Forum » Myślenice

Podatki lokalne

  • 13 lut 2022

    Co się stało ,że podatek od nieruchomości i gruntowy,poszybował w górę?

    8 6 Cytuj
  • 13 lut 2022

    Nowy ład i pisowskie rządy.....

    21 8 Cytuj
  • 13 lut 2022
    skorpion napisał/a:

    Co się stało ,że podatek od nieruchomości i gruntowy,poszybował w górę?

    Drukowanie pln bez pokrycia.
    Pieniędzy jest więcej niż towaru.
    Znamy to z komuny.
    Stąd inflacja i podwyżka cen wszystkiego w tym podatków od nieruchomości, a i zarobków tych ,
    o jego wysokości, decydujących .

    16 6 Cytuj
  • 13 lut 2022
    skorpion napisał/a:

    Co się stało ,że podatek od nieruchomości i gruntowy,poszybował w górę?

    Co się stało? Między innymi to:
    https://miasto-info.pl/myslenice/28319,radni-przeglosowali-podwyzki-diet-dla-siebie-i-burmistrza-nie-ma-watpliwosci-co-do-zaangazowania-i-pracy-na-rzecz-gminy-i-mieszkancow.html

    19 5 Cytuj
  • 13 lut 2022

    Za to jest wspaniała informacja dla emerytów.
    Waloryzacja emerytur wzrośnie o 7% (życzył bym radnym i burmistrzowi takiej waloryzacji)
    Emeryt nie straci na kupnie pralki, ale żywność dla emeryta to zwyżka o 30% , a prąd, gaz i podatek od nieruchomości?

    17 6 Cytuj
  • 13 lut 2022

    8x*

    5 5 Cytuj
  • Janek Sal 14 lut 2022

    zarobki idą w górę to wszystko musi drożeć - kto to powiedział ?

    Jak jest zima to musi być zimno -cytat

    6 8 Cytuj
  • 14 lut 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    zarobki idą w górę to wszystko musi drożeć - kto to powiedział ?

    Jak jest zima to musi być zimno -cytat

    Jak co roku rehabilitacja, wizyta u specjalisty i żywność pójdzie w górę o 30 % a waloryzacja emerytur o7%, to emeryci nie powinni się dzczepić,
    i czekać na covida.

    8 5 Cytuj
  • Anty 14 lut 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Jak co roku rehabilitacja, wizyta u specjalisty i żywność pójdzie w górę o 30 % a waloryzacja emerytur o7%, to emeryci nie powinni się dzczepić,
    i czekać na covida.

    o mojej stomatolog w Krakowie higienizacja czyli te zabiegi typu piaskowanie itd w ciagu dwoch lat zdrozaly z 200 na 300 zl, a plomba ze znieczuleniem ze 150 na 300 :D
    takze tego ;)
    ale za Tuska to bylo malo xD

    9 5 Cytuj
  • 14 lut 2022
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    o mojej stomatolog w Krakowie higienizacja czyli te zabiegi typu piaskowanie itd w ciagu dwoch lat zdrozaly z 200 na 300 zl, a plomba ze znieczuleniem ze 150 na 300 :D
    takze tego ;)
    ale za Tuska to bylo malo xD

    Popatrz, Tuska nie ma już prezydentem UE, i samo dobro płynie stamtąd.
    Polak jednak nie może zajmować wysokich stanowisk poza Polską, bo go prawicowi Polacy zniszczą, zmieszają z błotem, oplują, taka bezinteresowna zawiść.
    A jest jakiś gość z Belgii i jest radośnie.
    Musi jeszcze ta największa partia w UE, zamienić przewodniczącego Polaka, na kogoś z poza Polski, aby osuszyć pianę na ustach rodaków tego Polaka.

    9 9 Cytuj
  • Janek Sal 14 lut 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Jak co roku rehabilitacja, wizyta u specjalisty i żywność pójdzie w górę o 30 % a waloryzacja emerytur o7%, to emeryci nie powinni się dzczepić,
    i czekać na covida.

