Forum » Myślenice

Wyścig kolarski 2022...nowy ład?

  • 8 maj 2022

    Dzisiaj...miałem okazję być ofiarą wyścigu kolarskiego 2022 w okolicach Myślenic.
    Impreza...nic specjalnego. Odbywa się co roku. Lubię to....przepraszam lubilem to, pokazywałem dzieciom i sam pamiętam za młodu.
    Standardem było... zamykanie odcinka drogi tymczasowo na czas przejazdu peletonu... ale widzę przyszedł nowy ład. Teraz zamyka się trasę ... na kilka godzin... bo TAK!
    Pytam jak mam dojechać do domu będąc w Myślenicach... policjant odpowiada... nie dojedzie Pan... proponuję iść na obiad.
    Pytam szczerze... W jakich my czasach żyjemy! że z powodu wyścigu ktoś decyduje o tym czy ja dojadę do własnego domu czy nie.... Brak objazdu, brak alternatywy przez kilka godzin... Co to stan wyjątkowy?

    27 6 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 9 maj 2022
    marko napisał/a:

    Dzisiaj...miałem okazję być ofiarą wyścigu kolarskiego 2022 w okolicach Myślenic.
    Impreza...nic specjalnego. Odbywa się co roku. Lubię to....przepraszam lubilem to, pokazywałem dzieciom i sam pamiętam za młodu.
    Standardem było... zamykanie odcinka drogi tymczasowo na czas przejazdu peletonu... ale widzę przyszedł nowy ład. Teraz zamyka się trasę ... na kilka godzin... bo TAK!
    Pytam jak mam dojechać do domu będąc w Myślenicach... policjant odpowiada... nie dojedzie Pan... proponuję iść na obiad.
    Pytam szczerze... W jakich my czasach żyjemy! że z powodu wyścigu ktoś decyduje o tym czy ja dojadę do własnego domu czy nie.... Brak objazdu, brak alternatywy przez kilka godzin... Co to stan wyjątkowy?

    Jakby to był rajd samochodowy też miałbyś problem z dostaniem się do domu. Drogę wtedy zamykają na jakiś czas przed rajdem, a otwierają dopiero po przejechaniu wszystkich załóg. Dawniej w okolicy Myślenic były co jakiś czas takie rajdy organizowane i jakoś ludzie nie narzekali tak. Ważne żeby było komunikaty o tym znacznie wcześniej z godzinami zamknięcia, żeby ludzie mogli sobie zaplanować takie zamknięcie.

    8 9 Cytuj
  • 9 maj 2022

    No właśnie... abył komunikat? Bo zakład energetyczny wywiesza ogłoszenie, a tutaj były informacje tylko, cytuję: "o utrudnieniach i czasowym zamknięciu", a nie zamknięciu drogi na kilka godzin. Cytuję info z miasto info:

    Natomiast w niedzielę 8 maja w godz. 10-15 drogi będą zamknięte na czas przejazdu na trasie: Myślenice, Osieczany, Droginia, Banowice, Łęki, Trzemeśnia, Zasań, Glichów, Raciechowice, Komorniki, Dąbie, Szczyrzyc, Zegartowice, Mierzeń, Gruszów, Żerosławice, Krasne Lasocice, Jodłownik, Kwapinka, Stadniki, Skrzynka, Dobczyce, Kornatka, Brzezowa.

    https://miasto-info.pl/myslenice/28789,dobczyce-myslenice-kolarze-na-drogach-beda-utrudnienia-w-ruchu.html

    To samo tutaj:
    https://www.myslenice.pl/malopolska-gran-fondo-by-rafal-majka-czyli-wyscig-szosowy-w-myslenicach,art-3578

    5 2 Cytuj
  • 9 maj 2022

    gdzie Pan był na tym obiedzie?

    8 1 Cytuj
  • 9 maj 2022
    Marioosz napisał/a:

    Jakby to był rajd samochodowy też miałbyś problem z dostaniem się do domu. Drogę wtedy zamykają na jakiś czas przed rajdem, a otwierają dopiero po przejechaniu wszystkich załóg. Dawniej w okolicy Myślenic były co jakiś czas takie rajdy organizowane i jakoś ludzie nie narzekali tak. Ważne żeby było komunikaty o tym znacznie wcześniej z godzinami zamknięcia, żeby ludzie mogli sobie zaplanować takie zamknięcie.

    Jakby to był przejazd naj,naj,naj (itd) JE Prezesa, krula Podhala, Podkarpacia, Podlasia etc, etc, Pana na Żoliborzu, Nowowiejskiej, Wiejskiej, Pcimiu i Orlenie, władcy jedynego od moża do gur od lewa do prawa etc etc etc, to byś musiał tydzień przed i tydzień po stać przy drodze na baczność, także nie narzekajcie, dobrze jest (jeszcze)

    8 5 Cytuj
  • 1 cze 2023

    Proszę 2023... i bez zmian.

    W piątek, w godzinach szczytu... będą się ścigać na kolarzówkach .... super!
    Brawo!

    https://miasto-info.pl/myslenice/29956,kolarze-na-drogach-w-piatek-2-czerwca-w-tych-miejscowosciach-wystapia-utrudnienia.html

    7 Cytuj

Odpowiedz