Forum » Myślenice

Żmija na Zarabiu

  • 5 maj 2022

    Wczoraj w godzinach popołudniowych, podczas spaceru alejką na Zarabiu, przecięła nam drogę malutka żmija zygzakowata. Miała około 15 do 20 cm długości i była w kolorze brązowym. Pełzła w kierunku rzeki. Stało się to pomiędzy mostem a jazem, mniej więcej na wysokości wykonanego z kamieni stopnia wodnego. Po przeciwnej stronie rzeki znajdują się korty tenisowe. Proszę o zachowanie ostrożności zwłaszcza rodziców z małymi dziećmi. Wykonałam zdjęcia i jestem pewna, że była to żmija zygzakowata.

    11 Cytuj
  • Jacek Jaworek 5 maj 2022

    Niestety Pato Deweloperka Rządzi i budują te slamysy gdzie popadnie (blisko rzek,lasy, łąki) straszą gady i płazy. Wiec niema się co dziwić że zwierzęta uciekają i będą się pojawiać w miejscach uczęszczanych przez ludzi zwłaszcza blisko rzek. Ale spokojnie przestaną maszyny na budowach hałasować One sobię wrócą.

    9 4 Cytuj
  • 7 maj 2022

    Żmije lubią wygrzewać się w słońcu właśnie na takich kamieniach. Gniazdują pewnie też między nimi. Uważajcie

    4 Cytuj
  • 8 maj 2022

    Oj nie jedna żmija chodzi po Zarabiu .....

    19 Cytuj
  • 12 maj 2022

    Jak ja nienawidze wężów :/ fuuj

    1 5 Cytuj
  • Janek Sal 16 maj 2022

    marchewkowe pole - tez obsiadły żmije

    2 1 Cytuj
  • 18 maj 2022

    mieszkam na Górnej- nic nadzwyczajnego. W zeszłym tygodniu miałam dwie w ogrodzie.

    Cytuj

Odpowiedz