    Czyzby szczepienie im pomogło? dostaliby waloryzacji 15 % ? w kwestii szczepien od poczatku mam niezmienne zdanie - zdrowe odzywianie , aktywnosc ruchowa , i życ bez stresu że dzis 30 tys chorych - wyłączac tv i nie widze kowida .
    Sam nie jestem szczepiony przeszedłem podobno kowida choć wydaje mi sie ze to zwykła grypa była . jestem starszy więc przeszedłem trochę cięzej niż 5 lat temu grypę . ale co kto uważa niech tak robi
    Zdrowia

    12 8 Cytuj
  • 14 lut 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    Czyzby szczepienie im pomogło? dostaliby waloryzacji 15 % ? w kwestii szczepien od poczatku mam niezmienne zdanie - zdrowe odzywianie , aktywnosc ruchowa , i życ bez stresu że dzis 30 tys chorych - wyłączac tv i nie widze kowida .
    Sam nie jestem szczepiony przeszedłem podobno kowida choć wydaje mi sie ze to zwykła grypa była . jestem starszy więc przeszedłem trochę cięzej niż 5 lat temu grypę . ale co kto uważa niech tak robi
    Zdrowia

    Czyli covid nie pomoże emerytom po rewaloryzacji 7%, nie zauważyć 40% podwyżek na ich większościowe wydatki.

    6 8 Cytuj
  • 16 lut 2022

    Widzę, że nowe podatki spodobały się pisowskim Myślenicom..

    16 4 Cytuj
  • 17 lut 2022

    Mój podatek od nieruchomości wzrósł niemal dwukrotnie. Co to kurde jest??

    15 3 Cytuj
  • 17 lut 2022
    DM_S napisał/a:

    Mój podatek od nieruchomości wzrósł niemal dwukrotnie. Co to kurde jest??

    Dojna zmiana. Zapytaj radnych.

    19 2 Cytuj
  • 17 lut 2022

    Mój podatek wzrósł o 2000%. Odwoływałem się do Rozrachunkowej Izby w Krakowie ale to nic nie dało. Skąd się to wzięło. Otóż nasz wielce panujący starosta Józef Tomal zlecił wykonanie prac geodezyjnych firmie z Dębicy. Jak pisał całość zadań miała być pokryta z dotacji unijnych aby nie obciążać podatników. Następnie po tych pomiarach i kontrolach nieruchomości przez geodetów zostały zmienione kwalifikacje gruntów. O tym został powiadomiony Urząd Gminy, który wystawia nam nakazy. Wracając do samej podwyżki. ja rozumiem podwyżkę 10- 20% ale nie 2000%. jest to karygodne, aspołeczne, wzbudzające wśród podatników skrajne odczucia. Najwyższa pora powiedzieć im gdzie ich miejsce jest aby im weszło w pięty.

    16 8 Cytuj
  • 17 lut 2022
    niecierpliwy napisał/a:

    Mój podatek wzrósł o 2000%. Odwoływałem się do Rozrachunkowej Izby w Krakowie ale to nic nie dało. Skąd się to wzięło. Otóż nasz wielce panujący starosta Józef Tomal zlecił wykonanie prac geodezyjnych firmie z Dębicy. Jak pisał całość zadań miała być pokryta z dotacji unijnych aby nie obciążać podatników. Następnie po tych pomiarach i kontrolach nieruchomości przez geodetów zostały zmienione kwalifikacje gruntów. O tym został powiadomiony Urząd Gminy, który wystawia nam nakazy. Wracając do samej podwyżki. ja rozumiem podwyżkę 10- 20% ale nie 2000%. jest to karygodne, aspołeczne, wzbudzające wśród podatników skrajne odczucia. Najwyższa pora powiedzieć im gdzie ich miejsce jest aby im weszło w pięty.

    Na jakiej podstawie zmienili kwalifikacje gruntów? Chyba masz jakieś uzasadnienie ?

    10 3 Cytuj
  • 17 lut 2022

    [cytat=niecierpliwy]

    To na to wychodzi ze przez wiele lat płaciłeś podatek zaniżony.

    U mnie po wykonaniu tych pomiarów podatek jest mniejszy o ok.50%.

    5 4 Cytuj
  • Janek Sal 18 lut 2022

    wczoraj płaciłem - wszystko po staremu - mocne zdziwienie z mojej strony ale pozytywne

    6 2 Cytuj
  • 18 lut 2022
    KotekMamrotek napisał/a:

    Na jakiej podstawie zmienili kwalifikacje gruntów? Chyba masz jakieś uzasadnienie ?

