingowych ale na plus że teraz nie będzie stawania gdzie sie chce i jak chce :)

    Spróbuj tam zaparkować większym samochodem.

    9 1 Cytuj
  • 16 sty 2022

    Temat jest ciekawy, bo nie znajduję żadne zamówienia publicznego na tą przebudowę a przecież umowa na rewitalizację okolic Rynku i tego parkingu już dawno została wykonana. Jeszcze lepsze w tym wszystkim jest to, że nie minęły 2 miesiące a linie parkingowe już nadają się do ponownego malowania, bo w niektórych miejscach są tak wytarte, że nie widać miejsc parkingowych. Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że trwalszym i tańszym rozwiązaniem byłoby namalowanie linii farbami plakatowymi przez uczniów pobliskiej podstawówki w ramach zajęć plastycznych, ale w zasadzie nie jest do śmiechu, bo ktoś to oznakowanie i malowanie zrobił, zrobił po partacku, wziął za to pieniądze z naszych podatków a zaraz będą robione poprawki w malowaniu, znów za nasze pieniądze - kto za tym stoi, jaka firma, kto ich wybrał? Chyba, że ktoś z Was znajdzie odpowiednie zamówienie w bip-ie i zechce się z nami tą informacją podzielić?

    23 Cytuj
  • 18 sty 2022

    tez jestem ciekawa kto o tym zadecidowal,kto wykonal,czy byl przetafg i wreszcie czy sie ktos zastanowil jak spie...........l caly plac .i nawtykal znakow.MASAKRA.Co raz to glupsze pomysly.Teraz niecg nadadza mu jszcze imie i wstege przetna z przemowa ,ktoregos ''wodza''

    14 Cytuj
  • 18 sty 2022

    "W związku z planowanym na dzień 30 listopada 2021 roku (wtorek) w godzinach 7:00 - 13:00 wykonywaniem robót związanych z wprowadzaniem Stałej Organizacji Ruchu na parkingu przy ul. Kilińskiego (oznakowanie poziome i pionowe), informujemy o czasowym zamknięciu parkingu i zakazie pozostawiania samochodów w obrębie Placu Kilińskiego.

    Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zastosowanie się do znaków, by umożliwić wykonawcy sprawne przeprowadzenie robót."
    Tyle jest w notce z 29 listopada.

    5 Cytuj
  • 18 sty 2022

    A może ktoś z władz wypowie się w tym temacie, bo przecież czytają forum. Choć szczerze wątpię, bo to niewygodny temat. Lepiej przyjąć postawę strusia.

    14 Cytuj
  • 19 sty 2022

    do tej pory pamiętam odpowiedź "władzy" na pytanie "ludu" czyli SPIEPRZAJ DZIADU. owszem inny kontekst i inne realia jednakże miało to tez wpływ na niską szkodliwość społeczną komunikatu, że Andrzej Duda jest debilem.
    chciałbym się pomylić. bardzo

    11 3 Cytuj
  • 20 sty 2022
    czarownica napisał/a:

    tez jestem ciekawa kto o tym zadecidowal,kto wykonal,czy byl przetafg i wreszcie czy sie ktos zastanowil jak spie...........l caly plac .i nawtykal znakow.MASAKRA.Co raz to glupsze pomysly.Teraz niecg nadadza mu jszcze imie i wstege przetna z przemowa ,ktoregos ''wodza''

    W punkt. Ciekawe gdzie będzie następny "las" znaków.

    6 Cytuj

Odpowiedz