Forum » Myślenice

[NTC]Naziemna Telewizja Cyfrowa w nowym standardzie T2/HEVC. Jak u Was z odbiorem?

 • 13 maj 2022

  Witam wszystkich, jeżeli ten temat powinien znaleźć się w innym dziale to bardzo proszę moderatora o przeniesienie.

  Otóż jak wszyscy już słyszeli/wiedzą z intensywnych kampanii informacyjnych, po kilku latach dotychczasowego standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) nadszedł czas przechodzenia na nową technologię T2/HEVC.

  Oczywiście osób oglądających telewizję dostarczaną przez płatne platformy cyfrowe drogą satelitarną bądź internetową sprawa zupełnie nie dotyczy.

  Założyłem ten temat aby dowiedzieć się od innych mieszkańców naszego miasta i bliskich okolic, którzy już odbierają kanały naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie CO I CZY W OGÓLE coś się zmieniło dla zwykłego, przeciętnego widza ?

  Ostateczne wyłączenie już za 10 dni tj
  23 maja.

  Ja osobiście dokupuje dekoder wspierający nowy standard nadawania dodatkowo z wbudowanym systemem Android co mocno zwiększa możliwości tego box'a. Tak wybrałem ze względu na dobry stan posiadanego przeze mnie telewizora LCD z matrycą jak nowa.

  MOJE PYTANIA:

  1. Czy w naszym regionie, posiadając TV podłączony do anteny skierowanej na Chorągwice, po przeskanowaniu lub ręcznym dostrojeniu TV/dekodera ODBIERACIE JAKIEŚ NOWE KANAŁY TV oprócz tych które były dostępne dotychczas?

  2. Czy jesteście w stanie odbierać jakiekolwiek kanały radiowe ?

  Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  8 3 Cytuj
 • 15 maj 2022

  Nie rozumiem twojego postu ????? o co Ci chodzi ???? .
  Zadajesz dziwne pytania na które jak na razie w naszym rejonie nikt nie może Ci odpowiedzieć bo u nas tego nowego standardu nadawania jeszcze nie ma i nikt go nie odbiera bo będzie od 23 maja .
  Chcesz więcej szczegółów to poszukaj na stronie gov.pl tam jest wszystko obszernie opisane co jest w którym MUXsię .
  Sam napisałeś że już kupiłeś jakiś dziwny dekoder to musiałeś się już coś dowiadywać .
  Ja też kupiłem dekoder do telewizji naziemnej .
  Szukałem , pytałem , dzwoniłem do wielu sprzedawców na alegro i nikt nie ma dekodera do nowej telewizji naziemnej DVB+T/T2 HEVC razem z smart tv bo taki nie istnieje .

  Są osobno przystawki smart tv ( około 100 zł ) i dekodery do telewizji ( też około 100 zł ) i koniec .

  4 Cytuj
 • 22 maj 2022

  Jutro dopiero zmieni się standard nadawania na DVBT2, kanały nowe narazie nie wchodzą do oferty. MUX3 (TVP1,TVP2,ETC) zostaje w starym standardzie DVBT. Tak samo MUX8 (WP,METRO,ZOOM). Zmiana dotyczy MUX1 i MUX2. Kanały radiowe są nadawane w MUX4 polsatowskim jako płatne abonamentowo.

  3 Cytuj

Odpowiedz