    Niekoniecznie. Moja sąsiadka ma stary domek letniskowy, do którego nawet nie ma formalnie dojazdu, a mimo to zmienili klasyfikacje działki na budowlaną (chociaż nie ma nawet wystarczającej powierzchni na pełnoprawny budynek).
    Jej podatek wzrósł z kilkunastu do bodaj 250 zl

    4 5 Cytuj
  • 19 lut 2022

    Wysokie podatki są w naszym interesie.
    Jak taki UMiGma duże przychody z podatków, to podnosi urzędnikom pensje i zatrudnia nowych.
    Ich większy dochód zamienia się w większe zakupy,
    i dzielą się dochodami z nami a vatem z państwem.
    Dzięki temu państwo znów ma na kolejne podwyżki a nasze firmy powiększają obrót.
    I tylko traci ten, który ma nadmiar pieniędzy, bo gdy ich na czas nie wyda, to po czasie kupi już za nie dużo mniej.
    I to jest nowa rządowa ekonomia, aby nie było bezrobocia i aby ci którzy nagromadzili nadmiar, szybciej ten nadmiar tracili.
    To wszystko robione jest dla naszego dobra, abyśmy byli coraz bardziej szczęśliwi, a wydawanie pieniędzy stało się prawdziwą przyjemnością.
    No bo po co ci pieniądze, które tracą wartość?
    Trzeba się ich pozbyć. I tu działa zasada Kopernika, że pieniądz zły, wypiera pieniądz dobry.
    Pieniądz zły wypływa natychmiast do obiegu.

    6 2 Cytuj
  • 19 lut 2022

    [cytat=DM_S] Tylko wiele osób miało nie zgłoszone budynki do płacenia podatku a po tych pomiarach wyszły na jaw wszytkie budynki.

    5 2 Cytuj
  • 19 lut 2022
    ybasiay napisał/a:

    [cytat=DM_S] Tylko wiele osób miało nie zgłoszone budynki do płacenia podatku a po tych pomiarach wyszły na jaw wszytkie budynki.

    Domek letniskowy ma jakieś 30 lat lub więcej. Przez tyle lat nie był zgłoszony?? Z resztą nawet gdyby, to tego rodzaju zabudowa nie zmienia statusu działki. Dodatkowo owa działka nie posiada formalnie dojazdu (sąsiadka umownie jeździ do tego domku po drodze prywatnej sąsiadów). Jak można taką działkę przemianować na budowlaną, w dodatku w całości?? Ona nawet nie ma wymaganej pod zabudowę minimalnej powierzchni (dla naszej miejscowości to bodaj 10 arów).

    1 3 Cytuj
  • 19 lut 2022

    cytuję odpowiedź z up. starosty mgr inż. Marian Brozyna:" W wyniku powyższych prac (geodezyjnych) wykonawca modernizacji stwierdził rozbieżność zapisu użytków gruntowych ze stanem faktycznym na gruncie stanowiącym przedmiotowe działki, wobec czego wykazał użytek gruntowy B - tereny mieszkaniowe."- koniec cytatu i dalej pisze-" Stawki podatkowe uchwalane są przez Radę Gminy Myślenice i to ten organ może je zmienić w drodze uchwały. Zmiana stawek podatkowych może skutkować zmianą wielkości należnego podatku".. Natomiast odpowiedź Urzędu Gminy w Myślenicach w osobie mgr Beaty Baran jest następująca:"Wymiar podatku dokonano na podstawie stanu ujawnionego w ewidencji podatkowe jw roku ubiegłym, jak również oparto na danych zawartych w ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach". Kolegium Odwoławcze w Krakowie utrzymało decyzję Burmistrza Miasta i Gminy w Myślenicach w mocy. Tym samy decyzja Kolegium stała się ostateczna i obecnie nie występują przesłanki do dokonania korekty wysokości ustalonego podatku poprzez zmianę pierwotnej decyzji." Mimo, że jestem rolnikiem Pani Baran stwierdziła, że nie ma to żadnego znaczenia.

    3 Cytuj
  • 19 lut 2022

    [cytat=DM_S] To ze działka nie ma dojazdu to nie znaczy ze nie może być budowlana . Jak ktoś jest działkowcem bo nie ma więcej niż 1h pola to zawszę więcej płacił podatku niż osoba co ma powyżej.

    1 Cytuj

Odpowiedz